Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Da li vam ovi simptomi mirišu na neispravnu grafičku?
STRANA 1 OD 1
millanche Da li vam ovi simptomi mirišu na neispravnu grafičku? 22.02.2021. 22:35 T68080

status: user
broj poruka: 312
Pozdrav,

Da li vam ovo izgleda kao neispravna grafička? Laptop ima dual, R4 i 8500M. Dok se ne instaliraju drajveri, pokreće npr. Furmark. Čim se instaliraju, nebitno koji, koja verzija... Čim pokrenem Furmark, puca sa uvek istim BSoD kao sa klipa. Ako onemogućim 8500M preko Device managera, laptop radi normalno, samo što R4 ne pokreće npr. Furmark (OpenGL). Probao i neki niži takt, da vidim da li će tako da radi, nažalost ne.

https://youtu.be/GKiKHOXpzkA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 22.02.2021. 23:15 #668656

status: user
broj poruka: 2155



Mirise, probaj bez afterburnera, znaci cist drajver bez ikakvih programa u pozadini.

Procitaj i ovo mozda ti da ideju ili pomogne:

https://www.sevenforums.com/bsod-help-support/382980-bsod-stop-0x00000116-atikmpag-sys.html

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/debugger/bug-check-0x116 - -video-tdr-failure

Ako sam dobro razumeo imas dve graficke kartice R4 i 8500m? Ako je tako probaj jednu da diable ( ugasis iz biosa ili device manager-a ) pa onda probaj test.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Disabluj jednu pa probaj 22.02.2021. 23:40 #668658

status: user
broj poruka: 4659
ali cim se ubace driveri, `enabluje se` 3d rezim rada. Prost test instaliras driver (ako se instaliraju uspesno) upalis igru i odma ti bude jasno ako ne radi igra da je GPU kaput :)




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Jako mirišu na to. 23.02.2021. 00:07 #668659

status: user
broj poruka: 10985
Zadatak drajvera i jeste da karti omoguci maximum efikasnosti - ne samo da bude ``prepoznata`` od strane sistema kao taj i taj model i tek tada do izrazaja dolaze svi eventualni nedostaci (i karte i sistema). Probaj da kartu zestoko ohladis neposredno pre startovanje furmarka (ledol spray) - jeste malo pipavo, ali, sta imas da izgubis osim kompjutera (salim se - oprezan budi!). Informacija o temperaturi koju ti daju razni monitoring-programi bas i ne mora da bude verodostojna (narocito kad je rec o Dekinim kartama i procesorima).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 ja bih 23.02.2021. 08:54 #668660

status: user
broj poruka: 938

na tvom mestu izbegavao Furmark i slicne programe cak i na ispravnom laptopu, hladjenje jednostavno ne stigne da odradi svoj posao pre nego se gpu pregreje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re.. 23.02.2021. 08:56 #668661

status: user
broj poruka: 609
Kolko sam se ja namucio sa ovom greskom na novom laptopu, pojma nemas...ima ovde negde i tema koju sam napravio..
Driver,update,cist win , i nista...tolko porazavajuce mi je bilo da sam dao za laptop preko 1200e i da ne mogu da resim (pritom sam IT jevac i bavim se time preko 15 god) .
Nikakvo smisleno resenje nisam nasao , jer problem nije hw prirode nego neki bug ,gde win ima konflikt sa ati karticom...
posto ne igram igre ja sam disejblovao ati karticu i radio sa IntelHD jer mi je dovoljna , i pomirio se sa tim...
Da bi me neko pitao za slican ili isti problem i ja mu kazem isto sto sam i ovde napisao i udjem u device manager kod sebe na laptopu i video da kartica radi normalno..Neki update windowsa je bio, upalio karticu sam i sve radilo najnormalnije (radi i dan danas na laptopu koji sam dao cerki)
Sve ovo se meni desavalo na win 10 enterprise legalnom, ali kolko sam citao desava se i na win7..
Sve ovo ti pisem da bi znao da mozda nije grafika crkla ,nego je win iskljucuje radi preventive ...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 23.02.2021. 08:58 #668662

status: user
broj poruka: 609


evo i moje teme od pre 2,5 god

https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=66230&forid=6&katid=3
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni ... 23.02.2021. 10:43 #668663

status: user
broj poruka: 1198
Prva stvar, sta ce ti Afterburner na laptop-u pobogu?
Brisi to, a drugo, kao test, stavi Windows 10, pusti da sam sve update do kraja i onda testiraj sa nekom igrom, bez instalacije tog After-a i ostalih sranja!
Negde sam i citao da on zna da pravi problem.

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 5 1600 AF
2 x 8gb DDR4
2 x 120GB SSD Patriot Blast, WD blue 320GB
ASUS Expedition OC RX 570 4GB
Thermaltake Litepower 550W RGB
Asus DVD/RW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche re 24.02.2021. 08:40 #668681

status: user
broj poruka: 312
Pozdrav svima. Da se javim do kraja šta je bilo. Izgleda da je definitivno grafička. Instalirao sam različite verzije Windows-a i drajvera, ažurirao BIOS... Nema šanse da radi. Na kraju sam preko BIOS-a isključio tu grafičku koja pravi problem i instalirao najnovije drajvere za integrisanu. Sad radi normalno, samo naravno sa ograničenom moći. Nije inače ni do pregrevanja, jer sam rasturio laptop i zamenio pastu. MSI Afterburner sam koristio zbog toga da snizim takt grafičke, da testiram na taj način (ako je moguće) da li će se pod manjim opterećenjem pokrenuti da radi normalno. Međutim nije. Sve u svemu laptop i nije neki rang za opravku. Ovo je prelazno rešenje dok se ne zameni...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrowBgd ... 28.02.2021. 11:01 #668771

status: user
broj poruka: 1376
Ja imam prodlem sa grafikom na i3 5gen hd5500. Iskljucio sam Intel grafiku na lap topu,ostavio Nvidiu 940m i radi lap top. Ako je mator lap top kako si i uradio iskljuci dodatnu grafiku i to je neko resenje.
http://valid.canardpc.com/7wegij

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs