Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Plačem za plazmom i menjam osvetljenje na LED-u
STRANA 1 OD 2  
tosas Plačem za plazmom i menjam osvetljenje na LED-u 26.11.2020. 15:14 T67880

status: user
broj poruka: 304
Ovo je više onako da se požalim, a ako neko od vas zna neko jeftinije rešenje, slušam:)

Ne mogu da prežalim nestanak plazme,LED nikad nije mogao ni da prismrdi(ne znam OLED nisam direktno uporedjivao). Ali ovi novi ultra fensi-procesor nabudženi UHD LED TV imaju led trake u pozadin i koje traju 10-15k sati, a pre toga mogu da prelaze u plavu boju i da slika bude sve lošija. LCD nije imao LED trake i trajao je 4 puta duže, ovo što naprednije to veće sr...e.
Imam LG 49UH603V, star 4 god i slika je drastično poplavela, odnesem u servis, konstatuju pozadinsko osvetljenje(što smo znali) i kažu 25K da se sve promeni.
Zvao sam par drugih, neovlašćenih servisa i cena bude slična za komplet. Možda nešto jeftinije ali nije vredno rizika(ne znam čoveka).
Sad vratio u dnevnu sobu plazmu staru 11 god i oči oživeše(da ne kažem da je 1024x768!!!).


Eto...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Ziva nam bila plazma! 26.11.2020. 16:06 #666366

status: user
broj poruka: 939
Panasonic P65ST60 kida sedmu godinu ...pu pu pu....da ga ne ureknem. Neka izgura jos 7 i ja zadovoljan!!!


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 jedan imam 10god star jedan vise od 5 mislim 26.11.2020. 16:43 #666369

status: user
broj poruka: 4659
rade maltene po ceo dan, nikakvih problema nemam sa pozadinskim osvetljenjem, na jednom monitoru mi je crko bio trafo i kondenzatori zamenjeni su i sad radi i dalje, mada ima 2 zelene linije jer su se odlepili verovatno konektori na flat traci.
Drugi od 23` IPS radi savrseno i dalje. Tako da to nema veze sa monitorima sa LED pozadinskim nego ili ih furate na 100% osvetljenja non stop i to im smanjuje vek, meni su na 50 60% sa toplim presetom podeseni.
Led traka za ekran mogu da se zamene bez kontaktiranja servisa.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
XFX RX 580 GTS 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Projektovana zastarelost... 26.11.2020. 16:45 #666370

status: user
broj poruka: 1588
Vodi racuna ko ti menja diode. Poznanik menjao nekoliko puta, zavlacio ga serviser, pa posle nekog vremena zameni, ovaj uzme tv, posle par dana ne radi. Vracaj tv, pa opet nedelju dve cekaj... Posle par meseci je uradio (valjda) kako treba, ali nema vise sigurnosti da je to to, kad svakog trenutka kinezare od dioda, koje ugradjuju, mogu da riknu.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re 26.11.2020. 17:39 #666372

status: user
broj poruka: 304
@Gare87
Jeste, bilo je na 100%, ali i onda mi nije imao osvetljenje kao plazma, a hteo sam što lepšu.I velika je dijagonala i gleda se sa 2m-4m udaljenosti, mora da se vidi. Nije bilo probijanja bele sve se videlo ok. Kad spustim ispod 90% backlight bilo je loše. A i pričam o TV-u, monitori možda imaju drugačije trake.

@strela75
Pa ne znam nijednog proverenog, zato sam išao na ovlašćeni servis, daju 6 meseci garancije. A i ovi ostali su imali cenu tu negde ili su rekli da ne mogu da nabave trake za UHD(navodno su dosta skuplje)

Fora je da proizvodjaci pišu da je za LED trake na TV-u vek 10k-15k sati. Ne sme sad TV da traje više od 5 god...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re 26.11.2020. 18:36 #666373

status: user
broj poruka: 7695
Zale se ljudi na taj TV model ,na zalost ti si zrtva pohlepe LG-a ,na amazon uk ,se covek zali na isti problem kao i ti,po isteku garancije od 3 godine ,s tim sto tv ode u ljubicasto,zvao servis nema pomoci ,cak su njega napali da je on nesto kriv ,
za popravak mu traze iznos pola cene od televizora.
Kod njih je bio nesto jeftin ,pa je on dao upozorenje da se ne zbunjuju jeftinom cenom ,a LG kao firmu je stavio na crnu listu.
Po meni opravak se ne isplati ,niko ne garantuje da to nece da se desi ponovo.
To je feler koji ni LG inzenjeri ne znaju da objasne.
Nema to veze sa led tehologijom,plazma je napustena jer dosta trosi ,a gas u njima vremenom isparava.Inace se slazem da su imali fenomenalnu sliku.

:: @Gare8
:: Jeste, bilo je na 100%, ali i onda mi nije imao osvetljenje kao plazma, a hteo sam što lepšu.I velika je dijagonala i gleda se sa 2m-4m udaljenosti, mora da se vidi. Nije bilo probijanja bele sve se videlo ok. Kad spustim ispod 90% backlight bilo je loše. A i pričam o TV-u, monitori možda imaju drugačije trake


::
:: @strela75
:: Pa ne znam nijednog proverenog, zato sam išao na ovlašćeni servis, daju 6 meseci garancije. A i ovi ostali su imali cenu tu negde ili su rekli da ne mogu da nabave trake za UHD(navodno su dosta skuplje
::
:: Fora je da proizvodjaci pišu da je za LED trake na TV-u vek 10k-15k sati. Ne sme sad TV da traje više od 5 god...
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Imam ja 26.11.2020. 19:49 #666381

status: user
broj poruka: 3466

Majstora, dobrog korektnog i proverenog za televizore. Bg, kazi ako hoces da saljem broj na mejl

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Svetigral ......... 26.11.2020. 19:51 #666382

status: user
broj poruka: 20



poredjenje zastarele tehnologije ... kao sto ima morona koji tvrde da je e 39 najbolji bmw hahaha

druze kad probas OLED reci ces da je to sto si imao digitron..

LG rules
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: Imam ja 26.11.2020. 20:01 #666385

status: user
broj poruka: 304
@duqp
Šalji

::
:: Majstora, dobrog korektnog i proverenog za televizore. Bg, kazi ako hoces da saljem broj na mej
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: ......... 26.11.2020. 20:03 #666386

status: user
broj poruka: 304
Pa LED je naprednija tehnologija od plazme,ako gledamo hronološki, ne razumem šta kažeš.
Rekao sam da OLED nisam uporedjivao sa plazmom,ali s obzirom da tu svaki pixel svetli za sebe verujem da je bolje. Gledao sam OLED,imam ga na poslu, ali nikad pored plazme da uporedim...


::
::
::
:: poredjenje zastarele tehnologije ... kao sto ima morona koji tvrde da je e 39 najbolji bmw hahah
::
:: druze kad probas OLED reci ces da je to sto si imao digitron.
::
:: LG rules
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
casper re 26.11.2020. 23:28 #666391

status: user
broj poruka: 234
Pa ne znam kako vas to deru u BGD majstori za te stvari, ali ja sam pre nekolikomeseci menjao komplet pozadinsko osvetljenje na LG tv 42` (star 5 godina) i izaslo me 8.000,00 din kod lokalnog coveka, godinu dana garancije na to. Ne verujem da bas tolika razlika moze biti od modela do modela i toliko skuplje. Proveren majstor, kome treba broj neka me kontaktira, pa pozovite i pitajte koliko je za vas model TV-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: 27.11.2020. 05:04 #666395

status: user
broj poruka: 908
Ja sam se namenjao led osvetljenja kod televizora pošto držim servis(ne reklamiram se)fora je da li menjaju sve led trake ili samo pregorele diode, da li stavljaju original ili kineske sa alija 200 komada 2 dolara itd.. Sve to utiče na cenu. U principu se menja kompletno osvetljenje što je dosta skuplje,ali je i najbolje pošto je novo sve pa se može dati garancija, na krpljenje ne...
U tvom slučaju su skupe zamenske led trake zato je i ta cena,kod starijih modela su džabe pa zato menjaju za 50,60 eura
LG tako namerno dizajnira led trake da izguraju garaciju posle ili crkavaju diode, otpadaju difuzori,ili skroz izgore itd


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Poslao 27.11.2020. 07:33 #666397

status: user
broj poruka: 3466

sam ti broj na email

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez ... 27.11.2020. 08:03 #666398

status: user
broj poruka: 994
pogledaj tutirijale po netu kako se menja led traka

apsolutno svako pa i najveci noob moze sam da zameni traku
nije mi jasno zasto ljudi bacaju tolike pare na popravke
tvoje je samo da nadjes traku za trazeni model i na nikakvu drugu komplikaciju neces naici



ako su stvarno te cene popravki u pitanju daj ja da se polako posle 15 god vratim svom zanatu opet :)

They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: ... 27.11.2020. 08:09 #666399

status: user
broj poruka: 908
Slažem se, ništa komplikovano ali treba biti pažljiv jer kad pukne panel ili se otkine ribon kabl možeš da baciš tv.A veruj mi da pucaju paneli lako, pogotovo veće dijagonale...


:: pogledaj tutirijale po netu kako se menja led trak
::
:: apsolutno svako pa i najveci noob moze sam da zameni traku
:: nije mi jasno zasto ljudi bacaju tolike pare na popravke
:: tvoje je samo da nadjes traku za trazeni model i na nikakvu drugu komplikaciju neces naic
::
::
::
:: ako su stvarno te cene popravki u pitanju daj ja da se polako posle 15 god vratim svom zanatu opet :
::
:: They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re1 27.11.2020. 13:20 #666407

status: user
broj poruka: 304

@duqp
Hvala, zvacu ga

@nisavici
Ako mozes pusti mi na mail koliko bi kod tebe kostala zamena komplet. sa kvalitetnim kompenentama

@pmfrulez
Ne znam kad bih stigao da pogledam tutorial i da se bavim time, prenatrpan sam, ionako sebi nabacujem toliko gluposti i ovo rekoh sebi da ne mogu. A i stoji da treba biti oprezan, a bojim da ce me iznervirati da cu ga izgaziti na kraju :) Tako da sam resio da platim, ali cena je izgleda velika za taj model.

A i imam izbor nemati TV, kupiti nov slican za 60k(mada bih tu ipak isao na oled mozda,ali to menja pricu sa cenom) ili za 25k dobiti kao nov sa garancijom.
U svakom slucaju ovde kad podvuces crtu dobijes tv za 25k koji ce raditi valjda tri godine...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Prvo sto 27.11.2020. 15:22 #666410

status: user
broj poruka: 3466

Treba covek da pita samog sebe, ima li prostor gde ce da sve stavi za rad i da odlozi panel itd. Jeste sama zamena laka, ali ne moze kamenorezac ili armirac da se bas hvataju i kidaju fletove i lome panele jer su zbog yt ucrtali i u glavi da samo dodju do svetleceg dela i da tamo ceprkaju :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez brateeeeeeeee 27.11.2020. 19:59 #666413

status: user
broj poruka: 994
25k din je vredno izdvojenog vremena... to je necija cela plata .....izgubis jedan celi dan ako treba ... nije kvantna fizika jebena... prosto je ko pasulj cak i onaj ko se ne razume u ovaj posao kontam da bi uspeo da odradi kako treba

They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici re: 28.11.2020. 05:24 #666424

status: user
broj poruka: 908
Koliko sam gledao komplet traka na eb za taj tv je oko 80 eura,na aliju imaju zamenske 20 eura,kod nas ne znam ni da li ima,pogledacu.
`Ruke` za taj tv su oko 50 eura toliko bi oprilike kostala zamena

@pmfrulez nije kvantna fizika ali to na YT rade profesionalci,rutinski koji su promenili 1000 + led traka pa se cini lako,uzmi promeni sam pa ces videti
Od tih 25000 din na led trake ide 100 eura,zatim treba otplatiti alat koji se kupuje za menjanje,rizik da je vec recimo nacet panel pa kad ga malo savijes pukne pa ti posle objasni da je vec bio nacet pa se nije videlo,tako da to nije necija cela plata nego mnogo manja zarada,jedino ako ti tetka iz Kanade posalje trake za dz

Treba imati i alat za dizanje panela,ne moze to masnim,prljavim rukama ostaju fleke ispod,treba ti 3 stola velika da uradis tv.Druga stvar je ne pobrkati difuzore kojih ima 3,zatim paziti da ne udje prasina izmedju pa posle imati fleke,crte koje bodu oci na beloj slici,gledati da je panel dobro legao u leziste ili bude kvrc kad se sklapa,zalepiti dobro trake da imaju hladjenje od sasije,ima tu dosta stvari na koje treba paziti...

Iskreno to su stvari koje se sticu iskustvom,ja kada sam poceo to da radim kupovao sam neispravne televizore za vezbanje pa sam opet slomio 3 panela i na 2 pokidao ribon kablove,sad mi treba pola sata da zamenim trake i da tv bude kao nov...
Opet kazem ne reklamiram se imam i ovako puno posla da ne stizem sve da uradim posto ne radim samo tv servis,samo dajem savet da je nekad bolje platiti nego probati sam jeftinije je mnogo nego kupovina novog televizora...

Ako nekom treba neki savet ili nesto nek me kontaktira na PM pa cu mu rado objasniti...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez ... 28.11.2020. 08:56 #666426

status: user
broj poruka: 994
sve ok ,slazem se ....menjao sam trake, cak i sa drugih modela uklapao ,seko trake lemio premoscavao prebacivao sociva...
samo ja mislim da ce u vecini servisa u 90+ posto slucajeva da dobije kinesku traku ili da dobije ono sto sam napomenuo da sam radio ubaceno parce premosceno sa led diodom od nekog drugog modela .... platio 100 ili 200eur ... srbija je ovo....

They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 28.11.2020. 10:19 #666430

status: user
broj poruka: 9460
Ma kakvo menjanje komplet traka. Daj nekome da ti promeni tih neloliko dioda i pici dalje.
Smanji pozadinsko sto vise mozes, brightness malo doteraj u menuu i to je to.
Obicno stradaju 2,3 diode, a jedna od njih ne provodi i onda ne radi celo pozadinsko.
Mozes i premostiti tu jednu i cao. Za tih 3 dioda neces ni primetiti da fale.
Na tone sam ih tako radio, jer bolje i tako nego zamena sa kineskim le diodama koje mogu da riknu i za nekoliko dana i onda opet otvaranje.
Bolje je skinuti diodu sa nekog razlupanog koriscenog TV-a nego staviti ove sa alija ili ebay od nekoliko dolara za saku.

Ni pod razno ne radi sam ako nisi do sada imao iskustva s tim, jer moze 1000 stvari poci po zlu.
Na greskama se uci, jbg, a svaka greska bas dobrano kosta.

Sve zavisi od modela do modela, neki se rese, otvore za 10 min, a neki da Bog sacuva. Cak sam naisao jednom da je panel zalepljen nekom masom po coskovima, te se dobrano namucih.

LG zna da bude jednostavan, a neki modeli da se ubijes dok dodjes do dioda, pogotovo one zabice sto drze belu foliju koja ide odmah na diode i kuciste, ima ih 100.
Ja na kraju stavim samo nekoliko i aj zdravo. 2 u sredinu i 4 na coskovima i to mu je :)

Difuzori mi uglavnom svi otpadnu, jer kad radis uvek zakacis rukom i samo otpadnu, jer se drze ko babin zub.

Ne lepim ih vise standardno uv lepkom ni super, vec neostik/tigar dobrano namazem okolo sociva i to drzi do jaja. Pre su me zvali, kao dobili neke bele krugove...otpadne to sranje i onda moras ponovo da otvaras...
Isto sam radio na sve moguce nacine, menjao diode, sekao traku pa ubacivao kad ne mogu da je odlepim celu...ma ne znam ni sam kako sve nisam budzio :)
Uglavnom sam naplacivao od 2 do 3000 din za krs TV-e poput vox fox 32...za skuplje i vece modele nesto vise. Ni jedan mi se nije vratio jos. Imam srece verovatno, a i smanjim pozadinsko obavezno do neke granice da bude gledljivo.

Razlika izmedju 100% i 50% je ogromna. Na 100% ne mozes ni 3 sekunde da drzis prst na diodi, dok je na 50% bukvalno mlaka i to im produzava vek, a opet se dosta dobro vidi.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp To 25k din za svetlo 28.11.2020. 11:06 #666431

status: user
broj poruka: 3466

Ko naplacuje, i ko to plati je bas budalastina. Retke su situacije gde menjaju sve. Sve se svodi na budzenje i zamenu samo crknutih itd.

Nama je deo za televizore bio ceo u antistatik onom maslinastom govancetu, radne ploce ogromne, brdo televizora se vrtelo i vrti svaki dan. Ok je kuci nekako u kuhinji neku 42 inch max srediti ali sve ono vece postaje problem nekako prostorno.

Gledaju ljudi na yt svasta, pa baka u Guangzhou na dve hoklice raskupuda iphone x za pola sata na sitne delove, a niko ne pomisli koliko je telefona i u kojim uslovima prevalila preko ruku za sve ove godine jbg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: 28.11.2020. 12:51 #666435

status: user
broj poruka: 908

Svaka led dioda ima vek trajanja, pa ako zamenis tih par, posle nekog vremena crkne neka druga i opet otvaraj tv.
Sve led trake se menjaju iz razloga da ne bi svaka 2,3 meseca otvarao tv i menjao opet 2,3 diode
Svako ima svoj metod i svoju računicu kako radi, u to ne ulazim

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 28.11.2020. 13:22 #666436

status: user
broj poruka: 9460
To bi trebalo da je tako, al u principu nije :)
Vec sam rekao gore da nove diode sumnjivog kvaliteta vrlo cesto brze odu nego one stare koje su unutra.
Zato ja kad menjam skidam diode sa kvalitetnih traka, a imam ih jedno 50. I nikada problem.

Jako bitno je i da se smanji svetlo posle intervencije i nema problema. Sve ce da crkne u tom TV-u pre nego svetlo :)

Kada kupis saku dioda, nikad ne znas na cemu si. Neke ce da traju godinama, a neke ce da odapnu vrlo brzo, jer je bofl roba, nema tu nikakve kontrole kvaliteta....
A sad, koje su original kvalitetne, a koje krs, ne mozes znati kad kupujes.
Sve u svemu jebada ziva s tim.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: ... 28.11.2020. 13:35 #666437

status: user
broj poruka: 908
Veruj mi da su zamenske trake za lg a kvalitetnije nego original odrađeno je bolje hladjenje, led diode su iste i kod jednih i drugih
Slažem se za osvetljenje ja kad uradim ostavim u service meniju osvetljenje na 70 ali neko voli da cepa brightness na 100 posto I onda brzo crknu

:: To bi trebalo da je tako, al u principu nije :
:: Vec sam rekao gore da nove diode sumnjivog kvaliteta vrlo cesto brze odu nego one stare koje su unutra
:: Zato ja kad menjam skidam diode sa kvalitetnih traka, a imam ih jedno 50. I nikada problem
::
:: Jako bitno je i da se smanji svetlo posle intervencije i nema problema. Sve ce da crkne u tom TV-u pre nego svetlo :
::
:: Kada kupis saku dioda, nikad ne znas na cemu si. Neke ce da traju godinama, a neke ce da odapnu vrlo brzo, jer je bofl roba, nema tu nikakve kontrole kvaliteta...
:: A sad, koje su original kvalitetne, a koje krs, ne mozes znati kad kupujes
:: Sve u svemu jebada ziva s tim
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas hvala 30.11.2020. 11:31 #666481

status: user
broj poruka: 304
U medjuvremenu dobih neku prehladu, deluje kao da nije `ono`, ali komplikuje situaciju.

@duqp
Čuo sam se sa čovekom, prva liga, hteo je čak i da zajedno radimo(ne baš voljno jer je veliki ekran...), ali jedino sto je mogao da nadje su kineske trake, mada je davao garanciju i na to

@nisavici
Sve je fer, samo da samo se ranije čuli...

@gilopile
Na većem delu ekrana sam ima plave delove na beloj pozadini, tako da mislim da je jedino rešenje da se promeni sve..

Tako da s`obzirom da je TV već u servisu, a ja ne bih da se krećem dok se ne `proverim`,rekoh u ovlašćenom da rade... Najjeftinije rešenje bi bilo 110e sa kineskim diodama, a sa original jedino je nisavici javio... U ovlašćenom je 210e i sa garancijom. Par majstora je reklo da taj servis stvarno stavlja samo original...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs