Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Win 10 i prapotopski komp
STRANA 1 OD 1
krkub Win 10 i prapotopski komp 24.12.2020. 09:09 T67947

status: user
broj poruka: 1006
Pozdrav drugari.
Pitanjce: komp je iz doba jure. DDR2 (4GB), P31 čipset i LGA 775 soket, i treba da legne Intel Q8300. Biće i SATA SSD. Gigabajt ploča je u pitanju (GA-EP31-DS3L 1.0), i zvanična drajver podrška dobacuje do Win2000 :)

Vaša iskustva sa ovakvim `čičama` i Win10? Moja nikakva, zato vas i pitam.
Da ne gubim vreme, i da odmah munem sedmicu?

Hvala unapred, salute
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Win 10 i prapotopski komp 24.12.2020. 09:47 #667121

status: user
broj poruka: 7695
Imam ja slicnu drugu masinu sa Asus ,malo je ram-a za win10 to bi bilo mucenje,a tadasnje ploce podrzavaju do 8 gb ako se ne varam.Meni radi na win7 x64 odlicno i Radeon R7 240 ,svrha je za YT i filmove .
Bez obzira sto je to starija masina moze da odradi dosta stvari za prosecnog korisnika.
Ja na takvoj masini neki put secem mpeg fajlove sa Cyberlink powerdirector 10 i odradi dosta brzo zahvaljujuci opencl.
Ako nabavis 8 gb DDR2 na 800 mhz probaj sa Win10 mada je njemu komotno 16 gb

Uzgred budi receno to je bio jedan od najboljih ,ako ne i najbolji soket lga 775.
:: Pozdrav drugari
:: Pitanjce: komp je iz doba jure. DDR2 (4GB), P31 čipset i LGA 775 soket, i treba da legne Intel Q8300. Biće i SATA SSD. Gigabajt ploča je u pitanju (GA-EP31-DS3L 1.0), i zvanična drajver podrška dobacuje do Win2000 :
::
:: Vaša iskustva sa ovakvim `čičama` i Win10? Moja nikakva, zato vas i pitam
:: Da ne gubim vreme, i da odmah munem sedmicu
::
:: Hvala unapred, salute
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee ja sam uspeo 24.12.2020. 10:08 #667123

status: user
broj poruka: 570
bas juce na masini sa 2gb ddr2 i sa nekim dual core i hdd od 320gb da nabudzim w10 pro varijantu ...cak se i odradio update na 20H1 ,
onda sam radio defrag diska, ubio defender, iskljucio sve zive visual stvari sto koce itd, i masina radi ...ne leti al radi osnovne stvari...mislim da je ipak bolji w7 al covek insistirao na w10 i sad eto mu kaze ne zurim ja nek otvara sve po 10sec meni bitno da je w10
pozdrav,

:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re:... 24.12.2020. 10:09 #667124

status: user
broj poruka: 609

Meni rade neke masine i na 2Gb sa win10.. za knjigovodju eporeze i te gluposti , word excel itd...
Sto se tice drajvera, sve ce sam da pronadje nemas problema...
Ako moras neke dodatne aplikacije ozbiljnije ,onda win7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Aardvark I ja sam uspeo 24.12.2020. 11:33 #667129

status: user
broj poruka: 13

Aardvark South

Bilo mi je žao da se ratosiljam sinovljevog starog kompjutera. Tokom vikenda podignut Win7 na GA-946-S3, Intel Q6600 i 2x2 GB memorije. SSD ADATA SU650. Za sada sve radi stabilno.
Pozdrav,

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 24.12.2020. 15:18 #667131

status: user
broj poruka: 18940
Win7 x64, definitivno, ne Win10.

@obrade, na sta si mislio, na sam socket ili chipset? Zasto mislis da je bio najbolji 775 socket?
Sto se tice chipseta, po meni je bio najbolji P45.

A sto se tice samog soketa, meni se iskreno ne svidja tehnologija ni AMD, ni Intel soketa, ali sada da se to sve redizajnira kosta mnooooooogooooo. Cinjenica je da AMD ima manje ostecenja nego intel, ali takodje i AMD procesori i intel ploce jos uvek imaju mnogo ostecenja od strane korisnika.
Gde god ima pinova, tu se rizik povecava.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilespi026 Re: ja sam uspeo 24.12.2020. 15:33 #667132

status: user
broj poruka: 214


:: bas juce na masini sa 2gb ddr2 i sa nekim dual core i hdd od 320gb da nabudzim w10 pro varijantu ...cak se i odradio update na 20H1
:: onda sam radio defrag diska, ubio defender, iskljucio sve zive visual stvari sto koce itd, i masina radi ...ne leti al radi osnovne stvari...mislim da je ipak bolji w7 al covek insistirao na w10 i sad eto mu kaze ne zurim ja nek otvara sve po 10sec meni bitno da je w1
:: pozdrav
::
:: :
::
jel moze preporuka-uputstvo za gasenje difendera
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: >> 24.12.2020. 16:02 #667133

status: user
broj poruka: 7695
Mislio sam lga775 kao najbolji Intel socket nisam to naznacio,jer su na njega isli cpu koji se lako klokuju,a posle toga je doslo do grananja na x socketa .Jeste p45 bio najbolji chipset.Cini mi se da je bolje resenje za pinove kod AMD-a ,nego kod Intela ,ali to je sporedna stvar.
Jednom mi se desilo kod AMD cpu mislim da je bio Sampron ,ispao mi CPU iskrivili
se pinovi ,ali sam lako ispravio pomocu lupe sa pincetom ,drzis u ruci i ispravljas ,kod Intela je malo zaebanije ,jer su pinovi na ploci pa teze ispraviti ako se iskrive.


:: Win7 x64, definitivno, ne Win10.
::
:: @obrade, na sta si mislio, na sam socket ili chipset? Zasto mislis da je bio najbolji 775 socket?
:: Sto se tice chipseta, po meni je bio najbolji P45.
::
:: A sto se tice samog soketa, meni se iskreno ne svidja tehnologija ni AMD, ni Intel soketa, ali sada da se to sve redizajnira kosta mnooooooogooooo. Cinjenica je da AMD ima manje ostecenja nego intel, ali takodje i AMD procesori i intel ploce jos uvek imaju mnogo ostecenja od strane korisnika.
:: Gde god ima pinova, tu se rizik povecava
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 24.12.2020. 16:26 #667134

status: user
broj poruka: 9460
Ma gde malo 4GB. Kakvo crno mucenje :D Sa 2GB je mucenje.
Imam slicnu konf, 4gb i xeon e5430.
Ni u jednom momentu mi nije zafalilo ram-a. Chrome 20 tabova...
Samo uzivaj.
Imao sam svakave krseve, sve ispod 3,5GB zna da zeza.
Cak i sa 3,5GB uvek ima slobodno oko 1GB i Chrome radi odlicno sa masu tabova.
Sa 4GB ima da leti sve. Uopste nema potrebe dodavati ram ako se koristi komp za sitne programe, surf, film i sl.

Evo sta sam jos primetio...Kada imas krs komp, 2GB RAM, onda kao za kurac Chrome uzme cak i 1GB sa nekoliko TAB-ova i sve ode u persun.
Kada imas 128TB RAM, Chrome se vrti od 200-500MB :D :D Uzas
Uvek mi se to desavalo na kompovima sa 2GB, samo cujem kako HDD pocne da drlja i pogledam, a ono chrome pojeo 1GB+ RAM-a.
Kada radim na kompu 4-8GB RAM, chrome uzima uvek nesto bedno i sve OK. :)


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub ia ja naginjem vindozi sedmičici 24.12.2020. 17:23 #667139

status: user
broj poruka: 1006
Ova ploča podržava maksimalno 4GB RAM-a, tako da su resursi popunjeni.
Korisnik je ispod proseka zahtevnosti.

Hvala ljudi, čuo sam ono što sam i hteo :P
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 24.12.2020. 17:32 #667140

status: user
broj poruka: 18940
Da, zato sve u kutiji sa zastitom sve do poslednjeg momenta stavljanja procesora u plocu. Cak i na ploci da stoji zastita i to raditi preko dana kad nisi umoran. Ovo primenjujte i nikad vam se nece desiti.

@gilespi, task manager - > disable defender.
@gile & ostali sto se tice tabova, probajte extension - The great suspender. Suspenduje tabove koji se ne koriste duze vreme i suspenduje ih iz ram memorije, super stvar.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 24.12.2020. 17:40 #667143

status: user
broj poruka: 9460
Hvala Mare man, odlicna stvar :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 24.12.2020. 21:16 #667147

status: user
broj poruka: 3346
Mislim da ploca moze da podrzi 4x2 GB rama, ukupno 8.
Nekada sam imao slicnu, samo je bio model (koliko se secam) EP35-DS4 i radila je sa 8 GB. Jedino sto ne smes da uparujes single i double sided memoriju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs