Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Koju graficku karticu uzeti?
STRANA 1 OD 1
acosuper Koju graficku karticu uzeti? 01.01.2021. 21:17 T67961

status: user
broj poruka: 1207
Srecni praznici drugari

Pitanje glasi koju graficku karticu uzeti s obzirom da RX 5700XT ne mogu naci u prodaji. Sta bih mogao da pazarim u tom rangu od zelenih?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Baci pogled ođe 01.01.2021. 22:17 #667295

status: user
broj poruka: 6086
http://www.racunari.net/komponente/index.php?k=09
Ako im je verovati, imaju na stanju 4 različita modela RX 5700 XT.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dzonihsv re 02.01.2021. 00:54 #667296

status: user
broj poruka: 330

Taj Microsystems nikada, ali nikada nije imao ništa što sam tražio.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 02.01.2021. 01:12 #667297

status: user
broj poruka: 18940
Tacno, dosta puta nisu imali ono sto mi je trebalo, ali uvek sam mogao da porucim, mogu da nabave, nisam skoro kupovao kod njih, ali sve su mogli da nabave iz uvoza, malo skuplje doduse.

Pogledaj `cenovnik`, tamo obicno ima sve:
http://www.racunari.net/cenovnik/index.php?

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Koju graficku karticu uzeti? 02.01.2021. 07:34 #667298

status: user
broj poruka: 6643
... blejiš par dana ili više po `cenovnicima` i besomučno zoveš telefonom uz obaveznu identifikaciju s kim si tačno pričao telefonom, i, ako uopšte ima kartice kada se pozove telefonom, upadaš u kola i juriš tamo i kupuješ - odnosno naručuješ da šalju ako šalju. Koja je to kartica, reći će ti likovi koje zoveš telefonom po raznim prodavnicama. Robe, jednostavno, uglavnom nema na lageru. Roba koja se neizvesno prodaje i drži zarobljene pare, ne gomila se u Srbiji a roba koja ide kao alva (novi cpu, nove grafulje, dobra napajanja i memorije), kad se Srbi dosete, već je razgrabljena i tamo gde nabavljaju pa nemaju odakle da prave zalihe, a i cena je tada najveća pa im se ne isplati rizik previše.... zovi i zovi. Samo telefon i glas kao u vreme Druga Tita kada nije bilo računara i interneta.
Dakle, nije pitanje koju da biraš ako hoćeš da kupiš u nekom vremenskom periodu od 10-15 dana, to je pitanje ako si spreman da čekaš par meseci. Napravi si neku listu kartica koje dolaze u obzir, ne budu sitničav i lepo idi od najbolje varijante, do najgore koja ti je ipak prihvatljiva, i, uglavnom, budi srećan ako i to nađeš. Korona udarila na cenovnike, a za to se vakcine ne vidi.


Budale računaju na sreću.

:: Srecni praznici drugari
::
:: Pitanje glasi koju graficku karticu uzeti s obzirom da RX 5700XT ne mogu naci u prodaji. Sta bih mogao da pazarim u tom rangu od zelenih?
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 04.01.2021. 20:06 #667306

status: user
broj poruka: 1301
Jako teško se dolazi do komponenti ovih dana.
`Mađari` još ne rade,a i cene su poludele.
Pre pola godine si mogao kod njih da za 400 eura kupiš RX5700XT i to od članova gde garancija stvarno je validna i to ne referetni modeli.

Sad su takve grafičke minumum 50e skuplje,a i koga god da pozoveš-odgovor je čeka se 10 dana (znači zavlačenje) ili je odgovor-nema ih na stanju.

Nažalost,ali verujem da će ovakva situacija potrajati munimum do aprila/maja meseca.I onda ne verujem da će se cene vratiti na staro.



AMD Ryzen7 3700X
Gigabyte B550M Aorus Elite
Kingstone Hyper X 2x8gb DDR4 @3200MHz CL16
ASUS Strix R7 370
Transcend M2 NVMe 512gb
Antec VP 700P
Chieftec UK-02B-OP
TCL QLED 50C 715 UHD

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acosuper re 08.01.2021. 17:45 #667386

status: user
broj poruka: 1207
Uzeo sam na kraju RTX 2080 Super. Odlicna karta.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: re 09.01.2021. 00:29 #667392

status: user
broj poruka: 6643
Sa srećom da te služi!

Budale računaju na sreću.

:: Uzeo sam na kraju RTX 2080 Super. Odlicna karta.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 09.01.2021. 13:54 #667397

status: user
broj poruka: 3797
Ma stalno oko NG pakao sa tim kartama i majningom. Ajd sad ozbiljno ljudi, jel uzima neko masne parice na to u poslednje vreme? Jel znate nekoga ko je kupio neku nekretninu, a cimao se godinama sa tim itd. Ja ne znam ni jednog coveka iskreno... Onaj *** sto je dugo godina u prici i sto je jedan od prvih koji je poceo sa tim da se bakce, ima zilion kartica, a i dalje zivi kod mamice i jede njenu koru hleba... Mislim ako me razumete sta hocu da kazem...


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 3600 OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 5700 xt
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion Re: ... 09.01.2021. 17:27 #667398

status: user
broj poruka: 414
Koliko se ja secam pmfrulez clan pcberze se aktivno time bavio. Kontam da jos uvek majnuje pa bi najbolje bilo da on odgovori.
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial

:: Ma stalno oko NG pakao sa tim kartama i majningom. Ajd sad ozbiljno ljudi, jel uzima neko masne parice na to u poslednje vreme? Jel znate nekoga ko je kupio neku nekretninu, a cimao se godinama sa tim itd. Ja ne znam ni jednog coveka iskreno... Onaj *** sto je dugo godina u prici i sto je jedan od prvih koji je poceo sa tim da se bakce, ima zilion kartica, a i dalje zivi kod mamice i jede njenu koru hleba... Mislim ako me razumete sta hocu da kazem..
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 3600 OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 5700 xt
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: ... 09.01.2021. 21:31 #667407

status: user
broj poruka: 1620
Ne budi naivan... na koji god način i da dođeš do veće love, ne možeš je tek tako trošiti u velikoj količini odjednom - da si nezaposlen, ili da radiš za minimalac, a kupiš stan za keš, poreska bi ti se nakačila na grbaču u roku od odmah jer je to neoporezovan prihod - dakle, nelegalan... ko gde živi i zašto, u to ne zalazim, ali par mojih kolega jeste uzimalo malo ozbiljniju lovu na tome do pre par godina. Jedan od njih je pljasnuo učešće za stan i podigao kredit, pa u međuvremenu zaradio i ostatak love, ali je odlučio da za svaki slučaj regularnim putem otplaćuje kredu, da ne bi kasnije imao pravnih problema kakve sam gore spomenuo...

Ne znam kakvo je sada stanje, pošto nisam u toj priči, niti se uplićem u razgovore na tu temu - neki su preuzeli veliki rizik sa podizanjem keš-kredita od po 10-15-20+ hiljada € (a neki čak i više puta po maksimalan iznos koji im je banka dozvolila), samo da bi što brže i više profitirali, i uspelo im je, dok nekima ipak nije (što zbog tajminga, što zbog nekih drugih faktora).
Ja nisam imao love `viška` jer to ipak posmatram na malo drugačiji način, pa sam se držao po strani - ako ne igraš pametno, lako možeš da pukneš, kao što mnogi i jesu (čak i pored toga što su se pridržavali nekih nepisanih pravila)... to je berza kao i svaka druga - danas ovako, sutra onako... rizik postoji, uz mnooogo promenljivih na koje pojedinci nemaju uticaja, a samo je pitanje da li si spreman da ga preuzmeš i kakva je lično tvoja računica...

Evo naizgled glupog primera: razmisli o tome da će nagli skok u potrošnji električne energije na tvojoj adresi neko da primeti - s kim živiš i da li si spreman na to da postoje ekipe koje samo na osnovu te informacije upadaju u gajbe, da bi krali opremu?
Jednom od kolega se upravo to desilo - naravno, čekali su da bude prazna kuća, ali to je svakako bio opasan stres. Čovek ima 2 male devojčice pa je sama činjenica da u današnje vreme ljudi rade takve stvari u sred Beograda, i to u sred bela dana, prilično zaprepašćujuća (ne samo za njega). Što se tiče finansijske strane, otišlo mu je oko 8000€ u opremi pošto je imao samo 2 rig-a, ali opet dovoljno da oseti dooobru rupu u džepu... Našao on lopove posle manje od mesec dana, ali ne može im ništa - nisu klinci, već ozbiljni krimosi s jakim leđima, panduri neće da rade svoj posao ili su u šemi s dotičnom gospodom itd. - zbog manje od 10 soma da gubi glavu ili rizikuje da se nešto desi porodici, ne ide, pa je jednostavno produžio dalje...

Ovo poslednje ti je samo primer u slučaju kada nikom živom ništa ne pričaš na tu temu, a kriminalci i pored toga dođu do informacije, vidiš... pa ako slučajno i razmišljaš da kreneš sa tako nečim, jezik za zube...

:: Ma stalno oko NG pakao sa tim kartama i majningom. Ajd sad ozbiljno ljudi, jel uzima neko masne parice na to u poslednje vreme? Jel znate nekoga ko je kupio neku nekretninu, a cimao se godinama sa tim itd. Ja ne znam ni jednog coveka iskreno... Onaj *** sto je dugo godina u prici i sto je jedan od prvih koji je poceo sa tim da se bakce, ima zilion kartica, a i dalje zivi kod mamice i jede njenu koru hleba... Mislim ako me razumete sta hocu da kazem...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: re 10.01.2021. 18:16 #667418

status: user
broj poruka: 4506
ok izbor ako si je platio 400e ili ispod u sta cisto sumnjam ali nek je sa srecom ako si ti zadovoljan

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: Uzeo sam na kraju RTX 2080 Super. Odlicna karta.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdjanl .... 14.01.2021. 10:26 #667490

status: user
broj poruka: 1492
da ne otvaram novu temu,ja posle duzeg vreman trazim neku kartu za malo igranja,sve bih recimo rx570 4gb ili rx 580 sa 8gb sa domacom garancijom,ali nekako nema.
Inace bih kartu koja ce neko da radi uz i5 4460 i 8 gb rama.



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 14.01.2021. 20:34 #667498

status: user
broj poruka: 4506
https://www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/graficke-kartice/graficka-asus-rx570-4gb-expedition-oc-4gb-gddr5-256-bit/oglas/107030870

ovi ako nemaju onda nema niko..uzeo sam 2komada rx570 od njih. godina domace garancije, proveren dil.

sibni im poruku i vidi.

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdjanl Re: .... 14.01.2021. 22:30 #667501

status: user
broj poruka: 1492
Hvala.


:: https://www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/graficke-kartice/graficka-asus-rx570-4gb-expedition-oc-4gb-gddr5-256-bit/oglas/10703087
::
:: ovi ako nemaju onda nema niko..uzeo sam 2komada rx570 od njih. godina domace garancije, proveren dil
::
:: sibni im poruku i vidi
::
:: Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w..
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .. 15.01.2021. 04:38 #667508

status: user
broj poruka: 4506
Nema na cemu

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs