Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Bicikl preporuka i misljenje o brendu Cube
STRANA 1 OD 2  
duqp Bicikl preporuka i misljenje o brendu Cube 10.02.2021. 17:10 T68057

status: user
broj poruka: 3466

Pozz ljudi
Resio sam sve oko transporta uskoro ce bicikl po izboru biti kod mene
Izbor je izmedju 3 brenda, ktm, cube i bianchi

Vozilo bi se po gradu i malo tako neki teren nekad kad se udje u stos.

Da li neko kojim slucajem ima iskustva sa cube brendom. Ja sam bas van biciklizma skroz skroz imam u glavi pojam shimano nesto i capriolo i to je sve. Ako negde imam da pitam to je ovde a secam se da je bila neka tema o biciklizmu

I da pitanje isto o varijanti za jedan model koji ima bateriju u sebi i full suspenziju da li bi to bio dobar izbor ili nesto nepotrebno i da ispadam kao penzioner na biciklu da ne verglam pedale
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 re 10.02.2021. 17:17 #668346

status: user
broj poruka: 853
Ako ti treba za rekreaciju onda ti ne treba e-bike.
Cube je po meni najbolji brand od navedenih.
Sto se tice full suspenzije i slicno, ako ces voziti po gradu to ti ne treba, svakako izgledaju lepse :), cak i za lagani off road full ti opet kazem ne treba, ali zbog kvalitetnog asfalta i staza bolje da imas prednji amortizer, koji ako uzimas skuplji bajs ce imati sigurno lock.

Video sam tvoju drugu temu, je l te toliko jeftinije izadje bajs iz cro, jer svasta ima cikloberzi, pa mi cudno da se toliko cimas, ako je 100e gore dole, a imas svakako skupe brandove u razmatranju koji svuda vrede?

Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ixtro Dobra stvar taj bicikl 10.02.2021. 17:34 #668348

status: user
broj poruka: 441
Ovako Cube je dobra marka (ramovi su im super) ali od opreme zavisi da li valja ili ne. Naravno cena je jako bitan faktor. Ja sam pre 2 godine parkirao kola i seo na Haibike Hardseven E-bike i vozim ga svaki dan na posao i sa posla milina 25 minuta stignem njime umesto 45 kolima. Moja varijanta je assist znaci da moram da vrtim pedale, prakticno mi treba samo kada krecem iz full stop-a i uzbrdo posle ide sam jer se gasi na 25km/h, a vozim u proseku oko 30 km/h. I da bateriju punim jednom nedeljno, a prelazim 25km dnevno najmanje. Daj neki model i tacnu opremu pa cemo videti da li vredi ili ne. Inace Cube se ceni kao Wagen Golf kod nas Srba biciklista :)

i5-8600k @ 5Ghz CM 612 PP SP120
ASUS TUF Z370-PRO GAMING
Corsair Vengeance LPX DDR4 16Gb 3200Mhz
Gigabyte GTX 1080Ti
SSD Samsung 850 EVO 500Gb
WD Black 1Tb x2 RAID-0
Ausu ROG SWIFT PG278Q
CM Storm Sirus
CM 932 Advanced &. Corsair RM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ok onda izbor pada na cube hvala kolega 10.02.2021. 18:15 #668349

status: user
broj poruka: 3466

E sad malo tesko za objasniti, za transport sam dosao do jednog transporta koji je neko blizak mom ".rodjaku". i vraca se uskoro sa praznim kombijem iz Hr, nema cene transporta kaze ako bude vremena na primopredaji popicemo caj kafu i ispricati se, vrtenje imenika raspitivanje i dodjem do coveka

Cena, nema je. Poklon je, tj neka kompenzacija za neku uslugu od pre i prica o sportu kretanju vraćanju mene malo u kolosek i eto kao biraj

Oprema sve top ful nisam stvarno gledao ni pitao (tome se u zube ne gleda) znam da su tockovi na tom cube bez baterije 29ica i ok
Crne je boje, ima narandzast neki diskretan detalj i super meni dok taj sa baterijom je malo tamniji od nebo plave boje (meni licno fuj) mada bih vozio i pink nemam taj problem

A ovako razlika u ceni izmedju crnog i plavog je malo vise od 500e (ni u to nisam zagledao) nisam gledao model broj nista nista

Jedino mi skrenuta paznja da se snadjem u Bg i kupim neku dobru sajlu lanac nesto da zakljucam jer nije capriolo od 150e u pitanju pa eto moram i to da proucim i investiram u to.

Blam me da kazem čoveku aj resi i to i okaci na njega kad budes slao a javi koliko kosta samo da ne guglam vise i ucim nesto novo.

Nemojte me drzati za rec ali taj crni je oko 2000e a mozda nisam ni alusao jer me nije zanimalo.

Hteo sam kupiti obican gradski capriolo sa korpom i da napravim neki krug i da odem do parka na sipke i da se vratim na calisthenics :)

A moglo se staviti u bus rastavljen na dva tocka i ram i umotan u puc puc i dato vozacu ne znam 20ak eur jer busevi idu polu prazni

A ovako transport robe i ljudi funkcionisu normalno, otpriL-I-K-E kao dostava hrane po bg. Nista cov*d nije poremetio. Barem mi tako receno

U krajnjoj varijanti zvacu @daum za iglu lavlju kandzu gps relej i one betone pa cu da se obezbedjujem (salim se malo)

Evo dok kucam ovo, jedan bajker mi kaze cube je tu negde kao ktm, super brend i nema greske bukvalno za koji god da se budem uhvatio

Eee ja duduk meni disk kocnice najfascinantnije od svega haha ja po pitanju toga jos u vremenu do 2000 kad se vozilo ono sve obicno standardno :)


Puno hvala na odgovorima momci divni ste kao i uvek. Pozdrav za sve.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 10.02.2021. 20:19 #668353

status: user
broj poruka: 1372
Gledaj delove a ne marku zato sto je to najmanje bitno, sve je dovoljno kvalitetno za tvoje potrebe. A posto se ne razumes u detalje onda postavi ovde, mada koliko vidim odlucio si se vec. FS ti verovatno ne treba (tu tek imas podkategorija), baterija zavisi od toga za sta ces ga koristiti. Vidi da uzmes dobru velicinu rama, dzabe sve drugo osim ako neces da trazis novi ram i prepakujes sve.
Inace, jedini ram koji sam uspeo da slomim je FS Radon (Cube sa drugom nalepnicom) :).
__________________
fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp ram slomio 10.02.2021. 20:31 #668355

status: user
broj poruka: 3466
au pa kako uspe to? neka egzibicija pretpostavljam :)

Velicina rama 17 18 da li tako nesto, ma pojma nemam. Sve cu da popisem kad dodje ovamo ili ako ovog ne bude mrzelo da mi napise sve po stavkama

znam da mi je kupio i bidon i okacio i njega kaze treniraj hidriran :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 10.02.2021. 20:41 #668356

status: user
broj poruka: 3974
Kad ste vec na temi bicikla, ajde da se ubacim, sta predlazete za neku casual voznju do posla i po gradu, nista extremno skupo, a ne bih bas ni najjeftinije.. Jel ovi modeli sto nalazim na netu do 200e vrede nesto?

Neka preporuka za model, marku, prodavca?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 Re: ... 10.02.2021. 22:27 #668360

status: user
broj poruka: 853
Svaki bajs ce da ti sluzi svrsi, uzmi da bude ili 28".. ili 29". tocak. ako je za grad, i od opreme Alivio ili Acera ako moze Deore do 200e to je super. Bolji brend sa solidnom opremom neces moci da uzmes, ali s toga gledaj da ti ram bude Alu pa i nije bitno sta na njemu pise, kada ti se bude menjala prednja villjuska, ako uzmes sa losom, lako ces to.

Ima dobrih nemackih brandova sto dodju pandan nasim Capriolo i Polar, ali ne mogu da se setim kako se zovu.

Na cikloberzi Ivan - - S je korektan.


:: Kad ste vec na temi bicikla, ajde da se ubacim, sta predlazete za neku casual voznju do posla i po gradu, nista extremno skupo, a ne bih bas ni najjeftinije.. Jel ovi modeli sto nalazim na netu do 200e vrede nesto?
::
:: Neka preporuka za model, marku, prodavca
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Polar znam 10.02.2021. 23:13 #668362

status: user
broj poruka: 3466

Da je pristojan skroz i zahvalan. Capriolo sta znam, ne volim ih ne znam sto
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 +1 Polar 11.02.2021. 14:04 #668369

status: user
broj poruka: 1992
Planned-opolis
02:13
https: - https://www.bitchute.com/video/ikd46gqRWMGt/

i sam sam razmisljao na temu, ali onda videh ovaj video i stavih zamisao na pauzu, mislim tu je neki ekvivalent od 200e cisto da se ima nesto ako zatreba, a i u jeku pandemije mi je bilo cudno da niko ne dira bicikiste, sem ako je to planirani vid transporta u buducnosti sa sve apple watch-om na ruci .)

mislim GSP ide poluprazan, a opste je poznato da ono sto se ne koristi ce se smanjiti u broju ako ne i trajno ukinuti

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Jedino mi skrenuta paznja da se snadjem u Bg i kupim neku dobru sajlu lanac nesto da zakljucam jer nije capriolo od 150e u pitanju pa eto moram i to da proucim i investiram u to.
:: A moglo se staviti u bus rastavljen na dva tocka i ram i umotan u puc puc i dato vozacu ne znam 20ak eur jer busevi idu polu prazni
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ne znam za ostale 11.02.2021. 14:50 #668370

status: user
broj poruka: 3466

Meni samo radi kondicije i po svom osecaju, bez telefona sata ili bilo cega. Par km do parka sa spravama za vezbe i nazad i neki krug i to je to. Nikakvo razmisljanje sta bi bilo kad bi bilo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 11.02.2021. 15:09 #668371

status: user
broj poruka: 1992
mozda je tu i problem progresivne omladine, tacka A, tacka B, a 2030. je bliza cifra, a i za nju kruze razne price/knjige, budi oprezan sa tim spravama u parku/propadanjima, kolega je trajno skembao tetive, ako si od onih teskasa ja bih zaobisao tu vezbu dok kilaza ne ode dole (ishranom), mada ni zgibovi nisu bezopasni, istezanje grudnih misica me malo po malo pa zalomi i ide pauza od 2 nedelje da se vrate u normalu, tako da oprezno

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 11.02.2021. 18:08 #668379

status: user
broj poruka: 1372
@duqp
Velicina zavisi najvise od visine i duzine nogu, to se najvise gleda a ostalo se podesava odgovarajucim delovima. Ako pretpostavimo da je u pitanju mtb, i da si visok 170-180, 17-18 ce ti verovatno odgovarati.
Sto se loma tice, sreca je da se pokazao uzbrdo, jer sam planirao nizbrdo da se spustam :). Zamor materijala, ko zna pri kom skoku je to krcnulo pa je posle puklo skroz.

@ZooLoo
Za 200e i tu namenu bolje gotovo bila sta polovno nego novo, cene (i potraznja) su znacajno skocile posle korone. Za do posla neki treking ili city recimo, malo udobnije sedenje i uze gume nego klasican mtb.
Odes na cikloberzu, izlistas po ceni u gradu koji zelis pa okaci sta ti se svidja.

__________________
fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @micika 11.02.2021. 18:19 #668380

status: user
broj poruka: 3466

29g
80kg
30 propadanja
20 zgibova iz jedne serije.
Nemam ja taj problem samo sam nekih 6 meseci van svega toga pa bih poceo od manjeg broja ponavljanja.

Tetive i to, glukozamin i govedji zele redovno i nikad nisam imao problrm. Tj lazem pre 10g minus 5 nezagrejan i zgibovi na jednoj ruci i dobijem tendonitis. Mesecima se borio sa tim ali proslo je. Bio mlad i lud a sad samo lud.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 11.02.2021. 20:19 #668383

status: user
broj poruka: 3974
Ma dzabe, nisam ja toliko u tome, a i vise sam za novu.. Gledao nesto, ovo mi zapalo za oko haha.. Capriolo Urban 28″
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ako se 28 11.02.2021. 20:24 #668384

status: user
broj poruka: 3466
Odnosi na točkove tj velicinu, 28 ti je super. Ucim i ja polako po nesto
Ti bas taj zbog blatobrana? :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 11.02.2021. 20:36 #668385

status: user
broj poruka: 3974
Hahaha nemam pojma, listao i deluje mi ok. :D

Mada jeste malo smesan, nema ni korpu, ni svetla, vec imam neki stari bez krila, sad bih nesto pristojnije, da se ne blatim do posla. :D




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 11.02.2021. 21:39 #668387

status: user
broj poruka: 1372
@ZooLoo
To ti je treking (28". tockovi).
U principu ima najnizu Shimano klasu, ali bolje i to nego neku visu kojoj je zivot iscedjen.
Mali problem svuda kod nas, pogotovo kada je sezona, je da se prodaju prilicno nenamesteni bicikli jer se zuri. Treba da urade takozvani nulti servis (nasteluju kocnice, menjace, provere sve spojeve, podmazu itd.) ali cesto se odradi ofrlje. Posle ~mesec dana ide prvi servis (sajle se istegnu i stvari legnu na svoje mesto pa treba dostelovati). Obrati paznju na to.
Opet misim da treba baciti pogled na polovne.

__________________
fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @zdebeli 11.02.2021. 22:14 #668388

status: user
broj poruka: 3466

Ko to radi u Bg ili moze sa yt da se nauci pa da bude do it yourself varijanta
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 Re: @zdebeli 11.02.2021. 22:22 #668389

status: user
broj poruka: 853
Bicikl servis Stole Blok 45 najbolji


::
:: Ko to radi u Bg ili moze sa yt da se nauci pa da bude do it yourself varijant
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: @zdebeli 12.02.2021. 09:21 #668400

status: user
broj poruka: 1992
https:--docdro.id/KPQg23o

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`

::
:: Ko to radi u Bg ili moze sa yt da se nauci pa da bude do it yourself varijant
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 12.02.2021. 11:11 #668405

status: user
broj poruka: 1372
Nulti servis odradi onaj ko ti proda bicikl. Prvi servis ili isto oni, ili zvanican servis za tu marku.

__________________
fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion kako uzimas taj govedji zelatin? 12.02.2021. 11:14 #668406

status: user
broj poruka: 414
joj kako se meni povraca od toga.
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @elfusion 12.02.2021. 16:39 #668421

status: user
broj poruka: 3466

I eat for function not for taste :)

Ok za nulti servis ali ja u bg moram naci nekog za to, ali iskopacu nekog da zna da dotegne podmaze i ostalo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 12.02.2021. 17:36 #668423

status: user
broj poruka: 1372
@Elfusion
Vidi se da nisi probao pivski kvasac :)

@duqp
U Bg-u servisi koje bih preporucio: Probike (blizu Vuka), Sportofis (Padina, blizu Ade), Rade (B. brdo), i sebe za jako specificne i skupe stvari, al samo za klijentelu koja hoce da mnogo plati :).
__________________
fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion Re: 12.02.2021. 17:58 #668425

status: user
broj poruka: 414

:: @Elfusio
:: Vidi se da nisi probao pivski kvasac :
::

Zapravo jesam i lakse mi je njega da uzmem nego zelatin- neznam zasto, s obzirom da ovo cudo gotovo da nema ukus. Mesao sa raznim sokovima i neide nikako.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs