Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Pocophone F1,ima li mu pomoci ?
STRANA 1 OD 1
zoxinos Pocophone F1,ima li mu pomoci ? 24.04.2021. 11:49 T68197

status: user
broj poruka: 2
Pozdrav forumasi.Ako neko moze da pomogne bio bih mu zahvalan.Problem sa telefonom je taj sto on vrlo retko detektuje SIM karticu.Isprobano je u oba slota.Kad detektuje karticu radi super.Sve funkcionise.Onda posle nekog vremena prestane da radi sa SIM karticom,tj. ne detektuje je.Tada se cesto desava da i WIFI ne radi,mozda i malo koci tel.Otkljucao sam boot loader,ubacio najnoviji google pixel room i isto se desava.Da li je problem sa citacem kartica ili je nesto drugo,ne znam.Zanima me samo,da li se moze poraviti,i da li se isplati.Telefon je li licno moj i ocuvan je super.Poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Male su sanse 24.04.2021. 12:04 #670132

status: user
broj poruka: 3466

Da si skrljao oba sim citaca istovremeno, a i da je hw problem, ne bi uopste video kartice.

Jel od pocetka bilo tako ili nakon neke softverske intervencije apdejta rutovanja flesovanja?

Najbolje je da instaliras fabricki stock rom 9-ku ili 10-ku i vidi sta ce da se desava.

Sve je popravljivo, ali softver mozes i sam ako je do njega.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zoxinos Re 24.04.2021. 12:17 #670133

status: user
broj poruka: 2

Kupio sam nov telefon.Kartica radi i onda odjednom se izgubi,ne detektuje je telefon.Onda ugasim ili restartujem tel. i onda ponovo proradi,tj. ako ne proradi odmah prodje neko vreme pa tel .ponovo detektuje karticu.Dok je radio normalno,padao mi je nekoliko puta ali je uvek bio u spigen zastiti i sa pancerom.Probacu i sa fabrickim romom pa cu javiti.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re 24.04.2021. 12:23 #670134

status: user
broj poruka: 3466

Pa ako je poceo da brljavi nakon padova, logicno je sta je u pitanju. Ne pomaze ni spigen ni staklo kod tih udara kad se nesto razvali unutra.

::
:: Kupio sam nov telefon.Kartica radi i onda odjednom se izgubi,ne detektuje je telefon.Onda ugasim ili restartujem tel. i onda ponovo proradi,tj. ako ne proradi odmah prodje neko vreme pa tel .ponovo detektuje karticu.Dok je radio normalno,padao mi je nekoliko puta ali je uvek bio u spigen zastiti i sa pancerom.Probacu i sa fabrickim romom pa cu javiti
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 SIM 24.04.2021. 16:57 #670135

status: user
broj poruka: 1234
Probaj drugu SIM karticu u tom telefonu. Ili tu karticu u drugom telefonu. Jel uopste ne vidi karticu ili telefon izgubi mrezu?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nema SIMe, nema ni DeRoka... 24.04.2021. 18:52 #670137

status: user
broj poruka: 6643
Relativno čest problem kod xi. Gubi kontakt sa sim karticom. Zašto? Zato što je oksidirala sim na kontaktima ili igličasti kontakti, zato što je nepravilno sečena, zato što nije idealne površine, zato što je ušla prljavština, vlaga, masna isparenja, tečnosti... dakle, sve živo hardverski i baš ništa softverski. Ugasi, izvadi tacnu, obriši kontakte sim magičnom ili grubljom krpom, može i alkohol... kontakte unutra... teško, ali bar izduvaj slot, pažljivo vrati. Ovo je fix u 95% slučajeva. A ponovo se nekad javi kad prođe vreme i obično nakon što telefon kljokne na pod. Sledeće je zamena sim kartice. A onda i telefona, ali to još nisam video/čuo.
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Nema SIMe, nema ni DeRoka... 24.04.2021. 19:25 #670138

status: user
broj poruka: 3466

Ili citaca sim kartice kompletnog, pa da onda ne drma telefon o pod i niz stepenice

https://ibb.co/XprJSPN



:: Relativno čest problem kod xi. Gubi kontakt sa sim karticom. Zašto? Zato što je oksidirala sim na kontaktima ili igličasti kontakti, zato što je nepravilno sečena, zato što nije idealne površine, zato što je ušla prljavština, vlaga, masna isparenja, tečnosti... dakle, sve živo hardverski i baš ništa softverski. Ugasi, izvadi tacnu, obriši kontakte sim magičnom ili grubljom krpom, može i alkohol... kontakte unutra... teško, ali bar izduvaj slot, pažljivo vrati. Ovo je fix u 95% slučajeva. A ponovo se nekad javi kad prođe vreme i obično nakon što telefon kljokne na pod. Sledeće je zamena sim kartice. A onda i telefona, ali to još nisam video/čuo
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 25.04.2021. 06:00 #670147

status: user
broj poruka: 9460
Verovatno treba prekuglati hibrid ic wifi/bt/sim.
Verovatno je all in one, cim ti i wifi steka.
Obicno se ti cipovi greju ko blesavi. Odlaze na svim telefonima, a najcesce nekad na LG g seriji.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: .... 25.04.2021. 06:55 #670148

status: user
broj poruka: 6643
... u tem slučaju, ne bi trebalo da proradi kad se obriše i vrati sim nazad. Iako je i to u osnovi problem kontakta, ne bi trebalo da se vađenjem i vraćanjem popravi stvar.... mada, ovaj deo sa Wi-Fi, to jeste indikator koji sam omašio u njegovom postu, ne sećam se da je to kod xi-Mi u bio pridruženi problem za koji sam dao `rešenje`.

update. LONG LIVE PICIBERSER.
Vidi, rešili su update i live.



Budale računaju na sreću.

:: Verovatno treba prekuglati hibrid ic wifi/bt/sim
:: Verovatno je all in one, cim ti i wifi steka
:: Obicno se ti cipovi greju ko blesavi. Odlaze na svim telefonima, a najcesce nekad na LG g seriji
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: .... 25.04.2021. 09:10 #670149

status: user
broj poruka: 3466

Jeste aio ic, desno od kamere odmah.

Pomaze prekuglavanje kod tog problema. Sreca pa mu nije rikavela skroz, obicno izgubi imei kad je zreo za prekuglavanje i ima taj problem.

Samo opet, nemoj da ti ispada jer retkost je da neko uzme futrolu sa absorbing slojem i tvrdom plastikom koja bas bas stiti od padova, udaranja itd :)
Prezivi ekran ali se razlemi nesto unutra :)


:: Verovatno treba prekuglati hibrid ic wifi/bt/sim
:: Verovatno je all in one, cim ti i wifi steka
:: Obicno se ti cipovi greju ko blesavi. Odlaze na svim telefonima, a najcesce nekad na LG g seriji
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp ... 25.04.2021. 09:18 #670150

status: user
broj poruka: 3466

Naravno da je zasticena ta particija i taj `sektor` telefona. Kada bi moglo sa usb kablom da se to radi, svi bi se okrenuli biznisu leva ruka desni dzep i radili upisivanje prepisivanje, drndanje bilo kakve vrste.

Mora alat. hydra, octo, umt mogu da smandrljaju to u 3 klika otpriL-I-K-E.

Modem stvarcice su u protect_f i u protect_s delu, ali svakako mtk moze lako da se ubije skroz da vise nema ni kameru ni filmove pa da ti ne gine kacenje na jednu od kutijica i upisivanje eng fw




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Nov član....tema o mobilnim...stil pisanja prepoznatljiv... 25.04.2021. 10:36 #670152

status: user
broj poruka: 3737
Bem ti ljude...
support normality

GA B450 Gaming X, AMD Ryzen 2600, Kingston 16GB @3466Mhz r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, RX580, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Nov član....tema o mobilnim...stil pisanja prepoznatljiv... 25.04.2021. 11:14 #670153

status: user
broj poruka: 3466
I ja sam nekako primetio pajs ali reko ajde mrzi me da komentarisem. Svuda oko nas paranormalne aktivnosti jbg ali bitno da se pise i da dobojamo ideje kako uraditi neki bajpas :)


EDIt
Ne znam sto mi je gornji post ovaj za umt sto sam hteo da odg icesd u gugl login preskakanju temi zavrsio ovde. Jbg
:: Bem ti ljude..
:: support normalit
::
:: GA B450 Gaming X, AMD Ryzen 2600, Kingston 16GB @3466Mhz r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, RX580, Chieftec modular 750W.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs