Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Mis do 35 evra
STRANA 1 OD 1
acanen Mis do 35 evra 21.04.2021. 18:39 T68192

status: user
broj poruka: 921
Mogu li se na nasem trzisu naci bolji misevi od ovih sa liste za ~4000 dinara?
Izgleda da cu ponovo morati da kupim CM xornet ali sada noviju verziju ili da izdvojim jos par stotina dinara za Cooler Master CM310.

Logitech G300s
Cooler Master CM310
Cooler Master Storm Xornet V2
Cooler Master CM110

Unapred hvala na pomoci

off topic
Jos danas mozete na sajtu epic games da pokupite besplatnu point & click avanturu Deponia: The Complete Journey.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Ja mogu da svedočim u korist CM310 a i protiv njega 21.04.2021. 21:30 #670057

status: user
broj poruka: 3737
Odličan miš...kako za palm tako i za claw grip korisnike. Super precizan i napravljen od udobnih materijala. Minus...obloga kabla
je pukla posle tri meseca na mestu spajanja sa mišem. Zaista nedopustivo. Pre njega sam imao cm devastator sa istim oblikom spoja i rekao bih istim tipom obloge kabla i sve je radilo odlično nekoliko godina...osim skrola na devastatoru. Popravljan nekoliko puta...na krajunl digao ruke. Sad može biti da je meni zapao faličan ali ko zna.

CM110 mi liči na 310 ali ga nisam držao u ruci pa sam proceni.
Preostala dva su mi ružna i to je to :). Nisam imao priL-I-K-E da ih koristim pa ne mogu da kažem ništa konkretnije.
support normality

GA B450 Gaming X, AMD Ryzen 2600, Kingston 16GB @3466Mhz r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, RX580, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Mis do 35 evra 21.04.2021. 21:37 #670059

status: user
broj poruka: 18940
Po meni tu je najbolji Xornet, zato sto je jako udoban mis (meni) i kvalitetan pristojno.
300s je nepraktican mis.

Steta sto ne mogu da ti preporucim CM MM710, posto je kod nas bezobrazno skup. Ali svakako ima manu zbog klikova, semi-optical, medjutim jako mekani, zale se korisnici.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Mogu li se na nasem trzisu naci bolji misevi od ovih sa liste za ~4000 dinara
:: Izgleda da cu ponovo morati da kupim CM xornet ali sada noviju verziju ili da izdvojim jos par stotina dinara za Cooler Master CM310
::
:: Logitech G300
:: Cooler Master CM310
:: Cooler Master Storm Xornet V
:: Cooler Master CM11
::
:: Unapred hvala na pomoc
::
:: off topi
:: Jos danas mozete na sajtu epic games da pokupite besplatnu point & click avanturu Deponia: The Complete Journey
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @off topic 21.04.2021. 22:30 #670061

status: user
broj poruka: 1992
ovaj merkam vec neko vreme:

https://www.ctshop.rs/logitech-g502-hero-silver-edition-910-005729-opticki-gejmerski-mis-16000dpi-crno-srebrni.html

vrag ce ga znati pravda li ulozeno, gledam neki zicani da imam kao rezervu, jos nisam nasao nista bolje za vece sake od g502-jke, mozda neko ima bolji savet...


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @off topic 21.04.2021. 23:14 #670062

status: user
broj poruka: 18940
Po meni za pare koliko kosta, bolji je recimo Zowie EC-01/02. Ima za duplo manje, plus ne boli te glava oko klikova, nema problema koliko ima G502. Ne mogu da nadjem oglas, od onog lika iz Kragujevca koji prodaje nove Intelli, Steelseries itd.

A ako vec hoces da das toliko para, po meni logicnije je dati 2000+ za G502 lightspeed.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: ovaj merkam vec neko vreme
::
:: https://www.ctshop.rs/logitech-g502-hero-silver-edition-910-005729-opticki-gejmerski-mis-16000dpi-crno-srebrni.htm
::
:: vrag ce ga znati pravda li ulozeno, gledam neki zicani da imam kao rezervu, jos nisam nasao nista bolje za vece sake od g502-jke, mozda neko ima bolji savet..
::
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 @micika988 22.04.2021. 03:55 #670064

status: user
broj poruka: 456
Trenutno koristim dva miša, Glorious model O i 502 Hero.
Glorious model O sam pazario prvi, vrlo dobar gejmerski miš dosta precizan i lagan 58g bez kabla.
Onda sam tražio zamenu za stari g9 koji još uvek radi sa zamenjenim levim i desnim mikro prekidačima (D2FC-F-7N) posle 10 miliona klikova :) Naravno pazario sam Hero. Jeste teži duplo od Gloriousa, ali preciznost, broj tastera, infinity scroll i osećaj prilikom korišćenja stvaraju utisak savršenog miša.
Kupi Hero nećeš pogrešiti.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Baci oko na ovaj 22.04.2021. 08:16 #670065

status: user
broj poruka: 3466
https://www.coolermaster.com/catalog/peripheral/mice/mastermouse-lite-s/
On je 30ak eur...

Logitech G203 Lightsync
Malo manje od 40e
Samo ako moze ugasi rgb ako ti smeta

I ne znam jel ti se dopada steelseries sensei 310
Taj oblik je meni neprevazidjen a guglaj za cenu

A pre neki dan cujem za roccat savy da prezivljava gaming maratone i da radi kao ip67 Schaffhausen :)
Ne znam ima li ga negde za kupiti

@imarkovic jel si pipkao logitech g pro? Duze vreme razmisljam o njemu i da ponekad odigram bar solitarie :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Čovek napiše do 35€... 22.04.2021. 08:24 #670067

status: user
broj poruka: 3737
vi krenete da maštate o miševima 100+€ :).

U svakom slučaju za takve situacije bih preporučio Logi sa lightspeed opcijom.
G305 za četiri meseca rada nije štucnuo niti jednom, a baterija je još uvek iz pakovanja duracell.

@imarkovic spomenuo si klikove pa da dodam. Na CM310 su klikovi mekši i tiši u odnosu na logi g305 i mx 2s.
Potrebno je dosta više `snage` utrošiti na Logi klik nego na CM. Lično više mi se sviđa CM klik.


support normality

GA B450 Gaming X, AMD Ryzen 2600, Kingston 16GB @3466Mhz r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, RX580, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Baci oko na ovaj 22.04.2021. 08:26 #670068

status: user
broj poruka: 18940
Ne, taj nikad nisam ni video, najblize njemu mi je dolazio G703. Sto ga ne uzmes? Secam se odavno da si pricao o njemu.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
::
:: @imarkovic jel si pipkao logitech g pro? Duze vreme razmisljam o njemu i da ponekad odigram bar solitarie :)
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Baci oko na ovaj 22.04.2021. 08:34 #670070

status: user
broj poruka: 3466

Jer ako ga uzmem necu ga pustati iz ruke, sve se borim da ne padam u kandze zla i igram igre skoro uopste. Iako je to samo csgo ali nemam vremena više kao nekad.

G703 je odlican


:: Ne, taj nikad nisam ni video, najblize njemu mi je dolazio G703. Sto ga ne uzmes? Secam se odavno da si pricao o njemu
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: ::
:: ::
:: :: @imarkovic jel si pipkao logitech g pro? Duze vreme razmisljam o njemu i da ponekad odigram bar solitarie :)
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Re: @off topic 22.04.2021. 08:52 #670071

status: user
broj poruka: 1992
vec godinama koristim Logitech G502 Proteus Spectrum RGB (minus svetlosni efekti, plus multi macro/multi platform macros), rekoh da mu dodam brata, ako mislis na ovaj:

https://geizhals.de/logitech-g502-lightspeed-wireless-gaming-mouse-schwarz-910-005567-910-005568-a2051962.html

to mi odudara od koncepta wifi-free, merio sam Logitech Prformace MX i oko 60uw/m2 radi isijavanje i dobro pulsira, sto je negde oko 10x manje od obicnih RF/krdza miseva

g502 vec godinama drzi istu pricu samo se sminka razlikuje i tu i tamo neke budzevine na brzini, koje nikad nisu iskoriscene, ali ergonomija misa, polozaj i broj tastera su se do sada najbolje pokazali, jedino sto ga i dalje prave malim, meni bi trebao jos da je bar 1.5x veci (SUV style), pogresno si ti mene shvatio, kada nesto dobro radi, tu se obicno uzima x3 kom, zato ga i merkam .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Po meni za pare koliko kosta, bolji je recimo Zowie EC-01/02. Ima za duplo manje, plus ne boli te glava oko klikova, nema problema koliko ima G502. Ne mogu da nadjem oglas, od onog lika iz Kragujevca koji prodaje nove Intelli, Steelseries itd
::
:: A ako vec hoces da das toliko para, po meni logicnije je dati 2000+ za G502 lightspeed
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: :: ovaj merkam vec neko vreme
:: ::
:: :: https://www.ctshop.rs/logitech-g502-hero-silver-edition-910-005729-opticki-gejmerski-mis-16000dpi-crno-srebrni.htm
:: ::
:: :: vrag ce ga znati pravda li ulozeno, gledam neki zicani da imam kao rezervu, jos nisam nasao nista bolje za vece sake od g502-jke, mozda neko ima bolji savet..
:: ::
:: ::
:: :: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: :: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: :: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 22.04.2021. 09:19 #670072

status: user
broj poruka: 18940
Ja sam imao mogucnost da probam dosta tih miseva, pitao sam se za G502 lighspeed kada sam kupovao, medjutim nije me nesto preterano ubedio kao recimo G903, kog sam na kraju uzeo. Na njemu mi se ne svidjaju klikovi, previse su tvrdi i glasni, tako da cekam da dobije dupli klik da zamenim to za japanske :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: >> 23.04.2021. 10:28 #670100

status: user
broj poruka: 3466

Sta ti se ne dopada bucnost, tvrdoca? :)

Ja npr bas volim kad ima odziv taj neki zvucni i kad pruza otpor kad se bori moj kaziprst i levi klik :)

Kad zviznu ovi na mx master 2s-u, budi u pripravnosti da i njega hirurski operises :)
Japanske naravno samo i nijedne druge :)

:: Ja sam imao mogucnost da probam dosta tih miseva, pitao sam se za G502 lighspeed kada sam kupovao, medjutim nije me nesto preterano ubedio kao recimo G903, kog sam na kraju uzeo. Na njemu mi se ne svidjaju klikovi, previse su tvrdi i glasni, tako da cekam da dobije dupli klik da zamenim to za japanske :
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 23.04.2021. 11:05 #670102

status: user
broj poruka: 18940
Ti si bas uboo dobar primerak dok ti jos uvek radi, obicno taj mis rikne pre bilo kakvih mehanickih kvarova, ali da ne baksuziram, nadam se da neces nikad imati te probleme.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: >> 23.04.2021. 11:15 #670104

status: user
broj poruka: 3466

bas radi, iako je bio poliven necim gaziranim, pocela ona guma, obloga da se izlizuje i nogice one dole teflonske, ali dobro i za to cemo nesto ukrojiti skalpeRom i lepkom za b8000 lepkom :)

:: Ti si bas uboo dobar primerak dok ti jos uvek radi, obicno taj mis rikne pre bilo kakvih mehanickih kvarova, ali da ne baksuziram, nadam se da neces nikad imati te probleme
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acanen .... 05.05.2021. 17:02 #670381

status: user
broj poruka: 921
Izvinjavam se sto nisam ranije odgovorio.
Hvala svima na savetima.

@pajsgudgud
Na CM Xornetu koji sam davno kupio posle godinu dana koriscenja pokvario se skrol ali je mis zamenjen jer je bio pod garancijom. Zamenjeni mis je radio od 2014 do skoro.
Mozda bih mogao da ga ocistim ali mislim da se levi taster pokvario. CM 110 mi lici na miseve koji se dobijaju `gratis` uz cm tastature ali cu da razmislim o kupovini.
@imarkovic
Uzeo bih Xornet v2 (noviji model) ali ga nema u prodaji.
off topic
vidim da planiras da kupis novo kuciste pa ti predlazem da bacis pogled na antec black cube.
u proslom broju casopisa svet kompjutera se moze procitati recenzija tog kucista ali mozes da pogledas i neki review na youtube-u.

Cini mi se da se i CM lite S prodaje zajedno sa nekom cm tastaturom sto verovatno znaci da nije istog kvaliteta kao malo skuplji misevi od tog proizvodjaca kompjuterskih periferija.

Izgleda da cu morati da kupim cm310.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: .... 05.05.2021. 18:09 #670383

status: user
broj poruka: 18940
Hvala ti, ali meni ovo deluje kao plastikaner, ja to ne volim, kod mene prolazi samo debela marinija :)

Imam nekoliko starih Lian Li kucista koja sam nabavljao na razne strane, zelja mi je da imam ovaj Zalman za ITX. Ako ne uspem da ga nabavim, necu nikad ni imati ITX.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Izvinjavam se sto nisam ranije odgovorio
:: Hvala svima na savetima
::
:: @pajsgudgu
:: Na CM Xornetu koji sam davno kupio posle godinu dana koriscenja pokvario se skrol ali je mis zamenjen jer je bio pod garancijom. Zamenjeni mis je radio od 2014 do skoro.
:: Mozda bih mogao da ga ocistim ali mislim da se levi taster pokvario. CM 110 mi lici na miseve koji se dobijaju `gratis` uz cm tastature ali cu da razmislim o kupovini
:: @imarkovi
:: Uzeo bih Xornet v2 (noviji model) ali ga nema u prodaji
:: off topi
:: vidim da planiras da kupis novo kuciste pa ti predlazem da bacis pogled na antec black cube
:: u proslom broju casopisa svet kompjutera se moze procitati recenzija tog kucista ali mozes da pogledas i neki review na youtube-u
::
:: Cini mi se da se i CM lite S prodaje zajedno sa nekom cm tastaturom sto verovatno znaci da nije istog kvaliteta kao malo skuplji misevi od tog proizvodjaca kompjuterskih periferija.
::
:: Izgleda da cu morati da kupim cm310
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acanen .... 05.05.2021. 18:57 #670385

status: user
broj poruka: 921
Pocni da skupljas novac za kupovinu Azza Pyramid 804L.
Imas sliku na sajtu itsvet :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: .... 05.05.2021. 19:40 #670386

status: user
broj poruka: 18940
38k u Comtrade-u? Ne volim ja takvu egzotiku, ja sam vise za klasicnije stvari :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Pocni da skupljas novac za kupovinu Azza Pyramid 804L
:: Imas sliku na sajtu itsvet :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion Re: Ja mogu da svedočim u korist CM310 a i protiv njega 05.05.2021. 20:36 #670388

status: user
broj poruka: 414
CM sa devastator serijom je imao haos problema. Mnogi su bilo neprecizni, sa izuzetno losim reagovanjem na odredjenim povrsinama, do vrlo loseg skrola koji je i tebe zakacio a i tastatura nije bas najkvalitetnija. Sve u svemu losa serija. (par komada(setova) sam reklamirao(sta ces bilo jeftino pa se kupovalo)) Pre sam imao gigabyte laser mislim da je bio M6580X . Mis top, znaci na bas cupavom cebetu ili tepihu radi extra.
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial

:: Odličan miš...kako za palm tako i za claw grip korisnike. Super precizan i napravljen od udobnih materijala. Minus...obloga kabla
:: je pukla posle tri meseca na mestu spajanja sa mišem. Zaista nedopustivo. Pre njega sam imao cm devastator sa istim oblikom spoja i rekao bih istim tipom obloge kabla i sve je radilo odlično nekoliko godina...osim skrola na devastatoru. Popravljan nekoliko puta...na krajunl digao ruke. Sad može biti da je meni zapao faličan ali ko zna.
::
:: CM110 mi liči na 310 ali ga nisam držao u ruci pa sam proceni.
:: Preostala dva su mi ružna i to je to :). Nisam imao priL-I-K-E da ih koristim pa ne mogu da kažem ništa konkretnije
:: support normalit
::
:: GA B450 Gaming X, AMD Ryzen 2600, Kingston 16GB @3466Mhz r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, RX580, Chieftec modular 750W.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs