Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Laptop cpu upgrade
STRANA 1 OD 1
Guest Laptop cpu upgrade 17.02.2021. 11:29 T68071

status: user
broj poruka: 583

Asus k54hr socket g2 ... neki celeroncic na 35w..

gde mogu videti jel moze i3 2330m 35w ..



Vidim da po chipssetu ne zavisi nista samo laptop bios itd
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Ne verujem da ćeš naći podatak za kokretan model 17.02.2021. 12:05 #668548

status: user
broj poruka: 3737
G2 soket nije zalemljen, tako da 99% može taj i3 da se ubode na ploču.
support normality

GA B450 Gaming X, AMD Ryzen 2600, Kingston 16GB @3466Mhz r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, RX580, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re: Ne verujem da ćeš naći podatak za kokretan model 17.02.2021. 12:12 #668549

status: user
broj poruka: 583
a sta bi pisalo u cpu z da je zalemljen cpu ? hvala


:: G2 soket nije zalemljen, tako da 99% može taj i3 da se ubode na ploču
:: support normalit
::
:: GA B450 Gaming X, AMD Ryzen 2600, Kingston 16GB @3466Mhz r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, RX580, Chieftec modular 750W.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest re 17.02.2021. 12:55 #668550

status: user
broj poruka: 583


oki naso sam za ovaj pise rPGA sto znaci da je pin kontakt ..ako pise BGA onda je zalemljen Hvala pajs
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 imas i i5 17.02.2021. 19:24 #668560

status: user
broj poruka: 938


procesore te generacije sa 35w, velika je razlika u odnosu na taj i3 i celeron, ne bi rebalo da budu vise od desetak eura. Taj model je inace poznat po pucanju kucista na mestima gde se usrafljuju sarke, kad ga vec rrasklopis ne bi bilo lose da sa epoksi smolom malo ojacas ta mesta gde ulaze srafovi, verovarno ces neka i polomiti kad budes odsrafljivao donju stranu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re: imas i i5 17.02.2021. 19:51 #668562

status: user
broj poruka: 583

Hvala.. samo kad bih znao koji i5.. nema sansi da moze svaki
::
::
:: procesore te generacije sa 35w, velika je razlika u odnosu na taj i3 i celeron, ne bi rebalo da budu vise od desetak eura. Taj model je inace poznat po pucanju kucista na mestima gde se usrafljuju sarke, kad ga vec rrasklopis ne bi bilo lose da sa epoksi smolom malo ojacas ta mesta gde ulaze srafovi, verovarno ces neka i polomiti kad budes odsrafljivao donju stranu
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 jbg 17.02.2021. 20:08 #668564

status: user
broj poruka: 938

pogledaj malo po netu, i5 24..m ili i5 25..m procesore, pa posle po oglasima, toga ima more. Uglavnom su svi 35w, a imaju i malo brzu graficku intel 3000 od i3. Davno sam se zezao sa njima, to je vec matoro 5-6-7 godina, mozda i vise

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re: jbg 17.02.2021. 20:49 #668565

status: user
broj poruka: 583

hvala puno bice i5 :)

::
:: pogledaj malo po netu, i5 24..m ili i5 25..m procesore, pa posle po oglasima, toga ima more. Uglavnom su svi 35w, a imaju i malo brzu graficku intel 3000 od i3. Davno sam se zezao sa njima, to je vec matoro 5-6-7 godina, mozda i vis
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: jbg 20.02.2021. 08:12 #668635

status: user
broj poruka: 1620
Ono što bi, sudeći po čipsetu, trebalo da radi na laptopovima i brand-name računarima, i ono što stvarno može da radi, su 2 odvojena sveta.

Ne kažem da neki i5 neće raditi, samo da prosto uzmeš to sa rezervom jer može da se desi da ga npr. BIOS ne podržava, iako ostatak hardvera možda može da ga pogura i znaš da to radi u nekom drugom modelu računara koji ima istu konfiguraciju.

Pored pomenutog, može da se desi da sve radi kako treba, ali da i5 ipak zahteva mnogo bolje hlađenje od i3 ili Pentiuma, za koje je taj laptop prvenstveno dizajniran (nevezano za to što je isti TDP od 35W).
Na kraju krajeva, razlika u baznoj frekvenciji između i3-2350M i i5-2520M je 200MHz, uz isti core/thread count (+ grafika 150MHz, a isto je HD 3000), ne pravi preteran značaj u 2021. godini, dok je ovaj i3 potvrđen da radi kako treba, sudeći po UserBenchmark-u:
https://www.userbenchmark.com/System/Asus-K54HR/3480

Ja bih tu išao na siguricu, ili tražio prodavca sa kojim mogu da se dogovorim za probu na licu mesta, s tim što ova druga opcija ne sprečava eventualno prženje procesora usled viskoke temperature danima ili mesecima kasnije. Ako se baš odlučiš za tu opciju, proveri temperature pre zamene, pri opterećenju, pa optereti procesor odmah po ubacivanju novog i vidi šta se dešava (imaj u vidu da naizgled mala razlika od ~5 stepeni na CPU, u kućištu laptopa može dodatno da podigne sveukupnu temperaturu do nepovoljnih granica, jer procesor nije jedina stvar kojoj je potrebno hlađenje).

Kod laptopova, generalno, pri nadogradnji ne treba prevazilaziti najjači CPU sa kojim se taj računar prodavao, a slobodno me pitaj kako sam svojevremeno naučio ovo što ti pišem :)

Pored ovoga što sam gore rekao, razmisli o SSD-u i većoj količini RAM-a.
Mislim da bi sa SSD-om osetio veću razliku nego sa zamenom procesora (pod uslovom da nisi već ubacio SSD).

Što se tiče RAM-a, za dual-channel si uštinut, nažalost, ali ima po oglasima modula od 8GB za laptop (nisu preterano jeftini, ali ima ih ako treba).

Ja sam pomalo odlepio relativno skoro, pa sam u matori HP ProBook 650 G2 ubacio 2*8GB RAM-a i Samsung 970 EVO Plus NVMe od 500GB (već je imao PM871 M.2 SSD, ali ne NVMe) - pomislio sam i i5-6200U da menjam za jači, ali me zdrav razum ipak zaustavio pošto je komp poleteo i bez toga (u pitanju je stari službeni laptop, koji sam pre nekog vremena predao ženi za svrhe projektovanja). Imajući u vidu da sam laptop dobio za džaba, nije mi bilo žao da uložim ~150€ u njega jer mašina sa ovakvom konfiguracijom danas košta mnoogo više. i7-6600U nešto ni nema u prodaji bez kompletne ili polovične mašine.

::
:: hvala puno bice i5 :
::
:: ::
:: :: pogledaj malo po netu, i5 24..m ili i5 25..m procesore, pa posle po oglasima, toga ima more. Uglavnom su svi 35w, a imaju i malo brzu graficku intel 3000 od i3. Davno sam se zezao sa njima, to je vec matoro 5-6-7 godina, mozda i vis
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 kao sto rekoh 20.02.2021. 09:37 #668636

status: user
broj poruka: 938

svojevremeno sam ih licno uradio bar dvadesetak sa pentium B8.. i B9.. na i3 i i5, nikad nije bilo problema. Ti asusi K serije su bili bas popularni u Srbiji svojevremeno, a najvise ih je bilo bas sa ovim pentium B. Samo sto je tada i5 bio od 50-80€.
Iz iz tog razloga koji si spomenuo nisam mu ni predlagao i7 koji je takodje moguce ubaciti. Ni jednom se nije desilo da je laptop geknuo ili nije hteo da podigna sistem koji je vec bio u njemu(win7 u to vreme).
E sad postoji tu jos nesto, svako otvaranje i rad po ploci nosi i rizike, ali ako vec menja procesor rizik je isti iza i3 li i7.
Za sdd se slazem da je najvece ubrzanje, ali ako mu je sada neki bedan procesor u njemu dzaba ga bilo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: kao sto rekoh 20.02.2021. 10:52 #668637

status: user
broj poruka: 1620
20/20 laptopova je stvarno super, ali kod mene je to 5/6, što procentualno ne deluje mnogo loše, ali je ipak jedan računar manje u krajnjem rezultatu. Desilo mi se na jednoj tošibi nakon prelaska na i5, pre jedno 5+ godina - uz isti TDP, novi procesor se grejao znatno više od prethodnog i napravio s***e nakon nekoliko nedelja rada (nije bilo do paste, loše nameštenog kulera itd.).

Nisam jedini ovakav primer pa čoveku samo prenosim na šta da obrati pažnju pre kupovine.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest re 20.02.2021. 11:13 #668638

status: user
broj poruka: 583
Ako bude problema prilikom rada i temp iskljucicu u biosu ovu 7470m i koristiti samo hd3000 ..nije neka razlika s obbzirom da se nece igrati igre nit nesto programi profi..

a hladjenje ce biti preusmereno na cpu..ram i ssd sam vec nabavio

https://www.userbenchmark.com/System/Asus-K54HR/3480

ovde vidim da i5 2450m moze... ako nece upgrade cu bios jer sam na jednom laptopu radio nesto slicno i bez novog biosa nije islo


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 uradi upgade biosa 20.02.2021. 16:02 #668641

status: user
broj poruka: 938
u svakom slucaju pre novog procesora, ne znam zasto bi to izbegavao.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: Re: kao sto rekoh 20.02.2021. 17:34 #668642

status: user
broj poruka: 938
normalno da postoji mogucnost pregrevanja. Ne znam konkretno za ostale modele, za ovaj Asus znam da funkcionise odlicno i bez greske posto je bio u ponudi mobilnih operatera sa pentium B8.. procesorima, a preprodavali ih na KP po 150eura novi. Bilo je i modela sa AMD procesorom, oni su riknjavali ko ludi od pregrevanja, ali zato bili pogodni za delove(displej, kucista itd). Tada je to bilo pogodno za popravke, displej 15.6 bio od 100 oa na vise, kuciste 50, procesori kao sto sam gore rekao 50 i vise, hdd 50, tastature 30. A nije bilo jos uvek puno polovne robe iz uvoza, stvarno bio isplativ posao.


:: 20/20 laptopova je stvarno super, ali kod mene je to 5/6, što procentualno ne deluje mnogo loše, ali je ipak jedan računar manje u krajnjem rezultatu. Desilo mi se na jednoj tošibi nakon prelaska na i5, pre jedno 5+ godina - uz isti TDP, novi procesor se grejao znatno više od prethodnog i napravio s***e nakon nekoliko nedelja rada (nije bilo do paste, loše nameštenog kulera itd.).
::
:: Nisam jedini ovakav primer pa čoveku samo prenosim na šta da obrati pažnju pre kupovine.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest re 20.02.2021. 17:54 #668643

status: user
broj poruka: 583
https: - ae01.alicdn.com/kf/Hdde76d43fade42f5972c5301835c948ca.jpg_q50.jpg

jeste da ima malo retardiran plate za socket ali je bar bakarni pipe deblji no kod drugih modela ai rebro pasivnog je vece
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 na gpu 21.02.2021. 00:22 #668645

status: user
broj poruka: 938

obavezno vrati termal pad ili stavi novi ako imas, nikako pasta. To je po mom iskustvu, mozda neko ima drugacije.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs