Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Jedno lepo kuciste za mali novac MS Aquarius
STRANA 1 OD 1
duqp Jedno lepo kuciste za mali novac MS Aquarius 13.06.2021. 19:19 T68280

status: user
broj poruka: 3466

https://www.pinshop.rs/proizvodi/komponente/kucista-i-napajanja/kucista/ms-industrial-aquarius-pro-gaming-kuciste-20109

Dobio link u jednoj diskusiji o kucistima, pa eto ko voli staklo i rgb i u potrazi je za kucistem, eto link

Sta misle poznavaoci kucista vredi li ovo par hiljada dinara srbistanskih :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Jedno lepo kuciste za mali novac MS Aquarius 13.06.2021. 20:35 #671228

status: user
broj poruka: 400
Ortak ima ovo kućište s tim da ga je pre par meseci platio 5.5k. Lično meni je svaki RGB kič, ali to je valjda stvar ukusa. Kaljeno staklo napred i sa strane, 4RGB ventilatora + RGB kontroler. Airflow je solidan, lim je malo tanji ali ako se uzme u obzir cena od 4k ko se loži na RGB neka pazari dok ga ima po ovoj ceni.


::
:: https://www.pinshop.rs/proizvodi/komponente/kucista-i-napajanja/kucista/ms-industrial-aquarius-pro-gaming-kuciste-2010
::
:: Dobio link u jednoj diskusiji o kucistima, pa eto ko voli staklo i rgb i u potrazi je za kucistem, eto lin
::
:: Sta misle poznavaoci kucista vredi li ovo par hiljada dinara srbistanskih :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Jedno lepo kuciste za mali novac MS Aquarius 13.06.2021. 21:51 #671229

status: user
broj poruka: 3466
Pa ventilatori i kontroler vrede oko pola kucista. Nisam znao da idu u paketu.


:: Ortak ima ovo kućište s tim da ga je pre par meseci platio 5.5k. Lično meni je svaki RGB kič, ali to je valjda stvar ukusa. Kaljeno staklo napred i sa strane, 4RGB ventilatora + RGB kontroler. Airflow je solidan, lim je malo tanji ali ako se uzme u obzir cena od 4k ko se loži na RGB neka pazari dok ga ima po ovoj ceni
::
::
:: ::
:: :: https://www.pinshop.rs/proizvodi/komponente/kucista-i-napajanja/kucista/ms-industrial-aquarius-pro-gaming-kuciste-2010
:: ::
:: :: Dobio link u jednoj diskusiji o kucistima, pa eto ko voli staklo i rgb i u potrazi je za kucistem, eto lin
:: ::
:: :: Sta misle poznavaoci kucista vredi li ovo par hiljada dinara srbistanskih :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Re: Re: Jedno lepo kuciste za mali novac MS Aquarius 13.06.2021. 22:45 #671230

status: user
broj poruka: 400
Baš tako. Generalno sva MS kućišta koje sam imao priL-I-K-E da vidim su o.k. i imaju odličan odnos cena/kvalitet. Kada se Kinezi ozbiljno pozabave nečim nema zajebancije. Ja sam Thermaltake Versa H17 sa providnom bočnom stranom i to od pleksiglasa i sa jednim ventilatorom koji ide uz njega platio 4.5k. Za dva CM ventilatora i za kontroler sam dao još 1700 dindži. MS definitivno treba da počne da koristi deblji lim i imaće vrhunska (u pravom smislu te reči) kućišta za male pare.


:: Pa ventilatori i kontroler vrede oko pola kucista. Nisam znao da idu u paketu.
::
::
:: :: Ortak ima ovo kućište s tim da ga je pre par meseci platio 5.5k. Lično meni je svaki RGB kič, ali to je valjda stvar ukusa. Kaljeno staklo napred i sa strane, 4RGB ventilatora + RGB kontroler. Airflow je solidan, lim je malo tanji ali ako se uzme u obzir cena od 4k ko se loži na RGB neka pazari dok ga ima po ovoj ceni
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: https://www.pinshop.rs/proizvodi/komponente/kucista-i-napajanja/kucista/ms-industrial-aquarius-pro-gaming-kuciste-2010
:: :: ::
:: :: :: Dobio link u jednoj diskusiji o kucistima, pa eto ko voli staklo i rgb i u potrazi je za kucistem, eto lin
:: :: ::
:: :: :: Sta misle poznavaoci kucista vredi li ovo par hiljada dinara srbistanskih :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Re: Re: Jedno lepo kuciste za mali novac MS Aquarius 13.06.2021. 22:50 #671231

status: user
broj poruka: 3466

Ako krenu sa debelim limovima kostace kao zalman od imarkovic-a onaj napucani i jak kao zlatna poluga haha

:: Baš tako. Generalno sva MS kućišta koje sam imao priL-I-K-E da vidim su o.k. i imaju odličan odnos cena/kvalitet. Kada se Kinezi ozbiljno pozabave nečim nema zajebancije. Ja sam Thermaltake Versa H17 sa providnom bočnom stranom i to od pleksiglasa i sa jednim ventilatorom koji ide uz njega platio 4.5k. Za dva CM ventilatora i za kontroler sam dao još 1700 dindži. MS definitivno treba da počne da koristi deblji lim i imaće vrhunska (u pravom smislu te reči) kućišta za male pare.
::
::
:: :: Pa ventilatori i kontroler vrede oko pola kucista. Nisam znao da idu u paketu.
:: ::
:: ::
:: :: :: Ortak ima ovo kućište s tim da ga je pre par meseci platio 5.5k. Lično meni je svaki RGB kič, ali to je valjda stvar ukusa. Kaljeno staklo napred i sa strane, 4RGB ventilatora + RGB kontroler. Airflow je solidan, lim je malo tanji ali ako se uzme u obzir cena od 4k ko se loži na RGB neka pazari dok ga ima po ovoj ceni
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: https://www.pinshop.rs/proizvodi/komponente/kucista-i-napajanja/kucista/ms-industrial-aquarius-pro-gaming-kuciste-2010
:: :: :: ::
:: :: :: :: Dobio link u jednoj diskusiji o kucistima, pa eto ko voli staklo i rgb i u potrazi je za kucistem, eto lin
:: :: :: ::
:: :: :: :: Sta misle poznavaoci kucista vredi li ovo par hiljada dinara srbistanskih :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 14.06.2021. 09:01 #671237

status: user
broj poruka: 18930
Lepo samo na oko, a ventilatori su toliko kvalitetni da prodrndave posle kratkog koriscenja.
Kinezi su jako dobri u kopiranju, ali samo na izgled. U stanju su da zamaskiraju sve, a kvalitet nikakav.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Kome treba kućište za 4.000 dindži - vredi! 14.06.2021. 21:44 #671260

status: user
broj poruka: 4227

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub Re: >> 15.06.2021. 16:57 #671279

status: user
broj poruka: 1006
Ne bih uložio dinar u tu opkladu. Da, umeju kinezi da bofluju, u načelu se slažem, ali takođe mogu i da naprave odličnu stvar.
Imam Sama Black kućište, full tower, svojevremeno plaćeno nepunih 7k dindži.
Nema konkurenciju u tom rangu: svi kavezi se vade (hdd, ssd, 5.25`), poklopci za 5.25`, pozadi takođe (poklopci oko PCI-ja), menadžment kablovima, filteri, zvučna izolacija, fan kontroler, debeo metal (16-17kg sa komponentama!), gumeni dihtunzi na svakom šrafu, na bokovima strana... Ja imam 5 ventilatora u kućištu (3x14, 2x12), dva na grafi - nečujno je, i nimalo vruće.

Evo linkova

https://bit.ly/2SA7XRS
https://bit.ly/3wueagO
https://bit.ly/3wrISr7
https://bit.ly/3gDRIuS


:: Lepo samo na oko, a ventilatori su toliko kvalitetni da prodrndave posle kratkog koriscenja.
:: Kinezi su jako dobri u kopiranju, ali samo na izgled. U stanju su da zamaskiraju sve, a kvalitet nikakav
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 15.06.2021. 17:45 #671281

status: user
broj poruka: 18930
@krk Sve zavisi od tvog praga tolerancije.

Ne mislim na `Kineze` generalno, nego na prepoznatljiv `kineski` kvalitet.
Ja imam Lian Li koji je Taiwan (Kinez), pokusao sam da nadjem kvalitetnije kuciste za promenu i na kraju sam odustao od promene.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tonce ... 15.06.2021. 18:20 #671283

status: user
broj poruka: 408
Kad pominjete vec kucista kako vam se cini `Thermaltake Versa H18` sa mrezastom prednjim stranom i dugmicima na istoj ?

Nisu mi bitni prozori ni svetla nego hladjenje.

Svidja mi se sto napred mogu da se postave 2x14 cm ventilatori .

U svakom slucaju u odnosu na moje staro kuciste ovo je ko svemirski brod. :D

i7 2600 3.4MHz
Gigabyte GA-Z77M-D3H
DDR3 2x4 GB Kingston Xyper 1333Mhz
Asus ROG Strix RX 570
Cooler Master 332 Elite
Logitech X-230
Philips 22`
LC Power 650W Green Power V2.3

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: ... 15.06.2021. 18:25 #671284

status: user
broj poruka: 3466

Lepo je, zanimljivo simpaticno maleno. Kuciste je nekako bitna stavka samo po nivou entuzijazma koji neko ima i koliko je voljan da obraca paznju na te neke sitne detalje :)

Uzmi ga, povoljno je, ne znam ima li neko slicno za tqj novac pa da pravis poređenje

:: Kad pominjete vec kucista kako vam se cini `Thermaltake Versa H18` sa mrezastom prednjim stranom i dugmicima na istoj ?
::
:: Nisu mi bitni prozori ni svetla nego hladjenje.
::
:: Svidja mi se sto napred mogu da se postave 2x14 cm ventilatori .
::
:: U svakom slucaju u odnosu na moje staro kuciste ovo je ko svemirski brod. :
::
:: i7 2600 3.4MHz
:: Gigabyte GA-Z77M-D3H
:: DDR3 2x4 GB Kingston Xyper 1333Mhz
:: Asus ROG Strix RX 570
:: Cooler Master 332 Elite
:: Logitech X-230
:: Philips 22`
:: LC Power 650W Green Power V2.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: ... 15.06.2021. 19:57 #671289

status: user
broj poruka: 400
Versa H18 ima perfektan airflow, kvalitet izrade mnogo bolji nego kod MS-a, cable managment je vrlo dobar i uz njega dobijaš jedan ventilator. Prošle godine sam pazario H17 jer mi je `trebalo` micro kućište za male pare. H17 mi se više sviđa zbog IO panela pa sam ga zbog tog a i pazario iako H18 ima mnogo bolji airflow. Napred imaš mesta za 3x120mm ili 2x140mm. Ja sam ubacio 2x120 i rade posao poprilično dobro. Jako lepo i kvalitetno kućište za 4 do 5k dindži stim da imaš ulagane za još barem 2 ventilatora.

Mrežica sa gornje strane je na `magnet`, a sa donje ispod napajanja se gura u žleb.

:: Kad pominjete vec kucista kako vam se cini `Thermaltake Versa H18` sa mrezastom prednjim stranom i dugmicima na istoj ?
::
:: Nisu mi bitni prozori ni svetla nego hladjenje.
::
:: Svidja mi se sto napred mogu da se postave 2x14 cm ventilatori .
::
:: U svakom slucaju u odnosu na moje staro kuciste ovo je ko svemirski brod. :
::
:: i7 2600 3.4MHz
:: Gigabyte GA-Z77M-D3H
:: DDR3 2x4 GB Kingston Xyper 1333Mhz
:: Asus ROG Strix RX 570
:: Cooler Master 332 Elite
:: Logitech X-230
:: Philips 22`
:: LC Power 650W Green Power V2.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tonce Re: Re: ... 16.06.2021. 08:52 #671297

status: user
broj poruka: 408
Gledam H18 zadnjih par nedelja i klipove o njemu i uhvatio sam jedan deo u nekom opisu da je On/Off dugme u cosku malo vise osetljivo i da moze lako slucajno da se upali/ugasi PC ,ako se zakaci.


i7 2600 3.4MHz
Gigabyte GA-Z77M-D3H
DDR3 2x4 GB Kingston Xyper 1333Mhz
Asus ROG Strix RX 570
Cooler Master 332 Elite
Logitech X-230
Philips 22`
LC Power 650W Green Power V2.3

:: Versa H18 ima perfektan airflow, kvalitet izrade mnogo bolji nego kod MS-a, cable managment je vrlo dobar i uz njega dobijaš jedan ventilator. Prošle godine sam pazario H17 jer mi je `trebalo` micro kućište za male pare. H17 mi se više sviđa zbog IO panela pa sam ga zbog tog a i pazario iako H18 ima mnogo bolji airflow. Napred imaš mesta za 3x120mm ili 2x140mm. Ja sam ubacio 2x120 i rade posao poprilično dobro. Jako lepo i kvalitetno kućište za 4 do 5k dindži stim da imaš ulagane za još barem 2 ventilatora
::
:: Mrežica sa gornje strane je na `magnet`, a sa donje ispod napajanja se gura u žleb


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: ... 16.06.2021. 10:14 #671299

status: user
broj poruka: 3466

Sta si spakovao u to kuciste

:: Versa H18 ima perfektan airflow, kvalitet izrade mnogo bolji nego kod MS-a, cable managment je vrlo dobar i uz njega dobijaš jedan ventilator. Prošle godine sam pazario H17 jer mi je `trebalo` micro kućište za male pare. H17 mi se više sviđa zbog IO panela pa sam ga zbog tog a i pazario iako H18 ima mnogo bolji airflow. Napred imaš mesta za 3x120mm ili 2x140mm. Ja sam ubacio 2x120 i rade posao poprilično dobro. Jako lepo i kvalitetno kućište za 4 do 5k dindži stim da imaš ulagane za još barem 2 ventilatora
::
:: Mrežica sa gornje strane je na `magnet`, a sa donje ispod napajanja se gura u žleb
::
:: :: Kad pominjete vec kucista kako vam se cini `Thermaltake Versa H18` sa mrezastom prednjim stranom i dugmicima na istoj ?
:: ::
:: :: Nisu mi bitni prozori ni svetla nego hladjenje.
:: ::
:: :: Svidja mi se sto napred mogu da se postave 2x14 cm ventilatori .
:: ::
:: :: U svakom slucaju u odnosu na moje staro kuciste ovo je ko svemirski brod. :
:: ::
:: :: i7 2600 3.4MHz
:: :: Gigabyte GA-Z77M-D3H
:: :: DDR3 2x4 GB Kingston Xyper 1333Mhz
:: :: Asus ROG Strix RX 570
:: :: Cooler Master 332 Elite
:: :: Logitech X-230
:: :: Philips 22`
:: :: LC Power 650W Green Power V2.
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 za taj novac 16.06.2021. 10:50 #671300

status: user
broj poruka: 3275

dobra kutija. Od MS kucista imam dva MS INDUSTRIAL TITAN 2 PRO , uzeo bi i trecu MS kutiju ali nije mogla da stane noctua u14-s zbog svoje visine - uzet komotan nzxt H710.

Vidi se razlika u kvalitetu kucista ali i platis debelo tu razliku, odlican je MS industrial.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Re: Re: ... 16.06.2021. 11:37 #671302

status: user
broj poruka: 400
Gigabyte GA-F2A88XM
A8-7670K + R7 graphic
LC-POWER Cosmo CC-95
Kingston XyperX Blu 2x4GB 1866MHz
Kingston 120GB SSD
Seagate 1TB
WD green 500GB
Thermaltake Smart SE 530W (Semi-Modular)
Cooler Master Trooper/Stryker 2x120mm za `ubacivanje` svežeg vazduha
Thermaltake 120mm za izbacivanje
::
:: Sta si spakovao u to kucist
::
:: :: Versa H18 ima perfektan airflow, kvalitet izrade mnogo bolji nego kod MS-a, cable managment je vrlo dobar i uz njega dobijaš jedan ventilator. Prošle godine sam pazario H17 jer mi je `trebalo` micro kućište za male pare. H17 mi se više sviđa zbog IO panela pa sam ga zbog tog a i pazario iako H18 ima mnogo bolji airflow. Napred imaš mesta za 3x120mm ili 2x140mm. Ja sam ubacio 2x120 i rade posao poprilično dobro. Jako lepo i kvalitetno kućište za 4 do 5k dindži stim da imaš ulagane za još barem 2 ventilatora
:: ::
:: :: Mrežica sa gornje strane je na `magnet`, a sa donje ispod napajanja se gura u žleb
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jamire Re: Re: Re: Jedno lepo kuciste za mali novac MS Aquarius 22.06.2021. 09:53 #671394

status: user
broj poruka: 1066
Ovako sa time ventilaorima koji duvaju na max 300 obrtaja i gde cela toplota dolazi do procesora i graficke, kuciste je isuvise malo za bilo kakav boljii kuler ili ti bilo sta. To je njima glavni problem inace ko ga kupi iste seknude ventilatori u katnu i kupujes druge, a kad sklopis cifru ventialtori plus kuciste uzmes neko bolje i to mu dodje to. Drugaru sklopili umesto Thermalatek kucisa kao sto je bilo u ponudi sa ovim kucistem.

Znaci sva toplota se zadrzava u sredini kucista sto je nevidjeno i umesto sa 4 ventilatora da imas temperaturu 10-15 stepni nizu imas kontra efekat. Jednostavno nemaju snagu da prednji da ubace zadnji da izvuku vazduh. Bukvalno se pravi rerna.
I ako ubacsis ATX plocu sve je skuceno usko za manivirsanje nedaj boze ako ti se iskljuci konetkor neki pri vrhu ploce nema ti druge nego da je odsrafis.

Pozdrav

AMD FX-8320, 4300 MHz (21.5 x 200)
Cooler Master 212 EVO
Motherboard MSI 990FXA-GD80
Kingston HyperX Blue 12gb 1600
MSI GeForce GTX 1660 ARMOR 6G OC
SSD OCZ Agility 3 60gb
1.5 WD+500gb WD
Chiftec CX-05B-B
Chiftec 850 Nitr

:: Pa ventilatori i kontroler vrede oko pola kucista. Nisam znao da idu u paketu.
::
::
:: :: Ortak ima ovo kućište s tim da ga je pre par meseci platio 5.5k. Lično meni je svaki RGB kič, ali to je valjda stvar ukusa. Kaljeno staklo napred i sa strane, 4RGB ventilatora + RGB kontroler. Airflow je solidan, lim je malo tanji ali ako se uzme u obzir cena od 4k ko se loži na RGB neka pazari dok ga ima po ovoj ceni
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: https://www.pinshop.rs/proizvodi/komponente/kucista-i-napajanja/kucista/ms-industrial-aquarius-pro-gaming-kuciste-2010
:: :: ::
:: :: :: Dobio link u jednoj diskusiji o kucistima, pa eto ko voli staklo i rgb i u potrazi je za kucistem, eto lin
:: :: ::
:: :: :: Sta misle poznavaoci kucista vredi li ovo par hiljada dinara srbistanskih :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs