Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
pomoć oko overklokvanja
STRANA 1 OD 1
agocevic pomoć oko overklokvanja 02.12.2007. 19:42 T6792

status: user
broj poruka: 31
Posedujem AMD X2 4000+
Asus ATI X580 Chipset
GEIL 800Mhz sa zlatnim hladnjacima
ASUS EAX2600XT
Vista Ultimate 32-Bit

Podigao sam FBS sa 200Mhz na 250Mhz bez dizanja napona, sistem se podigao i istovremeno sam upalio TV, DIRT (igricu) i DivX film pošto imam dva monitora kako bi video da li je sistem stabilan.Sve je radilo savršeno.Kada sam ga kasnije upalio nastali su problemi...Pojavila se greška da fali dll fajl, pa onda da nema hard, pa je nešto skenirao.Sve je to trajalo nekih od 5-7 min.Smorio sam se i otišao na 5 min.Vratio se i sistem se podigao.Ponovo sam ga istestirao i radio je OK.Da li neko može da mi kaže šta bi trebao da radim.Da li treba da se digne napon i koliko ili šta već.Unapred zahvalan...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 02.12.2007. 20:02 #34587

status: user
broj poruka: 2900
Pa,nije stabilan
AMD su slabi klokeri,doduse nikad nisam imao AMD-a,posto on radi na 2GHz a kazes da je FSB bio 200 znaci da je mnozilac 10,jel njemu multipler ( mnozliac ) fiksiran ili moze da se menja ?
A druga stvar je da ako je na 10x mnozilac onda si i preterao jer je to onda 2,5GHz a auto voltaza ili ga klokuj nise ili probaj da malo dignes voltazu pa da radi na 2500MHz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
agocevic re 02.12.2007. 20:12 #34589

status: user
broj poruka: 31
Množilac je zaključan na 10.Ne može da se podigne ali može da se spusti.Da li bi pomoglo da se množilac spusti a FBS da se još više podigne???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 02.12.2007. 20:22 #34591

status: user
broj poruka: 2900
Pa ovako ide stvar.
Mnozilac 10,FSB 200,to znaci 10x200=2000Mhz,kapiras ?
Mnozilac ti je broj sa kojime mnozis FSB da bi dobio frekvenciju.
Inace mislim da je 2500 sa auto voltazom mnogo za tog AMD-a,durga stvar je da kad klokues procesor i RAM se automatski klokuje vidi da te i to ne zeza slucajno,stavi voltazu RAM-a na 2.1v,ili +300 ako ti tako pise tako si siguran da RAM ima dovoljno struje,a sto se tice procesora ja bi ga drzo na 2.4GHz ne vise.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
agocevic re 02.12.2007. 20:32 #34596

status: user
broj poruka: 31
Da probam pa da javim...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Hah 02.12.2007. 22:58 #34606

status: user
broj poruka: 1532
S obzirom da radi na 2 GHz u pitanju je Toledo jezgro koje je starije i nesto vise se greje.

Inace, za overklok AMD procesora najvaznija ti je ploca. Skoro sve ploce sa skromnijim cenama ne dozvoljavaju stabilan overklok.

DDR2 memorije su listom rastegljive kao lastika i uglavnom ne predstavljaju ogranicenje pri dizanju takta.

Inace, nisi podigao FSB na 250 vec CPU speed. FSB ti je HTxCPU speed. A takt procesora je mnozilac x CPU speed.

U tvom slucaju HT je 5x na default, a mnozilac procesora je 10x. FSB je 5x200=1000 MHz, a takt procesora 10x200=2000 MHz

Mislim da se kod tebe automatski menja HT mnozilac na 4x jer inace ne bi mogao da podignes CPU speed na 250. Ako bi HT ostao na 5x, FSB bi bio 5x250=1250 MHz sto je besmisleno za AMD varijantu.

Nemoj da se iznenadis ako pri svakom (cak i malom) pokusaju overkloka, bez obzira na dizanje napona, dobijes izrazenu nestabilnost sistema.

Jos jednom - od ploce uglavnom zavisi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs