Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Weller vrhovi za LR21 (Pitanje za elektronicare)
STRANA 1 OD 2  
imarkovic Weller vrhovi za LR21 (Pitanje za elektronicare) 11.05.2021. 20:15 T68228

status: user
broj poruka: 18940
Pošto nisam naišao na netu, a imam mali problemčić, možda neko ima ideju.

Elem, koristim Weller stanicu sa LR21 ručkom, imam nekoliko PTB vrhova koji su veoma dobri, generalno mogu na ovu ručku, ali nervira me što su dugački, pa cevčica mora da se napinje dosta (pošto ima oprugu) i ne može da se navrti više od jedan i po navoja.

ET vrhovi su originalni za LR21, a PBT imaju produžetak od nekih 4mm, koji je sastavljen/utisnut na prvi deo vrha. Pokušao sam da ga skinem, ali nema šanse. Razmišljao sam da ga isečem bonsekom, ali ne znam da li će to uticati na njegov vek trajanja, nisam siguran da li smem to da uradim, a ne bih da uništim vrhove koji koštaju po 10eu.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Weller vrhovi za LR21 (Pitanje za elektronicare) 11.05.2021. 21:08 #670507

status: user
broj poruka: 7695
Skrati ga slobodno,ne menjas mu tako strukturu materijala,pa i nemas puno izbora..
Ja brusilicom skinem to za sekundu.Nisam siguran da li ima vrh u sebi grejac,ako
ima budi pazljiv.Ja sam brusilicu kupio samo za takve stvari,bonsek nisam uzeo u ruke odavno.



:: Pošto nisam naišao na netu, a imam mali problemčić, možda neko ima ideju.
::
:: Elem, koristim Weller stanicu sa LR21 ručkom, imam nekoliko PTB vrhova koji su veoma dobri, generalno mogu na ovu ručku, ali nervira me što su dugački, pa cevčica mora da se napinje dosta (pošto ima oprugu) i ne može da se navrti više od jedan i po navoja
::
:: ET vrhovi su originalni za LR21, a PBT imaju produžetak od nekih 4mm, koji je sastavljen/utisnut na prvi deo vrha. Pokušao sam da ga skinem, ali nema šanse. Razmišljao sam da ga isečem bonsekom, ali ne znam da li će to uticati na njegov vek trajanja, nisam siguran da li smem to da uradim, a ne bih da uništim vrhove koji koštaju po 10eu
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.05.2021. 21:18 #670509

status: user
broj poruka: 18940
Pa nema grejac u vrhu, skida se vrh: shorturl.at/fjzFV

Ovaj deo sa donje strane je problem zbog duzine i nema ispod supljinu kao ET vrh.
Ne znam zasto je ovako utisnut kao poseban deo.


Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: >> 11.05.2021. 21:29 #670510

status: user
broj poruka: 7695
Ako nema keramiku u sebi seci slobodno ,ako ima ne znam sta da ti kazem.


:: Pa nema grejac u vrhu, skida se vrh: shorturl.at/fjzF
::
:: Ovaj deo sa donje strane je problem zbog duzine i nema ispod supljinu kao ET vrh
:: Ne znam zasto je ovako utisnut kao poseban deo
::
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.05.2021. 23:09 #670511

status: user
broj poruka: 18940
Nasao sam Plato, pa sam ga secnuo i obradio malo, da ne secem Weller, unutra je cist bakar, tako da nije keramika. Deo u obliku cepa na dnu deluje mi kao da je legura celika, tvrdo je. Videcemo kako radi.

Edit: kada se skrati ceo donji deo, malo je previse skraceno, tako da sada moram da pravim dodatni adapter, kako bi moglo da se koristi bez problema i da dodiruje termosondu koja je spustena dole unutar grejaca, mora da dodiruje vrh radi kontrole temperature.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 12.05.2021. 13:05 #670517

status: user
broj poruka: 18940
Inace, ova rucka LR21 je jedna od najboljih, ako ne i najbolja rucka koju je Weller napravio.

Proizvodi se vec preko 30god. jos uvek, zato sto je vrlo efikasna, skoro za sve radove, a ima nenormalno izdrzljiv grejac, jednom sam kupovao grejac za rezervu od coveka koji je bio pred penzijom, pricao mi je da lemilicu nije gasio, grejac mu je crkao posle 25god., neverovatno

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: >> 12.05.2021. 15:29 #670518

status: user
broj poruka: 7695
Weller je najjaci za lemilice ,nema price ,ja koristim lemnu stanicu ZD sa regulacijom temperature analognu ,rucka je bas lagana ,grejac za nju je isto malo skuplji ,a uz to imam i pistolj lemilicu.


:: Inace, ova rucka LR21 je jedna od najboljih, ako ne i najbolja rucka koju je Weller napravio.
::
:: Proizvodi se vec preko 30god. jos uvek, zato sto je vrlo efikasna, skoro za sve radove, a ima nenormalno izdrzljiv grejac, jednom sam kupovao grejac za rezervu od coveka koji je bio pred penzijom, pricao mi je da lemilicu nije gasio, grejac mu je crkao posle 25god., neverovatno
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: >> 12.05.2021. 19:18 #670520

status: user
broj poruka: 3466

weller je bicikl naspram den-on-a, mislim da ss 8400 i dan danas kosta 400 500 eur kao i kad se pojavio pre hiljadu godina, tu su i jbc goot:) i dal se brend zove pace

Sve one u sustini rade posao, ali npr goot je meni kao svemirski brod naspram svih. Iako napucan opcijama, ne crkava zbog auto on off, u par sekundi dostize bilo koju odabranu temperaturu, hot swap vrhovi, a ima ih milion vrsta, krivuljaka, pljosnatih, spicastih, ma sve sve.

i naravno nepogresivi thru hole lem na koji su se fokusirali kao posebnu stavku kod lemljenja, da bi se sto manje mucili :)





:: Weller je najjaci za lemilice ,nema price ,ja koristim lemnu stanicu ZD sa regulacijom temperature analognu ,rucka je bas lagana ,grejac za nju je isto malo skuplji ,a uz to imam i pistolj lemilicu
::
::
:: :: Inace, ova rucka LR21 je jedna od najboljih, ako ne i najbolja rucka koju je Weller napravio.
:: ::
:: :: Proizvodi se vec preko 30god. jos uvek, zato sto je vrlo efikasna, skoro za sve radove, a ima nenormalno izdrzljiv grejac, jednom sam kupovao grejac za rezervu od coveka koji je bio pred penzijom, pricao mi je da lemilicu nije gasio, grejac mu je crkao posle 25god., neverovatno
:: ::
:: :: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: :: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: :: Gordon Allport
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 12.05.2021. 20:23 #670521

status: user
broj poruka: 18940
Pa...Bas bicikl..Ne bih se bas slozio. Evo ti moje iskustvo iz prve ruke, sklon sam tome da imam kvalitetan alat i nikad nemam mira dok to ne dobijem.
Uporedicu Weller, ERSA, Den-on, JBC iz profesionalnih serija, uslovno receno. Od JBC sam imao duvaljku. Nisam imao samo Metcal i PACE. Bio je jedan oglas za PACE duvaljku i lemilicu u jednom koji se vrteo godinu dana na kp.

Slucajno sam naleteo i kupio Den-on SS-8100 nov neotpakovan iz Amerike za neke smesne pare, nabavio sam 110-220 ispravljac napona da bih mogao da je koristim. Kod nas je SS-8400 nekih 450eu. U Americi je ova firma toliko nepopularna.
Lemilica je mnogo simpa, mala, malena baza i nema puno razL-I-K-E izmedju nje i novijih modela, sta vise oni imaju svega 3 modela takvih lemilica vec poslednjih ko zna koliko godina. Grejac je keramicki, vrhovi su izuzetno kvalitetni, ali nazalost lemilica ipak nema takvu moc kao Weller. Treba da otcepis temperaturu dosta da bi topila kako treba i opet nema dovoljnu moc, zato je koristim samo za male stvari. Mislim da bih mogao K5 rucku da koristim na mojoj bazi.
Den-on (DIC:) je jako ozbiljna firma preuzmerena na industrijsku opremu, a te sitne lemilice im nisu prioritet.
Nekad je naziv bio Denon, pa su se odvojili, za audio i elektro industriju, tako je nastao Denon audio.

goot je neki srednji segment, oni nisu na tom nivou, ali sasvim korektna firma, imaju naravno i profi stanice i beskonacno sitnog alata i opreme. Nije za poredjenje sa Den-on-om,niti Weller-om, niti ERSA-om. Oni su vise neka home varijanta i za to jako dobri.

JBC je izuzetno kvalitetan, imaju stvarno hi-end stanice i veoma male, precizne i mocne rucke, sve digitalno, ali preskup za ono sto nudi, verovatno zato sto su takodje preorijentisani na industrijsku opremu. Mnogo mnogo skupa oprema. Duvaljku sam uzeo polovnu i fino me sluzila, medjutim dosta sam radio sa njom i otisla je PCB ploca, grejac, posto je stari model, nisam mogao da nabavim delove.

PACE je americka firma i takodje su skupi i dobri, ali meni licno su njihove rucke odvratno veL-I-K-E, debele nekako.
Metcal je interesantan, u Americi mislim da se najvise ceni, rucke su im slucne kao kod JBC.

ERSA, nema tu mnogo price, veoma poznata firma i kvalitetna, stvar ukusa, meni licno se svidjaju pico stanice, veoma su precizne i cena je veoma pristupacna za konkretno taj model.

Sto se tice Weller-a, ipak kada se sve sabere i oduzme, svaki profesionalac voli da radi sa Weller-om. Nekako, pored svih lemilica, najprijatniji je za rad. Ali, ne treba izostaviti da je svaka pomenuta firma sa tradicijom i garancijom kvaliteta, sve od njih su dobre, pa ko sta voli.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ja jos nisam naisao na bolje, pouzdanije 13.05.2021. 07:07 #670523

status: user
broj poruka: 10985
za rad udobnije lemilice od Weller-ove `magnastat` linije. Nazalost, vec godinama
je nemama, danas radim uglavnom sa DEN-ON SS-8200 i jednom ``providnom kineskinjom`` (regulacija temp. takodje u rucki). Rade ove, ali Weller mi ostade u svetloj uspomeni.
https://is.gd/holHEC

@igormarkovic: jesi li se raspitao na Alibabi i 40 razbojnika/amazoniji/ibeju?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ja jos nisam naisao na bolje, pouzdanije 13.05.2021. 08:49 #670524

status: user
broj poruka: 18940
Mislis za JBC? Ma jok, nema toga tamo, ne postoji ni jedan deo tamo, to mora iskljucivo preko dobavljaca.. Cak ima nesto tanko u trgovinama elektronike, mislim na Mouser i ostale. Najvise ima Weller, ERSA itd., ali JBC je specifican za nabavku i skup je, tako da sam odustao od te price, ovo je bilo staro jedno 20g. i jednostavno JBC prekida da proizvodi. Kod Weller-a nije tako.

Za to sto meni treba uzeo sam u Lidlu gasnu lemilicu 3u1, ima torch, duvaljku na topao vazduh i lemilicu, sve to za 2 soma, Parkside. Prezadovoljan sam, ne mora baza, samo gas i vozi.

Sto se tice magnastat, nisam imao priL-I-K-E da radim, ali znam da je bila jako popularna kod servisa. Imas po kupujemprodajem, prodaju je dosta i ima novih delova za nju, meni licno se ne svidja ideja menjanja vrhova, najbolje resenje mi je analogna regulacija, ali ako volis i ako si navikao, mozes je nabaviti preko kp, trenutno je losa ponuda, ali s vremena na vreme neko oglasi.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: za rad udobnije lemilice od Weller-ove `magnastat` linije. Nazalost, vec godinama
:: je nemama, danas radim uglavnom sa DEN-ON SS-8200 i jednom ``providnom kineskinjom`` (regulacija temp. takodje u rucki). Rade ove, ali Weller mi ostade u svetloj uspomeni
:: https://is.gd/holHE
::
:: @igormarkovic: jesi li se raspitao na Alibabi i 40 razbojnika/amazoniji/ibeju
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Preskupe su danas velerke kod nas. 13.05.2021. 10:21 #670526

status: user
broj poruka: 10985
Za ``Magnastat soldering iron 50 W, 24 V, with adapter PT 7 and soldering tip LTM`` u mikroprincu traze preko 100 jewra. Osim toga, doslo je do modifikacije dizajna, pa stari vrhovi ne mogu bez adaptera.
Ovo mi se cini veoma zanimljivim:
``stanica`` Womax W-LP 50R
https://www.jakovsistem.com/?p=242707
kao i:
W-LP 15, koja radi na 5V DC, (usb prikljucak, ako sam ``razumeo`` fotku). Sjajna za osetljive komponentice, sa malecki pinovi...
https://kupinaklik.com/?p=45261


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Preskupe su danas velerke kod nas. 13.05.2021. 10:38 #670527

status: user
broj poruka: 7695
Imam ja tu W-LP 15 usb ,dobra je lemilica ,ona je za sitne kontakte ,za slusalice itd ..
radi i na power bank od 5 v ,ja kad je koristim prikljucim je na drugi komp.Radi i na punjacu za mobilni.

Weller je americka firma sa dugom tradicijom od 1945 ,prvi su izmislili pistolj lemilicu ,sa transfomatorima.
https://www.weller-tools.com/professional/EUR/en/Home


:: Za ``Magnastat soldering iron 50 W, 24 V, with adapter PT 7 and soldering tip LTM`` u mikroprincu traze preko 100 jewra. Osim toga, doslo je do modifikacije dizajna, pa stari vrhovi ne mogu bez adaptera
:: Ovo mi se cini veoma zanimljivim
:: ``stanica`` Womax W-LP 50
:: https://www.jakovsistem.com/?p=24270
:: kao i
:: W-LP 15, koja radi na 5V DC, (usb prikljucak, ako sam ``razumeo`` fotku). Sjajna za osetljive komponentice, sa malecki pinovi..
:: https://kupinaklik.com/?p=4526
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Preskupe su danas velerke kod nas. 13.05.2021. 10:52 #670528

status: user
broj poruka: 18940
https://www.mikroprinc.com/sr/proizvod/lemilica-weller-tcps-50w-24v
Jeste, skupa je, ali to kad kupis, dozivotno ce da te sluzi.

Sve najbolje sam cuo za SS-8200, ona je oko 100eu, sa njom pretpostavljam da mozes apsolutno sve da radis, a ja mogu da preporucim ovo kao najbolju ERSA rucku, zagreva se za minut i vrlo je mocna:
https://www.mikroprinc.com/sr/proizvod/lemilica-ersa-multitip-25-25w

PS vidim da sada na ebay-u ima brdo JBC delova i lemilica.

Zaboravih da pomenem japanksi Hakko, kopiran u milijardu primeraka od strane Kineza.
Jedan od poznatijih FX-888D, oko 100eu je cena.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Za ``Magnastat soldering iron 50 W, 24 V, with adapter PT 7 and soldering tip LTM`` u mikroprincu traze preko 100 jewra. Osim toga, doslo je do modifikacije dizajna, pa stari vrhovi ne mogu bez adaptera
:: Ovo mi se cini veoma zanimljivim
:: ``stanica`` Womax W-LP 50
:: https://www.jakovsistem.com/?p=24270
:: kao i
:: W-LP 15, koja radi na 5V DC, (usb prikljucak, ako sam ``razumeo`` fotku). Sjajna za osetljive komponentice, sa malecki pinovi..
:: https://kupinaklik.com/?p=4526
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Svojevremeno, pre nego sto sam nabavio SS-8200 13.05.2021. 14:02 #670530

status: user
broj poruka: 10985
imao sam neregulisanu Iskrinu lemaljku (kupljenu pred raspad YU) od 25 W (Weller-ku je imao moj brat od tetke, u cijem ``kucnom servisu`` sam je i ja koristio tokom poslednje dekade XX veka i par godina pride). Ovu iskricu sam terao preko trijak-regulatora. E, kad su mi poriknjavali vrhovi, uzeo sam par erzinih vrhova (supljih, za ``nataknuti``) koji su se precnikom i duzinom uklapali u iskru (s tim sto su ovde ulazili u grejni deo) ali bi se, da nije bilo regulatora, istopili k`o grudva snega a crkao bi i grejac. Elem, kada sam odlucio da, najzad, i ja sebi pribavim pravu lemaljku, pojavila se i ova Den-on-ova i to po veoma povoljnoj ceni (nizoj od, po osnovnim karakteristikama slicne Ersine). Evo, maltene dvadesetak godina radi besprekorno (u neko dogledno vreme kupicu novi vrh, za rezervu).

@Obrade, hvala za info. Na fotki se vidi USB prikljucak, ali je greska u tekstu gde pise da je napajanje na 230 VAC. Stvarcica zanimljiva/korisna a JEFTINA (parce reform-torte i solja kapuccina u prosecnoj slasticarni).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 15.05.2021. 22:37 #670565

status: user
broj poruka: 18940
update: testirao sam vrh, nazalost degradiran je. Ne moze vise da topi kao pre. Recimo ranije na 350c kada se prinese bezolovni kalaj, odmah ga topi, a sada treba vremena dok krene da ga topi, degradiran je. Dobro je da nisam secnuo Weller-ov vrh, mada mi zao i za ovaj Plato, ali eto bar sada znamo da se to ne radi, vrh kakav takav, ne dirajte :).

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Preskupe su danas velerke kod nas. 16.05.2021. 00:13 #670570

status: user
broj poruka: 3466

Hakko 888 je vrh, ali pravi onaj njihov ne replika. Masa ljudi i kolega forumasa samo i iskljucivo hakko koriste.

Mene bi odvracala jedino boja, kad bi pink varijanta postojala pojurio bih i posvetio se udisanju kalaja :D


:: https://www.mikroprinc.com/sr/proizvod/lemilica-weller-tcps-50w-24
:: Jeste, skupa je, ali to kad kupis, dozivotno ce da te sluzi.
::
:: Sve najbolje sam cuo za SS-8200, ona je oko 100eu, sa njom pretpostavljam da mozes apsolutno sve da radis, a ja mogu da preporucim ovo kao najbolju ERSA rucku, zagreva se za minut i vrlo je mocna
:: https://www.mikroprinc.com/sr/proizvod/lemilica-ersa-multitip-25-25
::
:: PS vidim da sada na ebay-u ima brdo JBC delova i lemilica
::
:: Zaboravih da pomenem japanksi Hakko, kopiran u milijardu primeraka od strane Kineza.
:: Jedan od poznatijih FX-888D, oko 100eu je cena
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: :: Za ``Magnastat soldering iron 50 W, 24 V, with adapter PT 7 and soldering tip LTM`` u mikroprincu traze preko 100 jewra. Osim toga, doslo je do modifikacije dizajna, pa stari vrhovi ne mogu bez adaptera
:: :: Ovo mi se cini veoma zanimljivim
:: :: ``stanica`` Womax W-LP 50
:: :: https://www.jakovsistem.com/?p=24270
:: :: kao i
:: :: W-LP 15, koja radi na 5V DC, (usb prikljucak, ako sam ``razumeo`` fotku). Sjajna za osetljive komponentice, sa malecki pinovi..
:: :: https://kupinaklik.com/?p=4526
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.05.2021. 13:05 #670579

status: user
broj poruka: 18940
update2: ipak nisam ostao miran, resio da ozbiljnije analiziram ovaj vrh, koji sam presekao bonsekom. Bilo mi je cudno zasto se ne greje ravnomerno, pa sam zakljucio da je to zbog neravnina, nastavio sam da smirglam uz pomoc busilice na velikom broju obrtaja. Vodena smirgla 500 ga je potpuno izravnjala, kada sam probao, to je to, sada lepo topi. Ipak se ne isplati ova rabota, mada to verovatno niko i ne radi sem mene.. Najbolje novi vrh :)

@duqp, video sam da ima srebrna varijanta, jos odvratnije nego plavo-zuta.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: >> 16.05.2021. 13:21 #670580

status: user
broj poruka: 3466

posle toliko prakse mozes lagano da predjes u zubotehniku i da oblikujes cirkonijum :)
bravo

a vezano za temu i boje, sva sreca pa je lako sve umotati u matte black foliju i uzivati u pravoj boji :)

kad sam video ovaj novi oppo x3 dobio sam ideju da sve natezem i ukrajam foliju i da seckam skalpeRom :)

:: update2: ipak nisam ostao miran, resio da ozbiljnije analiziram ovaj vrh, koji sam presekao bonsekom. Bilo mi je cudno zasto se ne greje ravnomerno, pa sam zakljucio da je to zbog neravnina, nastavio sam da smirglam uz pomoc busilice na velikom broju obrtaja. Vodena smirgla 500 ga je potpuno izravnjala, kada sam probao, to je to, sada lepo topi. Ipak se ne isplati ova rabota, mada to verovatno niko i ne radi sem mene.. Najbolje novi vrh :
::
:: @duqp, video sam da ima srebrna varijanta, jos odvratnije nego plavo-zuta
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed U principu, vrhovi za kvalitetne lemilice... 16.05.2021. 19:20 #670584

status: user
broj poruka: 10985
zasticeni su ``elektrolitickim gvozdjem`` (jer, goli bakar bi se topio pri cemu bi se vrh ``nazubljivao`` svaki cas - maltene posle svakog nacinjenog lema morao bi biti smirglan).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: U principu, vrhovi za kvalitetne lemilice... 16.05.2021. 20:19 #670585

status: user
broj poruka: 18940
Da, tako je, tačno se vidi da je srednji deo ispunjen bakrom, a ceo presvučen tim slojem debljine oko pola milimetra. Kada dođe do bakra, vrh krene da se troši jako brzo..

Najjači su mi oglasi za lemilice, kad zašilje vrhove kao igla, ismirglaju bakar do visokog sjaja :).

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: zasticeni su ``elektrolitickim gvozdjem`` (jer, goli bakar bi se topio pri cemu bi se vrh ``nazubljivao`` svaki cas - maltene posle svakog nacinjenog lema morao bi biti smirglan)
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 17.05.2021. 06:32 #670588

status: user
broj poruka: 9460
Tako je Tortulini. Ima vrh svoj zastitni sloj i to ga drzi dugovecnim.
Ja licno pravim vrhove od bakra raznih debljina i traju oko mesec dana.
Jednostavno se pojede i istanji.
Super je vrh, uvek lepo nakalaisan, ali se jede.
Onaj deo sto je u lemilici se stanji za duplo nakon mesec dana intezivnog koriscenja.
Samo se sloj po sloj pretvara u prah i tako dok ne nestane :)


Previse je fejk lemilica i pogotovo vrhova na trzistu pa covek ne zna ni sta i gde kupiti.
Samo proverene firme, papreno skupo al si siguran da ces sa tim vrhom bar 5 godina raditi.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: .... 17.05.2021. 09:06 #670593

status: user
broj poruka: 3466

Renex je nekako provereno mesto za sve po pitanju toga da nisu fejk delovi ni stanice. Odlican dobavljac

:: Tako je Tortulini. Ima vrh svoj zastitni sloj i to ga drzi dugovecnim
:: Ja licno pravim vrhove od bakra raznih debljina i traju oko mesec dana
:: Jednostavno se pojede i istanji
:: Super je vrh, uvek lepo nakalaisan, ali se jede
:: Onaj deo sto je u lemilici se stanji za duplo nakon mesec dana intezivnog koriscenja
:: Samo se sloj po sloj pretvara u prah i tako dok ne nestane :
::
::
:: Previse je fejk lemilica i pogotovo vrhova na trzistu pa covek ne zna ni sta i gde kupiti
:: Samo proverene firme, papreno skupo al si siguran da ces sa tim vrhom bar 5 godina raditi
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 17.05.2021. 10:10 #670597

status: user
broj poruka: 18940
Hakko ima dosta fejk lemilica, najvise njega kopiraju, takodje i Quick.
Renex nema nista fake, a ni u mikroprincu barem sto se tice Weller-a nista nije fake, jer nabavljaju od Blazic elektronik firme, koja je direktan uvoznik direktno od Weller-a. Ali desi se naravno ponekad neki felercic, sto oni vrlo ljubazno resavaju bez pitanja.

Jednom se meni desilo dok jos nisu ni krenuli da saradjivaju sa Blazic-em, jos dok je gospodin bio ziv, kupio sam kod njega analognu stanicu i na njegovo zaprepascenje rucka nije radila out-of-the-box (nisam naravno trazio da probamo, nego sam to video kada sam stigao kuci). Tvrdio je da za 24god. se nije to desilo. Ali desava se, toga danas ima sve vise nazalost.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 17.05.2021. 11:57 #670599

status: user
broj poruka: 4225
Lijepo da je neko spomenio Hakko ovdje na PC Berzi, s obzirom da mi je uvijek bila bolja od wellera za rad, jer radi na manjim temperaturama i dugotrajnija je. Metcal i CCT su, lično meni, najbolje na svijetu, ali mnogima ručke ne odgovaraju zbog specifičnog oblika, ali kad se navikneš, nema više bolova u šakama nakon 7-8 sati lemljenja, kao sa wellerom nakon 3 do 4 sata.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: >> 17.05.2021. 11:59 #670600

status: user
broj poruka: 3466

Desava se naravno, i sa mnogo ozbiljnijim stvarima i gde je veca kontrola.

Covek je uzeo kola u salonu na adi i kod sajma se auto ugasi, vrati se u salon kaze sta je bilo i momak sto je cistio pod gde je auto stajao, kaze nije do p*****-a nego ti ne znas da vozis, i covek ga prebije haha

:: Hakko ima dosta fejk lemilica, najvise njega kopiraju, takodje i Quick.
:: Renex nema nista fake, a ni u mikroprincu barem sto se tice Weller-a nista nije fake, jer nabavljaju od Blazic elektronik firme, koja je direktan uvoznik direktno od Weller-a. Ali desi se naravno ponekad neki felercic, sto oni vrlo ljubazno resavaju bez pitanja.
::
:: Jednom se meni desilo dok jos nisu ni krenuli da saradjivaju sa Blazic-em, jos dok je gospodin bio ziv, kupio sam kod njega analognu stanicu i na njegovo zaprepascenje rucka nije radila out-of-the-box (nisam naravno trazio da probamo, nego sam to video kada sam stigao kuci). Tvrdio je da za 24god. se nije to desilo. Ali desava se, toga danas ima sve vise nazalost.
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs