Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Snimanje telefonskih razgovora
STRANA 1 OD 1
Heisenberg Snimanje telefonskih razgovora 05.12.2020. 21:55 T67900

status: user
broj poruka: 113
Davno, davno, to je imalo smisla kad smo mi ko ekipa u vreme dok su jos bile analogne telefonske centrale jelte, pravili ovakve neke podvige: https://www.youtube.com/watch?v=qOUWWnAPJyg.

E sad u ova luda vremena kad niko nikom ne veruje nista i svako svakoga gleda da uradi da bi ostvario neku kakvu god dobit, dodje vreme i da radi kasetica.

A kasetica je stigla preko ovog ROM-a za S3 Neo GT-I9300I. Evo linka: https://forum.xda-developers.com/t/rom-s3ve3g-6-0-1-seperience-rom-a5-2017-port-v3-0-tk5.4072831/

Udje se lepo i odradi posao, moze da se po zelji prilikom instalacije ROM-a aktivira voice recorder i da se gasi shutter sound za kamericu, skroz James Bond 007 fazon. Ko bi reko, kanta od telefona da ima takvu moc a sa factory ROM-om nije bila ni za u kantu, greota prljati kantu kad moze da se zafrljaci preko terase.

Moje pitanje i nedoumica glasi, dal sutra ako nadjem neku ribu pa mi ona prica na telefon sta bi htela da joj ne radim, ili pak kupujem neki Audi a covek se kune u majku svoje dece i svu svoju decu da ce pre da se desi ne znam sta nego da me ostavi na putu ili pak nesto deseto - jel smem pod a) to ja da dokumentujem sebi i preslusavam i ako me bas iznerviraju b) smem li ja to mozda na YouTube ko ovaj coik sto je Slavoljuba okacio i pod c) da li nasa policija uvazava pretnje i to preko telefona tipa ``izdobijacu te od batina samo da se izdobijam od ... (neka praskasta materija for example).

Thanx for collaboration. Stay tuned.,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Niko ti ne moze zabraniti da snimas 06.12.2020. 05:42 #666589

status: user
broj poruka: 10985
ono sto se prica na TVOM telefonu, a narocito ne moze da ti zameri sto snimljeni materijal preslusavas. Tvoj sagovornik treba/morao bi da bude svestan da je izgovorena rec em nesto sto u odredjenoj meri OBAVEZUJE (onoga ko ju je izgovorio) em mu niko ne garantuje da si tu rec samo ti cuo (``reč je kao ptica``)...

Ako se radi o uceni/pokusaju iznude/pretnji..., na sudu se uvazava mnogo toga, pa i audio/video snimci mogu da budu prihvaceni kao dokazi. Ovaj ``materijal`` je jos vise vazan u istraznom postupku, odnosno moze da posluzi kao razlog pokretanja istrage... To je, otprilike kao sa mejlovima i pretecim pismima itd. (rec napisana ili izgovorena, manje vise isto je).

Medjutim, sasvim je druga stvar PUBLIKOVANJE, to jest objavljivanje iliti davanje necega sto se u principu smatra delom tvoje i/ili njene/njegove intime (sta bi ona da joj ti ne radis a ti bi rad bio da to odradis itd.) drugima na uvid. Iznosenjem ``u javnost`` tvoje intime, pod odredjenim uslovima, nije ili ne mora da bude problematicno, ali ako uz to ide i deo intime neke druge osobe, a bez njenog izricitog pristanka, to jeste veoma problematicno.
- - - - - - - - - - - - - -
Na tvom mestu da sam, batalio bih te romove i snimanje na telefon - snimak ce SIGURNO ostati i ``tamo negde``, tako da ti neces biti jedini posednik istoga. Stara dobra metoda: third party voice recorder/kamera koji/koju ukljucis kada vidis da te poziva doticna osoba, snimis, a NIKO NE ZNA i nece saznati da si to uradio, osim ako ti pozelis da se sazna...
- - - - -
Obrisi onaj post - nema smisla da ratujes protiv svih, a procitao si Don Kihota i pravo ime ti je Владимир Владимирович Путин...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs