Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Kako o`laditi ryzen 5800 u Coolermaster H500 ARGB mid-tower i da bude rgb ventovi
STRANA 1 OD 2  
duqp Kako o`laditi ryzen 5800 u Coolermaster H500 ARGB mid-tower i da bude rgb ventovi 16.03.2021. 09:59 T68116

status: user
broj poruka: 3466

eto drugar uzeo ovo i predstavu nema sta da uzme, neko ga isparanoisao da bezi od masivnih kulera tipa noctua da mu ne izlome plocu, mozda neko AIO vodeno jbg a on bi voleo rgb neki lightweight.

Sta bi vi entuzijasti turali na ovaj cpu dajte predloge pa da mu podmetnem da razmatra :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Kako o`laditi ryzen 5800 u Coolermaster H500 ARGB mid-tower i da bude rgb ventovi 16.03.2021. 10:42 #669159

status: user
broj poruka: 1327
5800x je jako vruć processor, 80c+ je uobičajena temperatura za njega ali nije štetna. Za razliku od pređašnjih Ryzen-a performanse ne opadaju zbog temperature.
Ta ideja da glomazni kuleri mogu da naprave štetu je čista glupost pošto sve Ryzen ploče imaju backplate.
Ako želi da drži temperature oko 70c treba baš poveći vazdušni hladnjak (140-150mm) ili bar 280-360mm vodeno hlađenje.
Za vodeno hlađenje to kućište ima mogućnost da se montira hladnjak do 360mm napred (gde mu je i najbolje mesto). Ako mu je tišina važna ja bih mu preporučio Arctic Liquid freezer II, 280 ili 360mm,jako su tihi za svoju cenu ali nemaju aRGB ili RGB ventove.


::
:: eto drugar uzeo ovo i predstavu nema sta da uzme, neko ga isparanoisao da bezi od masivnih kulera tipa noctua da mu ne izlome plocu, mozda neko AIO vodeno jbg a on bi voleo rgb neki lightweight
::
:: Sta bi vi entuzijasti turali na ovaj cpu dajte predloge pa da mu podmetnem da razmatra :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.03.2021. 11:37 #669161

status: user
broj poruka: 18940
I dalje smatram da su bolja vazdusna hladjenja, tom procesoru (TDP 105W) treba dobar hladnjak kao D-15. Ljudi koji pricaju da masivni hladnjaci krive plocu, vuku to jos od 775 hladnjaka, koji su kacili onim zakacaljkama bez backplate-a, to je najgora varijanta i 100% krivi plocu.

Imam mnogo hladnjaka koje koristim godinama (Megahalems za 1150/modifikovani AM4, Thermalright AM4, 1366), svi sa backplate-om. Ploce na kojima sam imao/video 775 sa stock intelovim hladnjakom, kada se pogleda na poledjini, sve su iskrivljene.

Noctua D15 ima kilo, ali to nije problem jer je tu backplate AMD procesora, koji se pokazao odlicno i sprecava krivljenje, a i ploca je zasrafljena u kuciste.

Naravno, ohladice i predlozeni AIO koji je kolega preporucio, ali sa njim nece procesor biti hladniji nego sa D-15.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp A moze 16.03.2021. 12:22 #669162

status: user
broj poruka: 3466
li d15 u
Ovo kuciste i neki rgb ventilatori i koliko bolje bi hladio
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: A moze 16.03.2021. 12:46 #669163

status: user
broj poruka: 18940
RGB, pa to se podrazumeva, ima paket Corsair RGB-a, jedva cekaju da oderu fanove duginih boja :)

A ove ruzne industrijske Noctua ventilatore non-RGB prosledi meni slobodno

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: li d15 u
:: Ovo kuciste i neki rgb ventilatori i koliko bolje bi hladi
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ja sam noctua fan generalno 16.03.2021. 13:40 #669165

status: user
broj poruka: 3466

Plus non rgb
Sve to epi lepti sto dalje od mene :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 ... 16.03.2021. 15:18 #669167

status: user
broj poruka: 3277
Imam 5800x + Noctua u14s sa dva ventilatora... Dzabe , CPU je hot. Mislio sam uzeti AIO hladjenje ali sam odustao , mozda bi kompaktnije izgledalo a za hladjenje sa AIO nisam siguran.

Jedino da skidas napon i testiras stabilnost, kako god ima garanciju pa ako rikne reklamiras....

Ovo hladjenje je Pejic hvalio(nije RGB) :
https://www.youtube.com/watch?v=I7e335iMi1w



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 16.03.2021. 15:39 #669168

status: user
broj poruka: 18940
Nije taj dovoljno dobar hladnjak ni za 3700x koji je 65W... Znam, drugar je napravio istu gresku kao ti.

Napravio si gresku sto si uzeo taj, a ne recimo U12A, koji ima najbolje ventilatore koji postoje. Ali, znam, mislio si zato sto je Noctua i jeftiniji da ce biti dobar, medjutim... Taj hladnjak nije dovoljan i zato je dosta jeftiniji. Plus 14mm ventilatori nisu bas efikasni za cpu hladjenje...

Ni jedna 14-ica ne moze da hladi bolje od 12-ice CPU, logicno. Dao bih ti savet da dokupis ove ventilatore, ali neces postici mnogo, jer nazalost morao bi hladnjak da promenis. Pored ventilatora, tvoj hladnjak je dosta manji i ima 1 heatpipe manje u odnosu na U12A. Ja bih uzeo U12A, pastu ThermalGrizly Kryonaut i resio bih problem sigurno za 10c, ako ne i vise. Ako hoces AIO koji moze da se poredi sa ovim, jedino 420, ali opet buka ce biti, njihovi ventilatori su neuporedivo losiji, a cena ce biti veca.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Imam 5800x + Noctua u14s sa dva ventilatora... Dzabe , CPU je hot. Mislio sam uzeti AIO hladjenje ali sam odustao , mozda bi kompaktnije izgledalo a za hladjenje sa AIO nisam siguran
::
:: Jedino da skidas napon i testiras stabilnost, kako god ima garanciju pa ako rikne reklamiras...
::
:: Ovo hladjenje je Pejic hvalio(nije RGB)
:: https://www.youtube.com/watch?v=I7e335iMi1
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Arctic Liquid Freezer II 16.03.2021. 17:30 #669169

status: user
broj poruka: 7695
Best CPU Coolers For Ryzen 7 5800X

https://www.youtube.com/watch?v=Li5N26McM2M&t=413s


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Re: Re: ... 16.03.2021. 18:08 #669170

status: user
broj poruka: 3277

Nisam napravio gresku jer Noctua u14s sam davno kupio u viphou.. i garancija je istekla (mislim da je 6 godina). Pre u14s u ono vreme sam pazario Noctua 12ticu ali mi je smetao manji fan koji je davao vise buke te je uzet u14s za koji danas vidim i ako je glomazan da nije u mogucnosti da se nosi sa 5800X.
E sad AIO lepse izgleda ali ga nekako ne gotivim, ranije me nerviralo skupljanje one fine sitne prasine u samom radijatoru pa ako se malo duze ne cisti bude katastrofalno.

Hvala za info o U12A :)


:: Nije taj dovoljno dobar hladnjak ni za 3700x koji je 65W... Znam, drugar je napravio istu gresku kao ti
::
:: Napravio si gresku sto si uzeo taj, a ne recimo U12A, koji ima najbolje ventilatore koji postoje. Ali, znam, mislio si zato sto je Noctua i jeftiniji da ce biti dobar, medjutim... Taj hladnjak nije dovoljan i zato je dosta jeftiniji. Plus 14mm ventilatori nisu bas efikasni za cpu hladjenje..
::
:: Ni jedna 14-ica ne moze da hladi bolje od 12-ice CPU, logicno. Dao bih ti savet da dokupis ove ventilatore, ali neces postici mnogo, jer nazalost morao bi hladnjak da promenis. Pored ventilatora, tvoj hladnjak je dosta manji i ima 1 heatpipe manje u odnosu na U12A. Ja bih uzeo U12A, pastu ThermalGrizly Kryonaut i resio bih problem sigurno za 10c, ako ne i vise. Ako hoces AIO koji moze da se poredi sa ovim, jedino 420, ali opet buka ce biti, njihovi ventilatori su neuporedivo losiji, a cena ce biti veca.
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: :: Imam 5800x + Noctua u14s sa dva ventilatora... Dzabe , CPU je hot. Mislio sam uzeti AIO hladjenje ali sam odustao , mozda bi kompaktnije izgledalo a za hladjenje sa AIO nisam siguran
:: ::
:: :: Jedino da skidas napon i testiras stabilnost, kako god ima garanciju pa ako rikne reklamiras...
:: ::
:: :: Ovo hladjenje je Pejic hvalio(nije RGB)
:: :: https://www.youtube.com/watch?v=I7e335iMi1
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.03.2021. 18:39 #669171

status: user
broj poruka: 18940
Inace, ti ventilatori su na 1900rpm i veoma su tihi. Imam jedan koji koristim na True vec godinu i po, stvarno sam zadovoljan. Isti cu da prebacim verovatno sada sa Megom kada mi stigne 3700x.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ima jedan projekat 16.03.2021. 20:12 #669172

status: user
broj poruka: 3466

Sa kucistem oblika b2 stealth, 1.5m raspon krila gde ce ici 3 maticne par grafickih, i za hladnjake, bilo razmatrano neko vodeno i sve po meri ali odluceno ipak vazduh. Slican poduhvat legendarnom l3p d3sk ako se seca neko. samo i iskljucivo noctua, nista drugo od air i ne razmatraju ljudi a boja i svetlo ne svetlo nebitno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 16.03.2021. 22:01 #669175

status: user
broj poruka: 4225
Dark Rock 4 pro i ne beri brigu. Deklarisan do 230w, ali drži u piku i 285w na procesoru.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re 16.03.2021. 22:09 #669177

status: user
broj poruka: 3466

jel bolji od noctue? Vidim lepu cenu ima

:: Dark Rock 4 pro i ne beri brigu. Deklarisan do 230w, ali drži u piku i 285w na procesoru
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re 16.03.2021. 22:21 #669178

status: user
broj poruka: 18940
Ako uzmes Noctuu sa onim ventilatorima, bolja je, takodje po mom misljenju ima bolje kacenje.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: jel bolji od noctue? Vidim lepu cenu im
::
:: :: Dark Rock 4 pro i ne beri brigu. Deklarisan do 230w, ali drži u piku i 285w na procesoru
:: :: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 16.03.2021. 22:46 #669182

status: user
broj poruka: 3974
Samo artic 280mm.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eliot najbolje hladjenje 21.03.2021. 23:12 #669254

status: user
broj poruka: 161
za ryzen ti je da pogasis overboost i turis napon 1.25-1.28v i nadjes koliko moze da ide na tom naponu, a ne da gura 1.5v ploca. Sa tim naponom ima da gori sta god da mu stavis. Dark rock 4 kod mene i opet je bolest kad gledam koliko se greje kad mu pusti 1.5v.
Morao da menjam deepcool matrexx 55 zato sto nisam mogao da zatvorim stranicu od kulera :)
Inace ryzen 3700x je u pitanju


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 22.03.2021. 08:31 #669255

status: user
broj poruka: 18940
@eliot, evo kako je kod mene na x370/3700x, sa True hladnjakom i Noctua NF-A12x12 PWM ventilatorom idle je 40-50c, ali zato full load ne prelazi 60c, ne da mu Noctua :). Kod mene nisam video 1.5 u Ryzen master-u pod full opterecenjem procesora na 100%. Sobna temperatura 21-22c.

Kao sto sam rekao, bolje temperature imam sa masivnim hladnjacima u odnosu na AIO. Tisinu takodje, ali mora kvalitetan ventilator, ja koristim oduvek samo 1, ne push-pull.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Zanimljivo ovo 22.03.2021. 09:16 #669259

status: user
broj poruka: 3466

Sa jednim vent i rezultatima hvala za info @imarkovic

Necu objasnjavati budalama ali cu kod sene primeniti.

Pod push smatraš da upumpava vazduh u hladnjak jel, a drugi da ga odvlaci nisi ni montirao ili ti je ugasen?

E umro bih a ne bih dobio ideju.

Sad. Ostaje dilema sta ce biti sa 5800 i da li ce pasti noctua pa da se isproba to sto si predložio i da li ce delovati i na taj primerak posto je on onako rostiljni cpu jbg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Zanimljivo ovo 22.03.2021. 09:57 #669262

status: user
broj poruka: 18940
E stvarno si smesan, da to ne znas :)

Push - guraj, teraj vazduh IZ hladnjaka
Pull - daj izvlaci sta god moze jos da pomognemo ovom sto gura i tera + treca ruka ventilator na kucistu koji izglaci sta se izvuci moze.

Za 5800 stvarno tako nesto nisam testirao i ne znam, ali ako coveku nije vazna velicina, onda odmah nek ide na D15 ili slican, mada ja licno ne bih razmatrao DarkRock, jer po meni sigurno nije bolji od Noctue suma sumarum, i zajedno sa onim najbolji ventilatorima iz A serije.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: Sa jednim vent i rezultatima hvala za info @imarkovi
::
:: Necu objasnjavati budalama ali cu kod sene primeniti.
::
:: Pod push smatraš da upumpava vazduh u hladnjak jel, a drugi da ga odvlaci nisi ni montirao ili ti je ugasen?
::
:: E umro bih a ne bih dobio ideju.
::
:: Sad. Ostaje dilema sta ce biti sa 5800 i da li ce pasti noctua pa da se isproba to sto si predložio i da li ce delovati i na taj primerak posto je on onako rostiljni cpu jb
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy >> 22.03.2021. 10:57 #669263

status: user
broj poruka: 243
Kraken AIO drzi ispod 60C 3950X na full load (50ak na idle), ventilatori na 50%, pumpa na Silent.
U BIOSU sve na default, voltaza je obicno oko 1.4v.


Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z906

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: >> 22.03.2021. 11:06 #669264

status: user
broj poruka: 18940
cool, onda se i ne greje preterano 3950x, nije to Intel :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Kraken AIO drzi ispod 60C 3950X na full load (50ak na idle), ventilatori na 50%, pumpa na Silent
:: U BIOSU sve na default, voltaza je obicno oko 1.4v
::
::
:: Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z90
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eliot heh 22.03.2021. 14:29 #669272

status: user
broj poruka: 161
pa kod mene na x570 aorus elite sa zatvorenim kucistem i sa dark rokom 4 cinebench 70c max.
Idle je 34-35c (ryzen balanced rezim). Zadovoljan sam ja sa kulerom skroz, isla je preko 80c sa standardnim.
HW Monitor koristm za podatke. Ali kazem, pokazuje mi max voltazu 1.5v u desnoj koloni. Sve on to koriguje, spusta kako se greje proc, ali mnogo bolje rezultate imam sa 4.3ghz i 1.28v manuelno namesteno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: heh 22.03.2021. 15:36 #669273

status: user
broj poruka: 18940
Kako bre 34-35c na idle? Toliko sam ja imao sa 1700 procesorom. Bas cudni rezultati sa DarkRock 4 koji bi trebalo da je dosta bolji od matorog True-a. Kod mene Cinebench 60c, ocigledno je ovaj Noctua ventilator superiorniji dosta od BeQuiet. Kod mene max. napon ide do 1.45v, ali on se zadrzi veoma kratko.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: pa kod mene na x570 aorus elite sa zatvorenim kucistem i sa dark rokom 4 cinebench 70c max
:: Idle je 34-35c (ryzen balanced rezim). Zadovoljan sam ja sa kulerom skroz, isla je preko 80c sa standardnim
:: HW Monitor koristm za podatke. Ali kazem, pokazuje mi max voltazu 1.5v u desnoj koloni. Sve on to koriguje, spusta kako se greje proc, ali mnogo bolje rezultate imam sa 4.3ghz i 1.28v manuelno namesteno
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Zanimljivo ovo 22.03.2021. 16:31 #669275

status: user
broj poruka: 3466
Bolje ja da pitam za tacno push pull nego da danima kuvam kafu sipajuci je sa viljuskom i zacudjen sto je blaza od caja od kamilice. Prso sam malo od ucenja plus nespavanje me spopalo opet ali nasao sam alternatova mediku za sve bolesti i fizicke i psihicke :)

Okačiću snimak posle i to sve u nadi da mi nece skoditi `low temp` u full load :)

:: E stvarno si smesan, da to ne znas :
::
:: Push - guraj, teraj vazduh IZ hladnjak
:: Pull - daj izvlaci sta god moze jos da pomognemo ovom sto gura i tera + treca ruka ventilator na kucistu koji izglaci sta se izvuci moze
::
:: Za 5800 stvarno tako nesto nisam testirao i ne znam, ali ako coveku nije vazna velicina, onda odmah nek ide na D15 ili slican, mada ja licno ne bih razmatrao DarkRock, jer po meni sigurno nije bolji od Noctue suma sumarum, i zajedno sa onim najbolji ventilatorima iz A serije
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: ::
:: :: Sa jednim vent i rezultatima hvala za info @imarkovi
:: ::
:: :: Necu objasnjavati budalama ali cu kod sene primeniti.
:: ::
:: :: Pod push smatraš da upumpava vazduh u hladnjak jel, a drugi da ga odvlaci nisi ni montirao ili ti je ugasen?
:: ::
:: :: E umro bih a ne bih dobio ideju.
:: ::
:: :: Sad. Ostaje dilema sta ce biti sa 5800 i da li ce pasti noctua pa da se isproba to sto si predložio i da li ce delovati i na taj primerak posto je on onako rostiljni cpu jb
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 22.03.2021. 17:04 #669276

status: user
broj poruka: 18940
Naravno, samo pitaj, i treba :)

Super, moze, okaci ti kinesku, micika americku, operator ce japansku, pa da imamo 3 opcije za produhovljenje, a moze i kombinacija

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646093.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs