Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Gasenje Serch-a
STRANA 1 OD 1
H-nitro Gasenje Serch-a 19.11.2020. 19:17 T67862

status: user
broj poruka: 1958
Ljudi primoran sam da predjem na crnu desetku jer sam uzeo novi komp pa ploca ima podrsku naravno samo za win 10, i ako ga mrzim iz dna duse i vec sam imao 7 bagcina sve nekako i da ignorisem, ali zna li iko da mi da najbolji savet kako za stavim odredjeni folder sa fajlovima da nemoze da ga nadje search
dok win 7 je tako prosto i efikasno, guglao sami pokusao metodu koju oni daju i nema sanse start meni ga ne trazi ali onaj search u gornjem desnom uglu uvek nadje da li je moguce da je tako idiotski napravljeno, probao sam ovo sto svi pokazuju ali dzaba sve je destiklirano i o5 nalazi sve
https://www.youtube.com/watch?v=WDjD85JjCTo

guglam vec 8 dana i bez uspeha
postoji li bar neki softverbilo sta narode moj?

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 re 19.11.2020. 19:55 #666180

status: user
broj poruka: 853
Je l si probao u Indexing options da iskljucis nepotrebno?
Meni npr ako ukucam DCIM sto su slike ne izbacuje ni jednu jer je indexirano tako.


MB MSI Z270 Tomahawk/i5-7600k/16gb Corsair Vengeance LPX + 8gb DDR4 Crucial Ballistix elite/XFX RX580 8gb XXX/Crucial mx500 500gb + Kingston KC1000 240gb + WD Black 500gb/Thermaltake V6 + Seasonic 620w 80+ bronze/AOC I2475PXQU/Altec Lansing VS4621

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije ako baš treba da se sakrije> 19.11.2020. 19:59 #666181

status: user
broj poruka: 1119
veracrypt...

****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re:... 19.11.2020. 20:10 #666182

status: user
broj poruka: 609



Veracryp ce da ga zakljuca, ali ne da ga sakrije...
to su dve razlicite stvari..
Ako ga vidi i jos da je zakljucan ,mora da das sifru (npr zena vidi i misli da su slike ljubavnice, pa ti ne daj sifru crni sine)
A ako se ne vidi u pretrazi nego ga ubudzis negde u users/apps/settings/roaming/default... miran si
.-)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 Re: re 19.11.2020. 20:16 #666183

status: user
broj poruka: 853
ahaah Nisam ni gledao tvoj Youtube lnik :)


MB MSI Z270 Tomahawk/i5-7600k/16gb Corsair Vengeance LPX + 8gb DDR4 Crucial Ballistix elite/XFX RX580 8gb XXX/Crucial mx500 500gb + Kingston KC1000 240gb + WD Black 500gb/Thermaltake V6 + Seasonic 620w 80+ bronze/AOC I2475PXQU/Altec Lansing VS4621

:: Je l si probao u Indexing options da iskljucis nepotrebno?
:: Meni npr ako ukucam DCIM sto su slike ne izbacuje ni jednu jer je indexirano tako.
::
::
:: MB MSI Z270 Tomahawk/i5-7600k/16gb Corsair Vengeance LPX + 8gb DDR4 Crucial Ballistix elite/XFX RX580 8gb XXX/Crucial mx500 500gb + Kingston KC1000 240gb + WD Black 500gb/Thermaltake V6 + Seasonic 620w 80+ bronze/AOC I2475PXQU/Altec Lansing VS4621
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije Re: re:... 19.11.2020. 20:44 #666184

status: user
broj poruka: 1119
zavisi kako podesiš.... na slici donja opcija...

https://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2016/11/screenshot.4.png
****************
DELL INSPIRON 17R N7110



::
::
::
:: Veracryp ce da ga zakljuca, ali ne da ga sakrije..
:: to su dve razlicite stvari.
:: Ako ga vidi i jos da je zakljucan ,mora da das sifru (npr zena vidi i misli da su slike ljubavnice, pa ti ne daj sifru crni sine
:: A ako se ne vidi u pretrazi nego ga ubudzis negde u users/apps/settings/roaming/default... miran si
:: .-)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 19.11.2020. 20:59 #666185

status: user
broj poruka: 1958
pokusao indexing naravno pise da je u exclude kad kucam u startu nema ga naravno ali kad kucam u gornjem desnom uglu onda izbaci normalno, neverovano koliko je glupo

i jos nesto nekako uspeh pre neki dan da kad udjem u folder koji sadrzi taj sadrzaj a on nekako bio na exclude tu kao nije nasao nista a onda izadjem korak nazad u folder koji sadrzi taj folder u gornjem desnom searchu ga opet nadje

ne mogu to da resim neverovatno je, a da li taj veracrypt i hajduje od searcha?

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije Re: re 19.11.2020. 21:17 #666186

status: user
broj poruka: 1119
trenutno mi radi enkripciju malo veće particije, reći ću ti kad završi

inače , ako budeš koristio, dobro prouči uputstva kako ne bi napravio nepopravljivu štetu...


****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: pokusao indexing naravno pise da je u exclude kad kucam u startu nema ga naravno ali kad kucam u gornjem desnom uglu onda izbaci normalno, neverovano koliko je glup
::
:: i jos nesto nekako uspeh pre neki dan da kad udjem u folder koji sadrzi taj sadrzaj a on nekako bio na exclude tu kao nije nasao nista a onda izadjem korak nazad u folder koji sadrzi taj folder u gornjem desnom searchu ga opet nadje
::
:: ne mogu to da resim neverovatno je, a da li taj veracrypt i hajduje od searcha
::
:: Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije search ne vidi dokument kada 19.11.2020. 21:53 #666187

status: user
broj poruka: 1119
particija nije `mount`...

još jednom, dobro pročitaj upustva...

****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 19.11.2020. 22:23 #666188

status: user
broj poruka: 1958
probacu evo opet probavam kao kad stavim folder odredjeni na exclude on ne nalazi kad udjem u njega sve nadje koja glupost to samo na win 10 moze

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 19.11.2020. 23:09 #666193

status: user
broj poruka: 1958
ovaj crypter je prekomplikovan u smislu jer zakljucava i kriptuje sa siframa bla bla

Da li je moguce da ne postoji nacin da se ugase search ko u win7

tamo je prosto kliknes de index i kraj price
ovde brate mili nista logike nema

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Ne sikiraj se... 20.11.2020. 03:11 #666197

status: user
broj poruka: 1389
zato VPN konekcije nemaju redial, a i ne obaveste te kad puknu...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 20.11.2020. 10:09 #666201

status: user
broj poruka: 1958
Ljudi samo da vam javim u win 10 indexing je toliko vagovit celu noc sam pokusavao na razne nacine i jednostavno ne vredi i kad sam uspeo da ga ne nadje u tom folderu u na drajvu ga nadje ili preko alternativnog filesearch

tako da sam skinuo secret folder besplatan programcic koji ima mogucnost da zakljuca i resio

ne mogu prezaliti windows 7

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 20.11.2020. 10:56 #666206

status: user
broj poruka: 18940
Nije dobar ovaj link jer vazi samo za Win7.

Evo ti resenje. Nadji services (Windows+RUN, kucaj services.msc), nadji `Windows search`, stopiraj i selektuj na `disable`. Zatim udji u `This PC`, desni klik na particiju gde zelis da iskljucis `search`, desni klik - properties, destikliraj opciju `Allow files on this drive to have contents indexed in addition to file properties`. Potvrdi mu da zelis `files & folders` i sacekaj da zavrsi sve do kraja, zatim pritisni OK.

Nakon toga kada pokusas nesto da nadjes, stalno ce te upozoravati da nije moguce ili da ce biti jako sporo jer je indexing iskljucen, znaci nece ga ni naci jer ne radi. To ti je to.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs