Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Dara iz Jasenovca
STRANA 1 OD 1
gojko25 Dara iz Jasenovca 19.03.2021. 21:43 T68122

status: user
broj poruka: 10

https://www.youtube.com/watch?v=Z_BA-tmYPRQ

Kriticki osvrt na film o dobrim i losim stvarima iznetim u filmu.
Kako se vama cini sam film?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub PLAGIJAT 19.03.2021. 23:48 #669220

status: user
broj poruka: 1006
Dalje raščlanjivanje nije moguće.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 20.03.2021. 18:48 #669235

status: user
broj poruka: 1995
moja baba je bila u logoru na madjarskoj granici, njen otac je bio solunac i prosao oba balkanska rata, oba svetska rata i docekao mene da vidi zivog, tesko da bi danasnji `kung flu` ratnici bili skorije fizicki sposobni da iz Francuske dodju u Srbiju peske, bore se i prezive da dalje pricaju price, mozda sa dzojstikom u ruci i 8k krajzis-om sa 1500 FPS-a

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Micika 21.03.2021. 02:56 #669244

status: user
broj poruka: 3466

Bila su drugacija vremena, nacin zivota, ishrana itd. Teska na neki svojstven nacin ali nisu imali ni 16k ni 3000fps i beli luk China imported.

Taj period je imao/ima svoje prednosti i mane kao i ovaj nas sad. Zivimo kako mozemo i na nacin kako se kome posreci.

Samo ne treba generalizovati stvari nikad, sta god bilo u pitanju.

Mozda glup primer, prica mi skoro jedna klijentkinja koja je 1943 godiste, evo koprca se rukama i nogama da bude u toku sa danasnjim vremenom, tehnologija, net, aplikacije, sL-I-K-E itd

A zivot, desavanja, bas bas za knjigu,ali sta sam hteo da kažem, njen stariji brat ~4 ili 5 vise od nje ima godina i sa 18 je otišao iz ovih predela u Ameriku, kako je dotakao njihovo tlo, krenuo je da konzumira jednu supstancu bele boje latino-americkog porekla i da se bavi prodajom, da li je na malo ili na veliko ne znam ali količine koje on `jede` su nenormalne. Eno ga zdrav kao tinejdzer sa neke najcistije planine, a koliko godina ima? Ona mucenica ovde pola zivota svoju bastu imala, sve se pazila maksimalno, nista alkohol, casa dve vina mesecno i kad je prilika mozda neka rakija. Ali domacica koja junk food nije htela ni na flajeru da vidi a kamoli da stane negde i da kupi, nema sta je ne muci, od pritiska, secera, padavica, reume i da ne nabrajam dalje te `uobicajene staracke bolesti`
Bukvalno nema pravila i mislim da ne treba odlaziti u paralelni univerzum i pricati ovo ili ono ovako onako.

Jedan drugar je u srednjoj skoli rekao `drzi se kravo svoje livade`. Meni to često padne na pamet i baš je nekako poučna `doskočica` :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: ... 21.03.2021. 03:17 #669245

status: user
broj poruka: 4662
To sto si napisao je takva glupost i generalizovanje stvari. Neki ljudi su sposobniji od drugih, a to sto danas su `neki takvi` oni tako zive i ne znaci du su `oni` ili `ovi` bolji i sposobniji. To me podseca na ono laprdanje onih starijih generacija tipa rodjeni 1950tih 60tih, sa njihovim glupostima `samo motika u ruke` da `zaradis za leba` jer i ne znaju za bolje tj lakse. Ja na primer nikad nikog ne smrstavam `po grupama` kao sto ti ili pojedini drugi rade.

Bas ovo sto je duqp napisao. Zivimo (ziveli su) kako mozemo i na nacin ko kako ume da se snadje. A ti koji laprdaju tipa `da ti kazem ja kako treba` neka zadrze za sebe svoje misljenje ako nemaju nista pametnije i konstruktivnije da kazu.



:: moja baba je bila u logoru na madjarskoj granici, njen otac je bio solunac i prosao oba balkanska rata, oba svetska rata i docekao mene da vidi zivog, tesko da bi danasnji `kung flu` ratnici bili skorije fizicki sposobni da iz Francuske dodju u Srbiju peske, bore se i prezive da dalje pricaju price, mozda sa dzojstikom u ruci i 8k krajzis-om sa 1500 FPS-
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 21.03.2021. 12:11 #669247

status: user
broj poruka: 1995
pa i ne znam bas da je `glupost`, ali jeste istina, vodeci se sta je radjeno prethodnim generacijama i kako su/se tretirani/tretiraju kao `neophodni`, sta se tacno moze ocekivati od njihove dece i koliko im se moze verovati na rec, vremena su ista, jer su akteri na sceni i dalje isti, samo imaju bolje alatke manipulacije/kontrole ljudi, od poslovnih zena koje koje u duhu `super-devojke` stavljaju i skidaju maske sa lica do `instagram diva` kojima odeca gotovo i ne treba, mozda gresim ali cini mi se da svaka naredna generacija sve manje i manje doprinosi icemu, samo rade drag & drop & point & click, kako ih ono zovu `boys in the bubble`, dok mehur ne pukne, a onda ce da nuce na tezi nacin vrednost onoga sto je uzimano zdravo za gotovo, od obicnih popravki pegla/bele tehike, zidanja, elektro-instalcije, keramike kuce, zemljoradnje i proizvodnje namirnica, odgoj zivine i stoke i jos dosta drugih vestina, ne znam da li vredi pominjati Lidl genercije, sednes u kola, ubacis 5 dindzi za kolica i to je to, dalje i nije neophodno, ljudi su trenirani da ne kazem dresirani da rade ono sto im TV/autoritarna osoba kaze tj. danasnji ekvivalent, UN, sve odlucuje i propagira na ceo svet pa i ovaj nas divni Srbistan, borilacki duh i instiknt za prezivljavanje je sve manje i manje prisutan i zamenjen nekim jeftinim/kineskim materijalnim ekvivalentom koji dokle god je u kakvom takom prilivu, dobro je, tocak se okrece, ali gospodi autoritaraca to izgleda vise nije dovoljno i sudjenje u Nimbergu je postala bleda proslost, krenuli su ubrzanom metodom da nas `evoluiraju` u ko zna koju formu humanoida sve kraceg i kraceg zivotnog veka i gde je tu tacka u celoj prici, ko je tacno donosi i stavlja, neki tamo Vesko/Vucko/Mirko/Slavko/Bosko Buha ne znam, videce se, mozda me ove mladje/iskusnije/pametnije generacije iznenade necim novim

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gojko25 Kako plagijat? Cega? 21.03.2021. 14:23 #669249

status: user
broj poruka: 10
Ako mozes pojasni.

______________________________________________________________________

Dodao autor poruke (21-03-2021 13:27:27):

 Film:

Pogledah ovaj film sto pominje

https://youtu.be/Z_BA-tmYPRQ?t=1744

Bas je dobar i realniji bez politicke korektnosti koja je prikazan u Dari iz Jasenovca.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nionarx Re: 22.03.2021. 08:37 #669256

status: user
broj poruka: 6

Svega se nakupilo na pcberzi...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 22.03.2021. 08:38 #669257

status: user
broj poruka: 1959
ne znam ni ja cega je plagijat ima slicnih filmova ali nije plagijat ni jednog koga ja znam

@micika jel ti baba jos uvek ziva??

a Dara i Jasenovca se bazirala na ocima deteta za vreme rata a ne na samom logoru a da su prikazivali sta su nam sve radili to bi bio uzas i ovako je uzas
Nevenka je pricala u Zivot prica pa poslusajte

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Bilo sta je 22.03.2021. 09:10 #669258

status: user
broj poruka: 3466

Bilo, ako nije nuzno da se odgleda ili raspita sta je i kako bilo, drzimo se mi sadašnjice.
Sto bi moicika rekao budimo kung flu ratnici sa 8k.

Ja licno i previše se deprimiram na neki morbidan vic iako sam zbog jedne situacije oboleo od ogromne netrpeljivosti prema jednoj manjini da preciziram kaciga i cd rom ljudi.

A tek bebe i prosjacenje i alkohol i misomor itd. Jezivo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: re 22.03.2021. 09:33 #669261

status: user
broj poruka: 1995
ne baba je otisla u vecna lovista od secera/visokog krvnog prtiska itd. od cega vecina iz Vojvodine i umire, da sam tada znao stvari koje znam sada, zivela bi sigurno jos bar 20god., ali ako je od nekog znacaja njen otac je svakodnevno jeo beli luk i imao ga uz sebe gde god je isao (ne bas prijatan miris za vecinu) i bio umeren sa ugljenim hidratima, nikad debeo, uvek vitak, nikad cmizdrio, niti trazio izgovore, sto je mozda razlog za 94. god. i borio se do poslednjeg casa za zivot

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: ne znam ni ja cega je plagijat ima slicnih filmova ali nije plagijat ni jednog koga ja zna
::
:: @micika jel ti baba jos uvek ziva?
::
:: a Dara i Jasenovca se bazirala na ocima deteta za vreme rata a ne na samom logoru a da su prikazivali sta su nam sve radili to bi bio uzas i ovako je uza
:: Nevenka je pricala u Zivot prica pa poslusajt
::
:: Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Plagijat 22.03.2021. 12:09 #669265

status: user
broj poruka: 1234
Kompletno, od A do Š, ukraden scenario od Arsena Diklića i Lordana Zafranovića negde iz sredine 80-ih.

Jedino se u Diklićevom scenariju devojčica sa Kozare ne zove Dara, već Rada.

Šatrovački Dara je Rada.


Zafranović objašnjava kako je Diklićev scenario ukraden - https://youtu.be/lxA88O4l6yQ?t=734


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd Re: Plagijat 22.03.2021. 12:40 #669266

status: user
broj poruka: 1005
Još samo bubamara fali...

I5 9400f+CM 212Evo/Asus Prime B360-plus/Gigabyte GTX1060 6GB G1 Gaming /16GB DDR4 2666MHz/256GB Intel SSD + WD black 750GB + 1Tb Samsung + 1Tb Seagate/Raidmax 600W/Chieftec LCX-03/LG 32MP58HQ-P/Altec Lansing 4100/Xonar D

:: Kompletno, od A do Š, ukraden scenario od Arsena Diklića i Lordana Zafranovića negde iz sredine 80-ih.
::
:: Jedino se u Diklićevom scenariju devojčica sa Kozare ne zove Dara, već Rada
::
:: Šatrovački Dara je Rada
::
::
:: Zafranović objašnjava kako je Diklićev scenario ukraden - https://youtu.be/lxA88O4l6yQ?t=73
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Fale oni krigeri i sraf dileri 22.03.2021. 13:27 #669269

status: user
broj poruka: 3466

Tj srafciger likovi

Da se prikljuce temi ako vrebaju iz prikrajka :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro odg 22.03.2021. 18:02 #669277

status: user
broj poruka: 1959
to nisam znao za scenario...

a pitam jer bih voleo da uradim pricu sa nekim ko je preziveo logor, radio sam neke price sa zanimljivim ljudima pa ako neko zna nekoga neka kaze ja dolazim na lice mesta

a pazite ovog coveka sto sam uradio
https://www.youtube.com/watch?v=WqDzOPMUcu0

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: odg 23.03.2021. 00:41 #669294

status: user
broj poruka: 12785

Dobar ti je skroz ovaj intervju, odgledah ceo baš...

:: to nisam znao za scenario..
::
:: a pitam jer bih voleo da uradim pricu sa nekim ko je preziveo logor, radio sam neke price sa zanimljivim ljudima pa ako neko zna nekoga neka kaze ja dolazim na lice mest
::
:: a pazite ovog coveka sto sam uradi
:: https://www.youtube.com/watch?v=WqDzOPMUcu
::
:: Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 23.03.2021. 14:11 #669319

status: user
broj poruka: 4748

Ladno je post`o mali Kusturica.


http://tiny.cc/Trinarum
http://tiny.cc/Svetlo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: Re: odg 23.03.2021. 19:28 #669342

status: user
broj poruka: 938

10+
a lije, slag na torti.
::
:: Dobar ti je skroz ovaj intervju, odgledah ceo baš..
::
:: :: to nisam znao za scenario..
:: ::
:: :: a pitam jer bih voleo da uradim pricu sa nekim ko je preziveo logor, radio sam neke price sa zanimljivim ljudima pa ako neko zna nekoga neka kaze ja dolazim na lice mest
:: ::
:: :: a pazite ovog coveka sto sam uradi
:: :: https://www.youtube.com/watch?v=WqDzOPMUcu
:: ::
:: :: Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro Hvala 24.03.2021. 09:17 #669364

status: user
broj poruka: 1959
ovaj vikend radim jednog jako yanimljivog lika pa cu pustiti link
a ako yna neko nekoga iy logora neka javi dolayim nebitno gde

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp samo kad budes radio intro-e i mozda titlove 24.03.2021. 10:16 #669368

status: user
broj poruka: 3466

razlikuj ovo Z i Y :D zivota ti :D

samo nastavi tako sa radom, dobro ti ide. Bice uskoro neka red spravica i fensi dronovi pa da skoknes do holivuda i kazes cao ja dosao malo samo da vas vidim ali vracam se ja na pcberzu lepse je tamo :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro Re: samo kad budes radio intro-e i mozda titlove 24.03.2021. 13:17 #669380

status: user
broj poruka: 1959
ahha Ma kucam na poslu pa koristimo latinicu i mesa slova tj ja mesam
a dok radimo na scenariju nasao sam par zanimljivih ljudi sa kojima treba napraviti dobru pricu
sl vikend cu vam izbaciti pricu o kopacu zlata koji je trazio cupove zlata koji su zakopani po pricama koje sam i ja cuo od nemanjica negde oko uvca
20 god nije hteo da prica o tome ali sam ja navaljivao, ima i slika dukata koje su nalazli
jer je tu nekad bio stari put a dubrovnik

ta prica o cupovima jedan covek je nasao taj cup i on je iskopan gde se nalazi trenutno sada manastir Dubrava kod uvca, to je monah Danilo sanjao i od tog novca koji je(ne znam iz kog razloga dat drzavi) finansiran manastor i napravljen na tim temeljima i tu u iskopinama je bila stara crkva iz 13og veka tako da videcemo sta ce sve da kaze

a ne snimam iz drona skupi su filmski dronovi bas a drugarica ima helihopter pa ako retko zafali kadrova iz vazduha snimacemo tako
pozz

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



::
:: razlikuj ovo Z i Y :D zivota ti :
::
:: samo nastavi tako sa radom, dobro ti ide. Bice uskoro neka red spravica i fensi dronovi pa da skoknes do holivuda i kazes cao ja dosao malo samo da vas vidim ali vracam se ja na pcberzu lepse je tamo :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Uvati se ti bg-a 24.03.2021. 13:23 #669381

status: user
broj poruka: 3466

Zemuna i tako to i puta ka aerodromu i nadji nam mapu da iskopamo onaj famozni stek. Bas bi bila fora da osvanemo kod Mašana Lekića u novom serijalu kao pronalazači :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 24.03.2021. 13:57 #669382

status: user
broj poruka: 1959
hahah to da, bilo bi fino bas, ali masan bi nam uzeo sve

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 27.03.2021. 23:42 #669409

status: user
broj poruka: 1959
sa ovakvom slikom sl film snimam kamera je super, ovo neka reklama za mindjuse


https://www.youtube.com/watch?v=khhPAg8zSZs

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646154.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs