Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
AOC 24G2U ne pušta zvuk
STRANA 1 OD 1
srdoch AOC 24G2U ne pušta zvuk 09.02.2021. 15:35 T68053

status: user
broj poruka: 1261
Imam jedan ".problem". sa gore navedenim monitorom. Pošto ima ugrađene zvučnike (koji su btw teški krš ali bar se čuju pa može da posluži za nuždu) u određenim situacijama bi mi dobro došlo da ih koristim. Monitor normalno daje zvuk ako je bilo koji Windows uređaj spojen na njega. Samo se u mikseru izabere AOC 24G2U kao sound output i sve radi. Problem je kada priključim bilo koji uređaj koji nije Win zvuka jednostavno nema jer nemaš gde ni da izabereš bilo koju opciju. Pritom monitor uopšte nema volume dugmiće pa da pomislim da je možda utišano negde. Tražio sam po netu, ali za konkretan model monitora nigde nisam našao bilo šta što bi mi direktno ukazalo gde je problem. Sa računara sam zvuk uredno dobio preko oba HDMI-a, preko DP-a, a čak ima i dodatni analogni audio in/out zbog VGA konektora. Kada sam spojio D3 mini i neki Android Box zvuka nije bilo, iako oba uređaja na svakom TV-u normalno daju zvuk. Znači nije do uređaja a nije ni do kablova. Više mi ne pada na pamet šta bih mogao da probam. Možda znate neku caku koju ja nisam provalio.

Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung 40 HDR 4k, Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB (Win10), Crucial BX100 250GB (Win7), Storage 9TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Kod mene na Philips automatski prebacuje 09.02.2021. 16:44 #668300

status: user
broj poruka: 7695
ako prikljucim dtv box od kablovske preko hdmi ,s tim da moram source da odaberem hdmi.Ako iskljucim recimo zvucnike iz zvucne ,automatski se ukljuce
zvucnici na monitoru.Moras source da izaberes po default je jacina zvuka na max.daje mi opciju da pojacam i smanjim to se automatski pojavljuje kad ukljucis.
Proveri jedino koji tip signala monitor propusta pcm ili raw.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Kod mene na Philips automatski prebacuje 10.02.2021. 11:32 #668331

status: user
broj poruka: 1261
Mislim da si ubo problematiku. Verovatno je do tipa signala jer sam probao još Raspberry Pi i bilo je zvuka. Nigde nisam uspeo da nađem taj podatak koji tip signala prima ali nije ni bitno sad. D3 ima analogni audio out pa zvuk ipak mogu da izvučem ali bi bilo elegantnije da je preko HDMI. Volume kontrola ne postoji na monitoru definitivno, stalno je na max. Utišavaš softverski i to je to. Hvala za info, bar sam skontao šta je.

:: ako prikljucim dtv box od kablovske preko hdmi ,s tim da moram source da odaberem hdmi.Ako iskljucim recimo zvucnike iz zvucne ,automatski se ukljuc
:: zvucnici na monitoru.Moras source da izaberes po default je jacina zvuka na max.daje mi opciju da pojacam i smanjim to se automatski pojavljuje kad ukljucis
:: Proveri jedino koji tip signala monitor propusta pcm ili raw
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs