Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Sta koristite za python,c+#,php itd koji editor...?
STRANA 1 OD 1
duqp Sta koristite za python,c+#,php itd koji editor...? 22.03.2021. 19:17 T68129

status: user
broj poruka: 3466

Na windows-u mi fino legnuo visual studio ali citam malo recenzije vidim ima tu svasta nesto zanimljivo, pycharm je skoro svuda kao no1 ali ajde da me malo vi ovde prosvetlite :)

Poceo sam relativno skoro, mogu da se naviknem na bilo sta, i sakato i tromo i grbavo i nesto ultra mega fensi da bljesti sljasti samo da sluzi svrsi :)

nemojte samo notepad+ neko da mi kaze :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Sta koristite za python,c+#,php itd koji editor...? 22.03.2021. 19:30 #669281

status: user
broj poruka: 18940
Mozes da koristis razne marsovske editore, ali notepad++ ti je najbolji, a ono sto je najbolje je njegova besplatnost

Imas milion tema za njega, mozes da ga namunjis kako god volis po svom ukusu, najbolji je, die beste! Ono sto je takodje bitno, ima sve moguce add-onove.

Ako ga bas bas ne volis, tu je Sublime i za njega postoje super teme.
Ali, vratices se na notepad++, profesionalci ga koriste :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: Na windows-u mi fino legnuo visual studio ali citam malo recenzije vidim ima tu svasta nesto zanimljivo, pycharm je skoro svuda kao no1 ali ajde da me malo vi ovde prosvetlite :
::
:: Poceo sam relativno skoro, mogu da se naviknem na bilo sta, i sakato i tromo i grbavo i nesto ultra mega fensi da bljesti sljasti samo da sluzi svrsi :
::
:: nemojte samo notepad+ neko da mi kaze :
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp hvalaaaa :) 22.03.2021. 20:12 #669282

status: user
broj poruka: 3466
sad cu da instalisem oba i da vidim koji mi vise siri zenice i stvara vauu efekat :)
Mozda paralelno da radim u oba, ko zna, isprobacu :)

Hvala ti jos jednom
edit
nema na macosx notepad++
sublime ima. Cackacu njega pa kad dodjem do nekog expert lvl neko ce platiti licencu za sve platforme za neki univerzalni editor :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Re: Sta koristite za python,c+#,php itd koji editor...? 22.03.2021. 20:56 #669284

status: user
broj poruka: 243
Pycharm je za IDE za Python, Community edition radi kao sat.
Ali ako ti treba univerzalnije resenje onda definitivno VS Code.
Poceo sam da ga koristim od skoro prvo specificno za Terraform a onda i za sve ostalo, polako ali sigurno izbacujem i Sublime i Notepad++, jedino jos ostajem na Pycharmu za Python stuff iz navike, dobar debugger. Mada realno nisam ni probao na VS Code kako se snalazi sa Pythonom.
A koristio sam jos i Atom, nije ni on los uopste.


Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z906

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 22.03.2021. 22:25 #669287

status: user
broj poruka: 1991
eto kolege su te naoruzale editorima, a evo i od mene malo `beletristike` za vezbu:

Linux Kernel Programming A comprehensive guide to kernel internals, writing kernel modules and kernel synchronization
by Kaiwan N Billimoria

Mastering Linux Device Driver Development Write custom device drivers to support computer peripherals in Linux OS
by John Madieu

za obe nije lose znati malo C-a (Code Blocks je jednostavan) i po nesto o arhitekturi racunara

kad ti bude dosadno ti polako poglavlje po poglavlje, a ako negde zapnes vuugle je tu, resava nedoumice za tili cas :)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 22.03.2021. 23:04 #669290

status: user
broj poruka: 18940
Mislim da mu ne treba ta patnja u zivotu da uci C, ali ako je voljan da uci C++, onda u redu da prethodno savlada C.
Medjutim, mnogo bolje i korisnije mu je da uci samo Python i ako zeli php, mada je to odjednom po meni previse za nekog ko to tek treba da savlada.. Kreni temeljno ili python ili php, a ne oba..

Onda Linux, ja bih mu dao savet ako ga mozda zanima da prvo savlada koliko-toliko osnove Linuxa, a onda programiranje kernela ako bas time hoce u zivotu da se bavi, mada veoma retko ce mu bas to zatrebati u zivotu... Sve zavisi gde ga pun nanese, iskljucivo radi zarade.

Ima jos mnogo interesantnih jezika i grana, samo nemoj da otkrivas jedan po jedan i da nacnes od svega po malo.

Ovo sve pada u vodu ako ga ista od pomenutog NE bude zanimalo da savlada bar 5%.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: eto kolege su te naoruzale editorima, a evo i od mene malo `beletristike` za vezbu
::
:: Linux Kernel Programming A comprehensive guide to kernel internals, writing kernel modules and kernel synchronizatio
:: by Kaiwan N Billimori
::
:: Mastering Linux Device Driver Development Write custom device drivers to support computer peripherals in Linux O
:: by John Madie
::
:: za obe nije lose znati malo C-a (Code Blocks je jednostavan) i po nesto o arhitekturi racunar
::
:: kad ti bude dosadno ti polako poglavlje po poglavlje, a ako negde zapnes vuugle je tu, resava nedoumice za tili cas :
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 22.03.2021. 23:44 #669291

status: user
broj poruka: 1991
eh markoni, gde ti je smisao za avanturu, sta ces lepse nego kad procitas par pasosa i pojma nemas sta je pesnik hteo da kaze, tu se najbolje lomi materija, nije ovo moranje, vise kao hobi, pa ako bas odudara od koncepta moze uvek da se pajtonise npr.:

Complete Python OpenCV Computer Vision Masterclass

01. Introduction
02. Python 3 on Windows
03. Python 3 on Raspberry Pi
04. Python 3 Basics
05. Python Package Index and pip
06. Install NumPy and matplotlib on Windows and Raspberry Pi
07. Jupyter Notebook
08. Getting Started with NumPy
09. Creation of Arrays and Matplotlib
10. Random Sampling
11. Ndarray manipulation
12. Bitwise Operations
13. Statistical Functions
14. Plotting in Details
15. Image Processing with Python, NumPy, and Matplotlib
16. Getting Started with OpenCV
17. Work with Webcam
18. Operations on Images
19. Transformations
20. Thresholding
21. Image Filtering
22. Advanced Concepts in OpenCV
23. Downloadable Code Files

jos malo pa ce i portrete da fotka .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: Re: ... 23.03.2021. 00:07 #669293

status: user
broj poruka: 4740

I Visual Studio je besplatan, imarkovicu. Mada mislim da se suština vrti oko citata.

::
:: Ovo sve pada u vodu ako ga ista od pomenutog NE bude zanimalo da savlada bar 5%.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp E hvala svima 23.03.2021. 02:38 #669298

status: user
broj poruka: 3466
Visual studio mi je prvi pomenut, free, rad sta treba, ima terminal u sebi i delovao je nekako ok.

@micika ne bi ti bio ti da ne tovaris malo tako sa strane :D . Fotkanje je samo nesto sto bi me malo odvratilo od `svakodnevnice` , hobi, a ne da bude primaran posao. Ne mogu sa ljudima jednostavno, postao alergican tokom godina.
Merkam tu neki malo ozbiljniji objektiv i stativ po preporuci kolege sa foruma koji mi je detaljnije mejlom objasnio svasta i to u kratkim crtama, da ne vrtim pdf i epub bas za exposure focus i te osnovne stvari :)

Sve vise ljudi srecem koji su se uz nagovor drugih i da farmacije, ugostiteljstva, pekarstva okrenuli `čvrkanju` pontastaturi, nisu preko noci usli u to ali od 100k 180k rsd pa do 300k rsd (rad od kuce za strane kompanije) a neki su napustili Srbistan, znam momka koji radi samo web design i SEO za west dizajn bic(beach) da ne reklamiram bas i zadovoljan je, zenisba, stan kredit, mir neki stabilnost i drzi se toga i dobar je u tome sto radi, rekao sam ajde malo da i ja izucim. Mozda se pronadjem u necemu i bude mi zanimljivo kao sto i jeste bilo oduvek samo se posvecivao dovoljno nisam.
Uvek mi je u glavi izjava dobrog druga `Svi o svemu sve znaju a ni o cemu dovoljno`

A @micika snabdeo sam se literaturom od pythona i c## do blackhat-a i .onion stvarcica~12gb materijala za skrolanje.

Ako totalno prsnem, eno je CT akademija pa kod njih peglam DLS sistem ucenja i polako. Nigde ne zurim, zivim i ovako samo bih promenu i da malo pustim pipke u novu oblast.


Sad sam se probudio cek za miciku da vidim da slikam pack da mi doda nesto ako ima ili je i previše :)

evo album na imgbb, mrzelo me da slikam sub foldere i panoramic za ove sa vise fajlova ali kao nesto za predznanje a da ne guglam i vrsljam po youtube ok je

https://ibb.co/album/q0MfHk

:)

Hvala na odgovorima

btw, evo vezbam kodove vec na berzi sa BOLD :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 23.03.2021. 12:01 #669315

status: user
broj poruka: 1991
pazi samo da se ne opteretis mnogo kolega, pominjes neke silne GB, ipak je ovo geJmerski forum, treba covek da se malo relaksira (mac os):

1001 jigsaw earth chronicles 8
atom rpg dead city v1 175
book of demons v1 04 22689
carrion the greatest time of year
cave quest 2 collectors edition
clearit 11
craft the world heroes
crime stories 2 in the shadows
dark romance vampire origins collectors edition
dead cells fatal falls
dead cells malaise i know
detectives united phantoms of the past collectors edition
encodya v1 08
factorio v1 1 19
faircrofts antiques home for christmas surprise collectors edition
fairy godmother stories dark deal collectors edition
fatal evidence art of murder collectors edition
frostpunk on the edge
haunted hotel lost time collectors edition
hidden expedition the price of paradise collectors edition
hypnospace outlaw
in other waters a study of gliese 667cc v1 0 6
labyrinths of the world hearts of the planet collectors edition
living legends remastered frozen beauty
milky way prince the vampire star v1 3 i know
mobius front 83
mutropolis
mystery case files crossfade
mystery case files the harbinger collectors edition
mystery trackers fatal lesson collectors edition
nevertales faryon collectors edition
nox archaist i know
planet nomads v 1 0 7 2
surviving mars tourism v1001514
the signifier v1 04
transport fever 2
tropico 6 caribbean skies
vacation paradise california collectors edition
victory at sea pacific v1 9 0
wanderlust the bermuda secret collectors edition
when the past was around

btw
mene relaksiraju knjige o suplementima, ali ko sta voli .)
https://ibb.co/GxRZ8Np

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Suplementi 23.03.2021. 13:06 #669316

status: user
broj poruka: 3466

Mislis na regularnu suplementaciju za funkcionisanje kroz regularan zivot i po neki vitamin, vockicu povrce ili sportska suplementacija ne mislim na anaboL-I-K-E i to nego bcaa glukozamin kofein itd

Procitao uzduz i popreko :) i degustirao (ne ubrizgavao) nego pridrzavao se nekih pravila :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 23.03.2021. 16:40 #669331

status: user
broj poruka: 1991
mene vise zanima nesto do ovog nivoa detalja:

Phytochemical Dictionary A Handbook of Bioactive Compounds from Plants, Second Edition by Basant Puri (Author) Anne Hall (Author)

i tome sl., tu si bar koliko toliko siguran sta unosis i da je to vec testirano i dokumentovano do nekog stepena

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @micika 23.03.2021. 17:25 #669335

status: user
broj poruka: 3466

gde citas ovo? kupujes uredno ili po `narodski` poznatim prodavnicama?




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 23.03.2021. 18:35 #669340

status: user
broj poruka: 1991
ima da se nadje i jos dosta boljih stvari, a tacno gde, pa oni malo pismeniji ce vratiti film i provaliti, ostalima i nije neophodno

p.s.
posto je nadjes, preporuka je najnoviji Abbyy sa engleskim + latinskim OCR-om i posle indeksiranje sa recimo arhivarijusom, zanimljive stvari je moguce iskopati (a to je samo na temu nutricionizma), realno ne radim `diskriminaciju` kad je znanje u pitanju i sve grane tretiram podjednako isto :)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp bas pre neki dan citam neke dijagnoze 23.03.2021. 18:42 #669341

status: user
broj poruka: 3466
sve latinski i vicem kuku onome ko se petlja sa ovim i ti mi sad pominjes :)

iskopaj ti meni formule ljubavi knjigu od onog naseg autora, ne mogu da je nadjem papirnatu, drugar mi pomenuo valjda scribd a mene mrzelo da guglam. Eto ako si zaludan daj mi to da skrenem misli sa digital life-a i da se bar malo preorijentisem na psihozu :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 23.03.2021. 21:18 #669347

status: user
broj poruka: 18940
Naucis ovo sto je micika predlozila i zaposlis se ovde: t.ly/0YJy

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs