Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
FM tjuner
STRANA 1 OD 1
dbqp777 FM tjuner 17.02.2021. 23:15 T68074

status: user
broj poruka: 6
Neki predlog da ima RCA izlaze, stariji, noviji, polovni, novi, nesto sto lepo svira... Ne razumem se stvarno u tjunere a dajem prednost sto manjim dimenzijama. Eto tu do nekih 50 pa max. 100 eura.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Neće da može 17.02.2021. 23:55 #668580

status: user
broj poruka: 6643
Sakupi 700-1000€ a do tada se ne javljaj na ovom forumu.
Za te pare imaš kanarinca i manji kavez. Za hranu bi morao da se snađeš.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Au brate pisko pa jel realno, haha 18.02.2021. 01:19 #668584

status: user
broj poruka: 3466

Ja ne verujem. Neka metne nesto samo da cvrkuce i hvata stanice
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp A kakav je ostatak sistema? 18.02.2021. 02:42 #668591

status: user
broj poruka: 3466

Hoces neki fancy na touch ili sa ekranom i wifi ili analogni sa skalom

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Sansui rules 18.02.2021. 09:17 #668593

status: user
broj poruka: 842
https://www.kupujemprodajem.com/audio/tjuneri/sansui-tu-7900-high-end-vintage-legendarni-tjuner/oglas/110466768?filter_id=1040419350


3700x
Aorus x570 elite
Gigabyte RTX2070 Super
2x16gb HyperX fury
Samsung 970 EVO
WD Gold 8tb
Seasonic 750W Focus Gold


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Ne bacaj pare 18.02.2021. 09:36 #668594

status: user
broj poruka: 997
Ne moras da bacas pare.

https://www.kupujemprodajem.com/audio/tjuneri/telefunken-ht-780-rds/oglas/110767380

ili

https://www.kupujemprodajem.com/audio/tjuneri/marantz-st-40/oglas/92879322

ili dobri stari Onkyo

https://www.kupujemprodajem.com/audio/tjuneri/onkyo-t-4230/oglas/110794873

Moze i

https://www.kupujemprodajem.com/audio/tjuneri/fisher-fm-9050-preference/oglas/110783304

E sad pazi dobro.

Pre dve godine je krenulo digitalno emitovanje, kada bih dao 100e, onda bih dao na kompletan tjuner FM+DAB prijem. Sa Avale se emituje u dab formatu valjda nekih 8 stanica nacionalne i mozda regionalna neka poput studia B nemam pojma.

Uzmi i ovo u obzir NAD je poznata firma u svetu audio opreme

https://www.kupujemprodajem.com/audio/tjuneri/nad-c-445-dab/oglas/109463862

ili
https://www.kupujemprodajem.com/audio/tjuneri/cambridge-audio-azur-640t-dab-fm-tuner-rezervisan/oglas/108873171

ili

https://www.kupujemprodajem.com/audio/tjuneri/harman-kardon-tu-980-dab/oglas/110450007


eto imas za sve cene...





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Pioniri maleni, a k`o novi , za 35 jewra: 18.02.2021. 18:39 #668598

status: user
broj poruka: 10985
https://is.gd/REUT72


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ja poklonio jedan Tehnics analogni 18.02.2021. 21:22 #668602

status: user
broj poruka: 7695
pre par meseci.Ne vidim svrhu tome vise.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed I nakon uvodjenja digitalije... 18.02.2021. 22:03 #668604

status: user
broj poruka: 10985
FM ce raditi ``paralelno`` nekoliko godina. A tek AM (srednji, pa i kratki talasi)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp ja pomenuo to isto u toj ideji za kupovinom 19.02.2021. 01:25 #668611

status: user
broj poruka: 3466

ima aplikacija raznih, screamer radio, svaka stanica krstena ima live stream itd ali kad neko odluci da se `modernizuje` neka mu bude.

Kanarinac iz kaveza i sipina kost i to je super setup po meni da covek namontira :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
macann Stvari stoje ovako... 19.02.2021. 22:13 #668627

status: user
broj poruka: 58
FM danas je samo bleda senka onog FM-a

Proslog veka je bila druga prica - naravno japanci - Sansui, Onkyo, Kenwood, Pioneer, Rotel, Marantz, Yamaha, Technics - biraj... Svi su radili za medalju, i nijanse su odlucivale... Da ne spominjem top modele koji su kostali po nekoliko hiljada maraka. Na stanicama su se pustale originalne LP ploce, i sve stanice su se trudile da imaju najbolju opemu za broadcast, sve je ferceralo samo tako... Najbolje slusanje je bilo posle 22h kada sva buka, frka, vreva grada utihne a onda tonci malo podebljaju reglere i krece magija...

Danas? Katastrofa. Sve pesme su na HDD/SSD-ovima, ripovane u naravno najgori od svih formata mp3, poneki flac ili wav i kraj, pola tonova nema, sve otislo do necastivog, magija? aha ali juce...

Saberi i oduzmi, ima li logike da das dosta evara za FM tuner, po mom misljenju nema.
Kupi relativno jeftin tjuner i nakrivi kapu

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 19.02.2021. 23:00 #668628

status: user
broj poruka: 9460
+1

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @macann,@Gilence 20.02.2021. 00:00 #668629

status: user
broj poruka: 10985
Naravno - prohujase vremena radio Luksemburga, pa Vlade Jankovica zvanog Dzet, Marka Jankovica, Zorana Modlija...
Eh, da sam nesto imao HiFi uredjaje u doba kada sam, upravo zahvaljujuci Njegovom Velicanstvu Radio-Prijemniku otkrivao Bitlse, Dzimija Hendriksa, Boba Dilena... Beshe to mono-radio, sas lampe i ``zeleni megaherc``.. U neka mracna jutra, pre dorucka, dok su ukucani jos slatko spavali a ja pakovao knjige u skolsku torbu...Al` nikad dva dobra zajedno, izreka je stara...
Zato i predlozih ovog malca-pionirca, za 35 jewreya... Ne dosta nego i previse za ono sto se danaske moze cuti...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 20.02.2021. 00:18 #668630

status: user
broj poruka: 9460
Muzike nikad dosta, te sam najvise vremena drzao dva prsta rec/play u pripravnosti :)
Kada se setim kakav je to dobar zvuk bio, ladno kaseta zvuci kao da je original.
Al uvek sam proklinjao upadice spikera u pola numere, ufff.
Ono kad juris neku numeru mesecima da je rec-nes :)
Radio nisam slusao sigurno jedno 15 godina. Nije vise to to otkad se na netu moze naci bukvalno sve na izvolte.
Emiije su uglavnom neka glupiranja....
Mozda je ok u kolima kada si na dugom putu pa nesto da ti cavrlja kada ostanes bez ideje sta slusati ili kada hoces malo mozak da odmoris.

Tako da, uzmi neki koji su ti predlozili za 30-ak evrica i to ti je to.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: @macann,@Gilence 20.02.2021. 00:56 #668632

status: user
broj poruka: 3466

Pa realno, do 50e nesto pristojno i cao. Cuje se lepo i preko weba sad sta da drlja neko po stanicama. Ja npr tdi pustim i hit fm zbog dve dvocasovne emisije gde se smejemo i oni i ja (zovem pricam lupam itd) kad mi se slusa sve je tacka flac i aimp
A vremena nemam kao pre, ok mi sviraju neke akg in ear sluskice koje iskoristim kad nisam ogranicen na type c samo.
Autor teme ce slusati ko zna sta i kako i na kojem volume-nu
Promenila su se vremena ali aj kao nostalgija i ukras u kuci i to je sve


:: Naravno - prohujase vremena radio Luksemburga, pa Vlade Jankovica zvanog Dzet, Marka Jankovica, Zorana Modlija..
:: Eh, da sam nesto imao HiFi uredjaje u doba kada sam, upravo zahvaljujuci Njegovom Velicanstvu Radio-Prijemniku otkrivao Bitlse, Dzimija Hendriksa, Boba Dilena... Beshe to mono-radio, sas lampe i ``zeleni megaherc``.. U neka mracna jutra, pre dorucka, dok su ukucani jos slatko spavali a ja pakovao knjige u skolsku torbu...Al` nikad dva dobra zajedno, izreka je stara..
:: Zato i predlozih ovog malca-pionirca, za 35 jewreya... Ne dosta nego i previse za ono sto se danaske moze cuti..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 @tortojed@gilopile 26.02.2021. 14:20 #668744

status: user
broj poruka: 456
Da pogotovo ubacivanja Dragana Kozlice, `disko susret disko susret disko susret` i onih fleševa `disco destination` `this is pure solid gold` ili čuvenog Johnny Weissmuller-a u ulozi tarzana` :) čuo se motor lucky nemačkog stereo kasetofona do 1 posle ponoći dok ne prođe lista želja na disko susretu dvesta dvojke. Nezaboravna vremena ...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 27.02.2021. 14:21 #668751

status: user
broj poruka: 1586
Jso kao klinja sam poceo d se zanima za audio tehniku, dva kaset deka sam unistio devedesetih i jedan Kamacrown stub snimajuci pesme sa radija a onda spisak sutra u skolu, ne da zenske volele da listaju onaj moj citap... :D :D :D Ma glavni baja :D

Evo za ove nase starije sladukusce sa foruma - oziveo sam ovih dana jedan stari `risiver` SABA 9060 uredjaj, transiztorski izlaz naravno, nakacio na JBL zvucnike i to raaaadiiiiii.... Jos mu proturim i FLAC... Au miline... A onda iskopam iz komsijinog podruma slot-in kaset dek SABA 936.

Otvorio ga - posle 20 godina u podrumu tacke korozije na metalu nema. Zamenio samo gumice.

Dodjem kuci, ceka me Yamaha RX-V361, doneo komsija, sprat ispod. Krci, pisti, pucketa, nece da pusti pojedine ulaze, trokiraju komande... Otvorim - fletovi korodirali, jedan regulator se odlepio sa hladnjaka pa se pregreje, lepak koriscen na pojedinim mestima za vece kondenzatore i neke chipove se razbalavio... A spolja izgleda kao nova, covek je stvarno cuvao, nikad na izlaz nije proterala vise od 50-ak vati. Tuga.

Sad vrtim kasete, lep onaj njihov sum iako dek ima noise redukciju, posle 25 godina nisu toliko ni degradirale cak. Za test zvuka su tu dve kutije JBL, dve od HSR-a 45 i dve rucno radjene sa Ei zvucnicima i skretnicama. Od uredjaja su stub iz komponenti Aiwa radio, Hitachi HDA preamp, Ei Akustika SPS-200 pojacalo, Yamaha RX-V361, Ei Nikola Tesla stub i Technics SU-Z25, za koji trazim pripadajuci radio iz te serije ST-Z25 ili ST-Z35 u braon boji.

SL-I-K-E Sabe saljem na zahtev :D E jedino su se raspali njeni originalni zvucnici, to moram da resim cim pre.

Tusu jos prastara H&H MX455 mikseta (Hartig and Helling) i Universum stereo dinamicki mikrofon sa jos dva pridodata Sonija, takodje dinamicki. Za karaoke zezanje kada dodje drustvo

Inace ste za ostalo u pravi, na pojedinim stanicama je zvuk blagi uzas i tiha jeza, poredio sam zvuk sa svih risivera, tuzno je to sto se na svima cuje - isto. Tek tu i tamo na ovim jacim stanicama Radio Beograd i tako te, izleti nesto sa kvalitetom da se bas iznenadis i starim i novim prijemnikom kako lepo to moze da zvuci.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs