Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Modovanje mehanicke tastature
STRANA 1 OD 1
Ognjeni Modovanje mehanicke tastature 16.12.2020. 01:39 T67930

status: user
broj poruka: 4506
Ima li neko da se zeza zeza sa mehanickim tastaturama ? Hteo sam da podmazem svoju i odradim par modova kao ovde npr na snimku, promenim stabilizatore, sredim akustiku,kapsove malo itd u sustini da se zezam malo.

https://youtu.be/EWQjycAJb6g?t=581

u sustini me najvise zanima da li je neko radio nesto slicno i koji sprez za podmazivanje da uzmem ?

npr ovaj cika je koristio ovaj sprej

https://www.super-lube.com/multi-purpose-lubricant-with-syncolon-ptfe

ali njega ne mogu da nadjem kod nas...tako da sta bih mogao da uzmem jer ako uzmem pogresan sjebacu tastaturu.


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ovo? 16.12.2020. 06:54 #666890

status: user
broj poruka: 3466


http://www.neskoribolov.rs/silikonski-sprej-maver-silicone-lubricant-new-j1120/

Ne bi trebalo da smeta
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.12.2020. 09:26 #666896

status: user
broj poruka: 18940
Samo je ti podmazi, znas kako ce da radi...
@duqp, silikonski lubrikant se koristi za podmazivanje mehanickih delova, npr. lanac na bicikli.
Da neko ne pomesa stvari i proba da sipa taj sprej unutar switch-eva.

@Ognjeni, jesi li siguran da imas strpljenja za ovo? Razmisli jos jednom.. :)
Ako si razmislio, za podmazivanje dugmica, ne bih ti savetovao silikonski sprej, jer je previse redak i ne sme da iscuri sa strane, nije to mast.

Ja imam Wurth belu mast u spreju, bukvalno kada isprskas, pretvara se u belu mast, odlicna stvar za to sto ti treba, za shift, space i enter. Ja sam nasao u poljoprivrednoj apoteci, ogromne zapremine 400din. mozda ima slicno u Woby haus-u.

Za ciscenje kontakata (ukoliko imas dupli klik), najbolje ovo da se koristi:
https://www.mikroprinc.com/sr/proizvod/sprej-kontakt-60-200ml

Trenutno nema na stanju, imaju drugi jeftiniji nemacki sprej, specijalno za ciscenje finih potenciometara.

PS Ako nemas, obavezno uzmi o-ringove.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud @Ognjeni... 16.12.2020. 15:31 #666904

status: user
broj poruka: 3737
dečko za to trebaju debeli živci i tanki prsti, a ne obrnuto što je tvoj slučaj!!!

Batai dok nisi upropastio tastaturu :P
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, RX580, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ..... 16.12.2020. 17:55 #666907

status: user
broj poruka: 4506
XD e bem vas napraviste poletanje satla od toga. To je jedan od razloga zasto sam i uzeo tu tastaturu, da imam nesto sa cime cu da se zezam. Pogledajte taj snimak i before i after zvuk tastature. Bar meni, zvuci perverzija dobro, kao drasticno skuplje custom tastature. Zvuci bolje od bilo koje anne pro 2 , Ducky ili slicne top tastature sto bih mogao da uzmem.

Nisam uzeo o ringove jer imam red switcheve koji nemaju previse dugacak hod a i hteo bih da odradim identicno ovo sve sa snimka jer je krajnji rezultat ono kako sam i planirao, uzeo sundjere od 4mm za sound dumpening. Uradicu verovatno i double bandaid mod na razmaknici uz podmazivanje switcheva ( 1 key me malo zeza pa bih i zbog toga da odradim ). Tako da mi samo treba onda tacno koji silikon da uzmem a da je ne sjebem. Koliko vidim mast se koristi samo kada se otvore switchevi pa onda podmazuju...ovo u spreju je obicno silikon neki bio za elektroniku a treba mi za sve tastere, ne samo enter, razmaknicu itd

kad sve to odradim onda bih stavio neke jebacke PTB key caps

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs