Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Pametni sat
STRANA 1 OD 1
mkukic Pametni sat 08.04.2021. 18:40 T68156

status: user
broj poruka: 2588
Uzeo bih kao prvi `pametni sat` nesto ne tako skupo, a da ispunjava sledece uslove:
1. da ima bluetooth i da moze da se upari sa bluetooth slusalicama
2. da ima mogucnost reprodukovanja .mp3 formata
- ove dve opcije su mi povezane naravno jer volim da slusam audio knjige dok setam, sto znaci da bi trebalo i da ima neku memoriju na koju moze da stane audio knjiga... recimo bar 1GB
3. da moze da prati neke bar osnovne fitness stvari... broj koraka, predjeni put, otkucaji srca, kalorije
4. da moze da se upari sa iPhone telefonom
5. Cena do 100e max.

Znam da cete mi reci da skupim pare i uzmem iWatch, ali mi za sada stvarno ne trebaju sve te mogucnosti koje nudi, a i cena mu nije zanemarljiva.

Meni je za oko zapao Xiaomi Mi Watch Lite.
Evo i video recenzije koju sam nasao:
https://www.youtube.com/watch?v=PZi-k5DPGAo&list=WL&index=1
Samo ne mogu da nadjem podatak o memoriji, a vidim da moze da pusta audio...

********************************

MacBook Pro 16` 2019
macOS Big Sur
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 08.04.2021. 19:26 #669615

status: user
broj poruka: 3974
Pogledaj Mi Watch, ne Lite, mislim da je daleko pristojnija kupovina.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 08.04.2021. 20:24 #669617

status: user
broj poruka: 819
Xiaomi Mi Smart Band 6


KONTAKT NA https://twitter.com/1agressor
NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 08.04.2021. 23:24 #669619

status: user
broj poruka: 2588
Hvala na predlozima.

Gledao sam sva tri modela i ovaj `non lite` je stvarno super za nekih 100-120e. Ali, nijedan nema opciju da lokalno sacuva pesme, odnosno u mom slucaju audio knjige i da ih reprodukuje. Moze samo da upravlja playerom sa telefona.

Ideja mi je da stavim audio knjigu na sat, povezem sa bt slusalicama, odem u prirodu i uzivam bez tegljenja telefona, notifikacija itd., a u isto vreme da mi meri korake, kalorije, puls itd.

Koji bi bio vas predlog a da je najjeftiniji smart watch koji ima ove mogucnosti?

********************************

MacBook Pro 16` 2019
macOS Big Sur


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 09.04.2021. 00:46 #669620

status: user
broj poruka: 2588
Sta mislite o Huawei Watch GT 2e? Vidim da ima sve mogucnosti koje su mi potrebne za cenu od oko 120e. Kakva su vasa iskustva, posebno uparivanje sa iPhone-om?

********************************

MacBook Pro 16` 2019
macOS Big Sur


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp huawei satic je odlican 09.04.2021. 05:22 #669621

status: user
broj poruka: 3466

ali koriscen sa huawei telefonom mada ne bi trebalo da ima neke razL-I-K-E ni sa ajfonom jer skines huawei health aplikaciju sa app store, cak mislim da moze i qr kod da skeniras sa sata telefonom i da te vodi direkt gde treba sta da skines itd

po meni bolji je od sio mi ga djura band-a , najbolje je da odes u mi store i huawei neki stand i pogledas sam sta ti vise `lezi` kao modni detalj i ovako neki tvoj osecaj. Jer neces u sustini puno pogresiti ni sa jednim od predlozenih modela :)

a za parenje sa ajfonom verovatno ce da ti baci audio signal i da mozes da citas knjigu na usi dok setas :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re: 10.04.2021. 23:22 #669645

status: user
broj poruka: 2998
Pazario sam nedavno Huawei watch gt2 pro, jer eto bio sranje period, pa rekoh da se castim necim. GT 2e je manje vise isti samo sto ima dugmice umesto dve krunice.

Uzeo sam ga najvise za trcanje i pracenje sna, ali kao sat je savrsen, naravno, meni makar. I koristim ga kao sat a ne kao zamenu za telefon. Baterija traje i traje a kada dodje vreme da se puni, punjenje traje relativno kratko. Sve mi je ukljuceno sto se tice pracenja pulsa, kiseonika, spavanja i ostalih stvari, i dnevno prati oko sat vremena vezbe i baterija lagano traje nedelju dana.

Prebacivanje muzike ide samo preko aplikacije, ako ti je to bitno, i nekada ga koristim kao spikerfon kada sam kod kuce i kuvam,spremam, radim i sl.

Ono sto ce ti potencijalno biti dealbreaker je da je izbor aplikacija (i igara) mrsav, ali bas bas. Sa vremena na vreme se pojavi po neka nova aplikacija ali odmah da ti kazem da nisu sjajne. E sada, ja sam u to usao znajuci kakvo je stanje i nisam ni planirao da sat koristim za to, tako da mi to nimalo nije smetalo.

I da, poslednji put kada sam gledao huawei health za iphone, neke stvari su falile, znam da pre nisu mogli da se skidaju novi skinovi kao i da prebacivanje muzike nije bilo moguce, e sada, to bi trebalo da je promenjeno ali kako trenutno nemam ni jedan iUredjaj, ne mogu da ti potvrdim, ono cime mozes da ovo resis (ako nisu popravili app) je da telefon povezes sa nekim android uredjajem, ukoliko imas neki da ti skuplja prasinu, i da ga dnevno sinhronizujes. Opet, ovo meni, kao prevashodno android korisniku, nije nimalo smetalo niti je ulazilo u odluku u kupovini, ono sto ti savetujem je da dobro proguglas kakva je podrska za iOS jer to moze da ti bas pokvari ugodjaj.

Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @jovanz 11.04.2021. 09:19 #669648

status: user
broj poruka: 3466

Jel si zadovoljan sa rezultatima koje ti pokazuje health app i da li je koliko toliko tacno?

Ne bih da ispadne da pljujem po brendu vezano za temu, ali drugarica je sva u šaomi i stvari koje joj pokazuje nemaju veze sa realnosti. Pazi osobi od 47kg i urednim zivotom, klopanjem izbalansiranim i vise nego urednim, pokazuje kao da je 130kg bankar koji radi 25h/8 i tu nekako mislim da joj je zapao feler /ne znam sta da li sat da li vaga ona sa sondama ali su me razocarali.

I posebno što me zanima, stress lvl kako ti se cini jel lepo detektuje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 11.04.2021. 15:05 #669654

status: user
broj poruka: 2998
Uporedjivao sam pups i zasicenost kiseonikom i mogu reci da je prilicno tacno. Zasicenost mozda za 1% manje od oksimetra nekad.

Stres se takodje poklapa sa situacijama u toku dana. Pracenje sna je takodje dobro koliko mogu da primetim. Nisam naisao ni na jednu stvar koja mi je delovala da je van nekih normalnih parametara.

I da, juce mi google izbacio vesti da je uodate-ovana ios aplikacija za sat, sada bi trebalo da imaju watchface store, ali opet @mkukic treba da sam istrazi to :)

Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Juce videh 12.04.2021. 06:59 #669667

status: user
broj poruka: 3466

garmin fenix 6
Ozbiljna igracka i dekoracija na ruci :)

Ne da baca apple watch u senku nego u podzemni svet :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 12.04.2021. 12:39 #669670

status: user
broj poruka: 2998
Pa, dobro, dva sasvim drugacija uredjaja sa sasvim drugacijom ciljnom grupom. Garminovi satovi su overkill za 95% ljudi. Sada sam pogledao i ono sto meni od svega ponudjenog najvise odudara je trajanje baterije. I nadam se da ce vise proizvodjaca da idu u tom smeru.

P.S. I cena je jaka. :)

Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 12.04.2021. 17:22 #669674

status: user
broj poruka: 2588
@JovanZ Kada bih pustio audio knjigu preko sata, dakle lokalno, ne nosim telefon sa sobom, da li mogu da premotavam audio snimak. Recimo da ponovo cujem neku recenicu ili se desi neki bag kod pauze, pa sledeci put kada hocu da nastavim da slusam knjigu da ne bude da moram da slusam sve iz pocetka.

Na netu koliko vidim ne moze, a to mi je dosta bitno.

********************************

MacBook Pro 16` 2019
macOS Big Sur


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Mozda uz neku aplikaciju 12.04.2021. 17:40 #669675

status: user
broj poruka: 3466

Da vidis, da neko isproba to pre nego kupis

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 13.04.2021. 01:25 #669680

status: user
broj poruka: 2998
E to vec ne bi mogao. E sada da li ce da rade update player-a da to podrzi... U to vec nisam siguran.

Za narukvice honor/huawei mislim da je isto tako jer imaju slican softver ali ne mogu da tvrdim.

Xiaomi, koliko vidim moze da premotava muziku/audio koji je na telefonu, ali ne znam kakav je po pitanju lokalnog playback-a.

Vidim da se pojavio ticwatch kod nas i on ima android wear, tu bi svakako imao veci izbor aplikacija, ali mnogo krace trajanje baterije, a i cena `malcice` prelazi, a ako on dodje u obzir, onda bolje da se nategnes za apple watch, mislim da je to neka logika koja je ovde bila aktuelna nekad :)

Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Baci oko 13.04.2021. 09:13 #669686

status: user
broj poruka: 3466
Na amazifit bip ili verge modele
100 i neki euro a imaju `phone free` stavku
Samo nemoj lite verzije, uglavnom su lajt baz zbog izbacene muzikalnosti/knjiga podkastova, mapa i jos nekih stvari.

Bip je ako se secam kockast kao jabuka modeli a verge je okrugao i kao normalni satovi :)

Ne mora sve da asocira na cvstos i richard mille :)

Fin brend, dobijes telefon na ruci bukvalno za neku ok cenu

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 15.04.2021. 18:37 #669782

status: user
broj poruka: 2588
Koliko vidim nijedan od tih satova ne poseduje premotavanje audio snimka.

E sad, ako bih se opredelio za Apple iWatch Series 6 44m WiFi + Cellular, sto bi se reklo punokrvni, da mogu bez telefona u full-u da funkcionisem kada ga ne nosim, da li postoji neko ogranicenje ovde u Srbiji?
Pod tim mislim na koriscenje cellular mogucnosti, a video sam i da je neko imao problema sa EKG ocitavanjima zbog naloga ovde u Srbiji.

Mislim, ako vec dajem toL-I-K-E pare, ne bi smelo da bude kompromisa.

Kada sam zvao MTS danas da vidim koja je procedura za cellular jer vidim po YouTube-u da provideri naplacuju dodatnih 5-10e mesecno za tu uslugu, posle 8-9 preusmeravanja poziva od jednih ka drugim kolegama, odnosno `sto strucnijima u toj oblasti`, dobio sam najstrucnijeg koji je rekao da nikad nije ni cuo za to da sat moze da ima cellular mogucnosti...

********************************

MacBook Pro 16` 2019
macOS Big Sur


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: ... 15.04.2021. 22:10 #669788

status: user
broj poruka: 3466
nema sat te mogucnosti :)
nema ni e-sim ni nista

Apple je to nakaradno uradio da je srbistan i dalje odsecen od svega, i bas je komplikacija da dobijes sve funkcije sa satom ako pravis nalog i aktiviras ga `odavde`

Drug je isao u Hr i kacio se na njihovu mrezu da bi uradio aktivaciju... Ima jos nekih varijanti ali je bas cimanje.

preskup je 6ica nerealno nekako, sacekaj malo sta znam ili uzmi stariji model ako je premotavanje prioritet ali prouci to jos malo, izvidi ima li neki drugi model za to sto ti treba itd

To sto rade pozivi verovatno je icloud imessage ona glupost.

cek sad cu da okacim tekst sa idiotizmom bas od epla gde smo na drugom forumu danas raspravljali ceo dan, super sve to lepo fluidno nista drajveri bsod update problemi ali ukanale te na neki banalan nacin kao ovo nase sad sa satom i srbijom


`Want to get your headphones working? No big deal on a mac just simply follow the below steps!




1) Connect headphones to the headphone jack on the Mac
2) Open iTunes (or any music player) and starting playing music O-R audio
3) Now pull out the headphones from the headphone port on the Mac
4) The audio should now be playing through the Mac built-in speakers, if it’s not then return to iTunes to start playing the song again and repat at least 7 times.




It`s a fugging joke. Lmfao.

amazing right? Even on forums people say plug headphones in and out of the jack 5-10 times until the computer recognises the sound


But go ahead and get a mac, and be a Hipster. This won`t stop you O-R the other threads I made talking about how every macbook besides the 2012/2013 models have physical design flaws that will eventually stop them from working. Unibody models glued together with the hot air venting through them. Butterfly keyboards that are jumpy and just straight out trash. Dongles and adapters for all your ports and parts soldered and glued in. Models that just break from re-opening and closing the lid because the connector literally gets destroyed by opening and closing the lid. Models that have a powerline rail next to something that should not be beside it.. so you risk getting too much voltage.........and geek squad will lie to you and tell you it`s not fixable only to sell you a new device lol.

Recently there was a dead camper found with his ipad and Apple refused to try and fix it told them it was unfixable. So a fugging single mom of 3-4 took it into her own hands to fix it herself. The family wanted closure. Now ask yourself what if that was your father O-R mother who died with that ipad.`




:: Koliko vidim nijedan od tih satova ne poseduje premotavanje audio snimka
::
:: E sad, ako bih se opredelio za Apple iWatch Series 6 44m WiFi + Cellular, sto bi se reklo punokrvni, da mogu bez telefona u full-u da funkcionisem kada ga ne nosim, da li postoji neko ogranicenje ovde u Srbiji?
:: Pod tim mislim na koriscenje cellular mogucnosti, a video sam i da je neko imao problema sa EKG ocitavanjima zbog naloga ovde u Srbiji
::
:: Mislim, ako vec dajem toL-I-K-E pare, ne bi smelo da bude kompromisa
::
:: Kada sam zvao MTS danas da vidim koja je procedura za cellular jer vidim po YouTube-u da provideri naplacuju dodatnih 5-10e mesecno za tu uslugu, posle 8-9 preusmeravanja poziva od jednih ka drugim kolegama, odnosno `sto strucnijima u toj oblasti`, dobio sam najstrucnijeg koji je rekao da nikad nije ni cuo za to da sat moze da ima cellular mogucnosti..
::
:: *******************************
::
:: MacBook Pro 16` 201
:: macOS Big Su
::

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 16.04.2021. 00:35 #669792

status: user
broj poruka: 2588
Ne znam sta ima, ali zovu ga cellular.

Jednostavno, kako sam video na netu, aktiviras mobilni net na satu, ostavis telefon kod kuce i picis sa satom gde god hoces, imas net, rade mape, navigacija, notifikacije, gledas Facebook, instagram, slusas podcaste, pozivi... Sve normalno radi. Zato je i 100e skuplji od `only GPS` varijante.

Svakako, cena je oko 550e za GPS + Cellular varijantu i nema nista od toga ako mora da se pravi kompromis, ne radi ovo, ovo polovicno jer si u Srbistanu itd. Ili te pare i sve funkcije kako treba ili nema kupovine.

********************************

MacBook Pro 16` 2019
macOS Big Sur


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: ... 16.04.2021. 17:35 #669807

status: user
broj poruka: 3466

Ma ima to i od trojke jos samo se bese zvala iwatch 3 lte
I ne secam se, bas sam se distancirao od apple uredjaja ustvari tableta i telefona i satova.

Tebi ako je do tog premotavanja i to je kriterijum, vidi jel neka prethodna verzija daje to, ne moras bas 6icu preskupu plus da ti ne radi pola stvari ili da se drndas dodatno. A u, nekom momentu npr zeleces ekg a otelices se dok ga nateras da radi itd
:: Ne znam sta ima, ali zovu ga cellular.
::
:: Jednostavno, kako sam video na netu, aktiviras mobilni net na satu, ostavis telefon kod kuce i picis sa satom gde god hoces, imas net, rade mape, navigacija, notifikacije, gledas Facebook, instagram, slusas podcaste, pozivi... Sve normalno radi. Zato je i 100e skuplji od `only GPS` varijante
::
:: Svakako, cena je oko 550e za GPS + Cellular varijantu i nema nista od toga ako mora da se pravi kompromis, ne radi ovo, ovo polovicno jer si u Srbistanu itd. Ili te pare i sve funkcije kako treba ili nema kupovine
::
:: *******************************
::
:: MacBook Pro 16` 201
:: macOS Big Su
::

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Evo ti pocetnicki 29.04.2021. 05:16 #670233

status: user
broj poruka: 3466

https://m.kupujemprodajem.com/nakit-satovi-i-dragocenosti/rucni-satovi-smartwatch/smart-watch-pametni-sat-smart-watch-smart-watch-smart-watch/oglas/103384805#mhs0-1619666026377

1900din, natrpas na memorijsku i premotavas u setnji sta hoces :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646089.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs