Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Problem boja na laptopu
STRANA 1 OD 1
miki069 Problem boja na laptopu 22.03.2021. 12:31 T68127

status: user
broj poruka: 1234
Lap top je eMachines E627. Umesto plave boje na displeju prikazuje crvenu boju. Problem se manifestuje na svim delovima LCD-a. Nije softverski problem jer je tako i u biosu.
Na eksternom displeju (CRT) slika je bez greške.
Promenjen je flet kabl i opet isto.
U cilju kupovine novog LCD-a je kod prodavca povezan njegov LCD i opet isto. Proba je urađena sa mojim flet kablom i invertorom i trajala je 10 sekundi, nakon čega je prodavac zaključio da nevalja grafička na laptopu.
Majstor mi je očistio konektor fleta na LCD i prelemio konektor fleta na maticnoj ploči. Radilo je 24h bez greške i posle toga opet nema plave boje.
Grafička je integrisani ATI radeon 3200. Severni čip se ne pregrejava, cak je skoro hladan.
LCD je AU model B156XW01. To je 15.6 inča sa lampama.
Majstor tvrdi da ne moze biti do invertora niti do lampi, ali da je ipak do LCD-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 22.03.2021. 12:46 #669267

status: user
broj poruka: 18940
Sta je tvoje pitanje? Zasto lupas glavu da li je ovo ili je ono ako vec nisi ti servisirao?

Odnesi monitor u valjani servis, u kom daju garanciju bar nekoliko meseci na takve stvari.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Pitanje 22.03.2021. 13:18 #669268

status: user
broj poruka: 1234
Je da li je LCD ili matična ploča laptopa?

Lupam glavu jer je moj laptop.

U Kragujevcu ni u jednom servisu nemaju tu matičnu ploču.
Niti znaju išta da urade.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Pitanje 22.03.2021. 13:29 #669270

status: user
broj poruka: 18940
Tesko da neko na forumu moze sa sigurnoscu da ti potvrdi ovo na osnovu napisanog, samo nagadjanje.

Ja jedino mogu da ti pomognem sa preporukom servisa koji ce ti stvarno to zavrsiti, ali u Beogradu, da li postoji opcija slanje, to ne znam.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Je da li je LCD ili matična ploča laptopa
::
:: Lupam glavu jer je moj laptop
::
:: U Kragujevcu ni u jednom servisu nemaju tu matičnu ploču
:: Niti znaju išta da urade
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Nije LCD niti bilo sta u vezi sa njim 22.03.2021. 16:16 #669274

status: user
broj poruka: 9384
Dijagnostika ti je odradjena valjano, iskljuceni su svi elementi vezani za ekran.
Crkla je grafika. Takav kvar postoji vezano za graficku, ali sam se do sada susretao uglavnom sa NV grafickim, ne secam se ni jednog AMD/ATI kvara. Postoji mogucnost da daje normalan prikaz na externom monitoru, nemoj da te to zavara.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/4X16GB/B460M/GTX980/500GB/550W/HP27hq

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Graficka 23.03.2021. 09:15 #669308

status: user
broj poruka: 1234
Se regularno innstalira. Prolazi 3d mark i ostale testove. Ne pregrejava se severni cip. To je AMD 780M. Iz istog izlaza da cipa ide na CRT i LCD, samo dalja trasa nije ista. Najverovatnije je neki zatup na putu od NB do konektora fleta. Markovicu, posalji mi kontakt od tog servisa.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Graficka 23.03.2021. 09:19 #669309

status: user
broj poruka: 18940
Evo izvoli: https://kselectronics.rs/

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Se regularno innstalira. Prolazi 3d mark i ostale testove. Ne pregrejava se severni cip. To je AMD 780M. Iz istog izlaza da cipa ide na CRT i LCD, samo dalja trasa nije ista. Najverovatnije je neki zatup na putu od NB do konektora fleta. Markovicu, posalji mi kontakt od tog servisa
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs