Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Preporuka za bežično HDMI povezivanje PC i TV-a?
STRANA 1 OD 1
npaun Preporuka za bežično HDMI povezivanje PC i TV-a? 29.05.2021. 11:03 T68260

status: user
broj poruka: 104
Imate li preporuku za rešenje kako bežično HDMI povezati PC i TV?

Radi gledanja filmova sa PC na TV-u, trenutno naravno idem preko HDMI kabla, ali bih prešao na nešto bežično> Naravno, nešto što ima emiter koji se kači na PC i prijemnik koji se kači na TV, ali nisam siguran šta i kako...

Viđam neke Chromecast i Miracast, ali me malo zbunjuju, pošto deluje kao da su predviđeni za konektovanje mobilnog i TV-a, a chromecast ka valjda i PC, ali preko chrome-a? Ako je to tako, to me ne interesuje. Prosto, hoću da mirrorujem screen sa kompa, i da mogu da gledam filmove koji su pušteni na kompu (preko VLC, GOM, KMPlayer...)

Imate li preporuku za neko rešenje koje pouzdano znate da ovo ovako rešava?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Preporuka za bežično HDMI povezivanje PC i TV-a? 29.05.2021. 11:30 #670995

status: user
broj poruka: 3466
Postoji brdo solucija

Ali prvo bi bilo ok da kazes koji je tv ili ne moras bas model nego kazi jel smart i kaci ti se na kucnu mrezu?

Intel od 3rd gen ima opciju za intel widi i kompatibilno je sa miracast. Ne znam za cenu miracast adaptera ali to je nekako najjednostavnije

Ako jeste, na računaru win10 sistem, dole levo start, settings, add device i uparis tv sa racunarom. Onda samo u display delu odes na connect to wireless display i to je sve.

A ako je tv onako obican, klot, nema kontakta sa mrezom i moras da odaberes sta ces. Koliko ti je udaljen racunar od tv? Otpisao si kabl konekciju a

U drugim varijantama ti je potrebno da kupis nesto, tipa miracast ili neki drugi adapter.


:: Imate li preporuku za rešenje kako bežično HDMI povezati PC i TV
::
:: Radi gledanja filmova sa PC na TV-u, trenutno naravno idem preko HDMI kabla, ali bih prešao na nešto bežično> Naravno, nešto što ima emiter koji se kači na PC i prijemnik koji se kači na TV, ali nisam siguran šta i kako...
::
:: Viđam neke Chromecast i Miracast, ali me malo zbunjuju, pošto deluje kao da su predviđeni za konektovanje mobilnog i TV-a, a chromecast ka valjda i PC, ali preko chrome-a? Ako je to tako, to me ne interesuje. Prosto, hoću da mirrorujem screen sa kompa, i da mogu da gledam filmove koji su pušteni na kompu (preko VLC, GOM, KMPlayer...
::
:: Imate li preporuku za neko rešenje koje pouzdano znate da ovo ovako rešava
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
npaun @duqp 29.05.2021. 11:51 #670996

status: user
broj poruka: 104
TV je LG 49LJ515V, nije smart.
Nema mogućnost kačenja na LAN mrežu, samo HDMI
Udaljenost PC-TV oko 5m, u istoj prostoriji
PC je prastari model Intela (i7 860) a uskoro će se preći na Ryzen, tako da to pretp. nije opcija



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
npaun @duqp 29.05.2021. 12:00 #670997

status: user
broj poruka: 104
ono što me kod miracast zbunjuje, koliko mi se čini, sve što nalazim je da se miroruje telefon na TV, što me ne interesuje. Interesuje me PC na TV, a nisam siguran da li to uopšte može i kako?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: @duqp 29.05.2021. 13:03 #670998

status: user
broj poruka: 3466

Intel od 3xxx serije ima intel WiDi koji je kompatibilan sa miracast
I baca sliku na miracast uredjaje kao da je telefon. Ima intelov softver koji sluzi za to.

A sto se mlatis uzmi fin 5m kabl hdmi i ususkaj po coskovima, pokrij nekim lajsnicama, ususkaj pod tepih i cao.

Ja bih tako uradio. Nije to neka daljina jedino ako te zid sprečava i bas je komplikacija za kabl

:: ono što me kod miracast zbunjuje, koliko mi se čini, sve što nalazim je da se miroruje telefon na TV, što me ne interesuje. Interesuje me PC na TV, a nisam siguran da li to uopšte može i kako
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
npaun Re 29.05.2021. 13:45 #671000

status: user
broj poruka: 104
trenutno me samo wireless interesuje. I bez intela, znači neko nezavisno wireless rešenje


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Onda 29.05.2021. 15:24 #671001

status: user
broj poruka: 3466
Intel compute ili asus chromebit stick




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy LG 49LJ515V 29.05.2021. 16:05 #671002

status: user
broj poruka: 243
po specifikacijama nema wifi samo lan.
Kako mislis bezicno da ga povezes?

Mozda zelis nesto ovog tipa:
https://www.howtogeek.com/405463/what-is-wireless-hdmi-and-should-you-use-it/

Chromecast mozes da koristis i za mirror desktopa, ne samo Chrome-a
https://support.google.com/chromecast/answer/3228332?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=en-SG

Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z906

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp mislim da povoljnije i jednostavnije 29.05.2021. 17:12 #671003

status: user
broj poruka: 3466

nema od anycast i chromecast 1500-2000din

tu je negde i miracast i ima ih brdo


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
npaun @duqp, @Compy 29.05.2021. 17:56 #671005

status: user
broj poruka: 104
ako se ne varam, meni bi trebalo nešto ovako?
https://www.ebay.com/itm/143332102315

ovo bi trebalo da je prijemnik prikačen za TV?
Šta bi onda trebalo da posluži kao predajnik prikačen na PC? Da li neki poseban emiter (i koji/kakav/primer ako znate), ili je možda zapravo dovoljan bilo koji običan 5G WiFi adapter prikačen na PC?
(sve vreme govorim od 1080P, dakle nkakvi posebnii zahtevi)

video recimo ovo https://www.ebay.com/itm/353361470504
i posmislio da je ovo možda emiter za PC, tako mi delovalo, ali izgleda da je i ovo zapravo isto prijemnik kao i ovo prethodno?
šta onda služi kao PC emiter signala?

izvinjavam se, ali potpuni sam noob za ovo, nemam baš tačnu predstavu šta mi treba da dobijem ono što želim...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: @duqp, @Compy 29.05.2021. 18:18 #671006

status: user
broj poruka: 9383
Ovo ide preko WIFI. Zakacis ga na WIFI i predajnik je LAN adapter na bilo kom uredaju koji je zakacen na taj ruter. Ukoaliko ti je PC zakacen preko kabla, to je dovoljno. LAN kartica mu je predajnik.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: ako se ne varam, meni bi trebalo nešto ovako
:: https://www.ebay.com/itm/14333210231
::
:: ovo bi trebalo da je prijemnik prikačen za TV
:: Šta bi onda trebalo da posluži kao predajnik prikačen na PC?
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
npaun PS: 29.05.2021. 18:21 #671007

status: user
broj poruka: 104
i ako ev. kao emiter sa PC se korist WiFi adapter, koji bi mogao da posluži kao emiter?
Ako se ne varam, tipični WiFi adapteri koji se viđaju, tipa TP-LINK ARCHER T2U NANO ili
Tenda U10, su zapravo samo prijemnici (recimo signala sa rutera npr)? Ili pak svaki od njih služi i emiter (adekvatan i za ovo)?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: PS: 29.05.2021. 18:29 #671008

status: user
broj poruka: 3466

Lan kabl ti povezuje racunar sa kucnim ruterom koji rasipa wifi po prostoru oko njega. Tv neces da kacis nikakvim kablom tako da ti je potreban adapter koji ces ubosti u tv

Wifi adapter na racunaru radi isto kao kabl prima i salje podatke. Kad se dopisujes ili uploadujes nesto na net, ti emitujes nesto.

Laptop to radi i retko ko ga kaci kablom na kucnu mrezu.

Anycast ebay 7-8 dolara

Anycast u srb 1500-2000din

Ako ti se ceka 3-4-xy meseci poruci sa ebay.

:: i ako ev. kao emiter sa PC se korist WiFi adapter, koji bi mogao da posluži kao emiter
:: Ako se ne varam, tipični WiFi adapteri koji se viđaju, tipa TP-LINK ARCHER T2U NANO il
:: Tenda U10, su zapravo samo prijemnici (recimo signala sa rutera npr)? Ili pak svaki od njih služi i emiter (adekvatan i za ovo)
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: PS: 29.05.2021. 18:43 #671011

status: user
broj poruka: 9383
WIFI adapter na kompu bi mogao da ti posluzi samo za direktno vezivanje prijemnika na tvu i kompa, dakle da zaobidjes ruter. To nema smisla, jer ti je veza komp kabl-riuer-wifi prijemnik na tvu puno stabilnija i brza nego wifi-wifi. To ima smisla jedino ako ti je ruter u drugoj sobi pa tv moze da ostvari kvalitetniju vezu sa kompom preko direktne wifi veze. Svakako probaj prvo preko rutera, pa ako ti secka ili imas problema, onda dokupi i wifi adapter za komp.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: i ako ev. kao emiter sa PC se korist WiFi adapter, koji bi mogao da posluži kao emiter
:: Ako se ne varam, tipični WiFi adapteri koji se viđaju, tipa TP-LINK ARCHER T2U NANO il
:: Tenda U10, su zapravo samo prijemnici (recimo signala sa rutera npr)? Ili pak svaki od njih služi i emiter (adekvatan i za ovo)
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
npaun @duqp, @VMARC 29.05.2021. 18:44 #671012

status: user
broj poruka: 104
aha, ok, ovaj Anycast će se moći nakačiti na moj SBB WIFi ruter, koji je već LAN kablom povezan sa kompom, i to mu je dovoljno da preuzme signal sa kompa, ne treba mu poseban emiter na PC? nisam to skontao, ja sam mislio da je taj SBB ruter može samo da služi samo za svoju WiFi intenet komunikaciju, nisam znao da može i u ovom drugom smeru...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: @duqp, @VMARC 29.05.2021. 19:02 #671014

status: user
broj poruka: 9383
Tako je. Prenos sL-I-K-E ide preko IP adrese i dok je ona uskladjena, nije bitno koja se veza koristi.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: aha, ok, ovaj Anycast će se moći nakačiti na moj SBB WIFi ruter, koji je već LAN kablom povezan sa kompom, i to mu je dovoljno da preuzme signal sa kompa, ne treba mu poseban emiter na PC? nisam to skontao, ja sam mislio da je taj SBB ruter može samo da služi samo za svoju WiFi intenet komunikaciju, nisam znao da može i u ovom drugom smeru..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee izvinjavam se 01.06.2021. 09:21 #671060

status: user
broj poruka: 570
sto se mesam, ali ja sam uzeo ovo i odusevljen sam kako radi
Microsoft Wireless Display Adapter
pozdrav
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman najlaksa solucija 04.06.2021. 01:47 #671121

status: user
broj poruka: 1111
ti je da i pc i tv nakacis na isti ruter, na pc podelis folder sa filmovima, prostupis tome sa tv-a
ustv, najjednostavnije, baci film na flash i gledaj bez zajebavanja, kakav bezicni hdmi, trebalo bi ti nesto na foru onog google chromecast, i na pc da imas nesto sto ce raditi kao miracast ili wifi direct, po meni budalastina
znaci, opcija br.1 flash, usb3, bas brzo pisu..
br.2 dugacak hdmi kabl
br.3 sharing preko mreze, ako tv uopste podrzava
sry, ali ovo sto ti hoces je em komplikovano, em moras kupovati ne znam sta sve i za tv i za pc, ja bih to zaboravio kao soluciju, drugim recima, kablo je kablo
evo ja imam i na pc i na laptopu, naravno i na fonu miracast/widi, tv podrzxava, probao sam po jednom sa svakog uredjaja, probao i sharing,i ipak koristim veliki usb3 flash za gledanje filmova na tv, tako mi najlakse, mos i hdd, mada je flash sasvim dovoljan, a ulaganje je 1000-2000din za veci flash, ja uzeo za neku bdnu cifrru na popustu za 10e, metalni onaj kingston, flash od 128GB usb3.0, 40MB/s upis, oko 150MB/s citanje, sto je manje bitno..
my 2c


ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 04.06.2021. 12:12 #671126

status: user
broj poruka: 9383
@gman

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/16GB/B460M/GTX1660/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: TV je LG 49LJ515V, nije smart.
:: Nema mogućnost kačenja na LAN mrežu, samo HDM

::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman @VMARC 04.06.2021. 20:31 #671129

status: user
broj poruka: 1111
secam se tvog nika i kolege iz posta, duqp
od pre 10-15 godina
ala se visilo ovde..
POZ ZA STARU PCB RAJU, ja sam na ovom sajtu/forumu bukvalno od prve godine..
kada smo pitali jedan drugog kako se prelazi neki deo igre, igra crashuje kad prodjes kroz ova vrata, inst igre mi pojebala win vec 3. put zaredom, lvl3 cache O-R not, etc
eh, good old days
i dalje cene komponenti i ostalih sranja gledam ovde
bas slabo citam forum, ali kada sam video WIFI HDMI, bas mi bolo oci..
i sto se tice posta, po meni je flash zakon, nema sharovanja, ne moraju drugi uredjaji, poput pc/laptop/fona biti upaljeni, radi samo tv, nije li tako najlakse
iskreno, meni je to sve izserovano, vec godinama, projektovanje fona na tv moze da posluzi, ali meh, sharovanje mu dodje na isto kao da si pustio film sa npr laptopa, dal preko mreze (lan, wlan), dal preko hdmi, dal preko ovih adaptera, laptop taj mora raditi, na flash samo iskopiras, utaknes i radi samo tv, po meni daleko najlaksa opcija
eto i malo romana u prolazu


ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: @VMARC 04.06.2021. 22:11 #671133

status: user
broj poruka: 9383
Pa i ja se secam tebe. Bukvalno od prve godine :)

Ja visim samo ovde, zato me toliko i ima. Drugi forumi me ne zanimaju, ovde sam samo iz te stare navike :)

Pozdrav i za tebe. Uzivaj.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/16GB/B460M/GTX1660/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: secam se tvog nika i kolege iz posta, duqp
:: od pre 10-15 godin
:: ala se visilo ovde.
:: POZ ZA STARU PCB RAJU, ja sam na ovom sajtu/forumu bukvalno od prve godine.
:: kada smo pitali jedan drugog kako se prelazi neki deo igre, igra crashuje kad prodjes kroz ova vrata, inst igre mi pojebala win vec 3. put zaredom, lvl3 cache O-R not, et
:: eh, good old days
:: i dalje cene komponenti i ostalih sranja gledam ovd
:: bas slabo citam forum, ali kada sam video WIFI HDMI, bas mi bolo oci.
:: i sto se tice posta, po meni je flash zakon, nema sharovanja, ne moraju drugi uredjaji, poput pc/laptop/fona biti upaljeni, radi samo tv, nije li tako najlaks
:: iskreno, meni je to sve izserovano, vec godinama, projektovanje fona na tv moze da posluzi, ali meh, sharovanje mu dodje na isto kao da si pustio film sa npr laptopa, dal preko mreze (lan, wlan), dal preko hdmi, dal preko ovih adaptera, laptop taj mora raditi, na flash samo iskopiras, utaknes i radi samo tv, po meni daleko najlaksa opcij
:: eto i malo romana u prolazu
::
::
:: ulsi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ja se svih starih bandita secam :) 04.06.2021. 23:09 #671134

status: user
broj poruka: 3466

Lepo je videti stare neke clanove. Meni je ovo veca navika nego fb i insta i ostale stvari :)

Super je to za fleš ali vidi, ja bih npr svaki dan skidao novi naslov i gledao pojedinacno i vrlo cesto bih ubadao i vadio i drndao usb konektor ili na fleski ili na tv, a nekako mi je zaobilaznije ili kablom ili projekcijom sa bilo cega na tv.

On covek verovatno zbog postavke i rasporeda svega zeli bezicno bezicno projektovanje i on sa usb ne moze imati `smart` tv nego samo da pusta stvari, a lepo je vrteti yt ili nesto na velikom ekranu nego samo gledati i pustati na tv sa usb fleske. Ima neke razL-I-K-E :)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ja takodje koristim fles 04.06.2021. 23:19 #671135

status: user
broj poruka: 9383
Pokusao sam preko LANa, ali obzirom da mi je komp u drugoj prostoriji, mnogo mi je bilo smaranje kada trebam da pauziram ili premotam film.
Fles je zakon.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/16GB/B460M/GTX1660/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Ja takodje koristim fles 05.06.2021. 00:25 #671136

status: user
broj poruka: 3466

Ti kao imarkovic, minimalizam, sta da ti visi kućište blizu tv-a :)

:: Pokusao sam preko LANa, ali obzirom da mi je komp u drugoj prostoriji, mnogo mi je bilo smaranje kada trebam da pauziram ili premotam film
:: Fles je zakon
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: I9-10900F/16GB/B460M/GTX1660/250GB/550W/Dell S2721DGFA
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman Neka sharuje onda 08.06.2021. 18:05 #671174

status: user
broj poruka: 1111
A pusta sa tv, tako moze, ako tv podrzava pustanje sharovanog sadrzaja sa hdd-a sa kojeg je sharovano, stim da uredjaj sa kojeg je sharovan taj hdd mora raditi, uvek neka zajebancija..
Ceo taj share metod sa nas, pa ljudi ni ne znaju kako se folder sharuje, a ne tek pristupiti tome sa tv, generalizujem sad za najobicnijeg korisnika pc-ja, taj flash i meni koji sve to znam `napraviti` vise smaranje nego benefit
Sa fona pustati..ceo film, celu sezonu serije, to mi nekako tek bzvz..
A YT svakako vec deceniju gledaju svi na tv,direkt, sto ovi tv sa webos, sto android..
Nez jel covek uopste rece jel `napredni` korisnik ili basic, moze to sve sto on hoce, pa makar tv i ne podrzavao nista od toga..flash podrzava vrv..
..sad koliko je njemu stalo drkati se oko toga


ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdjanl ... 08.06.2021. 18:52 #671175

status: user
broj poruka: 1492
Cek cek,citam postove i neverujem...Stvarno nisam znao da postoji bezicno HDMI povezivanje,ili nisam dobro procitao???


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs