Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Headset do 100e
STRANA 1 OD 2  
Rohirrim Headset do 100e 10.02.2021. 15:20 T68056

status: user
broj poruka: 40
Pozdrav, kao sto stoji u naslovu, interesuje me da ima siru namenu, kao i da je za taj novac najbolja opcija. Bice tu gaming-a, muzike svih zanrova, a i po koji film... Modeli za koje sam se najvise zalepio su Cooler Master MH-752 i novi model MH-650, negde sam procitao da je i novi model zasnovan na Takstar Shade (GM200) verziji koja je novija. Pa me interesuje posto su MH-650 dobavljive, da li kusati srecu sa time. U medjuvremenu sam naleteo na jos jedne u malo nizem cenovnom rangu Creative Sound Blaster X H6. Za ulozeni novac, koja bi bila najbolja varijanta?


Bog je s`nama i Hristova mati!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 10.02.2021. 16:25 #668342

status: user
broj poruka: 12785
Za okvirno 30-ak evra više imaš BeyerDynamic DT770 Pro koji je za jedno brat bratu 10 klasa iznad svih tih komičnih gaming headseta.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rohirrim ... 10.02.2021. 16:44 #668343

status: user
broj poruka: 40
@Daum Verujem da je odlican predlog, ali ne zelim odvojeno mic da koristim. Gledam sta mogu do te cene maksimalno da izvucem, bez obzira koliko je to klasa ispod ovih.

Bog je s`nama i Hristova mati!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @daum 10.02.2021. 16:56 #668344

status: user
broj poruka: 3466

Dt770 pro su jedna bomba, pre svega onaj materijal i od okvira i od jastucica a zvuk, harmonija :)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Asus deluje ok 10.02.2021. 17:32 #668347

status: user
broj poruka: 3277


Skoro sam uzeo Asus ROG Delta Core, imas u G i ako pazaris sa intesa karticom imas jos 7% popust.
Ove slusalice za razliku od skupljeg Asus brata ne svetle i zvucna slika zavisi iskljucivo od tvoje audio kartice.
U principu sam zadovoljan , jedino sto su meni licno malo teze, ima sa sobom zamenjive jastucice. Mikrofon je ok imas recenziju na youtube -:

https:--www.youtube.com/watch?v=-DdBKbVV6Fw

Poz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp ... 10.02.2021. 18:50 #668350

status: user
broj poruka: 3466

Ja bih sluške na prvom mestu birao po tome kako mi leze na glavi gore i na usnim skoljkama

Imao nekad neke lansing altec sa koznim jastucima

zvuk pristojan, mic isto ali nakon 2h cs-a kao da me je neko oklagijom mlatio po mestima gde su me sluške dodirivale


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @duqp - to je NAJVAZNIJE. 10.02.2021. 21:55 #668358

status: user
broj poruka: 10985
Koliko god da je dobar zvuk, koliko god da je headset kompatibilan sa svim mogucim softverima i hardverima, ako nije kompatibilan sa tvojom glavom, zaobidji u sirokom luku... NIKAKO ne kupovati bez prethodne probe - tesne i ``zuljevite`` sluske ce se takvim pokazati vec posle nekoliko minuta koriscenja, pa ih neces uzeti sve i da su dzabaka.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DarkDawn Cooler Master MH751 10.02.2021. 22:13 #668359

status: user
broj poruka: 697
Po recenzijama su blizu nekim solidnim hifi sluskama u tom rangu i imaju dobar mikrofon.
https:--www.youtube.com/watch?v=Ka1CGklzvNo
https:--www.youtube.com/watch?v=Dov4ACf-Zj0
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rohirrim .. 10.02.2021. 22:34 #668361

status: user
broj poruka: 40
Naravno, svima hvala na datim predlozima. Mislim da cu birati izmedju MH-650 koje su novija verzija u odnosu 751/752, donose malo drugaciji dizajn i po pitanju ear pad-ova i sto bi se moglo reci underrated Creative Sound BlasterX H6 model, gde se po necijim misljenjima smatraju i boljim od CM modela. Kod ovih Creative, moze biti malo mana udobnost u gornjem delu, videcu ukoliko njih uzmem.

Bog je s`nama i Hristova mati!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
caranovic Ljudiii samo TaoTronics 10.02.2021. 23:57 #668363

status: user
broj poruka: 434
proveo sam dosta vremena testirajuci razne modele za razlicite namene....I onda se pojavi slucajno medju KP oglasima neki TaoTronics.....Sta koj moj?Ispade kineski mercedes po ceni juga i to mercedes po svim merilima i ergonomskim i zvucnim...maaaaaa, uf...Na zapadu ih po ceni od 50$ stavljaju u rang sa Sony od 300$. Jos mojih par drugara uzelo razlicite modele kad su culi ove moje.....Ljudi, TaoTronics, cudo!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 11.02.2021. 12:01 #668365

status: user
broj poruka: 4866
Batali te Cooler Master slusalice, imao sam tri modela svojevremeno na testu od njih i sva tri su zvucala ocajno. Jedan od pomenuta tri modela je bio preko 60e.

Do 100e ako hoces dobre slusalice za sve namene a ujedno imaju i mikrofon.

Uzmi Kingston HyperX Cloud, imas ih od Core (jeftinijih verzija) pa sve do onih skupljih.

Razlika izmedju Cloud i recimo Cooler Master-a je ta sto Kingston placa audio kompanijama za rebrand audiofilskih slusalica. Tako da naprimer Audeze Mobious su isto sto i Kingston Orbit. Ja licno imam Cloud II Pro i Cloud Orbit, vrhunske slusalice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rohirrim ... 11.02.2021. 15:41 #668372

status: user
broj poruka: 40
@caranovic Ima li neki odredjeni model koji predlazes?

@Bobi4ever Izgleda da nisi imao srece sa tim modelima, obzirom da se ne moze nikako reci da su ocajne, svi modeli i jesu preko 60e. Razmatrao sam i neke od Kingston-a, ne svidjaju mi se svi modeli, Alpha se pokazala kao izuzetno neudobna.

Bog je s`nama i Hristova mati!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
caranovic zavisi da li hoces kvalitet ili mozda malo glasnije 11.02.2021. 17:27 #668376

status: user
broj poruka: 434
-ja sam uzeo TaoTronics sound surge 45, komsha 60 i kolega 80 - da se razumemo, kvalitet je kod svih modela neverovatan, imaju ANC i mic. i ulaz za 3.5 mm dzek kad ti riknu baterije.Baterije drze oko 40 sati, pune se za oko 45 min.Nema FM.Ima blutut. Ja sam odlucio posle par sati gledanja testova na youtubu....Sta vise....Ali ceeenaaa,ja sam moje platio, da ne poverujes, 3000 din!!!!Evo furam ih vec 5 meseci......Pozzzzz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: ... 11.02.2021. 17:32 #668377

status: user
broj poruka: 3466
Svidjati znaci ici na reviju modnu sa njima ili ovako biri u 4 zida polumraku ili twitch pa bitno da je fancy look?


:: @caranovic Ima li neki odredjeni model koji predlazes?
::
:: @Bobi4ever Izgleda da nisi imao srece sa tim modelima, obzirom da se ne moze nikako reci da su ocajne, svi modeli i jesu preko 60e. Razmatrao sam i neke od Kingston-a, ne svidjaju mi se svi modeli, Alpha se pokazala kao izuzetno neudobna.
::
:: Bog je s`nama i Hristova mati
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rohirrim ... 11.02.2021. 19:58 #668381

status: user
broj poruka: 40
@caranovic Bacicu pogled na te modele, hvala.

@duqp Apsolutno ne na nacin na koji iznosite. Tesko da ce biti i polumrak, uvek je mracno. Nije sporan kvalitet samo, a niti su ni one najboljeg kvaliteta. Steta samo sto nam je ponuda izuzetno ogranicena, pa se bira uglavnom izmedju 1. 2. i 3. opcija.

Bog je s`nama i Hristova mati!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Pa onda 11.02.2021. 20:03 #668382

status: user
broj poruka: 3466

Malo vise citanja o utiscima 3 modela i ici po bg ako je moguce probati udobnost uzeti i cao

Npr ja bih isao i citao i ako mi kazu steelseries 5hv2 pink boja a sedeo bih u mraku i sluzile za to, uzeo bih. Jer je nebitna stavka/prepreka a npr one su best buy u tom momentu




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rohirrim ... 11.02.2021. 20:47 #668386

status: user
broj poruka: 40
@caranovic Upravo gledam, ovo zaista ispada neka ozbiljna kopija, sta rade Kinezi ludaci. Taj model je u ustvari 46, ako dobro vidim na YT-u i recenziju je radio Z Reviews, moram pogledati ove modele 60 i 80 da li su i oni BT, ili normalne... Jedino sto mi se cini da su sve BT verzije.

@duqp Slazem se, treba i probati. Potpuno nebitno kako izgledaju, mogu i da su sa HelloKitty simbolima, ako nisu udobne, dzaba, mogu i da su free. Vidim da su neki modeli prenategnuti. No, izgled igra najmanju, takoreci nikakvu ulogu.

Bog je s`nama i Hristova mati!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
caranovic ali stos je u tome sto nije kopija 12.02.2021. 09:55 #668401

status: user
broj poruka: 434
-na primer,osim ociglednog kvaliteta, ove moje-na ".zapadu". u kutiji dobijas osim sluski kabl 3.5 mm kao i kabl za punjenje-toga u mome pakovanju nije bilo. Napolju kostaju 50$ recimo kod nas 3000 din.Zbog cega o tome tek mozemo da razglabamo....Dakle nije kopija,ali ni o tome ne vredi pricati dok se ne nadju u rukama a naposletku na glavi...Onda shvatis tu moju pricu Mercedes a cena juga....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: ... 12.02.2021. 16:04 #668418

status: user
broj poruka: 4866

Sreca nema nikakve veze. Testirao sam pomenuta tri modela, napisao recenzije i vratio slusalice.
Za korisnika koji ne cuje razliku u kvalitetu izmedju MP3 128 kb/s i FLAC fajla, on/ona moze da nosi i papuce na glavi, njima je svejedno. Gluv pa gluv.

Cena ne znaci i kvalitet, ali sta vredi da objasnjavam. Kako si rekao ".kusaj srecu". pa kukaj kasnije ako te ".sreca". nije potrefila. Cooler Master i zvuk, smesno.

:: @caranovic Ima li neki odredjeni model koji predlazes?
::
:: @Bobi4ever Izgleda da nisi imao srece sa tim modelima, obzirom da se ne moze nikako reci da su ocajne, svi modeli i jesu preko 60e. Razmatrao sam i neke od Kingston-a, ne svidjaju mi se svi modeli, Alpha se pokazala kao izuzetno neudobna.
::
:: Bog je s`nama i Hristova mati
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 12.02.2021. 16:21 #668420

status: user
broj poruka: 4506
Rohirrim-e... Caranovic ti je rekao Teatronics i aposlutno nista nemoj da gledas mimo toga jer neces naci bolje ni za vece pare, do nekih 100e.

Stim sto se sad ne zovu Teatronics 46 ( to je ime firme ) nego su ubacili novo ime za modele. Soundsurge.

Teatronics soundsurge pa broj. Tako da kucaj samo soundsurge u pretragu i trazi konkretno samo ovaj model. soundsurge 85. Best buy model od svih. Vrhunski zvuk a verovatno najlaksi model od svih ponudenjih, bukvalno ih ne osetis na glavi, oko 200g imaju , ANC + imaju BT 5.0 + imaju microfon ugradjen u sluske pa ga ne vidis i ne smeta, a kristalno je cist mikrofon.

Uzmi to i da pevas

p.s. te sluske kostaju 80e kod madjara i to im je redovna cena..3000 din na KP su iste te sluske, originali su ali su 99,9% kradene


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 12.02.2021. 17:47 #668424

status: user
broj poruka: 1372
Superlux neko?
__________________
fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rohirrim ... 13.02.2021. 00:50 #668439

status: user
broj poruka: 40
Dosta predloga i zaista hvala svima koji su se ukljucili u diskusiju.

@Ognjeni Videh da ima vise modela, jedino sto me kopka i dalje je taj mic, kazes da je kod tog 85 modela zaista dobar? To mi uglavnom treba zbog gaming-a, a ovo ostalo sto sam naveo naravno, da je nesto pristojno za muziku i po koji film. Taman bi onda ploca radila sve posto ima BT.

Bog je s`nama i Hristova mati!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 13.02.2021. 01:53 #668440

status: user
broj poruka: 4506
Imao sam steelseries sluske od 120e pre ovoga, gaming sluske sa klasicnim zakacenim microfonom. Ovaj built in mic je bolji 3 x kao i sam kvalitet zvuka na ovim sluskama.

Super je to sto imas BT na ploci ali pisao sam to u slicnoj temi nedavno. Bilo koje BT sluske da uzmes, zvucna kartica ti postaje visak jer se zvuk vise ne filtrira kroz nju. Zvuk preko BT i preko zvucne ima poprilicno razL-I-K-E.Treba ti BT resiver da ustekas u zvucnu.

soundsurge 60 je slabiji model od ovog. Soundsurge 90 ima malo jaci bas, nema usb C, i mnooogoo su teze sluske tj zamarace se glava i vrat brze. Model 46 je noviji iako to brojka ne govori ali nije i bolji kako kazu testovi tako da uzmi 85 cu i da pevas.


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rohirrim ... 13.02.2021. 21:50 #668460

status: user
broj poruka: 40
@Ognjeni Negde sam isto napisao, znaici svaka sugestija. Tako mi se i svidela jedna sugestija za brend Creative i taj model H6, malo sam ".guglao". i video da je rec zaista o pristojnim slusalicama za taj neki cenovni rang ispod 100e. Naravno ovi Kinezi su jos bolji po pitanju suski, a izgleda da ni kvalitet ne zaostaje. A negde videh da je taj model 46 ubedljivo najbolji, ali to je vise za muziku, uz to da je mic prosecan, mozda i ispod proseka. Mislis da tu bolje prolazim sa tim modelom 85 po pitanju toga? Kad bih negde mogao da testiram, nisam uspeo da nadjem video da neko to testira. Sto se tice BT, ako mi maticna ne pomaze, mislis klasican adapter tipa Asus Mini USB-BT400 resava stvar?

Bog je s`nama i Hristova mati!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 14.02.2021. 02:46 #668464

status: user
broj poruka: 4506
Baci pogled ovde sta sam pisao

https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=67954&.forid=17&.katid=2

ovo ti treba, ako mislis da koristis BT sluske i da kvalitetna zvucna obavlja svoj posao.

https://www.kupujemprodajem.com/audio/delovi-i-oprema/bluetooth-5-0-transmitterreceiver-wireless-3-5mm-audio-adap/oglas/106726632?filter_id=680474246

Ovo je bas od taotronics low lag transmiter. A sto se tice sluski, ja sam ih bar nedavno uzeo pre 2-3 meseca i sve sam to pregledao, od modela i recenzija i prelomio na 85. Meni je mimo svega navedenog bilo bitno da su ultra lake, da imaju dobru ergonomiju tj da ih mozes dugo nositi.


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY Ček Ognjeni ... 14.02.2021. 10:41 #668474

status: user
broj poruka: 911
Ok, sad iako mi ne trebaju sluške, uzeo bih ovo :)
Jel moguće da su 85ice 3500 do 4k din na kp?
I da li uz ovaj adapter koji si naveo, sluške mogu da se koriste i za neki non fps gaming (npr vožnje i slično)


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs