Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Ratio - launcher aplikacija za android :)
STRANA 1 OD 1
duqp Ratio - launcher aplikacija za android :) 11.06.2021. 14:18 T68276

status: user
broj poruka: 3466

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bllocosn

Fina mala egzoticna aplikacija. Zanimljiva po fast swap opciji sun/dark/focus mode

Fingerprint lock pojedinih aplikacija itd. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 11.06.2021. 17:16 #671195

status: user
broj poruka: 2998
Nekada minimalisticki dizajn prevagne a prakticnost zbog toga ispasta.

Izgleda lepo, zaista, ali i dalje nisam naisao na launcher koji ce za zameni Nova Launcher po funkcionalnosti. Najboljih par dolara pored Moon+ reader-a koje sam potrosio na app.


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: re 11.06.2021. 17:51 #671196

status: user
broj poruka: 3466

Ja volim minimalizam u svemu ovaj mi je nekako refreshment a novu sam zamenio sa smart launcherom i sad njega sa ovim.

Prva stvar koja mi zapala za oko je to zakljucavanje aplikacija i kada npr zakljucano nesto proba da se otvori, desava se samo da preko ikonice krene skener otiska prsta animirani tipa 3 sekunde ako ne i manje, i ako se ne prisloni palac, nista ne bude :)

Ne znam zasto sam navikao da na pocetnom ekranu nemam nista, nego da sve ide preko search. E da jos jedna lepa stvar kod ovog ratio je to sto pretragu slaze dole desno odmah na palac, na dohvat ruke :)

Moon je odlican :)

:: Nekada minimalisticki dizajn prevagne a prakticnost zbog toga ispasta
::
:: Izgleda lepo, zaista, ali i dalje nisam naisao na launcher koji ce za zameni Nova Launcher po funkcionalnosti. Najboljih par dolara pored Moon+ reader-a koje sam potrosio na app
::
::
:: Informaciona pismenost
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Lična stvar 11.06.2021. 17:56 #671197

status: user
broj poruka: 1196
Bitno je da postoji izbor, pa svako može naći nešto što mu odgovara. Meni je bitno da je što manji i što je moguće brži. Od funkcija mi treba samo drawer za aplikacije i podrška za widgete. Dugo sam koristio Zeam (svega par stotina kilibajta), sad koristim Lean. Bukvalno isključim sve animacije i piči... Opet, stvar ličnog izbora.

Edit: Sad videh da je ovaj Ratio 160MB download, što i da je deset puta manje je previše. Traži pun k dozvola i ima 2 trackera.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Lična stvar 11.06.2021. 18:02 #671198

status: user
broj poruka: 3466
Ja sam se kao mladji przio oko animacija fade in efrkata i onih vetrenjaca i kockica kao flip ali odavno i ja sve pogasim i super mi onako da bude prosto i klot kao win98 bez icega.

Nikad nisam probao zeam i lean ali bacicu oko. Hvala za sugestiju :)

A widgeti su bas bas korisna stvar, samo sto sam ja toliko lenj da ih nikad nisam stavio ni složio ni nesto aktivno koristio.

Muzicki plejer sam isto vrteo pesme iz roletne a moze na jednostavniji način.

Sad ni widget ne treba, tapnem slusalice 2x i prebacuje pesme :)

Edit

I mene je uplasila velicina, ali nisam skinuo sa playstore svakako.

Sta tebi pokazuje da ima ta 2? Daj da instaliram i probam

Cini mi se da je bas pisalo no ads O-R trackers inside ali mozda sam permutovao jbg
:: Bitno je da postoji izbor, pa svako može naći nešto što mu odgovara. Meni je bitno da je što manji i što je moguće brži. Od funkcija mi treba samo drawer za aplikacije i podrška za widgete. Dugo sam koristio Zeam (svega par stotina kilibajta), sad koristim Lean. Bukvalno isključim sve animacije i piči... Opet, stvar ličnog izbora
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Re: Re: Lična stvar 11.06.2021. 18:17 #671199

status: user
broj poruka: 1196
Od widgeta ionako koristim samo vremensku prognozu + sat (standard) i neku todo listu.
Instalirao sam Aurora Store, koja je open source frontend za PlayStore, i ona za većinu (ne za sve) aplikacije ima podatke o trackerima, tačne veličine aplikacija, kao i precizan prikaz dozvola koje aplikacija može da traži. Meni dobro radi posao, toliko da sam obrisao PlayStore. Čak mi je i interfejs lepši i praktičniji. Aurora Store može da se skine sa auroraoss.com.
Nekako mi u poslednje vreme baš dobro leže open source aplikacije. :) Ne samo sa moralne strane, nego mi i baterija traje 3-4 dana, opušteno. Naravno, čim sam kupio telefon, prikačio sam ga na adb i obrisao sve fabričke aplikacije. :)


:: Ja sam se kao mladji przio oko animacija fade in efrkata i onih vetrenjaca i kockica kao flip ali odavno i ja sve pogasim i super mi onako da bude prosto i klot kao win98 bez icega.
::
:: Nikad nisam probao zeam i lean ali bacicu oko. Hvala za sugestiju :)
::
:: A widgeti su bas bas korisna stvar, samo sto sam ja toliko lenj da ih nikad nisam stavio ni složio ni nesto aktivno koristio.
::
:: Muzicki plejer sam isto vrteo pesme iz roletne a moze na jednostavniji način.
::
:: Sad ni widget ne treba, tapnem slusalice 2x i prebacuje pesme :)
::
:: Edi
::
:: I mene je uplasila velicina, ali nisam skinuo sa playstore svakako.
::
:: Sta tebi pokazuje da ima ta 2? Daj da instaliram i proba
::
:: Cini mi se da je bas pisalo no ads O-R trackers inside ali mozda sam permutovao jb
:: :: Bitno je da postoji izbor, pa svako može naći nešto što mu odgovara. Meni je bitno da je što manji i što je moguće brži. Od funkcija mi treba samo drawer za aplikacije i podrška za widgete. Dugo sam koristio Zeam (svega par stotina kilibajta), sad koristim Lean. Bukvalno isključim sve animacije i piči... Opet, stvar ličnog izbora
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Re: Lična stvar 11.06.2021. 18:30 #671200

status: user
broj poruka: 3466
Koristim i aurora store samo sto sam je instalirao kao modul a ne sa ovog sajta. Valjda je isto.

Da, znam ubijaju bateriju te neke razne vrljave aplikacije. Ja vecito kuburim sa baterijom :)

Edit

Pogledao sam na exodus-u
Ima 2 komada, jbmli ga ako bude brljavio batalicu ga :)

:: Od widgeta ionako koristim samo vremensku prognozu + sat (standard) i neku todo listu
:: Instalirao sam Aurora Store, koja je open source frontend za PlayStore, i ona za većinu (ne za sve) aplikacije ima podatke o trackerima, tačne veličine aplikacija, kao i precizan prikaz dozvola koje aplikacija može da traži. Meni dobro radi posao, toliko da sam obrisao PlayStore. Čak mi je i interfejs lepši i praktičniji. Aurora Store može da se skine sa auroraoss.com
:: Nekako mi u poslednje vreme baš dobro leže open source aplikacije. :) Ne samo sa moralne strane, nego mi i baterija traje 3-4 dana, opušteno. Naravno, čim sam kupio telefon, prikačio sam ga na adb i obrisao sve fabričke aplikacije. :
::
::
:: :: Ja sam se kao mladji przio oko animacija fade in efrkata i onih vetrenjaca i kockica kao flip ali odavno i ja sve pogasim i super mi onako da bude prosto i klot kao win98 bez icega.
:: ::
:: :: Nikad nisam probao zeam i lean ali bacicu oko. Hvala za sugestiju :)
:: ::
:: :: A widgeti su bas bas korisna stvar, samo sto sam ja toliko lenj da ih nikad nisam stavio ni složio ni nesto aktivno koristio.
:: ::
:: :: Muzicki plejer sam isto vrteo pesme iz roletne a moze na jednostavniji način.
:: ::
:: :: Sad ni widget ne treba, tapnem slusalice 2x i prebacuje pesme :)
:: ::
:: :: Edi
:: ::
:: :: I mene je uplasila velicina, ali nisam skinuo sa playstore svakako.
:: ::
:: :: Sta tebi pokazuje da ima ta 2? Daj da instaliram i proba
:: ::
:: :: Cini mi se da je bas pisalo no ads O-R trackers inside ali mozda sam permutovao jb
:: :: :: Bitno je da postoji izbor, pa svako može naći nešto što mu odgovara. Meni je bitno da je što manji i što je moguće brži. Od funkcija mi treba samo drawer za aplikacije i podrška za widgete. Dugo sam koristio Zeam (svega par stotina kilibajta), sad koristim Lean. Bukvalno isključim sve animacije i piči... Opet, stvar ličnog izbora
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646089.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs