Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Bluetooth dongle
STRANA 1 OD 1
TurboForce Bluetooth dongle 28.12.2020. 16:36 T67954

status: user
broj poruka: 302
Pozdrav svima, potrebna mi je pomoc oko dongla. Planiram da kupim neki bluetooth dongle do 1000din koji bih na poslu ukljucio u komp i povezao sa bluetooth slusalicama, predpostavljam da nije isto kao na telefonu samo da povezem sa uredjajem da li ima neko prebacivanje zvuka sa zvucnika ili sve to ide automatski. Nisam imao dodira sa ovim pa ne znam.

Isto me zanima koliko uredjaja moze da se poveze preko bluetootha, tipa mis i slusalice?
Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
goshe @Bluetooth dongle 28.12.2020. 18:00 #667208

status: user
broj poruka: 68

Ako je windows 10 u pitanju, sve ide automatski.Ubodeš bluetooth, jednom dodaš slušalice (ad device) i to ti je sve.Sa Win 7 biće čupavo, zavisi koji je model bluetootha-a u pitanju.Velika šansa da neće raditi, prepozna uredno koje su sluške, ali fali drajver i džaba.To je neko moje iskustvo, sa Win10 sve fercera bez greške.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 29.12.2020. 15:04 #667234

status: user
broj poruka: 2998
Koji dongle je dobar?

I ja bih ovako nesto voleo da uradim sa sluskama na desktopu, na laptopu rade bez problema, ali nemam pojma sta je kvalitetno kada su usb bluetooth dongle-ovi u pitanju.

Posebno me zanima lag. Na laptopu ne postoji, kao ni na telefonu/tabletu.

Inace, da, odusevio sam se koliko desetka radi dobro sa bluetooth uredjajima. Secam se da je na sedmici bila patnja.

I osmica radi manje vise bez ikakvih problema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 29.12.2020. 22:56 #667252

status: user
broj poruka: 587
Pre skoro godinu dana sam kupio neki dongle u e**i za 450 dinara ili tako nesto i koristim ga za slusalice na desktopu i prezdovoljan sam... Nisam primetio razliku u zvuku na Sony BT slusalicama u odnosu na laptop ili telefone (Xiaomi Note 4X i Note 9 Pro)...
Za cifru koju juris, mislim da mozes slobodno da kupis najjeftiniji dongle (BT 4.0 ili bolji)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 29.12.2020. 23:08 #667253

status: user
broj poruka: 4506
sva ta jeftina sranja imaju lag 101% i to primetan a pogotovo 4.0 BT, to ne vredi ni pominjati. Pogotovo ako se neki film gleda onda se dobrano primeti kako je audio i video out of sync.

Znaci zaobidjite te jeftine BT donglove. Ja sam uzeo sebi ovo iz drugog skroz razloga jer vec imam BT na maticnoj, ali je poenta ista. Ovo je super low lag, odlican transmiter-resiver i moze da se sluzi za bilo koju svrhu. npr stavite ga na tv koji nema BT i onda povezete bezicne sluske...ili na pojacalo koje nam BT itd itd, milion kombinacija.

https://www.kupujemprodajem.com/audio/delovi-i-oprema/bluetooth-5-0-transmitterreceiver-wireless-3-5mm-audio-adap/oglas/106726632?filter_id=680474246

Konkretno ako nekog zanima, ja sam uzeo ovu stvarcicu jer kad povezes BT sluske i komp, ti si tim automatski preskocio koriscenje zvucne karte ( ko je ima u kompu ). Tako da ako imate iole ok zvucne karte u kompu kad povezete BT sluske ona vise ne radi, nema nikakvu funkciju. Lepo bocnes ovaj 5.0 i APT-X sertifikovani risiver transmiter direkt u zvucnu i sve super,onako kako treba.

A razlika preko BT zvuka i preko dobre zvucne karte je nebo i zemlja.

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Da li je neko probao dongle 30.12.2020. 09:22 #667255

status: user
broj poruka: 7700
ili ovo sto predlaze Ognjeni ,da usmeri na mobilni telefon pa slusas preko bt ,ali imas zicane slusalice ubodene u mobilni.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 30.12.2020. 12:30 #667256

status: user
broj poruka: 2998
Kako mislis, da telefon bude receiver signala?


Zasto ne odmah bt na bt? Da koristis DAC sa telefona?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: re 30.12.2020. 17:01 #667264

status: user
broj poruka: 7700
Nasao sam to sto mi je trebalo BT adapter koji ide na PC mora da ima A2DP audio streaming feature i onda moze preko mobilnog t.j na slusalice od mobilnog.Pojavljuje ti se opcija na speakers u desnom donjem uglu ,kliknes na to i izaberes.


:: Kako mislis, da telefon bude receiver signala
::
::
:: Zasto ne odmah bt na bt? Da koristis DAC sa telefona?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TurboForce kupio 31.12.2020. 20:19 #667272

status: user
broj poruka: 302
Kupio sam TP Link UB400 u nadi da je bolji od modela sa Kp, posle povezivanja sa kucnim kompom win8 i uparivanjem sa tri razlicita modela slusalica i bubica krece pakao oko prebacivanja zvuka da ide preko BT, na jednim slusalicama iz nekog razloga nije bilo moguce
pustiti znuk iako su bile povezane, druge slusalice su imale ok zvuk ali sa vremena na vreme je neko pucketanje i cim bi se odaljio vise od 5m dolazilo bi do prekidanja dok sa bubicama sam imao dve opcije headset i headprones, u headset modu je zvuk bio kao iz bureta i utisan ali stabilan bez pucketanja dok u headphones modu je kristalno cist sa konstantnim smetnjama. Tu sam prestao sa pokusavanjem u nadi da ce na poslu biti bolje.
Na poslu Win10, prvo povezao sa hubom na monitoru koji je dozvoljavao da se upare uredjaji ali dalje nista od toga, onda prebacio BT direktno na plocu sve prolazi lagano, uparivanje i prebacivanje zvuka preko BT ali opet smetnje sa prekidima zvuka, odprilike zbog toga sto je kuciste bilo spakovano u radni sto, jer na svako okretanje glave, poklapanje slusalica rukama dok su na glavi dolazilo je do prekida. Jednostavno je signal bio slab za normalno koriscenje. Na kraju sam probao hub na drugom identicnom dell monitoru jer je ispred mene u nadi da se ce signal biti jaci, za pravo cudo tu je sve proradilo, nije bilo smetnji, cist zvuk ali i dalje nisam mogao nesto daleko da se odajim, moguce da je i do slusalica jer nisu neki kvalitet ali trenutno bolje nemam.
LAG postoji dobru trecinu sekunde, za muziku ne smeta ali ako se gleda film zna da ide na zivce, u stustini za ono sto sam trazio posluzice ali nisam mislio da ce biti ovako.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 31.12.2020. 22:55 #667274

status: user
broj poruka: 4506
Sva sreca pa nisam pomenuo sve te probleme i rekao sta da se uzme provereno. Ali to je tako kad nece niko savet da prihvati. Cisto da znas ja sa ovim BT odem na drugi kraj stana 15 metara minimum,slusam bez ikakvih problema.


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 01.01.2021. 11:05 #667275

status: user
broj poruka: 18941
Zato je kabl mama

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Mogu se sluske lepo koristiti 01.01.2021. 20:11 #667292

status: user
broj poruka: 3466

I sa kablom, bez rizika od davljenja itd :))

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646134.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs