Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Ima ludaka raznih vrsta :)
STRANA 1 OD 1
duqp Ima ludaka raznih vrsta :) 23.03.2021. 04:19 T68130

status: user
broj poruka: 3466

Kolega sa drugog foruma pravi sebi desktop konfu, onako lepa cifra sve ukupno

Procesor: AMD Ryzen 9 5950X
Maticna: Asus ROG Strix X570-F Gaming ATX AM4Memory: Corsair Vengeance RGB Pro 64 GB (2 x 32 GB) DDR4-3200 CL16 Memory
Ram: Corsair Vengeance RGB Pro 64 GB (2 x 32 GB) DDR4-3200 CL16
Storage: Samsung 980 Pro 1 TB M.2-2280 NVME
Graficka: Asus GeForce RTX 3080 10 GB TUF GAMING OC Video Card (70.35)
Kuciste: Thermaltake Tower 900 ATX Full Tower
Napajanje: Corsair HX Platinum 1000 W 80+ Platinum Certified Fully Modular ATX
Case Fan: EK Vardar X3M 120ER 67 CFM 120 mm komada 8
Custom: EK CoolStream 480 PE Series Radiator (EK-CoolStream PE 480 (Quad)) komada 2
Custom: CableMod PRO ModMesh Cable Extension Kit (Black)
Custom: EKWB EK-Velocity CPU Waterblock, Digital RGB, AMD CPU, Nickel/Plexi
Custom: Corsair Hydro X Series XT 12mm Hardline Clear Tubing - 3 x 1m
Custom: Corsair Hydro X Series XT 12mm Hardline Clear Tubing - 3 x 1m
Custom: EKWB EK-Quantum Vector RTX RE D-RGB GPU Water Block - Nickel Plexi
Custom: EK-Quantum Vector RTX RE D-RGB - Nickel + Acetal
Custom: EK Water Blocks EK-Quantum Kinetic TBE 300 D5 PWM D-RGB Pump / Reservoir Combo - Acetal
Custom: EK Water Blocks EK-Quantum Kinetic TBE 300 D5 PWM D-RGB Pump / Reservoir Combo - Acetal

Pred kraj dodje na ideju o prebudzivanju na SLI 3090 sto je besmisleno, prevazidjeno a i PSU to ne bi izguralo valjda i odvrate ga na 6800xt :D i napravi izmenu kod RAM-a Trident Z Royal gold (128gb)

Total: 00 je bio pre izmena a sad ode na nekih 6200 plus gore dole koji dolar i izmena u fitinzima i krivacima i ovom memorijomi malo drvene teksture/folije sta ce da stavi :)

cekamo sad final build i testove
Deluje interesantno

radi kao game developer, 27` 32` 27` monitori, fanatik :)

https://ibb.co/album/5TtR4f






:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 23.03.2021. 08:30 #669304

status: user
broj poruka: 18940
Svi smo mi ludaci za neke svoje stvari :)

Ako mu je zelja bila da to ima, ako ga to ispunjava, sto da ne.

Jedino sto meni smeta ovde je kuciste, nikad ne bih uzeo ovakvo kuciste, lici na neki rack.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: >> 23.03.2021. 08:43 #669306

status: user
broj poruka: 3466

I ja sam rekao da je kućište kao neki promasaj a ludak i ovo vrsta vise sam mislio u pozitivnom smislu.

Ja pitao kako bi teralo notepad++ ili pycharm. Svi pomrli od smeha

:: Svi smo mi ludaci za neke svoje stvari :
::
:: Ako mu je zelja bila da to ima, ako ga to ispunjava, sto da ne.
::
:: Jedino sto meni smeta ovde je kuciste, nikad ne bih uzeo ovakvo kuciste, lici na neki rack.
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Re:Ima ludaka raznih vrsta :) 23.03.2021. 09:14 #669307

status: user
broj poruka: 243
Moja vrsta ludaka definitivno :)
Custom loop izgleda super ali zahteva odrzavanje koje posle nekog vremena pocne da smara.
Jel to neki shop radi sastavljanje?
A monitora uvek sto vise, posebno ako se radi neki ozbiljan posao.
Ja kao DevOps koristim koliko god mogu (2 laptopa, 27-40-27 monitori, 24 ispod stakla za HW info samo ali se desava da i njega upotrebim za druge stvari).


Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z906

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp ti si eto ta dobra vrsta ludaka :) 23.03.2021. 10:23 #669311

status: user
broj poruka: 3466
Lepo je to zanimanje i sve te radne povrsine :)

Skrenuta mu je paznja za custom loop i da ce se seksovati sa tim ali je rekao bmk, dopada mi se to tako i tako i hocu da mi sto vise tih `spojki` od creva budu zlatne boje :) pacenik jbg ali je duboko duboko u tome sto radi i nekako meni deluje da sa HW bas i nema veze preterano, sto i ne spada pod moranje u toj vasoj vrsti posla :)

Da, otisao je u lokalni neki shop da mu sve to sklepaju, verovatno da ne fasuje covid od pipkanja EKWB ili tako nesto :D

eh da, na 2 foruma slicnih vrsta ima po 40k postova (ne spamuje ne reklamira) diskutuje, prica zeza se itd. Podseca na naseg dr.mr.@imarkovic :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: Ima ludaka raznih vrsta :) 23.03.2021. 15:04 #669323

status: user
broj poruka: 1118
A taj lik je kinez? Vidim kineza u pozadini.


::
:: Kolega sa drugog foruma pravi sebi desktop konfu, onako lepa cifra sve ukupn
::
:: Procesor: AMD Ryzen 9 5950
:: Maticna: Asus ROG Strix X570-F Gaming ATX AM4Memory: Corsair Vengeance RGB Pro 64 GB (2 x 32 GB) DDR4-3200 CL16 Memor
:: Ram: Corsair Vengeance RGB Pro 64 GB (2 x 32 GB) DDR4-3200 CL1
:: Storage: Samsung 980 Pro 1 TB M.2-2280 NVM
:: Graficka: Asus GeForce RTX 3080 10 GB TUF GAMING OC Video Card (70.35)
:: Kuciste: Thermaltake Tower 900 ATX Full Towe
:: Napajanje: Corsair HX Platinum 1000 W 80+ Platinum Certified Fully Modular AT
:: Case Fan: EK Vardar X3M 120ER 67 CFM 120 mm komada
:: Custom: EK CoolStream 480 PE Series Radiator (EK-CoolStream PE 480 (Quad)) komada
:: Custom: CableMod PRO ModMesh Cable Extension Kit (Black
:: Custom: EKWB EK-Velocity CPU Waterblock, Digital RGB, AMD CPU, Nickel/Plex
:: Custom: Corsair Hydro X Series XT 12mm Hardline Clear Tubing - 3 x 1
:: Custom: Corsair Hydro X Series XT 12mm Hardline Clear Tubing - 3 x 1
:: Custom: EKWB EK-Quantum Vector RTX RE D-RGB GPU Water Block - Nickel Plexi
:: Custom: EK-Quantum Vector RTX RE D-RGB - Nickel + Aceta
:: Custom: EK Water Blocks EK-Quantum Kinetic TBE 300 D5 PWM D-RGB Pump / Reservoir Combo - Aceta
:: Custom: EK Water Blocks EK-Quantum Kinetic TBE 300 D5 PWM D-RGB Pump / Reservoir Combo - Aceta
::
:: Pred kraj dodje na ideju o prebudzivanju na SLI 3090 sto je besmisleno, prevazidjeno a i PSU to ne bi izguralo valjda i odvrate ga na 6800xt :D i napravi izmenu kod RAM-a Trident Z Royal gold (128gb
::
:: Total: 00 je bio pre izmena a sad ode na nekih 6200 plus gore dole koji dolar i izmena u fitinzima i krivacima i ovom memorijomi malo drvene teksture/folije sta ce da stavi :
::
:: cekamo sad final build i testov
:: Deluje interesantn
::
:: radi kao game developer, 27` 32` 27` monitori, fanatik :
::
:: https://ibb.co/album/5TtR4
::
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 23.03.2021. 15:12 #669324

status: user
broj poruka: 4743

I ja vidim, Kineza, troluje ovaj duqp. A i okruženje je baš ono... podrum u Krnjači.

A vidim i Šošona koji zbog jednog reda pravi 50.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: 23.03.2021. 15:31 #669325

status: user
broj poruka: 1118
Ma neka ga. Sto si tako zao. Svako ima pravo da zivi u svojoj iluziji.

::
:: I ja vidim, Kineza, troluje ovaj duqp. A i okruženje je baš ono... podrum u Krnjači
::
:: A vidim i Šošona koji zbog jednog reda pravi 50
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Ima ludaka raznih vrsta :) 23.03.2021. 15:44 #669326

status: user
broj poruka: 3466
Kolega sa drugog foruma mora biti Stanimirka izblajhane kose i registrovana na kulinarika tacka rs?

Ukoliko vas dvojica imate neku vrstu fetisa prema osobama crne boje koze zbog masivnosti necega ili pak kineza zbog toga sto bi to bilo soft and gentle to mene ne zanima.

Lepo vam pise `kolega sa drugog foruma` i nigde nije napisano @ ti ili ti pogodi ko se nazire na slici.

Radi se samo i iskljucivo o skalameriji i tome sta se pravi itd.

Na kraju krajeva, cak i da trolujem, ima ko da to sankcionise, a komentari vas dva eminentna i bitna clana me doticu mozda cak i manje nego kad bi vaskrsli lord sraf i onaj putin bmw kriger ksenon sta je vec.


@lakiwot/100tinalog sta si vec nebitno, ne znam sta je taj na slici, ljudsko se bice i osoba od krvi i mesa kao i bilo ko drugi. Osoba koja ovo pravi sebi se ne bavi otpriL-I-K-E ni ubadanjem usb flash-a u racunar a kamoli da pozira vama fetišarima na fotografijama ili tako nesto.

::
:: Kolega sa drugog foruma pravi sebi desktop konfu, onako lepa cifra sve ukupn
::
:: Procesor: AMD Ryzen 9 5950
:: Maticna: Asus ROG Strix X570-F Gaming ATX AM4Memory: Corsair Vengeance RGB Pro 64 GB (2 x 32 GB) DDR4-3200 CL16 Memor
:: Ram: Corsair Vengeance RGB Pro 64 GB (2 x 32 GB) DDR4-3200 CL1
:: Storage: Samsung 980 Pro 1 TB M.2-2280 NVM
:: Graficka: Asus GeForce RTX 3080 10 GB TUF GAMING OC Video Card (70.35)
:: Kuciste: Thermaltake Tower 900 ATX Full Towe
:: Napajanje: Corsair HX Platinum 1000 W 80+ Platinum Certified Fully Modular AT
:: Case Fan: EK Vardar X3M 120ER 67 CFM 120 mm komada
:: Custom: EK CoolStream 480 PE Series Radiator (EK-CoolStream PE 480 (Quad)) komada
:: Custom: CableMod PRO ModMesh Cable Extension Kit (Black
:: Custom: EKWB EK-Velocity CPU Waterblock, Digital RGB, AMD CPU, Nickel/Plex
:: Custom: Corsair Hydro X Series XT 12mm Hardline Clear Tubing - 3 x 1
:: Custom: Corsair Hydro X Series XT 12mm Hardline Clear Tubing - 3 x 1
:: Custom: EKWB EK-Quantum Vector RTX RE D-RGB GPU Water Block - Nickel Plexi
:: Custom: EK-Quantum Vector RTX RE D-RGB - Nickel + Aceta
:: Custom: EK Water Blocks EK-Quantum Kinetic TBE 300 D5 PWM D-RGB Pump / Reservoir Combo - Aceta
:: Custom: EK Water Blocks EK-Quantum Kinetic TBE 300 D5 PWM D-RGB Pump / Reservoir Combo - Aceta
::
:: Pred kraj dodje na ideju o prebudzivanju na SLI 3090 sto je besmisleno, prevazidjeno a i PSU to ne bi izguralo valjda i odvrate ga na 6800xt :D i napravi izmenu kod RAM-a Trident Z Royal gold (128gb
::
:: Total: 00 je bio pre izmena a sad ode na nekih 6200 plus gore dole koji dolar i izmena u fitinzima i krivacima i ovom memorijomi malo drvene teksture/folije sta ce da stavi :
::
:: cekamo sad final build i testov
:: Deluje interesantn
::
:: radi kao game developer, 27` 32` 27` monitori, fanatik :
::
:: https://ibb.co/album/5TtR4
::
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 23.03.2021. 15:58 #669327

status: user
broj poruka: 4743

Ok, evo šta je napravio moj kolega s drugog foruma, samo on nije hardveraš pa nije toliko efektno.

https://www.youtube.com/watch?v=I4CV0gbXvAI&ab_channel=WallStreetJournal


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Kolega ti je po tome sto mu koristis proizvod 23.03.2021. 16:13 #669330

status: user
broj poruka: 3466
Ili sto si pisao microsoft support-u uz halucinaciju i nadu da ti Billy odgovara i da ste imali kontakt? Sreca pa imam viska vremena pa da ti posvetim moje dragocene paznje :) sad cu se vrnem za 5min


https://i.ibb.co/d7SRGRN/alradilakiwot.jpg

evo valjda ce imati obzira prema vama dvojici i zanemariti vremensku zonu pa vas udostojiti live preview-a iz podruma iz Krnjace i Kineskog hot pot-a itd


@alrad ko je shoshon tj definisi gde vidis nekoga sa tim osobinama?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @Igor 23.03.2021. 22:26 #669354

status: user
broj poruka: 10986
Cini mi se da mnogo gresis u (pr)oceni ovog kucista - tecno hladjenje ovde dolazi do svog punog izrazaja.
Pogledaj fotke:
https://is.gd/w7LjWY

Naravno, `vertikalno orijentisani` dizajn podseca (bez sumnje - sasvim namerno!) na tkz. rashladne vitrine... Mozda ti to smeta (vise volis vruc caj nego `ladnu pivu)?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: @Igor 23.03.2021. 22:28 #669355

status: user
broj poruka: 3466
Haha @torto
Rogi gura vopi u minus sa noctua-ma
Koja voda i kriogen :)


:: Cini mi se da mnogo gresis u (pr)oceni ovog kucista - tecno hladjenje ovde dolazi do svog punog izrazaja
:: Pogledaj detalje
:: https://is.gd/w7LjW
::
:: Naravno, `vertikalno orijentisani` dizajn podseca (bez sumnje - sasvim namerno!) na tkz. rashladne vitrine... Mozda ti to smeta (vise volis vruc caj nego `ladnu pivu)?
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TurboForce Re: Re:Ima ludaka raznih vrsta :) 23.03.2021. 23:43 #669356

status: user
broj poruka: 302
Da li moze koja slika tog setupa ili samo ta 24 ispod stakla.


:: Moja vrsta ludaka definitivno :
:: Custom loop izgleda super ali zahteva odrzavanje koje posle nekog vremena pocne da smara
:: Jel to neki shop radi sastavljanje
:: A monitora uvek sto vise, posebno ako se radi neki ozbiljan posao
:: Ja kao DevOps koristim koliko god mogu (2 laptopa, 27-40-27 monitori, 24 ispod stakla za HW info samo ali se desava da i njega upotrebim za druge stvari).
::
::
:: Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z90
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Daj sliku, podseti nas na l3p d3sk samo 24.03.2021. 03:57 #669361

status: user
broj poruka: 3466

Pazi da ne slikas nekog azijata, da ne dobije angazman ovde na forumu i odaberi dobar ugao da ne podseca na podrum u Krnjači :)

@compy kako se boris sa toliko svetla i zracenja i pretpostavljam mnogo citanja i blejanja u to sve? Naocare neke ili te neka nebeska sila jos cuva po tom pitanju?

Meni otisla u minus 1.5 dioptrija, semafori preko puta mi deluju kao sareni oblačići. A na blizinu sam kao mikroskop sve ful


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @Igor 24.03.2021. 07:38 #669362

status: user
broj poruka: 18940
Da, bas liči na vitrinu, veliko je.

Sad ovako nazebo preferiram čaj, pivo je u šteku, čeka bolje dane :). Juče sunce, danas černobilj..

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Cini mi se da mnogo gresis u (pr)oceni ovog kucista - tecno hladjenje ovde dolazi do svog punog izrazaja
:: Pogledaj fotke
:: https://is.gd/w7LjW
::
:: Naravno, `vertikalno orijentisani` dizajn podseca (bez sumnje - sasvim namerno!) na tkz. rashladne vitrine... Mozda ti to smeta (vise volis vruc caj nego `ladnu pivu)?
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Re:Daj sliku, podseti nas na l3p d3sk samo 24.03.2021. 07:53 #669363

status: user
broj poruka: 243
Ne nosim nista, krajem 2017-te bio na remontu, imao -2.25, dostelovao to fino laserski i zasad se lepo drzim.


Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z906

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re:Daj sliku, podseti nas na l3p d3sk samo 24.03.2021. 10:20 #669369

status: user
broj poruka: 3466

Zavidim ti. Mene ako bilo sta odvoji od ekrana i otera na skelu ili moleraj ili parketiranje, to ce biti ovo sto me oci urnisu a ne podnosim ni one za sunce iritantno mi je na njusci i usima ma koliko god mekani i pufnasti oni jastucici ili kako se vec zovu bili. Smislicu nesto pa eto i mene da ti se prikacim kroz kali na pycharm i spijuniram sve te otvorene prozore :D


:: Ne nosim nista, krajem 2017-te bio na remontu, imao -2.25, dostelovao to fino laserski i zasad se lepo drzim
::
::
:: Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z90
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Pre nekoliko godina 24.03.2021. 11:08 #669375

status: user
broj poruka: 1327
Ja u nekoj prodavnici computera a ulazi neki tip i traži da me sastave novi komp. Pitaju ga koje delove hoće da mu stave a on kaže `Samo najskuplje`, nadam se da su ga dobro opelješili.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Jao koliko je takvih slucajeva 24.03.2021. 13:04 #669378

status: user
broj poruka: 3466


A sto je najcrnje od svega stalo im je da dodju do toga, provrte benchmark i predju igru dve i ne pale masinu generaciju dve tri pa opet isto i u krug :) kao klincu mi to bas frustrirajuce delovalo a ja se patio sa athlonima itd, a sad mi ti `pacijenti` bas smesno deluju

Secam se da je jedan drugar iz osnovne otisao tako u jugodata ili nesto slicno bese ili tako neka firma je bila i sve uze full a ja u nekom bbs computers 2003/2004 :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs