Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
mini ITX konfiguracija Asus am1i-a start problemi?
STRANA 1 OD 1
budrak mini ITX konfiguracija Asus am1i-a start problemi? 13.12.2020. 18:34 T67922

status: user
broj poruka: 250

Veliki pozdrav,

Sastavio sam konfiguraciju iz naslova sa procesorom athlon 5350 i 2x2gb Kingston memorije i ne mogu da resim jedan bizaran problem sta god da pokusam...

naime, sve radi savrseno, bez ikakvih problema ali ne mogu da startujem komp kad je ugasen neko vreme, najmanje 20 tak minuta...

uljuci se sve kako treba samo ne baca sliku, i onda moram da ga iskljucim iz struje na 10-ak sekundi i onda moze da startuje kako treba.

I tako uvek, kad ga ugsim normalno kako treba ako hocu da ga startujem odmah i u roku od 15-ak mnuta on startuje uspesno ali posle tako otprilike 15-ak minuta ako prodje nece da startuje kao sto sam opisao i onda opet moram da ga gasim iz struje i sve isto...

Gledao sam sve, nista nije naduvano od kondenzatora, nigde, kao nov je komp i sve ostalo radi savrseno, ne znam sta da mu radim????

hahahaha
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Probaj sa drugim napajanjem 13.12.2020. 19:02 #666825

status: user
broj poruka: 9384

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/2x250GB 970EVO-RAID0/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/HP 27xq (3WL54AA)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
budrak [No content] 13.12.2020. 19:56 #666827

status: user
broj poruka: 250

Hvala svakako,
ali problem je u tome sto je napajanje neko u sklopu samog mini ITX kucista, 60Watt , mislim pregledao sam kao novo je stavrno , sve je ok.

Ako izvadim konfu iz tog kucista i ubacim u neko drugo , obicno, vece sa drugim normalnim ATX napajanjem cela prica onda gubi smisao, jbg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: [No content] 13.12.2020. 20:16 #666828

status: user
broj poruka: 9384
Fora je u tome da probas sa bilo kojim drugim napajanjem, pod uslovom da ti je na ploci standardni 20+4 pina konektor. Ako ti radi sve ok, onda zameni. Kuciste ili napajanje, to je vec na tebi.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

i9 7920X/MasterLiquid Pro 120/GA-X299 UD4 Pro/32GB/2x250GB 970EVO-RAID0/STRIX GTX1080TI O11G GAMING/CM 750W/HP 27xq (3WL54AA)

::
:: Hvala svakako
:: ali problem je u tome sto je napajanje neko u sklopu samog mini ITX kucista, 60Watt , mislim pregledao sam kao novo je stavrno , sve je ok
::
:: Ako izvadim konfu iz tog kucista i ubacim u neko drugo , obicno, vece sa drugim normalnim ATX napajanjem cela prica onda gubi smisao, jb
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Otkacis 13.12.2020. 20:50 #666829

status: user
broj poruka: 3466
To 60w i nabodes neko necije sa kojim se racunarom ponasa lepo.
Sistem eliminacije, nosenje tog 60w na servis lili kupovina istog.

Taj problem uglavnom bude napajanje, ali ne moze magijski, tastaturom nekad rešiti baš sve sto nas zeza.

Da iskoristim temu, jel pravio neko skoro neki maleni tihi htpc, serije filmovi nista spec, ali totalna tišina i sto manje to bolje :)

Videh ovo, fino
http://skr.rs/P6D


Mada me vise buni neka kombinacija komponenti sa nekim ryzenom i ramom i plocom i ssd i aj nekih par tb za storage mada moze i bez hdd

Ili iskoristiti grdosiju
http://skr.rs/P62
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Imao sam... 13.12.2020. 22:30 #666833

status: user
broj poruka: 1196
..sličan problem. Na kraju se ispostavilo da je problem pravila jeftina usb tastatura novije proizvodnje. Kako i zašto nemam pojma, ali kad sam je izbacio iz upotrebe problem je nestao. Tako probaj da eliminišeš usb uređaje jedan po jedan. I svakako probaj sa drugim napajanjem. Naravno pre svega učitaj default podešavanja u biosu.

@duqp - Imao sam HAF XB. Ogromno je, i ne baš praktično.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ja bi... 15.12.2020. 07:34 #666867

status: user
broj poruka: 6643
...zamenio i bateriju na matičnoj, za BIOS. Ukoliko ploča nije nova, naravno.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs