Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Kablovski internet-mreza.....
STRANA 1 OD 1
wyroos Kablovski internet-mreza..... 02.06.2021. 23:18 T68266

status: user
broj poruka: 179
Problem je sledeci:
U dnevnoj sobi Wi-fi ruter, slab signal u decijoj sobi + u decijoj sobi dobijen uredjaj za vracanje u nazad 7 dana.
Da bi vracanje radilo mora da ima stabilnu internetmreznu konekciju. Ja bih voleo da izbegnem razvlacenje kablova po kuci ako je ikako moguce.

Tip iz kablovske mi je spomenuo da je problem moguce resiti powerline uredjajem, nesto kao:
http://www.netiks.rs/tl-pa4010-kit-homeplug-av

Da li ce ovo raditi tj. da li neko ima iskustva sa ovim stvarima?
Koji uredjaj kupiti value for money?

Ne bih neku preteranu kintu davao na ovo....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ja sam malo zbunjen 03.06.2021. 00:20 #671092

status: user
broj poruka: 3466

Ajde kazi koji je to wifi ruter sa slabim signalom

I jel uredjaj za vracanje unazad mozes da povezes putem wifi ili mora lan konekcija?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
wyroos Re:Ja sam malo zbunjen 03.06.2021. 00:40 #671093

status: user
broj poruka: 179
SBB ubee EVW32C wifi modem-ruter.
U decijoj sobi je D3 i ako se ne varam, mora lan.
Ova powerline varijanta bi mi resila problem razvlacenja kablova.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ja sam ovo koristio 03.06.2021. 01:51 #671094

status: user
broj poruka: 4228
http://www.netiks.rs/av200-powerline-ethernet-komplet-electrical-pass

Koristio sam i tp-link. Isti su rezultati, samo je ovo jeftinije i lakše za postavljanje.

Ne znam za ovaj Corinex, ali mislim da ove stvarčice ne vole da su na produžnim kablovima sa filterima i zaštitama, `osetljive` su na različite strujne faze.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
777 Re: Re:Ja sam malo zbunjen 03.06.2021. 07:07 #671095

status: user
broj poruka: 85
ne mora lan u d3, lan ide u D3i i u EON box


:: SBB ubee EVW32C wifi modem-ruter.
:: U decijoj sobi je D3 i ako se ne varam, mora lan
:: Ova powerline varijanta bi mi resila problem razvlacenja kablova.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Re: Kablovski internet-mreza..... 03.06.2021. 09:46 #671098

status: user
broj poruka: 243
Pa u samom opisu uredjaja na linku pise da ne radi sa IP TV, sta tu nije jasno dalje


Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z906

:: Problem je sledeci
:: U dnevnoj sobi Wi-fi ruter, slab signal u decijoj sobi + u decijoj sobi dobijen uredjaj za vracanje u nazad 7 dana
:: Da bi vracanje radilo mora da ima stabilnu internetmreznu konekciju. Ja bih voleo da izbegnem razvlacenje kablova po kuci ako je ikako moguce
::
:: Tip iz kablovske mi je spomenuo da je problem moguce resiti powerline uredjajem, nesto kao
:: http://www.netiks.rs/tl-pa4010-kit-homeplug-a
::
:: Da li ce ovo raditi tj. da li neko ima iskustva sa ovim stvarima
:: Koji uredjaj kupiti value for money
::
:: Ne bih neku preteranu kintu davao na ovo....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 03.06.2021. 10:25 #671101

status: user
broj poruka: 609
imas vise opcija , ali ta sa power line nije jedna od tih ( a inace i da znas uzemljenje mora da bud eodlicno da bi to radilo , a gubitci su veliki svakako) i posto mora odredjeni port sa ubee mislim da nece da radi


1. eon box pored ubee (ako tu uuopste imas tv) pa na tom tvu da imas ovu mogucnost
2. kabl ( i to ako se ne varam u port 4 na ubee)

DUQP - skoro svaki koji dodje iz SBB ima slab signal (imao sam onaj eo
p 925 (cini mi se) i sad ovaj UBEE , gov..o , mora ruter ili AP



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EREMIC Re:Kablovski internet-mreza..... 03.06.2021. 16:10 #671115

status: user
broj poruka: 168


Znaci ovako. SBB uredjaji rade sa LAN ili bea. Stari uredjaj takozvani V2 i PDS 3121 (nema sat na sebi) ne zahtevaju lan kabl posto u sebi imaju modeme koji komuniciraju prekokoaksijalnog kabla. EON i urejaj koga zovu 52 ( ima sat na sebi)moraju da imaju lan kabl posto nemaju u sebi modeme. D3 mini nema mogicnost vracanja.
Ovo sto ti je predlozeno ce verovatno raditi ali oba uredjaja moraju da budu na istoj fazi.Ako nisu na istoj fazi zaboravi pricu.Licno moja preporuka ti je kabl ako hoces sigurnu vezu. Inace sada su svi portovi na modemima otkljucani.Radio sam dve godine kao tehnicar u SBB tako da ti je ovo validna informacija
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: re 03.06.2021. 17:15 #671117

status: user
broj poruka: 3466

Pa znam, ako mu je signal slab uzme neki ruter lepo sa jakim signalom

Ali nista tu bez kabla, najbolje resenje. Da se kocka sa uticnicama, glupo

:: imas vise opcija , ali ta sa power line nije jedna od tih ( a inace i da znas uzemljenje mora da bud eodlicno da bi to radilo , a gubitci su veliki svakako) i posto mora odredjeni port sa ubee mislim da nece da rad
::
::
:: 1. eon box pored ubee (ako tu uuopste imas tv) pa na tom tvu da imas ovu mogucnos
:: 2. kabl ( i to ako se ne varam u port 4 na ubee
::
:: DUQP - skoro svaki koji dodje iz SBB ima slab signal (imao sam onaj e
:: p 925 (cini mi se) i sad ovaj UBEE , gov..o , mora ruter ili A
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ante za vraćanje kanala ne treba internet 04.06.2021. 08:49 #671123

status: user
broj poruka: 22
Ograđujem se doduše jer ne znam kakav priključak imaš, ali provereno 100% korisnici koji imaju optiku i ruter što ide uz to ne treba da spajaju ruter i D3 lan kablom da bi se vraćali kanali. LAN kabel je samo za smart uređaje (EON).
Npr. EON paket optika sadrži jedan EON uređaj i dva mini D3 kod kojih nema vraćanja programa. Uz doplatu se može jedan mini D3 zameniti ili još jednim EON-om (tad treba LAN naravno do njega) ili sa D3 (tada ne treba LAN kabel, samo koaksijalni).
Jedino kod D3 nećeš imati smart funkcije, ali ćeš moći da vraćaš program. I malo je jeftinije nego da se uzme drugi EON uređaj.
Najbolje da zoveš kol centar i pričaš sa operaterom za tehničku podržku za TV, pa će ti reći.
Ovo što sam napisao je informacija upravo od njih, ali za optički priključak.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
wyroos Re: za vraćanje kanala ne treba internet 04.06.2021. 11:48 #671125

status: user
broj poruka: 179
Sad sam probao, uredjaj radi, ima sliku ali ne radi vracanje u nazad.
Definitivno je potreban mrezni kabl u ovaj D3 uredjaj koji imam da bi mogli da vracamo 7 dana.

Mozda smesno pitanje ali kako da proverim, budem siguran, da su uticnice na istoj ili razlicitoj fazi?
O struji znam toliko da ubodem kabl :)

Inace, optika je do stana, a u stanu je jos odavno razvucen coax kabl u zidu. Na kablu mi je brzina oko 500Mbps.

:: Ograđujem se doduše jer ne znam kakav priključak imaš, ali provereno 100% korisnici koji imaju optiku i ruter što ide uz to ne treba da spajaju ruter i D3 lan kablom da bi se vraćali kanali. LAN kabel je samo za smart uređaje (EON)
:: Npr. EON paket optika sadrži jedan EON uređaj i dva mini D3 kod kojih nema vraćanja programa. Uz doplatu se može jedan mini D3 zameniti ili još jednim EON-om (tad treba LAN naravno do njega) ili sa D3 (tada ne treba LAN kabel, samo koaksijalni)
:: Jedino kod D3 nećeš imati smart funkcije, ali ćeš moći da vraćaš program. I malo je jeftinije nego da se uzme drugi EON uređaj
:: Najbolje da zoveš kol centar i pričaš sa operaterom za tehničku podržku za TV, pa će ti reći
:: Ovo što sam napisao je informacija upravo od njih, ali za optički priključak
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Umeo bih samo pešački da pronađem. 04.06.2021. 21:26 #671132

status: user
broj poruka: 4228
Na istoj su fazi ako su na istom osiguraču već u samom stanu, ne pričam o faznim osiguračima kod strujomera.

Ako tražene utičnice nisu na istom osiguraču, to i dalje ne znači da nisu na istoj fazi.

Možda je jednostavnije da naručiš preko interneta i vratiš u roku od 14 dana ako ti ne vrši posao.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Re: za vraćanje kanala ne treba internet 05.06.2021. 00:30 #671137

status: user
broj poruka: 400
Odeš do strujomera i pronađeš `glavne` osigurače za faze (ima ih 3 za svaku fazu po jedan). Ako su automatski biće podignuti na gore a ako su keramički biće zavrnuti. E sada... Ostaviš podignut (zavrnut) prvo prvi, a druga dva spustiš (odvrneš). Uzmeš glinericu, odeš do utičnice i vidiš da li svetli. Glinerica će sveteti samo u jednoj `rupici` (faza) dok na drugoj neće (nula). Sve utičnice na kojima glinerica svetli povezane su na tu fazu. Postupak za proveru druge dve je isti.

:: Mozda smesno pitanje ali kako da proverim, budem siguran, da su uticnice na istoj ili razlicitoj fazi
:: O struji znam toliko da ubodem kabl :
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @ivanstojko 05.06.2021. 09:16 #671138

status: user
broj poruka: 4228
Ja se kajem što sam uopšte pominjao osigurače.

Ako čovek nema ili ne želi da se bakće sa strujom bolje da i ne proba te osigurač varijante.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: @ivanstojko 05.06.2021. 09:42 #671140

status: user
broj poruka: 3466

Uzece ekser i da gleda hoce li zasvetleti glava od eksera jbg

Vladarko bas si djavo.

Tako sam ja na zivo popravljao novogodisnja svetla na zivo, 100din 3m čudio se sto ne blinkaju nego konstantno svetle. Kad sam se zalepio za onu zicu mozak mi je eksplodirao.

Bezi od struje, kupi uticnice mrezne i probaj pa ako ne radi vrati. Ali opet iako je sve to na istoj fazi ne znas koliko stabilno ce da bude.

Koliko zidova imas izmedju? Probusi hiltijem i provuci kabl i pevaj.

:: Ja se kajem što sam uopšte pominjao osigurače.
::
:: Ako čovek nema ili ne želi da se bakće sa strujom bolje da i ne proba te osigurač varijante
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ante proveri još jednom 07.06.2021. 11:07 #671158

status: user
broj poruka: 22
Probaj da nazoveš i pričaš sa operaterom, za podršku za TV. Ne kažem da tvoj D3 može bez LAN kabla, ti to najbolje znaš. Ali možda imaju drugačiji D3 uređaj, ili noviji ruter, kaži im šta želiš i šta ti treba. Pišem ti ovo zato što sam baš nedavno ja isto to hteo (na kraju nisam uzeo ništa jer mi je bilo skupo da platim uređaj i još mesečnu dodatnu naknadu, nego koristim preko aplikacije koju imam u paketu).
Isto nemam LAN kabel do druge sobe. I predložili su mi dve opscije: da uzmem još jedan EON (tada bih morao da bušim zid i uvlačim LAN kabel), ili ako ne želim da uvlačim LAN u sobu onda D3 koji traži samo koaks, i da bih onda mogao da vraćam program, što sad sa mini D3 ne mogu.
Proveri još jednom, razgovor te ništa ne košta.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs