Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
android TV, aplikacije, EON
STRANA 1 OD 1
tosas android TV, aplikacije, EON 17.02.2021. 17:00 T68072

status: user
broj poruka: 304
Zdravo,
da li neko ima iskustva sa android tv-ima? Uzimam za ćerku neki TV pa sam mislio da bude neki smart da moze youtube da se pusti, a onda mi padne na pamet i EON....
Neki Fox sa androidom, jeftiniji ili ako imate neku preporuku. 40 ili mozda 42 inča, ako baš mora možda i 32...
Interesuje me da li EON app radi i da li može da se instalira sa storea na android TV-u? Vidim android box kao može, ali me interesuje da li je neko od vas video/probao to na android TV-u i da li to vrši posao?

Hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije na sony androidu 17.02.2021. 17:27 #668554

status: user
broj poruka: 1119
eon radi bez problema , instalirao sa google play-a





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Po meni 17.02.2021. 18:03 #668555

status: user
broj poruka: 908
Uzeti tako neki fox vox sa androidom je bacanje para, ti televizori imaju 1 gb rama i neki ubogi quad core I sve aplikacije rade sporo,posle nekog vremena se toliko uspori da mora da se čeka po 10 minuta da otvori nesto...
Bolja varijanta običan tv, plus neki Android box sa bar 4 gb rama, onda može eon da radi u 4k i sve aplikacije su dosta brže...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Super je ovo sto kaze nisavici 17.02.2021. 18:39 #668557

status: user
broj poruka: 3466

Djubrad su to za tu namenu, neki ovako i fin box-ic i mozda je mala razlika u ceni ali ogromna dobit

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch android TV, aplikacije, EON 17.02.2021. 21:10 #668567

status: user
broj poruka: 1261
Još jedan glas za Android Box. Prvo ima da radi odlično a drugo možeš da ga seliš, nisi vezan za jedan TV sa Eonom. Potvrđujem da na tim jeftinim televizorima Eon aplikacija ne radi nikako. Imam jedan Fox i čak nema ni quad core procesor već dual core. Smart funkcija mu je gotovo neupotrebljiva na takvom hardveru, bolje da je ni nema. Eon je samo prvih par dana radio koliko toliko ok na njemu. Već posle prvog ažuriranja sve je bilo gore i gore. Samo prebacivanje kanala je na kraju predstavljalo horor za sebe. Jezivo! E sad, što se tiče samog kvaliteta panela to je sve ok tako da slobodno gađaj jedan takav TV i Android Box.
Ako recimo uzimaš neki bolji TV nemoj da te brine što nije Android. Oni imaju svoje operativne sisteme bazirane na Linux-u. Samsung ima Tizen a recimo LG WebOS i za oba postoji Eon aplikacija. Imam i Samsung TV i na njemu sve leti kao zmaj ako ti nešto znači. Eon šljaka kao i prvog dana.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot philips tv 17.02.2021. 21:16 #668568

status: user
broj poruka: 1118
Nece na philips televizoru da se instalira.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: philips tv 17.02.2021. 21:20 #668569

status: user
broj poruka: 908
Koji model tv a?


:: Nece na philips televizoru da se instalira
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re 17.02.2021. 21:51 #668570

status: user
broj poruka: 304
Hvala.
Mislio sam sto manje cimanja, ćerka je mala(sad će 9) a ne bih da dodajem još jedan gedžet u kući o kome ću voditi računa. Zato sam mislio da izbegnem dodatne uređaje. Mada i android na TV-u će imati svojih zavrzlama verovatno.
Nego i cene su tu negde, nekad i iste. Npr android Fox,42 inča, Wifi, FHD je od 23-26K dinara, a i ovi što nisu android su tu negde. Tako da ću verovatno to pazariti pa dodati android box po potrebi...
Za LG znam, imam 49 UHD(Web OS). Ti TV-i su na SBB-ovom spisku podržanih za EON app. Ali sve ima svoju cenu...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
caranovic potrosio sam nekoliko sati 19.02.2021. 11:52 #668615

status: user
broj poruka: 434
da skapiram koj jefti televizor uzeti za decu.Pod jedan za EON mora da bude adroid 7 minimum.E tu vec krug jeftinih pametnih televizora pocinje da se suzava....Na kraju krajeva, bilo koj glupi Hisense i smart box za 4300 din omogucavaju posedovanje kvaliteta i manjak problema za manje para nego li smart Fox vox vivax...Sedni par sati pa citaj gledaj .....a na smart boxu, sa obzirom da je za decu TV, moze da se instalira i gomila igrica.Takodje pod obavezno ona mala tastatura vajrles za 900 dindzi .....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re 19.02.2021. 13:47 #668616

status: user
broj poruka: 3466

Nemoj na to da gledas kao dodatni gadget, ususkas negde na milion nacina, parce dvoslojne lepljive cicak trake pa i na tv pozadi ili negde van domasaja.

Dete ce se zanimati sadrzajem na ekranu i daljinskim a ne da dopre do boxa da radi root ili da upicava firmware itd.

Nemas jednostavno bolju varijantu osim obicnog finog tv plus box android. Jbg


:: Hvala
:: Mislio sam sto manje cimanja, ćerka je mala(sad će 9) a ne bih da dodajem još jedan gedžet u kući o kome ću voditi računa. Zato sam mislio da izbegnem dodatne uređaje. Mada i android na TV-u će imati svojih zavrzlama verovatno
:: Nego i cene su tu negde, nekad i iste. Npr android Fox,42 inča, Wifi, FHD je od 23-26K dinara, a i ovi što nisu android su tu negde. Tako da ću verovatno to pazariti pa dodati android box po potrebi..
:: Za LG znam, imam 49 UHD(Web OS). Ti TV-i su na SBB-ovom spisku podržanih za EON app. Ali sve ima svoju cenu..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 19.02.2021. 21:27 #668625

status: user
broj poruka: 3346
Svi ti FOX/VOX/Vivax i slicna sranja su isto, samo drugo pakovanje.
Tamo gde je `Android`, to je open source android na kojeg je nakalemljen neki UI i uopste nemaju Google Play prodavnicu, nego vuku iz svoje neke prodavnice aplikacije. Naravno, ako nema EON, moze da se sideloaduje sa flesh memorije, ali onda dolazi i do zavrzlame.
EON moze da se instalira, ali postoji sansa da ne mozes ista da gledas sa istog, jer EON smatra da je takav open source Android root-ovan, pa zato i nece da pusti ista. Dolazi do error (neki broj). Takodje, mala RAM i interna memorija televizora ce dovesti do usporenja aplikacije, te mu dodje na isto, kao i da nemas EON.

Ulozi ti malo vise na jedan 43UM6300 TV, sada imas u Teh****niji, preko online kupovine za 37767 i imaces EON lepo.
Ako nadjes negde jeftinije taj TV, jos bolje.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas da javim iskustva 08.03.2021. 23:04 #668939

status: user
broj poruka: 304
Uzeo sam FOX 42DLE358, za 23.100. Android 9.0. Slika za te pare ok i bolje :)
EON app se instalira bez problema sa Play store, samo sto ga detektuje kao smart TV i onda mora da se unese kod na SBB portalu, sto znaci samo jedan uredjaj za EON za smart tv(jos uvek nemam eon paket pa to ne mogu). Nije kao klasicna Android ili IOS aplikacija EON gde mogu 5 uredjaja da se registruju..
Ali preko integrisanog browsera radi(kao jedan od 5 dozvoljenih uredjaja), dovoljno da dete vrati poneki crtac.Naravno sporo je i puca sa vremena na vreme kad se premotava i lista...
Videcemo, ako zatreba uletece neki anroid box i resena stvar...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: 09.03.2021. 02:34 #668940

status: user
broj poruka: 908


Za te pare je ok,u te veće modele još ugradjuju neke bolje panele tako da je ok kupovina
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs