Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Apc produzni
STRANA 1 OD 1
Guest Apc produzni 15.06.2021. 13:55 T68287

status: user
broj poruka: 583

Pitanje jer se ne razumem bas..

Kada nema uredjaja prikopcanih na produzni pritiskom na prekidac apc sve radi na klik klak medjutim kada prikopcam uredjaje dugme na prekidacu kao da malo zavarnici prilikom paljenja

Zanima me da li da reklamiram produzni ili je to notmalno zbog opterecenja

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 15.06.2021. 14:03 #671271

status: user
broj poruka: 2998
Ja bih kao laik rekao da varnicenje bas i nije pozeljno.


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Ree 15.06.2021. 14:27 #671273

status: user
broj poruka: 583

Nemam u radu nikakvih problema ..osim tog sa prekidacem ali ne palim gasim apc cesto

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Tako je meni negde varnicila jedna utičnica 15.06.2021. 15:30 #671276

status: user
broj poruka: 3466

I odlučim da utaknem tu punjac i da ga ne cupam uopste i da zaobidjem varnicenje i trebalo mi nesto iscupam i kad sam vracao, na punjacu su popucali oni metalni delovi na viljuskama sto ulaze u zid i smrdelo je na neki leš.

Resavaj varnice kako god, da ti ne zavarnici kad ne budes tu la ne daj Boze da bude ono sto nikako ne želiš


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Apc produzni 15.06.2021. 16:27 #671277

status: user
broj poruka: 18940
Pa sam si odgovorio, to je zbog opterecenja, jer su uredjaji prikljuceni i u sekundi povuku svu struju, tako da zbog toga zavarnici, jer prekidac izvrsava taj spoj.
Savet, prvo klikni prekidac, pa onda ukljucuj uredjaje. Ili ih gasi preko njihovog prekidaca (ako imaju, a verujem da imaju jer su veci potrosaci).

Isto imam APC produzne, dosta su stari, to je uradjeno jako dobro, medjutim ja ih koristim za komp, ruter, zvucnike, a ozbiljnije uredjaje gledam da ubacujem u zidne uticnice.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Pitanje jer se ne razumem bas.
::
:: Kada nema uredjaja prikopcanih na produzni pritiskom na prekidac apc sve radi na klik klak medjutim kada prikopcam uredjaje dugme na prekidacu kao da malo zavarnici prilikom paljenj
::
:: Zanima me da li da reklamiram produzni ili je to notmalno zbog opterecenj
::
:: Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re: Re: Apc produzni 15.06.2021. 18:28 #671285

status: user
broj poruka: 583
Ako je zbog opterecenja onda je ovo normalno ..ne smeta samo da ne povuce neki uredjaj sa sobom.
Imam prikopcano samo kuciste i monitor na njemu.

Imao sam jedan produzni koji je bio druga prica ..varnicio sam od sebe na jednom od prikljucaka.Slucajno sam cuo random zvuk pucketanja koji se nastavio i sledeci dan/nekad i prodje bez..al zamenio ja to.

Hvala svima

:: Pa sam si odgovorio, to je zbog opterecenja, jer su uredjaji prikljuceni i u sekundi povuku svu struju, tako da zbog toga zavarnici, jer prekidac izvrsava taj spoj.
:: Savet, prvo klikni prekidac, pa onda ukljucuj uredjaje. Ili ih gasi preko njihovog prekidaca (ako imaju, a verujem da imaju jer su veci potrosaci).
::
:: Isto imam APC produzne, dosta su stari, to je uradjeno jako dobro, medjutim ja ih koristim za komp, ruter, zvucnike, a ozbiljnije uredjaje gledam da ubacujem u zidne uticnice
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: ::
:: :: Pitanje jer se ne razumem bas.
:: ::
:: :: Kada nema uredjaja prikopcanih na produzni pritiskom na prekidac apc sve radi na klik klak medjutim kada prikopcam uredjaje dugme na prekidacu kao da malo zavarnici prilikom paljenj
:: ::
:: :: Zanima me da li da reklamiram produzni ili je to notmalno zbog opterecenj
:: ::
:: :: Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 15.06.2021. 19:57 #671290

status: user
broj poruka: 9460
Normalno je. Nemas razloga za reklamaciju, nista mu ne smeta.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Još i da povuče neki uređaj sa sobom, pa valjda si zbog toga i uzeo APC, da se to ne desi. 15.06.2021. 20:55 #671293

status: user
broj poruka: 4228
Između ostalog...

Isto se dešava i kod mene na APC produžnim, evo, već nekoliko godina. Ništa se još nije zapalilo. A ni izgorelo.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646074.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs