Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
mb air 2020 procena onako hitno ekspresno
STRANA 1 OD 1
duqp mb air 2020 procena onako hitno ekspresno 26.04.2021. 17:54 T68201

status: user
broj poruka: 3466

cao

Odmah da kazem mana je sto je rose gold boja, ali je 2020gen i 512gb ssd i cena je 600eur. Neka random obicna torba i stalak od 20ak eur ide uz masinu i punjac i par nekih kablica. Nije lupan, otvaran, polivan itd

Cist od icloud, jedna devojka ne moze jednostavno na mac i hoce da kupi sebi neki windows racunar

https://ibb.co/BCqw07R
https://ibb.co/ZXpgjf4

Samo vikajte valja ili ne valja ponuda i da se teleportujem u NS :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 26.04.2021. 18:26 #670193

status: user
broj poruka: 2998
Mislim da je cena skroz korektna.
A opet, ne bavim se kupovinom i prodajom polovnih stvari, ali da mi neko ponudi savrseno ocuvanu masinu po ovoj ceni, i naravno da baterija drzi, delovalo bi mi kao dobra ponuda. A sto se tice boje, svakako moze da se baci neki skin preko ako nekome smeta. Mada ni rose gold nije ruzna boja, nije bas bas roze.

Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: re 26.04.2021. 19:24 #670194

status: user
broj poruka: 3466

Nemam ja problem sa rozle bojom, jedan telefon mi je rose gold i bez ikakve maske ga nosim bas radi fore. Ali dzabe skin kad stavim, wood rock tamo iza ekrana, moram i foliju na onaj deo oko tastature, ali stvarno mi ne smeta.

Drugar je pre 2 nedelje uzeo 2017 sa 128gb ssd za 500e silver, aj kao samsonite torba, par puta upaljen i blejao nekoriscen, po njemu dobra kupovina ali ovo je stvarno po meni super izbor iako imam air vec, bolje bi mi legao jedan mb pro ali sta je tu je :)

Fascinantna stvar je ta da ljudi beze od apple laptopova zbog `starinske tastature kao na mobilnim telefonima` gde ja kazem pa ima usb ima bt uzme se dodatna, i dobijem odgovor koja dodatna tastatura u starbucks uz laptop. Zgranem se kako razmisljaju. A bukvalno koriste samo touchpad i otkucaju mozda 3 puta 10 slova dok piju tu kafu. Snobizam jbni

:: Mislim da je cena skroz korektna
:: A opet, ne bavim se kupovinom i prodajom polovnih stvari, ali da mi neko ponudi savrseno ocuvanu masinu po ovoj ceni, i naravno da baterija drzi, delovalo bi mi kao dobra ponuda. A sto se tice boje, svakako moze da se baci neki skin preko ako nekome smeta. Mada ni rose gold nije ruzna boja, nije bas bas roze
::
:: Informaciona pismenost
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Cena je korektna 26.04.2021. 21:41 #670198

status: user
broj poruka: 9380
Ali kupovina besmislena. Svako ko je u Apple svetu ne uzima u razmatranje nista osim M1 cipa.
Za 599$ dobijes Mac Mini sa M1. 999$ Macbook air.
Cena je korektna ali ja ga nikada ne bih kupio za sebe.

Mislim da razumes sugestiju.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Cena je korektna 26.04.2021. 21:48 #670201

status: user
broj poruka: 3466

Razumem, zato sam i pitao jer sam ispao iz toga i nisam ni gledao minije ni erove :)

Hvala bato

:: Ali kupovina besmislena. Svako ko je u Apple svetu ne uzima u razmatranje nista osim M1 cipa
:: Za 599$ dobijes Mac Mini sa M1. 999$ Macbook air
:: Cena je korektna ali ja ga nikada ne bih kupio za sebe
::
:: Mislim da razumes sugestiju
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 26.04.2021. 22:58 #670204

status: user
broj poruka: 2998
Samo sto tesko da moze da se nadje M1 po toj ceni kod nas. Sa SSD od 512 u je oko 170.000, mislim da je to malcice vise od 9.
E sada, ako kod nas ima MacBook za oko 95.000 to je vec druga stvar.

Mac mini, najslabiji je kod nas oko 900 eura ako se ne varam, plus ekran, plus periferije, plus nije prenosan na nacin na koji to jeste laptop, mislim mozes da ga stavis u torbu i odneses negde ali ono... Nekako mi ta racunica ne ide.

Hocu reci, jesu M1 uredjaji strava i daju vise performansi po vatu i dolaru, ali mi je cudna sugestija u Srbiji kupiti nesto po americkim cenama.


Ili je meni promakao neki uvoznik/radnja koji prodaju Mac Mini i Air za 9 i 9, respektivno?
Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Razumeo je poentu 26.04.2021. 23:44 #670206

status: user
broj poruka: 9380
On koristi, ili je koristio Apple. Svako ko je u tom svetu a nema para za bacanje, uglavnom uredjaje kupuje u Americi ili negde preko.

Otud zakljucak da cena jeste korektna, za kupca koji hoce logo. Kupac koji hoce performanse i stvarne benefite Apple ekosistema se uglavnom iscima da ga dovuce odnekud preko. Ja im licno ne bih ostavio te pare u zivotu. Pre bih se iscimao da iskopam nekoga da mi donese iz USA, pa makar trajalo i godinu dana.
MBP iz potpisa me je izasao 1350€ iz Amerike. U tom trenutku je u iStyle kostao preko 2000€. Dao sam pare prijatelju koji je isao u posetu sestri u USA i zadrzao se tamo preko mesec ipo dana.

Kupovina MB sa Intel procesorom u dansnje vreme je cisto bacanje para, tj. kako sam napisao gore, kupovina logoa.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ovaj i jeste iz USA 27.04.2021. 04:45 #670207

status: user
broj poruka: 3466

Pre je mnogo lakse bilo, stjuardese lete bar 2 puta nedeljno ny/bg i uz malo moljakanja donele bi bilo sta za licnu upotrebu, kad tad im zatreba nesto ovde pa smo imali drugsrsku saradnju ali vremenom su se obezobrazile i sad smo eventualno na cao i nema nista novo.

Jeste najbolja varijanta kupovina tamo, pa makar i da se leti 16h do tamo i pazari.

Pre nekoliko dana, reci cu klijent, NY, opskrbljen sa 3 laptopa sve windows, yoge, carboni radi jedan fin posao i zali se na windows i ubi me u pojam da na 4tb ext hdd dihne hakintosh i ja stao i gledam koja glupa operacija je u pitanju i suzdrzim se od komentara osim da uzme jedan zaseban nvme i da tako prodje period adaptacije na mac os a da u nekom momentu uzme jednog mac-a i mbp i da nastavi gde je stao i na pravi način. Covek je jedini tamo u okruzenju sa Windows sistemom i nije ga povuklo ni da proba touchpad od apple laptopova.

Kad je posao u pitanju i produktivnost , stvarno je ta jabuka najbolje nesto sto bi trebalo da se koristi

Hvala za skretanje pažnje na m1, ladno bih to preskocio i zakovao se nepotrebno sa intelom i napravio los potez


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 27.04.2021. 15:02 #670212

status: user
broj poruka: 3974
Pa samo fool kupuje u pilicarskom iStyle-u. KP ima jako korektnu cenu za Apple proizvode, a ko hoce da se cima, moze I busom do Beca, ali izadje mu na isto, mozda I skuplje.

USA opcija je naravno super, ko moze da je izvede.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 27.04.2021. 16:42 #670213

status: user
broj poruka: 1991
nista ispod Pro modela i ono M1 zvuci fensi .)
__________________________
https://docdro.id/nTJrZ2P

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: ... 27.04.2021. 17:01 #670214

status: user
broj poruka: 3466

Za malo pa m3 gtr

:: nista ispod Pro modela i ono M1 zvuci fensi .
:: _________________________
:: https://docdro.id/nTJrZ2
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC M4 G82 27.04.2021. 17:13 #670215

status: user
broj poruka: 9380

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 27.04.2021. 17:17 #670216

status: user
broj poruka: 3974
Ja cekam novi Pro, i bice kupovine! :D

M1 je zmaj ali M1X ga drzi!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs