Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
usb-c i usb-a
STRANA 1 OD 1
mkukic usb-c i usb-a 22.12.2020. 16:25 T67943

status: user
broj poruka: 2588
U MacBook-u imam 4 USB-C porta i potrebno mi je s vremena na vreme da pristupim uredjajima koji imaju USB-A port, koje sam ranije koristio (externi hard, flesh-evi itd...).

Pogledao sam po netu adaptere i vidim da im cene variraju od par stotina dinara do nekoliko hiljada dinara... Zanimaju me vasa iskustva, tj. da li ima neke razlike izmedju jeftinijih i skupljih ili ne?

Ovaj mi je zapao za oko...

https://gigatron.rs/usb-kablovi/fast-asia-usb-adapter-usb-c-usb-a-mz-zlatni-228910

********************************

MacBook Pro 16` 2019
macOS Big Sur
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - - - 24.12.2020. 22:32 #667148

status: user
broj poruka: 1470
Pošto niko ništa ne piše, ja ti samo mogu reći da sam ja za svoj stari komp kupio malo drugačiju varijantu usbA muški na usbC ženski i to neki sa ebay-a za par dolara, i sasvim korektno radi.

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: usb-c i usb-a 25.12.2020. 07:18 #667150

status: user
broj poruka: 1327
Nema tu ništa specijalno, samo žica na žicu, gledaj sa metalnim kućištem.


:: U MacBook-u imam 4 USB-C porta i potrebno mi je s vremena na vreme da pristupim uredjajima koji imaju USB-A port, koje sam ranije koristio (externi hard, flesh-evi itd...)
::
:: Pogledao sam po netu adaptere i vidim da im cene variraju od par stotina dinara do nekoliko hiljada dinara... Zanimaju me vasa iskustva, tj. da li ima neke razlike izmedju jeftinijih i skupljih ili ne
::
:: Ovaj mi je zapao za oko..
::
:: https://gigatron.rs/usb-kablovi/fast-asia-usb-adapter-usb-c-usb-a-mz-zlatni-22891
::
:: *******************************
::
:: MacBook Pro 16` 201
:: macOS Big Su
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs