Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Otvori oci ugasi televizor
STRANA 1 OD 2  
Hogar64 Otvori oci ugasi televizor 19.12.2020. 04:12 T67935

status: user
broj poruka: 3
Izrael trazi 1.5-3 miliona doza ruske vakcine Sputnik V.
U Srbiji dnevno umre 33 ljudi od infarkta a 22 od kancera.
70000 umre u Srbiji na godisnjem nivou.
Oksfordska tj. Pfajzer-Bajontek vakcina menja strukturu ljudskog DNK. To je tzv. mRNA (iRNK) vakcina koja ugradjuje svoje delove RNK u vas DNK i trajno ga menja!!!
U Rusiji ce do kraja decembra biti vakcinisano 2 miliona ljudi.
Cena ruske vakcine je 10$ odnosno 20$ za dve doze.
CENA PFAJZER-BAJONTEKOVE VAKCINE JE 410$ PO DOZI ODNOSNO 820$ ZA (NEOPHODNE) DVE DOZE. DAJE IMUNITET OD 9 MESECI.

Informacije su pokupljene na Wikipedia i po Youtube, javno su dostupne SVIMA.

Ne ulazim u spekulacije jel COVID-19 vestacki/prirodni virus niti hoce li se Gejts obogatiti ili ne, po meni je najbezbednija vakcina Sputnik V i to je to.
Ako jedan Izrael treba da dobije 1.5/3 miliona doza a to je zemlja od svega oko 2 miliona stanovnika - pametnom dosta.
Znamo svi kroz medije i propagandu kojim drzavama je okruzen Izrael a ko sve pretenduje da ga unisti, nije tesko izguglati.

Verujte pametnim ljudima a ne televizoru i mainstream medijima, proveo sam par sati nocas i sinoc da bih ``malo`` istrazio pozadinu ove price.
Nisam pristalica teorija zavere, antivakser, komunista, itd., prosto znam da rasudjujem i da osudjujem i da razmisljam.

Pozdrav i da se ovo vec jednom zavrsi najbezbolnije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EnteMore Vazi 19.12.2020. 04:49 #666965

status: user
broj poruka: 6
Veljko putine badvajzere hazjenberze dbkupe ovo ono.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 19.12.2020. 05:08 #666966

status: user
broj poruka: 2155

Vidis sad skoro isto toliko umre i od korone. Vakcinu necu primiti sigurno jer ruska deluje 4 meseca a americka 9 meseci, da imamo trajni imunitet od nje onda bih razmislio. Jos ova americka menja DNK necu da budem mutant jos uvek.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Dakle....evo ga novi, dežuran ove sedmice na pcberzi 19.12.2020. 08:07 #666967

status: user
broj poruka: 6643
Ostaje moja tvrdnja da je u čekaonici Laze ovaj forum poprilično visoko kotiran, da između sebe dele podatke o free forumima i da se sada već statistički redovno, ovde prazne. Na gornji i donji otvor.

`Verujte pametnim ljudima a ne televizoru i mainstream medijima, proveo sam par sati nocas i sinoc da bih ``malo`` istrazio pozadinu ove price.
Nisam pristalica teorija zavere, antivakser, komunista, itd., prosto znam da rasudjujem i da osudjujem i da razmisljam.`

Iskreno, idi u pizdu materinu sa ovog foruma, na fb, twitter i tik-tok odakle si i došao, ovo je forum za tehniku, it tehniku. Primi je, ne primi je, tvoja stvar.

P.S. imaš li problem sa grafičkom?


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: 19.12.2020. 09:44 #666968

status: user
broj poruka: 908


Još je napravio dva naloga pa se svađa sam sa sobom

Ovaj forum postao laza lazarević forum svi ludaci sveta na jednom mestu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Nisu ti tacni podaci 19.12.2020. 10:12 #666969

status: user
broj poruka: 939
U Srbiji dnevno umire oko 120 ljudi od kardiovaskularnih oboljenja i oko 70 od karcinoma. Dnevno umire u proseku oko 280-290 ljudi. To sve podaci rep.zavoda za statistiku. E sad, korona. Umiru ljudi i jeste mnogo gadno. Licno poznajem veliki broj obolelih ljudi, umrlih nazalost. Dosta mojih kolega lekara je obolelo, i prilicno tesko proslo kroz sve ovo.
Sto se tice vakcina, ni ja, a ni oni nisu pametni. Nisam antivakser, sve vsjcine sam primao i moje dete, ali oko ove se bas razmisljam. Kad bi prosle neke 3 god, onda bi nekako i mogao da se odlucim. Idealno 10, ali nazalost, bicemo primorani da se uhvatimo u vrzino kolo mnogo ranije.


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ispirači mozga 19.12.2020. 10:51 #666971

status: user
broj poruka: 6643
Ljudi koji iz zabrinutosti, straha, a najviše iz neznanja koje kao nevirusolozi, neinženjeri mobilnih bežičnih komunikacija, neastronauti itd pokušavaju da shvate opasnost, veoma su pogodni da ih u trol kolo uhvate ispirači mozga. Jako karakteristično za internet koji bi trebao da je izvor mnogih ili većine informacija. Dešava se da ciljana katerogrija likova bude uvućena u svojevsnu sekta-formu grupa, naloga, foruma i slično.. e, da, pratioca nečega i nekoga, koja ih jednostavno obuzme kao prsten gospodara prstenova i toliko sludi i zaplaši.
Ja znam mnoge, mnogi dolaze ovamo na forum.... jedan me sa sinom ubeđivao kako je Vučić naselio migrante u okolinu mog mesta (a pajtaši sa tog njegovog foruma, da ih je u stvari naselio pored mesta odakle me moj poznanik ubeđuje - Apatin, Subotica), dao im besplatna imanja i državljanstvo sa pravom glasa da bi glasali na izborima. Migranata ima, jesu sada svi muškarci i neki prave pizdarije jer nemaju prihoda i nelegalno su u zemlji, ali, recmo, MNOOOOOGO manje nego Srbi po zapadu koji su tamo legalno. Nije on mene ubeđivao kao Slavica, iz zadovoljstva da nekoga zajebe u mozak, on je bio izistinski u stanju užasa. Krajnji stadij straha. Iz najbolje namere me je užasnut pozivao da poludim sa njim i da izletim napolje sa registrovanim naoružanjem i počnem sa ubijanjem migranata gde ih vidim, možda zakačim i nekog Roma, ebi ga, ali, kao zombije. I njegov sin. Iz sigurnosti Norveške gde je otišao, da bi valjda tim migrantima napravio mesta. Kad je to (ipak) napokon provljeno, on se ne izvinjava uopšte, pažnja mu je skrenuta na novi strah - sad su to vakcine tako da nema vremena da shvati kako su ga jebali u mozak sa migrantima, on je sada u istom užasnutom strahu od vakcina (kojih se naprimao za vreme Tita u dupe, rame i glavu-usta na litre). Migranata se seća jedino kao objekat mržnje i straha. Jedino, jebe ga što je Rusija proizvela vakcinu. To se nikako ne uklapa u antivax teorije. Da je Jeljcin na vlasti, o, da... ali ovako... onda je ruska vakcina zdrava a ostale nezdrave. Reče on, i pojede nutellu za istok, počeša se po mudima koja ga svrbe od Arijela za istok koji ima zabranjene komponente u nedozvoljenoj količini i iskenja se svaki dan na facošupu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
x3msvabo Sve tacno :D 19.12.2020. 11:30 #666972

status: user
broj poruka: 291
Pa kaze: `` proveo sam par sati nocas i sinoc da bih ``malo`` istrazio pozadinu ove price``!

Iskreno meni nije jasno kako obican laik, koji ne zna ni sta je antigen ili antitelo nema nikakvo predznanje iz virusologije moze uopste da izgradi misljenje o vakcini. Smatram da je to nemoguce, kako mozes da imas misljenje o necemu o cemu ne znas nista. Po struci sam stomatolog, pa opet, moje razmisljanje ne moze da dosegne toliko daleko da razmisljam bas toliko detaljno o svemu tome.

Bas bih voleo da budem u glavama tih ljudi kada se odvija taj proces, da vidim kako to funkcionise.

Ako se cak vodimo i prostom logikom, imamo 2 opcije u koju laik moze da poveruje:

1. Pojavila se bolest, ljudi izmislili vakcinu (sto danas ide mnogo brze, jer sve ide brze, i ja krunicu Cad/Cam tehnikom izradim u istoj seansi, a ne kao nekad, da saljem kod tehnicara pa cekam 7 dana), i primice se vakcina, logicno u sto vecem broju u sto kracem roku.

2. Sa vakcinom, koja ce se primati u 2 ili 3 doze, sto je uobicajena pojava (kao kod Hep B) se ubacuje po jedan deo nekog magicnog cipa, koji se onda nekim jos magicnijim putem ujedine u organizmu i onda postajemo marionete nekih velikih ljudi.(Kao da im je to uopste potrebno, s obzirom da imamo sve smart a mi glupi, realno i ovako mogu da znaju sve o nama, cemu razvijanje takve tehnologije, koju uzgred nisam jos ni u filmovima video)

Ajde poverovacemo u drugu.... Koji kurac :D

A o razumevanju DNK lanca, i ugradjivanju jedne mRNK u isti, i nerazumevanju potrebnih enzima da se to desi, necu ni da pricam.

Nazalost zivimo u vremenu kada ovakvi i njemu slicni vladaju internetom, a ne ljudi koji su se godinama skolovali da bi uspeli da pomognu narodu, koji nazalost cesto i nije za spasavanje, ali ajde, razmisljas nije on kriv. Nije naucio bolje....

Kako kaze Marchelo: a mesija nije najmudriji , vec ko vice najglasnije


Sve u svemu, ja bih nekim ljudima oduzeo mogucnost koriscenja interneta.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman A hoce li 19.12.2020. 12:37 #666973

status: user
broj poruka: 808
da opasu zemlju ogradom
da ljudi ne popadaju
kad` dodju do kraja?
Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: 19.12.2020. 12:59 #666976

status: user
broj poruka: 1038
:: Ako jedan Izrael treba da dobije 1.5/3 miliona doza a to je zemlja od svega oko 2 miliona stanovnika - pametnom dosta

Izrael 2 miliona stanovnika? Pametnom dosta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 19.12.2020. 13:50 #666977

status: user
broj poruka: 1991
Eight Steps to Survival

At the risk of simplifying thought processes—as varied and unique
as individuals who think, or even those who only think they think—here
are several steps that could decrease human vulnerability to
manipulation by the media.

1. Relax. Under the constant pressures of modern media, this must be
learned, or re-learned. Techniques range from simple deep
breathing to autohypnosis and meditation. Relaxation increases the
probability of successful, fact-oriented reality perception. Tension,
stress, and anxiety increase vulnerability to manipulation. Stress
reduction is the most effective approach to analyzing subliminal
stimuli, underlying meaning, and motives.

2. Delay. Tentative conclusions are imperative. Time is an ab-
straction, usually engineered to the advantage of some at the
disadvantage of others. Slow down. Give yourself time. Time
pressure usually triggers perceptual defenses.

3. Perceive. Perceptual analysis of what is perceived—and the
abstraction process through which it is described—can improve
reality perception. Study your reactions to the reactions of others.
Then, study their reactions to your reactions. And, finally, examine
your perceptions of their perceptions. Consciously consider the
entire perceptual concept of communication. This can be fun! It
immediately puts you beyond the reach of most ad and media hype.
Compare media fantasy perceptions with reality—the perceivable
real world.

4. Decontextualize. Invert logical, syntactical thought. Normal ex-
pectations often appear quite abnormal when viewed out of
context. Try crazy, illogical, upside-down and inside-out per-
ceptions of words and pictures. Experiment with perceptual illogic.
Creativity can often keep you out of trouble and provide
unsuspected answers concealed in self-sealing premises—both
yours and those of others.

5. Molecularize. Take apart words and pictures. Look for meaning
buried within your perceptions. Examine minute fragments.
Everything, even the smallest and least conspicuous, perceived by
humans is significant, especially that which appears insignificant.
Look most carefully at perceptions your mind tells you are
irrelevant. No insignificant, meaningless human perceptions exist.

6. Symbolize. Symbols often carry multiple, unconscious meanings.
Everything perceived is symbolic—words, things, pictures, and
people. Play with symbols. Look for relationships or structures
your conscious mind rejects as silly. Look for multiple meanings,
meaning without meaning, meaning within meaning, meaning
either under or on top of meaning. Probe deeply and carefully.

7. Motivate. Work on motive analysis. Every communication involves
motives, especially those we deny. Both motives of the initiator
and the audience are important. Motives exist at conscious and
unconscious levels. Rank the possible motives involved. Look for
impossible or unlikely motives. Keep the question of motives open.
Motives can be deep, complex, multiple, interlocking, and often
appear contradictory. No communication can be meaningfully
evaluated without consideration of motives. The motivation to win
may camouflage the motive to lose, or vice versa. Apparent
winners may unconsciously seek an appropriate disaster so they
can lose spectacularly.

8. Evaluate. Make certain you have a clear idea about who is talking
to whom, about what and whom. The distinctions humans make
verbally, the ideologies they pursue, evaluations they perform,
theories they espouse, decisions they announce, principles they
propose, and arguments they provoke reveal the inner person. They
reveal far more about the individual and his or her ways of
perceiving the world than they do about the topics they ostensibly
describe. Accept nothing and no one at face value.

Key, Wilson Bryan - The Age of Manipulation, The Con in Confidence The Sin in Sincere

btw

https://docdro.id/MkxYYsj

Several vaccine candidates are expected to induce the formation of humoral antibodies
against spike proteins of SARS-CoV-2. Syncytin-1 (see Gallaher, B., “Response to nCoV2019
Against Backdrop of Endogenous Retroviruses” - http://virological.org/t/response-to-ncov2019-
against-backdrop-of-endogenous-retroviruses/396), which is derived from human endogenous
retroviruses (HERV) and is responsible for the development of a placenta in mammals and
humans and is therefore an essential prerequisite for a successful pregnancy, is also found in
homologous form in the spike proteins of SARS viruses. There is no indication whether
antibodies against spike proteins of SARS viruses would also act like anti-Syncytin-1
antibodies. However, if this were to be the case this would then also prevent the formation of a
placenta which would result in vaccinated women essentially becoming infertile. To my
knowledge, Pfizer/BioNTech has yet to release any samples of written materials provided to
patients, so it is unclear what, if any, information regarding (potential) fertility-specific risks
caused by antibodies is included.

https://www.imdb.com/title/tt0206634/

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: Sve tacno :D 19.12.2020. 14:11 #666978

status: user
broj poruka: 939
+1 kolega.

Samo je problem sto sve ove nove vakcine, koje su ipak pustene bez uobicajenog klinickog ispitivanja, ipak izazivaju brojne nedoumice kod strucnog osoblja (infektolozi, virusolozi, epidemiolozi, mikrobiolozi i brojne druge specijalnosti), sa kojima sam cesto u kontaktu.

Prvo i glavno su nezeljena dejstva! To nikakva nova tehnologija ne moze da ubrza i pokaze pre vremena potrebnog za ispoljavanje istih. To su cesto, nazalost, godine. Ipak, situacija je takva da je potrebno sto pre pustiti vakcinu i prihvatiti rizik.

Ovo sve napominjem s obzirom da je farmakovigilanca (izguglajte sta je to) nesto cemu se poslednjih godina pridaje izuzetna vaznost (u opisu mog posla je i da se time bavim), pa je neophodno prijaviti i neka nezeljena dejstva koja empirijski, logikom, pa i znanjem, nikako ne mozemo pripisati datom leku. Evo jedan banalni, a istinit primer. Majka je prijavila doktorki, a posle i farm.kompaniji, da joj se dete od 2 godine zagrcnulo sa sirupom koji je pilo. Epilog: Farmacetska kompanija je morala da prijavi nasoj agenciji za lekove, evropskoj takodje, a onda od sledece serije se to `nezeljeno dejstvo` upisuje u uputstvo za lek i SmPC. Mogucnost zadavljenja, kao novo nezeljeno dejstvo!

Strah me da zbog ove pandemije svi pomalo ne skrajnu ono `Primum non nocere`. A mozda je neko strucniji procenio da je situacija takva da trenutno ne razmisljamo o mogucim buducim posledicama, vec da moramo da sprecimo sadasnje posledice po zdravlje svih nas, koje su evidentno vec tu.

Nije problem kad se strucno osoblje preispituje u vezi novih vakcina, jer bez toga ne bi bilo ni nauke. Problem je sto svako ima pristup internetu, sto o celokupnoj materiji ne zna nista, ali pise o tome, jer je negde nesto video, procitao, neko mu rekao, a onda druge slicne njemu dovodi u dubiozu i strah!


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: Pa kaze: `` proveo sam par sati nocas i sinoc da bih ``malo`` istrazio pozadinu ove price``
::
:: Iskreno meni nije jasno kako obican laik, koji ne zna ni sta je antigen ili antitelo nema nikakvo predznanje iz virusologije moze uopste da izgradi misljenje o vakcini. Smatram da je to nemoguce, kako mozes da imas misljenje o necemu o cemu ne znas nista. Po struci sam stomatolog, pa opet, moje razmisljanje ne moze da dosegne toliko daleko da razmisljam bas toliko detaljno o svemu tome
::
:: Bas bih voleo da budem u glavama tih ljudi kada se odvija taj proces, da vidim kako to funkcionise.
::
:: Ako se cak vodimo i prostom logikom, imamo 2 opcije u koju laik moze da poveruje
::
:: 1. Pojavila se bolest, ljudi izmislili vakcinu (sto danas ide mnogo brze, jer sve ide brze, i ja krunicu Cad/Cam tehnikom izradim u istoj seansi, a ne kao nekad, da saljem kod tehnicara pa cekam 7 dana), i primice se vakcina, logicno u sto vecem broju u sto kracem roku
::
:: 2. Sa vakcinom, koja ce se primati u 2 ili 3 doze, sto je uobicajena pojava (kao kod Hep B) se ubacuje po jedan deo nekog magicnog cipa, koji se onda nekim jos magicnijim putem ujedine u organizmu i onda postajemo marionete nekih velikih ljudi.(Kao da im je to uopste potrebno, s obzirom da imamo sve smart a mi glupi, realno i ovako mogu da znaju sve o nama, cemu razvijanje takve tehnologije, koju uzgred nisam jos ni u filmovima video
::
:: Ajde poverovacemo u drugu.... Koji kurac :
::
:: A o razumevanju DNK lanca, i ugradjivanju jedne mRNK u isti, i nerazumevanju potrebnih enzima da se to desi, necu ni da pricam.
::
:: Nazalost zivimo u vremenu kada ovakvi i njemu slicni vladaju internetom, a ne ljudi koji su se godinama skolovali da bi uspeli da pomognu narodu, koji nazalost cesto i nije za spasavanje, ali ajde, razmisljas nije on kriv. Nije naucio bolje...
::
:: Kako kaze Marchelo: a mesija nije najmudriji , vec ko vice najglasnij
::
::
:: Sve u svemu, ja bih nekim ljudima oduzeo mogucnost koriscenja interneta
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EnteMore Nisam ja on 19.12.2020. 14:38 #666979

status: user
broj poruka: 6
Zasto je povecan broj ljudi (ako se tako moze reci) koji veruju da je Zemlja ravna iako to deluje kontradiktorno s obzirom na neuporedivo vise informacija koje imamo pojavom interneta? Zato sto su vecini prostodusnih i neinteligentih mnogo zanimljivije teorije zavere nego hladne naucne cinjenice. Kao sto su bolji Parovi i Zadruga nego Bemus i Huriccane nego Bah... Takvi ljudi su i lako povodljivi, a pametni sarlatani umeju to da iskoriste da profitiraju. Dejan Lucic, Nada Kostic, Nestorovic... to su neka od imena koja pune YT i komentari su zaista zastrasujuci. Odjednom su prevaranti dobili svojih pet minuta i postali bozanstva kakva su nekad bili pre-digitalni Vava, Kleopatra i Ljubisa Trgovcevic. Jedina razlika je sto su potonji branili vlast dok je ovi ruse. Mada dodje na isto.

Vakcine jesu napravljene brzo, ali takvi ljudi ne prave razliku izmedju napravljeno brzo i uspricavaju mi nanobotove i zele da me ubiju. Sarlatani su veoma uspesni u kombinovanju cinjenica i nebuloza. To im je posao. A sad barem imaju sirok medij. Zato im je lako da objasne zednima kako su vatrogasci zlikovci jer su pokvasili namestaj dok su gasili kucu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 19.12.2020. 15:10 #666980

status: user
broj poruka: 1991
sto rekose u jednom cutanom flimu:

`Do you mind if I ask you a weird question?
What is it?
What would you do
if your fate was already sealed?
I wouldn`t stress about it
if it wasn`t a big deal,
but if I didn`t like it, I`d change it.
You think you can change fate?
Sure, it`s simple.
All I`d have to do is destroy it.`

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 19.12.2020. 15:32 #666981

status: user
broj poruka: 1301
@micika...

Prijatelju(stvarno nisam znao kako ovim putem da ti se obratim),ovo je forum registrovan u Srbiji i ovde se priča/piše srpski.

Nemoj misliti da sam ja velika `srbenda`,apsolutno sam suprorno od toga,ali jako (bar mene) nerviraju tvoji postovi na engleskom.

Nemoj ovo shvatiti kao prozivku ili uvredu,ali brate,dosadio si sa svakim postom na engleskom.


AMD Ryzen7 3700X
Gigabyte B550M Aorus Elite
Kingstone Hyper X 2x8gb DDR4 @3200MHz CL16
Transcend M2 NVMe 512gb
Antec VP 700P
Chieftec UK-02B-OP
ViewSonic `32`,IPS,1440p

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 19.12.2020. 16:02 #666982

status: user
broj poruka: 4740

Haha Drum :) Pa šta mu se izvinjavaš? Čovek je dosadan kao najveći proliv zvani hiper - dijareja. Glasao sam za ban, ali neće. Neko vidi neku korist od njega iako je očevidno beskoristan i smoran. Ili možda baš zato. Tako da ono, ćuti i trpi.

Micika čestitam, obezbedio si mesto u istoriji. Nije lako biti dosadniji od proliva.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 19.12.2020. 17:38 #666986

status: user
broj poruka: 2998
Dve stvari.

Prvo, zgrozen sam koliko ljudi nema osnovnu informacionu pismenost.

`Informaciona pismenost je usvajanje adekvatnog ponašanja da se pronađu informacije, koristeći pritom bilo koji način ili medijum , koji na najbolji mogući način zadovoljava potrebe za informacijama, a koje vode mudrom i etičkom korišćenju informacija u društvu.`

I kako od svih mogucih i dostupnih informacija toliko ljudi moze da veruje u teorije zavere i ostale gluposti. Smatram da sam na ovom forumu bio uljudan i pristojan ovih godina, ali iskreno, sere mi se od ovakvih tema i teorija zavera koje citam, otvaranju ociju i ostalih nebuloza? Koji Bil Gejts? Kakvu korist on ima od pracenja ljudi? Da nece da zaradi mozda vise para? Isti ljudi koji se boje cipovanja prilikom vakcinacije koriste mobilni telefon a oni koji se boje sastojaka vakcine unose u svoje telo mnogo gore stvari?

Kakvo crno istrazivanje na svoju ruku? Virologija u slobodno vreme? Za par sati presao igricu na hard? Sta sve necu da procitam.

Jel su ovo igracki rekviziti?

Nosi masku i peri ruke. Vakcinu te niko ne tera da primis, ali nemoj da siris dezinformacije, makar ne ovde.

Druga stvar.

@x3msvabo
Nismo mnogo komunicirali na forumu, ali skocio si u mojim ocima ovako normalnim i zdravorazumskim razmisljanjem.

I moram da jos dodam. Pa ni od sezonskog gripa se ne stice trajni imunitet, ne mozemo da na osnovu toga gledamo vakcinu. Ali to je vec mnogo sira prica. Cinjenica je da za suzbijanje ovog virusa, odredjeni procenat ljudi mora da bude imunizovan, kako bi se virus mogao zaustaviti, siguran sam da ovde ima ljudi koji mogu da ovo objasne mnogo strucnije od mene, i kada citam po netu i kada vidim koliko je ljudi protiv vakcine, ne verujem da cemo u skorijoj buducnosti resiti ovo.

Ja se licno nadam da cu u skorije vreme moci da primim vakcinu. Bavim se poslom koji me dovodi u svakodnevnu komunikaciju sa ljudima, vecina mojih prijatelja je ili bolesna, ili u bolnici a neki su ili bili ili jesu sada na respiratoru. Trenutno sam u izolaciji jer sam bio u jednom jako kratkom kontaktu sa osobom za koju se ispostavilo da je pozitivna nekoliko dana posle naseg kontakta i ne zelim da slucajno bilo koga zarazim ako se ispostavi da sam pozitivan. Takodje, previse ljudi sam izgubio zbog korone.

I hajde molim vas da ne poredite broj smrti od korone sa smrtima od ostalih uzroka. Jer smrti od korone ne zamenjuju ostale smrti vec se dodaju na njih. Ne razumem argument koji neki ljudi imaju koji je kao `aLi Od oNe BolesTi ViSe LjUdI UmRe NegO od KoRoNe`. Da i? Da li to cini smrti usled korone manje bitnim? I onda ti isti ljudi ne zele da urade apsolutni minimum kako bi zastitili one oko sebe. Tesko im da stave masku.

Izgubio sam veru u ljude usled ovoga.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 19.12.2020. 18:14 #666994

status: user
broj poruka: 4740

Jbg Jovane. Ne može tvoj racionalni um da pojmi paranormalne strukture. To je više evolutivna nego psiho - socio - kulturološka razlika. Odlika glupih je da misle da znaju nešto što niko drugi ne zna. A tu je i Slavica.

Nadam se da si ok i da te nije zakačilo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Joe Jackson, pesma `TV age`` 19.12.2020. 18:20 #666995

status: user
broj poruka: 10985
``Neces vise moci da ga iskljucujes - ON ce TEBE iskljucivati...``


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 19.12.2020. 18:41 #666996

status: user
broj poruka: 4740

Evo vidiš, na primer ovaj tortojed. Devedesetih kad je trebalo da isključuje TV nije nego je gledao i sve verovao, a sad kad treba ne gleda. To je ta mala distinkcija.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hogar64 >> 19.12.2020. 19:08 #666997

status: user
broj poruka: 3
Okej zajebao sam se nesto, izraelaca ima 10 miliona. Jedina greska u postu.

Sad sam vec i zaboravio sta sam hteo, ne nije sirenje panike bila ``moja zelja`` nego sirenje istine, a sada ja vama da postavim pitanja, vidim tu su i dva medicinara.

1) Jel treba da verujem nekom doktoru predragu konu, dariji kisic, tiodorovicu, i ostalima koji nidje veze sa ovom pandemijom u svakom pogledu osim ovoga za sta mene optuzujete- sirenje straha i svega zivoga a resenja - NEMA

2) zasto ce od sledece nedelje da kokaju matorce po starackim domovima koji ionako nigde ne mrdaju niti im ko dolazi u posetu jelte zbog korone da primaju Pfajzer-Bajontekovu vakcinu za koju vam rekoh da je mnogo skupa pogotovo za nas standard i jos nesto cu reci - cime cemo mi to da transportujemo na -80 stepeni celzijusa, mi bre nemamo dovoljno saniteta (mozda lupam) ali slusao sam STVARNO SVASTA na Youtube, pazljivo i pomno, a ne vozila za transport tako krhkih da kazem ``materijala``?

3) kome se to vlast dodvorava kupovinom skupih vakcina? Pfajzer-Bajontek ima manje nuspojava od Sputnik V?

Ovo sledece mora na bold:

4) Zasto upitom na wikipedia-i nema nista o tzv. Sputnik V odnosno Gam-COVID-Vac (Гам-КОВИД-Вак) - pun naziv tzv. Ruske vakcine medju svim vakcinama koje izadju za ovu novonastalu bolest kada se recimo u wiki nalupa covid vaccine? Zato sto im prave zestoku konkurenciju ili sam ja mozda corav pa nisam citajuci glomazan clanak o mRNK vakcinama nesto preskocio?



5) Profesor doktor Nestorovic sarlatan? Zasto? Zato sto se smeje za razliku od predraga kona koji bi nas sve smestio na Jajince ili gde vec bejahu oni logori? Pa dajte ljudi malo rezona i razuma, izadjite iz tih svojih kutija u koje ste se zavukli pre svega mentalno, ok, i ja kao i svi imamo i neke bliske drage ljude koji su cak i preminuli od kovida, masa koja se zarazila na moje oci, gubila culo ukusa i mirisa ...

6) @Pisko radi mi graficka dobro nego jel lete avioni, nadlecu li? Mene cesto uplasi avion u 6h ujutru, sta radi on? Da nije malo nekog SARIN-a prosuo, cisto da nam bude plodnija zemlja 2021.

Eto toliko, ovo poslednje pod tackom 6) ne uzimajte tj. ne gutajte zdravo za gotovo.

U svakom slucaju moja zelja je da ovo sto pre prodje, dosadilo je, ozbiljno me nervira. A TV - pa definitivno ga stvarno treba ugasiti. Pozdrav svima dobre volje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Korekcije 19.12.2020. 19:23 #666998

status: user
broj poruka: 452
(P)Fajzerova vakcina košta 14€ po dozi, a ne $ 410. Od svih vakcina, Sputnik V je najslabije dokumentovana, tj podatak o efikasnosti od 90+%, i totalnoj bezbednosti, je baziran na uzorku od 30-ak ljudi iz najranije faze testiranja, što je jako mršavo. Oksford/AstraZeneka su imale uporediv rezultat na mnooogo većem britanskom uzorku, pa kad su im stigli rezultati treće faze iz Brazila, ispalo je da moraju da se vrate korak nazad, vide gde su pogrešili i probaju ponovo. Inače, njihova vakcina je bila najjeftinija, ni 2€ po dozi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hogar64 Re: Korekcije 19.12.2020. 19:48 #667000

status: user
broj poruka: 3
Ok, nek bude tako, znaci sire se i te kako dezinformacije koje (svi) upijamo.

A Pfajzer kazem namerno i posprdno, jer se i bivsa nemacka valuta marka odnosno njen deo pfening pise sa PF a ne sa F, a tako se i cita, pa zato i kazem PFajzer a ne Fajzer iako ih pamtim po fenomenalnim kapima za nos, znale su da otpuse neotpusivo.

Iskreno, to za sada jos uvek nepoznato i nerazjasnjeno do kraja petljanje sa mRNK mi je u najmanju ruku cudno a u najgorem slucaju strasan eksperiment nad celim covecanstvom ali to je samo MOJE MISLJENJE.

Lepo kaze phoboskv, treba da prodju godine da se utvrdi da li je ovo sve dobro po nas ili ne, a opet da bi se zaustavilo ovo cudo potrebno je po meni sto pre imunizovati sto vise ljudi u sto kracem vremenskom periodu, jer eto ja isto kao i onaj ko je pre mene ovo rekao, ne mogu vise da nosim krpu na ustima, da nosim sa sobom alkohol u spreju, itd. itd, dosadilo bre, hocu da vidim ljudima lice a ne neke sinteticke krpe.

Sve u svemu, i dalje mi nije jasno zasto Izrael hoce ovoliku kolicinu ruske vakcine na ne bas veliki broj stanovnika, taj narod je specifican sto je kroz istoriju prosao kroz svasta nesto i nikome ne veruje pa ni Fajzeru, Moderni i ekipi nego hoce od svega po malo. Slicno smo prolazili i mi pa ni mi ne treba da sirimo noge Fajzeru na jedan nego da malo `razmotrimo` opcije.

A sam cin vakcinacije, zadignes rukav i boc, pa to je pickin dim, protiv toga nemam nista. Imam protiv toga sto cas kazu nece ih biti dovoljno, obecavali su se neki milioni pa spade na deset-dvadeset hiljada doza, mislim daj ono partija i ekipa, odlucite sta hocete, ne moze premijer da kaze jedno a predsednik drugo a ministar zdravlja trece.

Sve u svemu ja mogu da zakljucim da se ovom ludilu nazire kraj, pojavilo se svetlo na kraju tunela, dugog i groznog tunela, 1999.-te je drkanje trajalo 3 meseca pa se sve unormalilo i bili smo drkani samo mi a ovo izdrka ceo svet i to evo skoro ce godinu dana.

A vi drugovi Kinezi i ti brate Si, aj sledeci put malo rigoroznije kontrolisite potencijalne Wuhan-e i slicne stvari po vasoj NRK, jer zbog vase NRK ceo svet ode u DRK.

Pozdrav svima, tema moze u ad acta.


:: (P)Fajzerova vakcina košta 14€ po dozi, a ne $ 410. Od svih vakcina, Sputnik V je najslabije dokumentovana, tj podatak o efikasnosti od 90+%, i totalnoj bezbednosti, je baziran na uzorku od 30-ak ljudi iz najranije faze testiranja, što je jako mršavo. Oksford/AstraZeneka su imale uporediv rezultat na mnooogo većem britanskom uzorku, pa kad su im stigli rezultati treće faze iz Brazila, ispalo je da moraju da se vrate korak nazad, vide gde su pogrešili i probaju ponovo. Inače, njihova vakcina je bila najjeftinija, ni 2€ po dozi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 19.12.2020. 21:50 #667001

status: user
broj poruka: 1991
ma sve je to dobro, spricanje pa sta, zar se nismo nagaledali zelenog Hulka ili kako se vec zove ili mozda onaj Fajlnal Fantasi koji vec deo, nego jedna stvar me isto kopka:

zvanican CDC dokument kaze do 40 za PCR test da je granica

https://www.fda.gov/media/134922/download

Expected Performance of Controls Included in the CDC 2019-nCoV Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel
RNase P (Extraction Control)
All clinical samples should exhibit fluorescence growth curves in the RNase P reaction that cross
the threshold line within 40.00 cycles (< 40.00 Ct), thus indicating the presence of the human
RNase P gene.

2019-nCoV Markers (N1 and N2)
• When all controls exhibit the expected performance, a specimen is considered negative if all
2019-nCoV marker (N1, N2) cycle threshold growth curves DO NOT cross the threshold line
within 40.00 cycles (< 40.00 Ct) AND the RNase P growth curve DOES cross the threshold line
within 40.00 cycles (< 40.00 Ct).

kaze da realno preko 35 i nema nekih rezultata, mrtve celije ako sam dobro pohvatao

https://www.youtube.com/watch?v=a_Vy6fgaBPE

00:04:28,800 - > 00:04:35,520
that if you get a cycle threshold
of 35 or more that the chances of it
being replication competent are
minuscule
so that if somebody and you know we do
we have patients and it`s very
frustrating
for the patients as well as for the
physicians
somebody comes in and they repeat
their pcr and it`s like 37
cycle threshold but you never if you
almost never can
culture virus from a 37
threshold cycle so i think if somebody
does come in with 37
38 even 36 you got to say you know
it`s just it`s just dead nucleotides
period

ovde veli 32/33:

http://www.labena.rs/index.php/arhiva-vesti/item/1040-real-time-pcr-testovi-za-covid-19


samim tim sto ima varijacija od bar 35 do 40, govori mi da moze postojati dosta lazno pozitivnih osoba (bar u USA), a i sam pronalazac testa je pricao da ga ne treba koristii za testiranje virusa,

e sad misterija je ako su bili tako opusteni pri testiranju osoba i prizivanju pandemije, mogu samo da zamislim sta me ceka kad spricanje postane mandatorno i uvedu tzv. COVID pasosi

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: Sve tacno :D 20.12.2020. 10:57 #667006

status: user
broj poruka: 684
Pa nije bas da sve ide brze, prvo sletanje coveka na mesec odigralo se u istoj deceniji od objave same ideje o sletanju, a posle T-minus 50 godina nista, nema para u Hjustonu za procesor od 0.043 MHz koliko je imao Apolo11 kompjuter
:
:: Ako se cak vodimo i prostom logikom, imamo 2 opcije u koju laik moze da poveruje
::
:: 1. Pojavila se bolest, ljudi izmislili vakcinu (sto danas ide mnogo brze, jer sve ide brze, i ja krunicu Cad/Cam tehnikom izradim u istoj seansi, a ne kao nekad, da saljem kod tehnicara pa cekam 7 dana), i primice se vakcina, logicno u sto vecem broju u sto kracem roku
::
:: 2. Sa vakcinom, koja ce se primati u 2 ili 3 doze, sto je uobicajena pojava (kao kod Hep B) se ubacuje po jedan deo nekog magicnog cipa, koji se onda nekim jos magicnijim putem ujedine u organizmu i onda postajemo marionete nekih velikih ljudi.(Kao da im je to uopste potrebno, s obzirom da imamo sve smart a mi glupi, realno i ovako mogu da znaju sve o nama, cemu razvijanje takve tehnologije, koju uzgred nisam jos ni u filmovima video
::
:: Ajde poverovacemo u drugu.... Koji kurac :
::
:: A o razumevanju DNK lanca, i ugradjivanju jedne mRNK u isti, i nerazumevanju potrebnih enzima da se to desi, necu ni da pricam.
::
:: Nazalost zivimo u vremenu kada ovakvi i njemu slicni vladaju internetom, a ne ljudi koji su se godinama skolovali da bi uspeli da pomognu narodu, koji nazalost cesto i nije za spasavanje, ali ajde, razmisljas nije on kriv. Nije naucio bolje...
::
:: Kako kaze Marchelo: a mesija nije najmudriji , vec ko vice najglasnij
::
::
:: Sve u svemu, ja bih nekim ljudima oduzeo mogucnost koriscenja interneta
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @alrad Donekle si u pravu: 20.12.2020. 18:59 #667019

status: user
broj poruka: 10985
otprilike onda kada sam ja prestao da verujem (i gledam), ti si poceo da gledas i verujes u ono sto na ekranu vidis... Eh, televizija bese verodostojnija, i kao takva - gledljivija, sedamdesetih/osamdesetih. Sta da se radi, kad je voda cistija sto si blize izvoru, nevine djevojcice cenjenije od kurvica-starletica...razumljiva mi je tvoja zavist...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs