Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
SSD KBG30ZMV256G TOSHIBA - maksimalna tempearatura
STRANA 1 OD 1
Plamen SSD KBG30ZMV256G TOSHIBA - maksimalna tempearatura 15.11.2020. 18:18 T67848

status: user
broj poruka: 2836
Zdravo svima,

Kupio sam sestri HP 15-db1xxx laptop (ryzen 3500u, 8gb, SSD 256GB). Primetio sam da su temperature SSD-a visoke. Naime kada je i malo opterecen 5-8% temperatura ne spada ispod 72-76c, u iddle ide oko 50-55c, dok je u to vreme 65c temp. cpu-a i oko 47c grafike(vega 8).
Citao sam vidim da pisu da kada je temp.preko 70c i nije bas idealno. U HD Sentinelu je 99% healty.

Da li u ovakvim laptopovima sistem hladjenja prelazi preko ssd-a? i je li ovo na duze staze stetno po disk?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 16.11.2020. 16:25 #666073

status: user
broj poruka: 819
za SSD najidealnija temp je oko 30c na 39 se meni prednji ventilatori vec povecavaju na 100%

nece ssd biti nista odjednom od povisenh temperatura ali sve preko 30c steti integritetu podataka




KONTAKT NA https://twitter.com/1agressor
NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.11.2020. 18:21 #666076

status: user
broj poruka: 18930
SSD ili NVMe? Rekao bih da je NVMe taj koji ti se greje. Posledica ne tako dobrog hladjenja u tom laptopu... Resenje, zameni ga SSD-om, oni se ne greju.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen Re: >> 16.11.2020. 18:23 #666077

status: user
broj poruka: 2836
NVMe u pitanju. On generalno ima najvisu temperaturu. Cak se i ventilator pali i brzo dostigne neki mod maksimalnog hladjenja. NE bih ga menjao posto je laptop jos nov.


:: SSD ili NVMe? Rekao bih da je NVMe taj koji ti se greje. Posledica ne tako dobrog hladjenja u tom laptopu... Resenje, zameni ga SSD-om, oni se ne greju
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 21.11.2020. 19:51 #666250

status: user
broj poruka: 18930
Resenje protiv grejanja NVMe je hladnjak, to mu smanjuje temperaturu ~50%, ali problem je laptop, ne znam koliko prostora ima da mu se stavi neki hladnjak. Ja sam na svom Samsung EVO 970 stavio neki modifikovani aluminijumski hladnjak, drasticno mu spusta temperaturu.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs