Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Da li je ovo dzek pot ili scam?
STRANA 1 OD 1
zerocool55 Da li je ovo dzek pot ili scam? 31.01.2021. 00:06 T68025

status: user
broj poruka: 1130
Jedan nas prijatelj koji je bio kod nas nam je rekao za ovo da zeli da uradi
evo linka:
https://www.montaznekuce-negal.com
Cene mi deluju nenormalno niske za to sto se nudi, ima li neko iskustva sa ovim?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 31.01.2021. 01:12 #667924

status: user
broj poruka: 4739

Nisu to niske cene. To je siva faza. Kad dodaš cenu placa, temelja, struju, vodu, eventualno kabl, smeštaj i ishranu radnika, prevoz, još neke stvari... na tu cenu računaj još toliko ako ne i više.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 31.01.2021. 02:50 #667926

status: user
broj poruka: 4506
".Cena kuća ključ u ruke sa izradom temelja je od 290 €/m2 do 400 €/m2 u zavisnosti od veličine kuće za tržište Srbije.".

+ plac itd

https:--www.montaznekuce-negal.com/cenovnik/

Kao sto rece alrad da ima jos troskova ali ne duplo ( zavisi od placa ). Suma sumarum, montazne kuce jesu isplativije od klasicnih cigle i betona + mesto sto je pravis godinu dana, montaznu zavrse za 2 meseca i useljavas se.


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 31.01.2021. 03:55 #667927

status: user
broj poruka: 4739

Ima tu još nešto, pošto su montažne znači da su i de-montažne. Imali smo takvu na selu, razmontirale predobre komšije dok nismo bili tu, porušili sve, ostao samo temelj. To bi sa betonom malo teže išlo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Da li je ovo dzek pot ili scam? 31.01.2021. 07:31 #667929

status: user
broj poruka: 1319
Ja sam ih baš dobro razmatrao još pre 20ak godina. Posle 25 godina u Kanadi i Americi su mi dobro poznati načini građenja, tamo je bar 90% kuća građeno na taj način. Čak i kada izgleda kao cigla, to su samo pločice zalepljene na fasadu. Tamo bi kuća od betona, cigle ili blokova koštala bar 10 puta više.
Odlike su jako dobra izolacija, delimično što su praktično od drveta pa nema hladnih mostova a delimično zbog sendvič izolacije.
Imam nekoliko prijatelja sa takvim kućama ovde pod Avalom. Čak i da su skuplje od "..običnih".. kuća isplatile bi se za nekoliko godina samo uštedom u grejanju. U jednoj od 87 kvadrata (bez terasa) ima dečje obdaniše, greju sa samo na jednu malu peć a usred zime klinci samo u pelenama.
Zbog manje težine, temelj i eventualni podrum ne moraju da budu jaki pa i tu ima uštede. Lakše se i dograđuju i nadgrađuju.
Ima i jeftinijih od ovih iz Ivanjice ali treba jako paziti na kvalitet izrade. Jedan komšija hteo da uštedi pa kupio od nekog bosanca, muke je namučio tokom izgradnje i posle morao sam da dorađuje.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: 31.01.2021. 09:58 #667931

status: user
broj poruka: 938
pa valjda ove troskove imas i kad zidas? U principu montazna kuca oko 100m2 izadje oko 35-45000, zavrsena za useljavanje u zavisnosti od podova, plocica i vrste grejanja koje odaberes.
::
:: Nisu to niske cene. To je siva faza. Kad dodaš cenu placa, temelja, struju, vodu, eventualno kabl, smeštaj i ishranu radnika, prevoz, još neke stvari... na tu cenu računaj još toliko ako ne i više
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Razmisljanja 31.01.2021. 10:26 #667932

status: user
broj poruka: 841
Pisem kao gradjevinac koji je isprojektovao i izvedo dosta objekata, ali nikad montazni i sa njima sam upoznat samo kroz literaturu i iskustva mojih kolega, a liicno razmatram za plac.

Glavna prednost je cena i brszina izgradnje, i zgodne su za vukojebine, dodje jedna ekipa majstora sa jednom isporukom metarijala kompletnom i zavrsi sve.

Sto se tice kvaliteta izolacije ima i ovakvih i onakvih , treba proveriti koji je razred energetske efikasnosti i koji su parametri toplotne provodljivosti kroz zidove i prozore.

Treba imati u vidu da je za 100% legalnost vrlo verovatno potreban projekat dozvola i knjizenje objekta. Ivanjica je poznata po tim kucicama jer je gomila tih malih firmi nastala iz SPIKa. I oni uglasvno, mada ne svi, ocekuju da dodju na temelje, tj vi da uradite zemljane radove i temelj/garazu. Temelj je ista cena kao iz prizemnu kucu, nema neke veklike razlike.
Sta jo jedan moj kolega uradio, napravio je 8-10 temelja samaca-tackasti osdlonci, na njih stavio celicnu potkonstrukciju i na to spustio kucu,to u prevodu znacu od radova na gradilistu je imao kopanje i betoniranje 10 temelja sve ostalo prefabrikovano-sjajno E sad ima tu jedan mali problem, ti materijali na papiru imaju sjajna svojstva laki dobri izolateri ali to sve zveci, ko je bio u Belvilu i cuknuo po zidovima od Ytonga zna sta pricam. Nas covek je navikao na opeku beton ciglu...
Meni licno ne bi smetalo da mi prefabrikovana bude vikendica gde idem x puta godisnje, ali svaki za svaki dan ja bih izabrao beton opeku kamenu vunu ciglu-u prevodu seljak sam.



3700x
Aorus x570 elite
Gigabyte RTX2070 Super
2x16gb HyperX fury
Samsung 970 EVO
WD Gold 8tb
Seasonic 750W Focus Gold

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Re: Da li je ovo dzek pot ili scam? 31.01.2021. 10:37 #667933

status: user
broj poruka: 841
Pogledao sam tehnicke specifikacije energetska klasa C je niska treba da bude A ili B. Takodje imaju 6 zidova u ponudi, treba proveriti koeficijente toplotne provodljivosti i zidova i prozora

3700x
Aorus x570 elite
Gigabyte RTX2070 Super
2x16gb HyperX fury
Samsung 970 EVO
WD Gold 8tb
Seasonic 750W Focus Gold

:: Jedan nas prijatelj koji je bio kod nas nam je rekao za ovo da zeli da uradi
:: evo linka
:: https://www.montaznekuce-negal.co
:: Cene mi deluju nenormalno niske za to sto se nudi, ima li neko iskustva sa ovim?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 31.01.2021. 12:09 #667935

status: user
broj poruka: 4739

@dorabi
Niko ne poriče da je jeftinije ako samo neposrednu cenu gledaš. Ali za jeftinoću postoji razlog. Te motažne kuće su kartonski domovi za vešanje u koji nikad više ne bih kročio. A vi izvolte, ja ne branim.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @alrad 31.01.2021. 12:12 #667936

status: user
broj poruka: 3466
Bato nije ovo gradjevinsko arhitektonski forum.
Sto ne zavedes malo reda? :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Re: @alrad 31.01.2021. 12:17 #667937

status: user
broj poruka: 841
Sad ce da obrisu temu

Od tema moze samo intel ili amd i asus ili gigabye


3700x
Aorus x570 elite
Gigabyte RTX2070 Super
2x16gb HyperX fury
Samsung 970 EVO
WD Gold 8tb
Seasonic 750W Focus Gold

:: Bato nije ovo gradjevinsko arhitektonski forum.
:: Sto ne zavedes malo reda? :)
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 31.01.2021. 12:32 #667938

status: user
broj poruka: 4739

Tema je regularna s tim što je u pogrešnoj kategoriji. To on mene zajebava što sam mu rekao da ne piše o poljoprivredi u nečijoj temi o SSD tj. da ne troluje temu, što je druga priča. To radi i sad.

Pokušavam duqp, ne boj se.
Ali da budem veći papa od pape neću i ne mogu, ako je vlasnik rešio da bude svinjac šta ću.
Mada, nešto ti nema teme o parfemu, hm?

U svakom slučaju, najljubaznije te molim da ne spamuješ ovu temu koja nekome može biti ključno pitanje doma i boravka. Hvala.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 31.01.2021. 12:45 #667939

status: user
broj poruka: 1372
@shkomi
C je minimum što mora zakonski da se zadovolji za nove objekte i retko ko ide preko toga. Pravo pitanje je da li je to zapravo C zato što ne zavisi samo od omotača (zidovi, mk, tavanica...) već i od gabararita objekta.
__________________
fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 31.01.2021. 13:20 #667941

status: user
broj poruka: 288
Moji roditelji su kupili od ovih kucu, konkretno Klasik Tip 86 uz manje modifikacije. Garaza nije bila ukopana vec na zemlji, a kuca podignuta iznad garaze. Donji nivo je bio ozidan sa plocom, a na to je monitirana kuca. Izgradnja je krenula u aprilu, a useljenje bilo prvom polovinom avgusta. Vreme ce pokazati da li je kvalitetno ili ne..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Cela amerika 31.01.2021. 21:34 #667976

status: user
broj poruka: 6643
... ima stanogradnju na mnogo lošijem materijalu, skoro sve im je ne montažno, nego privremeno, sklepane dašćice..... spajano klemaricom. Zato ih uragani i razjebu do daske.
LM, sve zavisi od kvaliteta rada, tj. fušarenja i ušteda. Mi smo skloni da (i time što nećemo da platimo kod naručivanja i time što kraduckamo kad ugrađujemo) obesmislimo baš sve. Ako je dobro urađena, uglavnom su ljudi više nego zadovoljni. Ima na yt fajlova, jedan čika mi ostao u sećanju koji je naručio jednu od ivanjičkih kućica i dobio pun q fuša i dorade, reklamiranja, tužbi, dokazivanja... ukratko, platio da mu glođu živce godinama.
Nakon 50 godina, zidana kuća je objekat renoviranja koji košta možda i više od izgradnje nove, ne odgovara ovaj standard, nema ove ili one izolacije itd.
I, najvažnije, za kolegu sa seljačkom logikom. Niko, ali baš niko i ništa osim para, ne brani ti da u montažnoj kući imaš pune, zidane zidove i koliko njih. Kao dupli, iznutra, kao spoljašnji, kao pregradni, na kupatilu na špajzu... Apsolutno dozvoljena kombinacija. Čak i kod gotovih elemenata, kolega koji se bavi građevinom, zna da je izuzetno lako dodati red cigle tamo gde misli da treba. Samo da je to poželeo još dok je pravio temelje, ili da je ploča osnova.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Cela amerika 01.02.2021. 09:19 #667993

status: user
broj poruka: 1319
Pa baš za unutrašnje zidove netreba nikakva cigla, drvo ili metalne 10x15 (two by four) pobložena gips-karton pločama ili sa dodatkom iverice, je mnogo bolje, lakše i jeftinije.
Neznamkada si poslednji put bio na amerčkom kontinentu ali za poslednjih 50ak godina se isto radi na motažni način naročito u odvojenim naseljima. U zavisnosti od veličine naselja. ima samo 2-3 tipa kuća. U mojoj ulici u Torontu, dugačkoj jedno-dva KM, iako su pravljene pre 120 godina, svaka druga kuća je ista samo ih ima levih ili desnih.
Znaš kako prave nova naselja ?
Prvo neki tkzv. ".Developer". kupi više hektara zemlje, onda se naprave ulice, voda, struja, telefon, kanalizacija do svakog placa. Onda sagrade 2-3 tipske kuće na ulazu, opreme ih potpuno za stanovanje i u njih stave kancelarije. Dođe kupac, kaže hoću ovaj tip (eventualno sa malim izmenama) tu i tu. Posle desetak dana dođe u gotovu kuću sa sve tepisima (po našem Tapison), opremljene kuhinje i kupatila. Čak i escajg u fiokama u kuhinji i kutija sa kućnim alatom.
Čak može i sa nameštajem u nekom od ponuđenih stilova a ako ne onda doneseš svoj, dovedeš sitnu dečicu i živiš tu kao da si se rodio u njoj. Sve je spremno. Travnjak, poneko drvo, ograda itd. Garaža prikačena na kuću pod obavezno.
Moj kum sa ženom i dvoje dece kupio takvu potpuno završenu kuću u mestu 50ak KM od Toronta (bar 5 puta jeftinije nego u Torontu). Čak je bila i vaza sa cvećem na stolu u dnevnoj sobi i torta za srećno useljenje.
To je bilo pre jedno 25 godina, ja mu pomagao sa mojim picup-om da se useli. toliko mu je mesta samo trebalo za neke lične stvari, sve ostalo bilo spremno. Sada je verovatno sve to brže i bolje.

:: ... ima stanogradnju na mnogo lošijem materijalu, skoro sve im je ne montažno, nego privremeno, sklepane dašćice..... spajano klemaricom. Zato ih uragani i razjebu do daske
:: LM, sve zavisi od kvaliteta rada, tj. fušarenja i ušteda. Mi smo skloni da (i time što nećemo da platimo kod naručivanja i time što kraduckamo kad ugrađujemo) obesmislimo baš sve. Ako je dobro urađena, uglavnom su ljudi više nego zadovoljni. Ima na yt fajlova, jedan čika mi ostao u sećanju koji je naručio jednu od ivanjičkih kućica i dobio pun q fuša i dorade, reklamiranja, tužbi, dokazivanja... ukratko, platio da mu glođu živce godinama
:: Nakon 50 godina, zidana kuća je objekat renoviranja koji košta možda i više od izgradnje nove, ne odgovara ovaj standard, nema ove ili one izolacije itd
:: I, najvažnije, za kolegu sa seljačkom logikom. Niko, ali baš niko i ništa osim para, ne brani ti da u montažnoj kući imaš pune, zidane zidove i koliko njih. Kao dupli, iznutra, kao spoljašnji, kao pregradni, na kupatilu na špajzu... Apsolutno dozvoljena kombinacija. Čak i kod gotovih elemenata, kolega koji se bavi građevinom, zna da je izuzetno lako dodati red cigle tamo gde misli da treba. Samo da je to poželeo još dok je pravio temelje, ili da je ploča osnova
::
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs