Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Cooler Master v700 polako ispusta dusu...
STRANA 1 OD 1
Adzem Cooler Master v700 polako ispusta dusu... 21.05.2021. 02:27 T68243

status: user
broj poruka: 3797
Sta da vam kazem drugari, posle 7-8 godina druzenja napajanje pocelo jednom ili dva puta dnevno da mi gasi komp. I nece da se ukljuci posle, dok ne zveknem nulu na samom napajanju i drzim power dugme da isisa svu struju i tek onda kec i pali normalno. Primetio sam da ugasi tako jednom dnevno komp kada je u leru, kada nema nista pokrenuto, tako na ladno da kazem. Kada je u igrici, nece da ugasi. Jel ovo opasno tako nastaviti koristiti za druge komponente? Da li ovo napajanje ovako moze da potraje jos godinu-dve ili da ga izbacujem. Da li moze neko da servisira ovo cudo, jer sam sentimentalno vezan za njega, pa mi zao bas da ga bacim? Hvala vam najlepse...


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 5600x OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 570
Acer KG251QDbmiipx 240hz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Cooler Master v700 polako ispusta dusu... 21.05.2021. 05:59 #670724

status: user
broj poruka: 3466

Zavisi sta mu otkazuje i da li je zamenjivo. U sustini bi mogli da ga servisiraju. Ali nakon toliko godina mozda ti nece ostati smo na gasenju nego da se ne manifestuje tim gasenjem koje je blaga varijanta mada mislim da to isto skodi. A ti ako mozes tako da funkcionises da te remeti u radu onda koristi tako pa se nadaj najboljem.

Ostavi ga negde za uspomenu a uzmi novo, neko lepo fensi da svetli pere pusi pegla


:: Sta da vam kazem drugari, posle 7-8 godina druzenja napajanje pocelo jednom ili dva puta dnevno da mi gasi komp. I nece da se ukljuci posle, dok ne zveknem nulu na samom napajanju i drzim power dugme da isisa svu struju i tek onda kec i pali normalno. Primetio sam da ugasi tako jednom dnevno komp kada je u leru, kada nema nista pokrenuto, tako na ladno da kazem. Kada je u igrici, nece da ugasi. Jel ovo opasno tako nastaviti koristiti za druge komponente? Da li ovo napajanje ovako moze da potraje jos godinu-dve ili da ga izbacujem. Da li moze neko da servisira ovo cudo, jer sam sentimentalno vezan za njega, pa mi zao bas da ga bacim? Hvala vam najlepse..
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 5600x OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 570
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
777 Re: Cooler Master v700 polako ispusta dusu... 21.05.2021. 06:47 #670725

status: user
broj poruka: 85
Ne bi se ja time igrao, pusti u pm, ozbiljnu konfiguraciju teras da bi pustio da ti je spali prolupalo napajanje.
Ako ima sentimentalnu vrednost lako ce naci mesto u nekoj vitrini, itd.
Ovako ce nekad ozbiljno da prezupci a posle ces da places za tim Ryzenom.
Moj predlog je - cupaj napolje i uzmi novo i ispravno, vec je matoro i olinjalo to napajanje, sad moze i ima samo sentimentalnu vrednost.
A da od babe pravis devojku bas i ne ide...

:: Sta da vam kazem drugari, posle 7-8 godina druzenja napajanje pocelo jednom ili dva puta dnevno da mi gasi komp. I nece da se ukljuci posle, dok ne zveknem nulu na samom napajanju i drzim power dugme da isisa svu struju i tek onda kec i pali normalno. Primetio sam da ugasi tako jednom dnevno komp kada je u leru, kada nema nista pokrenuto, tako na ladno da kazem. Kada je u igrici, nece da ugasi. Jel ovo opasno tako nastaviti koristiti za druge komponente? Da li ovo napajanje ovako moze da potraje jos godinu-dve ili da ga izbacujem. Da li moze neko da servisira ovo cudo, jer sam sentimentalno vezan za njega, pa mi zao bas da ga bacim? Hvala vam najlepse..
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 5600x OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 570
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 21.05.2021. 07:12 #670727

status: user
broj poruka: 18940
Kupi drugo napajanje, pa se posle zezaj s njim, popravi ga, zasto da ne.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Mozes da ga popravis 21.05.2021. 10:50 #670729

status: user
broj poruka: 9381
Odnesi ga samo u neki ozbiljniji servis, koji ima ugovor sa nekim uvoznikom napajanja da im radi reklamacije.
Niste ni svesni koliko popravljanih napajanja ide u gotove konfiguracije velikih firmi. U stvari, sve sto se popravi ide tamo…

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 21.05.2021. 11:00 #670731

status: user
broj poruka: 9460
Ma samo zameniti kondenzatore novim kvalitetnim, ima ih oko 10-ak i radice jos 100 godina.
Posao od sat vremena.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: .... 21.05.2021. 11:20 #670733

status: user
broj poruka: 18940
Jesi li siguran? U tom napajanju je Seasonic platforma, svi kondenzatori su Nippon Chemi-Con.
Ne bih ja bas sve menjao dok ne ispitam one manje, ova 2 velika uopste ne mora da menja, jer 100% nisu crkli.

@Adzeme, imas onaj servis na Banjici, ne znam da li jos uvek postoji, preporucivali su ga na benchu, Ceklin:
https://sasomange.rs/sasomange-radnja/ceklin-elektronika

Znam da bi trebalo, ali po meni nista se ne podrazumeva, ja bih trazio ako menjaju kondenzatore, da stave nove Nichicon, ili barem SAMWHA.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Ma samo zameniti kondenzatore novim kvalitetnim, ima ih oko 10-ak i radice jos 100 godina
:: Posao od sat vremena
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 @gilopile@imarkovic 21.05.2021. 17:37 #670743

status: user
broj poruka: 456
Najverovatnije su mali kondenzatori, nek da dobrom majstoru da sredi. Ja sam na cooler masteru promenio pre 5 godina i radi 10 godina ukupno bez problema. Inače ove je proizvela Matsushita.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 21.05.2021. 18:04 #670745

status: user
broj poruka: 3797
Vmarc je prvi provalio pre par meseci kada mi je komp zakucavao i izbacivao plavi ekran da je napajanje krenulo da zajebava. U tom periodu komp je zakucavao samo kada se nesto zahtevno pokrene i posle nekog vremena... Sada obrnuto, samo u leru i bez plavog ekrana. Hvala vam najlepse svima, ovih dana idem do servisa koji je Igor pomenuo.


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 5600x OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 570
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
777 Re: ... 21.05.2021. 22:37 #670749

status: user
broj poruka: 85
Da li ces sutra i taj 5600x da popravljas kad ga vreme proguta posto ces vremenom i za njega biti ``sentimentalno vezan``?

Bem ti zivot, procesor od 350eur a napajanje sa LINGLONG kondenzatorima ce da ti bude a radice dok iznenada ne crkne...

Samo ti slusaj strucnjake, ziv bio beretko


:: Vmarc je prvi provalio pre par meseci kada mi je komp zakucavao i izbacivao plavi ekran da je napajanje krenulo da zajebava. U tom periodu komp je zakucavao samo kada se nesto zahtevno pokrene i posle nekog vremena... Sada obrnuto, samo u leru i bez plavog ekrana. Hvala vam najlepse svima, ovih dana idem do servisa koji je Igor pomenuo
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 5600x OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 570
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs