Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
ISDN pitanje
STRANA 1 OD 1
777 ISDN pitanje 04.04.2021. 17:42 T68150

status: user
broj poruka: 85
Da li vredi insistirati na zadrzavanju ISDN linije u uslovima kada, kako uvazeni stariji tehnicar/terenac kaze - nema novih uredjaja i nema opreme i podrske za isti i napominje da mu nije problem da menja terminale sve do penzije?

Meni POTS telefonska linija ni BBTF ne zavrsavaju posao, cak sam putem call centra ponudio da dobavim Santis-ov (zapravo Siemens-ov) terminal na sta mi je jako ljubazna i prijatna operaterka mts call centra rekla da oni rade samo sa telekomovom opremom.

Eto zadesilo se da su mi u Crnoj Gori skupo placen ISDN prikljucak otfikarili i zamenili jednom telefonskom linijom i ZyXel-ovim BBTF ruterom i ostali su mi i terminal i ISDN telefon Siemens-ove proizvodnje koji su se koristili ili se koriste i dalje u Hrvatskoj i Crnoj Gori (T Com, odnosno Deutsche Telekom drzi njihove lokalne telekome).

Nije problem da se iduceg vikenda ode do Crne Gore i donese drugi terminal uz saglasnost tehnicara i srbijanskog telekoma, ili pak u neko dogledno vreme, samo me zanima da li to u praksi moze da funkcionise.

Bilo kako bilo ja od ISDN-a ne odustajem, kad znaju da skupo naplacuju optiku onda ce znati i da pruzaju podrsku za kako kazu zastareli ISDN.

Vasa misljenja?

Hvala na citanju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 eh tuzibabe, nego mozda ovo pomogne 04.04.2021. 18:58 #669540

status: user
broj poruka: 1986
nerealizovana fantazija/moguci `upgrade`:

https://satellitephonestore.com/buyers-guide

ovaj mi deluje solidno:

Iridium 9575 Push-To-Talk (PTT) Satellite Phone

The PTT offers all the advantages of the Extreme, with the added benefit of communicating with others directly and without using satellite minutes O-R data. Future firmware releases will allow the phone to receive missed calls and message alerts while in PTT mode, but today it operates in either PTT O-R Satellite phone mode.

Fully encrypted with AES 256 za sve varijacije na temu, deluje mi kao bolja alternativa lokalcima

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs