Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Budzet komp za Premiere Pro
STRANA 1 OD 1
vaso1981 Budzet komp za Premiere Pro 22.12.2020. 21:08 T67945

status: user
broj poruka: 3
U pitanju je hobi, nista ozbiljno, pa ne bih ni previse ulagao.
Trenutno u kompu imam i5 3470, 16gb ddr3, gtx 750.
S obzirom da sam laik, imam par pitanja u vezi racunara:
1)Da li je danas prevazidjen i7 3770 za video obradu (posto bi mi to bio najjeftiniji upgrade
procesora).
2)U kojoj meri grafika doprinosi celom procesu obrade, tj na sta se fokusirati: jaci cpu ili jaci gpu?
3) Da li je rx 570 pogodna za Premiere, ili kupiti neku Nvidiu?
Unapred zahvalan na odgovorima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 22.12.2020. 23:22 #667072

status: user
broj poruka: 18940
1. Nije, ali naravno ima mnogo bolje, po meni se ne isplati 3470 - > 3770 upgrade, sem ako te bas izadje povoljno, mada znam da nije povoljno.
2. Znaci, ali ako nemas 2k/4k monitor, ta grafika ce ti sasvim zavrsiti posao
3. Pogodna je.

To je i dalje dobra konfiguracija, ja bih to prvo probao kako radi, pa tek onda razmatrao neki upgrade, u zavisnosti od ozbiljnosti obrade. `Budzet komp` mi deluje kao da mozes da ostavis sve to kako jeste, ili u krajnjem slucaju da menjas SVE.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaso1981 re: 23.12.2020. 13:03 #667087

status: user
broj poruka: 3
Hvala na odgovorima.
Isprobao sam nesto osnovno, par efekata video tranzicije prodje ok, a zatim krene da baguje, tj secka. Bitno mi je da preview bude koliko-toliko upotrebljiv. Imam 2k monitor.
Po tvom misljenju, ima li neke medjuopcije izmedju tog i7 3770 i nekog ryzena, recimo 1600?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 23.12.2020. 13:58 #667090

status: user
broj poruka: 18940
Medjuopcije, ima, dobar je 1600, ali to znaci da moras celu konfiguraciju da menjas, a 1600 je vec star 3god., a ne mozes da ga nadjes ispod nekih 100 i kusur eu. npr.

Moras da analiziras sta se to najvise opterecuje, sto prouzrokuje seckanje, da li je to procesor ili graficka karta. Koristi task manager ili neki drugi alat kada pustis tu obradu i proveri sta je optereceno do daske.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Imas sada jeftino ryzen 5 1600 AF 23.12.2020. 16:16 #667094

status: user
broj poruka: 7695
Za koji mnogi kazu da je 2600 ,samo sto je na manjem procesu od originala.
Duplo je brzi od I7 3770 na Cinebenchu.

Sto se tice gpu konkretno rx 5xxx serija je brza od nvidia u h265 enkodiranju
dok je nvidia brza u h264 ,nisu to velike razlike tako da tu mozes da uzmes na sta naletis.Dosta odskacu u odnosu na Intel quicksync narocito u h265 enkodiranju.
Sto se tice mog iskustva iz prakse ,brzine dosta zavise od verzije drivera i kod
Radeon i kod Nvidia.

Imas ovde uporedjivanje
https://www.youtube.com/watch?v=FsTtMERkFbE&t=270s


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Grešiš sinko 23.12.2020. 17:10 #667096

status: user
broj poruka: 6643
Za potrebe koje si naveo, to što imaš RADI posao, samo sporije nego najbrže i novo. Po meni, samo štekaj pare i menjaj sve u kompletu.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AndRey Rerere 24.12.2020. 11:09 #667127

status: user
broj poruka: 324
Imaš li SSD? Ako nemaš, znacilo bi ponajviše. Takođe, prođi neki video na netu vezano za optimizaciju Premiera, isto bi valjalo i neka pravila u tom smislu da izucis, da ne bi dodatno opterećivao resurse nepravilnim rukovanjem u samom programu, em ćeš naučiti kako bi pravilo trebalo da se radi, em ćeš manje da se nerviraš. Vole Adobeovi programi da brljave u tom sa resursima, pogotovo na Windowsu.

Vidi za rendanje da koristis Adobe Media Encoder (poseban program).


The things you own end up owning you.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub pročitaj-proskitaj 24.12.2020. 17:20 #667136

status: user
broj poruka: 1006
https://helpx.adobe.com/premiere-elements/using/scratch-disks.html

Vrlo bitna stvar.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaso1981 re 24.12.2020. 21:14 #667146

status: user
broj poruka: 3
hvala svima na odgovorima.
Imam ssd, patriot burst 240gb. Ostavio sam sve netaknuto u vezi scratch diska, svakako cu prostudirati taj deo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs