Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
anketa: MSI, Asus, Gigabyte MOBO
STRANA 1 OD 2  
krkub anketa: MSI, Asus, Gigabyte MOBO 21.01.2021. 17:05 T67999

status: user
broj poruka: 1006
https:--bit.ly/3qSIw9R - TOMAHAWK MAX
https:--bit.ly/3sMhVgk - TUF B450-PRO GAMING
https:--bit.ly/39W4odi - AORUS PRO

CPU koje će da legne na ploču je Ryzen 7 2700X.

Pročitao sam internet, sve tamo piše, svaštanešta.

Hoću i od vas da čujem iskustva, preporuke, pros &. cons.

Nema klokanja, idemo na pravilo službe, leći će neka 3200MHz memorija.
Šta kažete?

Hvala, unapred, podrazumevano :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: anketa: MSI, Asus, Gigabyte MOBO 21.01.2021. 17:07 #667642

status: user
broj poruka: 724
+1 za tomahawk max

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: https: - bit.ly/3qSIw9R - TOMAHAWK MA
:: https: - bit.ly/3sMhVgk - TUF B450-PRO GAMIN
:: https: - bit.ly/39W4odi - AORUS PR
::
:: CPU koje će da legne na ploču je Ryzen 7 2700X
::
:: Pročitao sam internet, sve tamo piše, svaštanešta
::
:: Hoću i od vas da čujem iskustva, preporuke, pros &.. cons
::
:: Nema klokanja, idemo na pravilo službe, leći će neka 3200MHz memorija
:: Šta kažete
::
:: Hvala, unapred, podrazumevano :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub (gunđ) 21.01.2021. 17:09 #667643

status: user
broj poruka: 1006
hefta ova pisi berza, pokarabasila mi linkove. izvin`te, nema izmena, Rancesco85 utrčao
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
uroshnet re 21.01.2021. 19:08 #667648

status: user
broj poruka: 1033
+ za MSI

ASUS STRIX B450-F
Ryzen 2600
CM Nepton 140XL
Kingston HyperX 2x8GB PREDATOR @3400
Seasonic Focus Plus 750 Gold SSR-750FX
MSI RTX 2060 VENTUS



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed gigabajt izbegavati, u sirokom luku, generalno... 21.01.2021. 20:30 #667649

status: user
broj poruka: 10985
kao brend, a NAROCITO kada je rec o mat. plocama. Ostalo je ok, manje-vise (koliko vec moze da bude u eri hiperprodukcije i kakofonije, gde jedna generacija proizvoda jos nije ni ispitana/ispeglana a u najavi su dve sledece)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
100tinalog Re: anketa: MSI, Asus, Gigabyte MOBO 21.01.2021. 21:29 #667650

status: user
broj poruka: 1219
Msi


:: https: - bit.ly/3qSIw9R - TOMAHAWK MA
:: https: - bit.ly/3sMhVgk - TUF B450-PRO GAMIN
:: https: - bit.ly/39W4odi - AORUS PR
::
:: CPU koje će da legne na ploču je Ryzen 7 2700X
::
:: Pročitao sam internet, sve tamo piše, svaštanešta
::
:: Hoću i od vas da čujem iskustva, preporuke, pros &.. cons
::
:: Nema klokanja, idemo na pravilo službe, leći će neka 3200MHz memorija
:: Šta kažete
::
:: Hvala, unapred, podrazumevano :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ridah ASUS TUF B450-PRO GAMING 21.01.2021. 22:27 #667652

status: user
broj poruka: 35
Za 20 godina nikada nisam imao problem ni sa jednom njihovom pločom. Koristio sam njihove i Intel i AMD ploče.

My mentor taught me everything about the Force, even the nature of the dark side.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 21.01.2021. 23:31 #667653

status: user
broj poruka: 12785
Moj glas za Gigabyte. Uzeo sam X570 Elite i prezadovoljan sam.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Msi ili Asus 21.01.2021. 23:44 #667654

status: user
broj poruka: 7695
Asus ima ubedljivo najbolju softversku podrsku za ploce.Jedna Asus am2+ ploca mi je riknula ,tacnije chip za bios ,nosio na eprom programator ,proradila ,pa se opet siebala ,tada sam presao na MSI koji dan danas radi ,stoji mi negde u ormanu.Izmaltretirana maksimalno.
Asus P5Q ws lga775 mi radi i dan danas,maltretirana, iako nisam menjao pastu za onolike heat pajpove na ploci od chipseta i dan danas radi kao prvog dana.To mi sluzi za reprodukciju preko hdmi.
Postoje i drugi proizvodjaci Biostar ,Giga ,Asrock ,ali ova 2 proizvodjaca su nekako najjaci ,s tim da Asus ne zali da daje bios update za novije CPU,ali predlaze da promenite plocu,Msi je konzervativniji po tom pitanju.

Sada sam trenutno na Asus prime B450.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: anketa: MSI, Asus, Gigabyte MOBO 22.01.2021. 07:34 #667655

status: user
broj poruka: 1327
MSI se naglo popravio poslednjih nekoliko godina, nije više low-end đubre. Prvi je podržao Ryzen kako treba li su malo lenji sa BIOS-om koji nikada nije bio OC friendly naročito podešavanja za napone.
Asus trenutno ima najbolje BIOS-e sa najviše sitnih podešavanja.
Gigabyte, čak i Aorus j najgori po pitanju BIOS-a ali ima solidne ploče.


:: https: - bit.ly/3qSIw9R - TOMAHAWK MA
:: https: - bit.ly/3sMhVgk - TUF B450-PRO GAMIN
:: https: - bit.ly/39W4odi - AORUS PR
::
:: CPU koje će da legne na ploču je Ryzen 7 2700X
::
:: Pročitao sam internet, sve tamo piše, svaštanešta
::
:: Hoću i od vas da čujem iskustva, preporuke, pros &.. cons
::
:: Nema klokanja, idemo na pravilo službe, leći će neka 3200MHz memorija
:: Šta kažete
::
:: Hvala, unapred, podrazumevano :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Redosled 22.01.2021. 12:16 #667658

status: user
broj poruka: 1234
U zadnjih 20 godina je:

1. Asus

2. Gigabyte
.
.
.
99) MSI


MSI se na srpski prevodi kao MiSeIgramo.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Mole se pojedinci da ne generalizuju 22.01.2021. 17:42 #667661

status: user
broj poruka: 6086
nego da se drže stvarnog stanja, a ne ove fore ".u zadnjih 20 godina". i slično, jer u ".prednje". 2-3 godine (čitaj od pojave Rajzena), MSI ima najbolje ploče u srednjem segmentu, a to su Bx50 ploče, što i jeste tema ankete. I to ne može niko na opovrgne.
Dakle, redosled je sledeći: MSI, ASRock, Gigabyte, ASUS. Jer ASUS ima ubedljivo najlošije naponske sekcije, koje su pritom i najlošije hlađene. Ploče su im, nažalost, TUF SHIT.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion Imam msi x470 gaming pro 22.01.2021. 18:15 #667662

status: user
broj poruka: 414
i deluje mi kao solidna ploca-nemam nekih problema sa njom. Do sada sam imao vecinom Gigabyte i bio sam prezadovoljan. Sa par Asusovih ploca sam imao nekih sitnijih problema i generalno nisam bio bas narocito zadovoljan a MSI sam zaobilazio u sirokom luku jer je bio smece. Sada posto se kroz godine kvalitet menja a i posto nije bila na trzistu povoljna Gigabyte x470 ploca uzeo sam MSI. Imala je odlicne komentare po forumima i mislim da nisam pogresio a i cena je bila super.
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque Re: Mole se pojedinci da ne generalizuju 22.01.2021. 21:12 #667663

status: user
broj poruka: 1060
od Asusa za B450 jedino I-Strix jer je naponska super, ostale sa tim čipsetom onako... ako neće neki OC onda i može.. dok su njihove X470 sve super što se tiče naponske

https://www.hardwareluxx.de/community/threads/pga-am4-mainboard-vrm-liste.1155146/




I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: nego da se drže stvarnog stanja, a ne ove fore "...u zadnjih 20 godina"... i slično, jer u "...prednje"... 2-3 godine (čitaj od pojave Rajzena), MSI ima najbolje ploče u srednjem segmentu, a to su Bx50 ploče, što i jeste tema ankete. I to ne može niko na opovrgne
:: Dakle, redosled je sledeći: MSI, ASRock, Gigabyte, ASUS. Jer ASUS ima ubedljivo najlošije naponske sekcije, koje su pritom i najlošije hlađene. Ploče su im, nažalost, TUF SHIT
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 22.01.2021. 21:55 #667665

status: user
broj poruka: 4225
Asus b450 sve i jedna nije dobra za OC. MSI b450 sve ploče osim tomahawk i tomahawk max. Prve verzije ploče odzivne i odlično radile,dok kasnije sve gore i gore. Gigashit nestalan i promjenjiv. X570 ubedljivo najbolje od njih. B550 su sranje kakvo nisam vidio od MSI K2 i je ploča. Asrock ubedljivo se pokazao kao proizvođač sa kojim dobijate najviše i za uloženo i za performanse. Ima tu manjih proizvođača ploča koji nisu zastupljeni u okupacionoj zoni Srbije, jer je sve pod šapom 5 ljudi, ali se nadam da će biti gore stanje. Od Ford tri navedene ploče tuf b450 pro gaming se pokazao najbolje, s tim da im dostaploča kod kojih nije ovo stabilan. Probao svi biosi i definitivno je najbolja ploča za 2700, a na 11 mjestu za 3300x što 95% ljudi kupuje kod nas.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba AMD 23.01.2021. 01:43 #667666

status: user
broj poruka: 1196
Za AMD 4xx čipsete najbolje ploče je napravio MSI. Bez obzira na prethodne reputacije i iskustva sa ASUS-om i ostalima. TUF i STRIX su za iste čipsete preskupe i ne nude dovoljno da opravdaju cenu. Ništa od ovoga ne važi za ostale čipsete.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Kod Asusa ima vise klasa ploca 23.01.2021. 04:09 #667667

status: user
broj poruka: 7695
Ima obicna i TUF klasa MB gde su povecane tolerancije za el.komponente kod
mosfet-a ,elektrolita ,kao i zivotni vek istih u pogledu temperature ,naprezanja .
20 % veca temperatura kod elektrolita i 15 % vece naprezanje mosfeta.
TUF klasa je zato i nesto skuplja u odnosu na obicne.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Kod Asusa ima vise klasa ploca 23.01.2021. 07:36 #667668

status: user
broj poruka: 1327
TUF kod Asusa stoji za ".The Ultimate Force"., nije zbog toga što je ".Tough".


:: Ima obicna i TUF klasa MB gde su povecane tolerancije za el.komponente ko
:: mosfet-a ,elektrolita ,kao i zivotni vek istih u pogledu temperature ,naprezanja
:: 20 % veca temperatura kod elektrolita i 15 % vece naprezanje mosfeta
:: TUF klasa je zato i nesto skuplja u odnosu na obicne
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @Miki: pravo veliš 23.01.2021. 10:26 #667669

status: user
broj poruka: 10985
mi se, evo, na mojoj adresi već par godina žestoko igramo zahvaljujući graf. karti made by MSI, a komšiluk je pun MSI konfiguracija sastavljenih tokom poslednjih 5-6 godina, pri čemu nije bilo ni jedne reklamacije (od onoga što je pod mojom jurisdikcijom).
Inače, gigabyte se na srpski prevodi kao ``gigasmrad`` a na američki kao ``gigashit``.





::
:: MSI se na srpski prevodi kao MiSeIgramo
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Kod Asusa ima vise klasa ploca 23.01.2021. 11:04 #667670

status: user
broj poruka: 7695
Informisi se malo sta to znaci ,nemoj napamet ,jeste skracenica ali sta donosi to :

https: - https://www.asus.com/microsite/mb/tuf/why-tuf.htm


:: TUF kod Asusa stoji za "...The Ultimate Force"..., nije zbog toga što je "...Tough"...
::
::
:: :: Ima obicna i TUF klasa MB gde su povecane tolerancije za el.komponente ko
:: :: mosfet-a ,elektrolita ,kao i zivotni vek istih u pogledu temperature ,naprezanja
:: :: 20 % veca temperatura kod elektrolita i 15 % vece naprezanje mosfeta
:: :: TUF klasa je zato i nesto skuplja u odnosu na obicne
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 23.01.2021. 12:34 #667671

status: user
broj poruka: 1060
Ja se opet vracam na moj prethodni post... Bas zbog toga sam uzeo x470f strix a ne tuf, jer kolko god je tuf tough, strix je vise... A dvoumio sam se izmedju taichi i ove ploce, al iz nekog razloga za taichi je garancija (bila) 2 godine, a iznele bi me isto

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Re:anketa: MSI, Asus, Gigabyte MOBO 23.01.2021. 13:20 #667672

status: user
broj poruka: 243
Promenio sam dosta ploca za sve ove godine i Asus je nekako uvek bio malo iznad ostalih posebno u high end segmentu, mozda nije best buy za low i mid ali tu vec nemam toliko iskustva

Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z906

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: anketa: MSI, Asus, Gigabyte MOBO 23.01.2021. 17:33 #667676

status: user
broj poruka: 1620
Ja kupio upravo Gigabyte pre nekog vremena - baš ta B450 Aorus Pro ploča, 2700X CPU i 2*32GB HX Predator 3200 (logično, RAM radi malo sporije, zbog kontrolera koji ide do 2933, ali ja sam hteo da bude koliko-toliko "....future-proof"..., ako u dogledno vreme legne jači CPU itd.).

Prezadovoljan sam i nikakvih problema kroz prethodnih par meseci nisam imao. Ne igram igrice, kupljeno je za virtualizaciju i u tom smislu često opterećujem CPU i RAM blizu max vrednosti (zato sam i ostavio prostora za još 2*32GB). Istom se logikom vodim kao ti - dakle sve je na def vrednostima, ništa OC.

Kolega uzeo Gigabyte X570 Aorus Pro v1.1 + 3700X pre oko godinu dana i isto nikakvih problema, a on je već isforsirao sve u toj mašini sa OC od prvog dana.

Baš pre nekoliko dana smo polemisali na temu svega ovoga pošto kumu treba da sklopim još jednu mašinu kao što ja imam u toku narednih nedelju-dve (inače, već ima jednu istu takvu od sredine 2019., samo sa manje RAM-a - isto mu ja sklopio).

Mnogi su protiv Gigabyte-a, i ne kažem da ne postoje razlozi koji su njima opravdani, ali lično nisam imao problema sa GA pločama još od AM2 soketa, dok ni to ne bih svalio isključivo na Gigabyte, jer su čipsetovi iz tog vremena bili jako problematični na svemu živom (konkretno mislim na nforce 400, 405, 430, 630...).

Lično koristim:
B450 Aorus Pro+2700X+2*32GB (ESXi 6.7) - nekoliko meseci

GA-990X-Gaming SLI+FX-8120 (@4.1GHz)+4*8GB (Win10) - 5+ godina sa OC (pre toga je CPU kratko vreme bio na GA-880GA-UD3H v3.1 - svojevremeno sam imao 3 komada ovih ploča, u različitim revizijama)

GA-880GA-UD3H+X2 550 (@x4 3.5GHz)+4*4GB (Win10) - 8+ godina sa OC (jednu ovakvu ploču mi je spalila loša struja nakon nekih 2 god. korišćenja, ali sve osim nje i napajanja je preživelo - dakle, ova mašina radi sa istom konfiguracijom već preko 10 god., uz dodatak veće količine RAM-a)

Ranije sam isto uvek korsitio Gigabyte:
GA-78LMT-S2P - nikad problem
GA-M61PME-S2P - znam da su i sa ovom i sličnim mnogi imali problema, ali ja nisam
GA-M61SME-S2 - imao problema od samog starta (ne vidi boot uređaj, povremeno neće uopšte da upali), ubrzo u garanciji zamenjena istom takvom, koja nije imala problema sa paljenjem, ali je i ona je imala problem sa detekcijom boot uređaja - na kraju zamenjena ovom gore
Par komada nekih soket A i 478, davno bilo, ne sećam se da je bilo problema - samo jedna Asus od svega navedenog (i sa njom bez problema).

Pored toga, sklopio familiji i poznanicima nekoliko desetina računara, uvek sa Gigabyte pločama (i to "....budžetskim"...., kao što je i većina ovih gore), i stvarno nisam nailazio na probleme izazvane njima - možda zbog toga što se u mom okruženju niko ne igra sa OC, jer to najčešće i jesu situacije u kojima nastaju problemi, a naročito kad nema krštenih napajanja, ali to je već nešto što je prilično generalizovano.

Sa svim ovim na umu, ne vidim razlog zbog kog bi neko neko "....mrzeo".... Gigabyte i postavljao ga na poslednje mesto.

Isto tako, ne treba bežati ni od drugih proizvođača, kao što je MSI - poslednjih godina imaju ozbiljne matične ploče, koje su se veoma dobro pokazale u radu.

I da, da me pojedini ne shvate pogrešno - ne govorim da je Asus loš, samo da postoji i drugi, treći, peti izbor... u mom slučaju ovaj koji jeste, u nečijem drugom je to MSI itd.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: anketa: MSI, Asus, Gigabyte MOBO 24.01.2021. 07:41 #667690

status: user
broj poruka: 1327
Koji to controller koji ide samo do 2933 ?? I pločai processor podržavaju daleko više. Kod mene je 2700x, Asus Prime x470 pro, Kingston HyperX 3600 radio na 3600MHz, Cl16. Isto kao sada 3700x koji takođe ima controller na 2933MHz.
Ta cifra samo znači da je OC kontrolera preko toga.


:: Ja kupio upravo Gigabyte pre nekog vremena - baš ta B450 Aorus Pro ploča, 2700X CPU i 2*32GB HX Predator 3200 (logično, RAM radi malo sporije, zbog kontrolera koji ide do 2933, ali ja sam hteo da bude koliko-toliko "......future-proof"....., ako u dogledno vreme legne jači CPU itd.).
::
:: Prezadovoljan sam i nikakvih problema kroz prethodnih par meseci nisam imao. Ne igram igrice, kupljeno je za virtualizaciju i u tom smislu često opterećujem CPU i RAM blizu max vrednosti (zato sam i ostavio prostora za još 2*32GB). Istom se logikom vodim kao ti - dakle sve je na def vrednostima, ništa OC
::
:: Kolega uzeo Gigabyte X570 Aorus Pro v1.1 + 3700X pre oko godinu dana i isto nikakvih problema, a on je već isforsirao sve u toj mašini sa OC od prvog dana.
::
:: Baš pre nekoliko dana smo polemisali na temu svega ovoga pošto kumu treba da sklopim još jednu mašinu kao što ja imam u toku narednih nedelju-dve (inače, već ima jednu istu takvu od sredine 2019., samo sa manje RAM-a - isto mu ja sklopio).
::
:: Mnogi su protiv Gigabyte-a, i ne kažem da ne postoje razlozi koji su njima opravdani, ali lično nisam imao problema sa GA pločama još od AM2 soketa, dok ni to ne bih svalio isključivo na Gigabyte, jer su čipsetovi iz tog vremena bili jako problematični na svemu živom (konkretno mislim na nforce 400, 405, 430, 630...).
::
:: Lično koristim:
:: B450 Aorus Pro+2700X+2*32GB (ESXi 6.7) - nekoliko mesec
::
:: GA-990X-Gaming SLI+FX-8120 (@4.1GHz)+4*8GB (Win10) - 5+ godina sa OC (pre toga je CPU kratko vreme bio na GA-880GA-UD3H v3.1 - svojevremeno sam imao 3 komada ovih ploča, u različitim revizijama
::
:: GA-880GA-UD3H+X2 550 (@x4 3.5GHz)+4*4GB (Win10) - 8+ godina sa OC (jednu ovakvu ploču mi je spalila loša struja nakon nekih 2 god. korišćenja, ali sve osim nje i napajanja je preživelo - dakle, ova mašina radi sa istom konfiguracijom već preko 10 god., uz dodatak veće količine RAM-a
::
:: Ranije sam isto uvek korsitio Gigabyte:
:: GA-78LMT-S2P - nikad proble
:: GA-M61PME-S2P - znam da su i sa ovom i sličnim mnogi imali problema, ali ja nisa
:: GA-M61SME-S2 - imao problema od samog starta (ne vidi boot uređaj, povremeno neće uopšte da upali), ubrzo u garanciji zamenjena istom takvom, koja nije imala problema sa paljenjem, ali je i ona je imala problem sa detekcijom boot uređaja - na kraju zamenjena ovom gor
:: Par komada nekih soket A i 478, davno bilo, ne sećam se da je bilo problema - samo jedna Asus od svega navedenog (i sa njom bez problema)
::
:: Pored toga, sklopio familiji i poznanicima nekoliko desetina računara, uvek sa Gigabyte pločama (i to "......budžetskim"......, kao što je i većina ovih gore), i stvarno nisam nailazio na probleme izazvane njima - možda zbog toga što se u mom okruženju niko ne igra sa OC, jer to najčešće i jesu situacije u kojima nastaju problemi, a naročito kad nema krštenih napajanja, ali to je već nešto što je prilično generalizovano.
::
:: Sa svim ovim na umu, ne vidim razlog zbog kog bi neko neko "......mrzeo"...... Gigabyte i postavljao ga na poslednje mesto.
::
:: Isto tako, ne treba bežati ni od drugih proizvođača, kao što je MSI - poslednjih godina imaju ozbiljne matične ploče, koje su se veoma dobro pokazale u radu.
::
:: I da, da me pojedini ne shvate pogrešno - ne govorim da je Asus loš, samo da postoji i drugi, treći, peti izbor... u mom slučaju ovaj koji jeste, u nečijem drugom je to MSI itd.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Re: anketa: MSI, Asus, Gigabyte MOBO 24.01.2021. 08:15 #667692

status: user
broj poruka: 1620
E, sad se vratiš na moju prethodnu poruku i ponovo pročitaš da sam govorio o default vrednostima...

Inače, kod 3700X je to na 3200MHz:
https: - https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-7-3700x

:: Koji to controller koji ide samo do 2933 ?? I pločai processor podržavaju daleko više. Kod mene je 2700x, Asus Prime x470 pro, Kingston HyperX 3600 radio na 3600MHz, Cl16. Isto kao sada 3700x koji takođe ima controller na 2933MHz.
:: Ta cifra samo znači da je OC kontrolera preko toga.
::
::
:: :: Ja kupio upravo Gigabyte pre nekog vremena - baš ta B450 Aorus Pro ploča, 2700X CPU i 2*32GB HX Predator 3200 (logično, RAM radi malo sporije, zbog kontrolera koji ide do 2933, ali ja sam hteo da bude koliko-toliko "................future-proof"..............., ako u dogledno vreme legne jači CPU itd.).
:: ::
:: :: Prezadovoljan sam i nikakvih problema kroz prethodnih par meseci nisam imao. Ne igram igrice, kupljeno je za virtualizaciju i u tom smislu često opterećujem CPU i RAM blizu max vrednosti (zato sam i ostavio prostora za još 2*32GB).
>.>.>.Istom se logikom vodim kao ti - dakle sve je na def vrednostima, ništa OC
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Sve se svodi kod svih proizvodjaca 24.01.2021. 09:50 #667695

status: user
broj poruka: 7695
koliko para toliko muzike ,da sam gamer uvek bih dosta davao love na MB ,jer tu kad se zaigras MB je dugo pod velikim opterecenjem ,za druge stvari moze i niza klasa MB-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs