Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Thermaltake Smart RGB 700w :D :D :D
STRANA 1 OD 1
Adzem Thermaltake Smart RGB 700w :D :D :D 13.07.2021. 02:12 T68321

status: user
broj poruka: 3797
Pozdrav mojim virtuelnim drugarima. Situacija sa napajanjima je krajnje ocajna, a svi znamo zbog cega. Zato sam namerno iz sprdnje uzeo ovo napajanje koje sam uspeo da pronadjem u domacim prodavnicama za nekih 60e na akciji. Boli me uvo sta ce da mu bude, neka traje koliko i garancija. Masina iz potpisa ne verujem da moze povuci vise od 250-300w sve ukupno. Komp mi se vise ne gasi, Vmarc je prvi provalio da je napajanje bilo u pitanju, a ja nisam hteo sebi da priznam i mislio sam da je neki deo na ploci vezano za struju, naponsku i to. Jel neko ima neka iskustva sa ovim cudom? Jel drzi neko ovo sokocalo u kompu? Ono sto odmah na prvu loptu mogu da primetim, jeste neverovatnih 3-4 fps vise u nekim igricama zbog RGB-a. Ali, dobro, to vec svi znamo da je boost toliki otpriL-I-K-E. To sam i ocekivao bez faktora iznenadjenja.


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 5600x OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 570
Acer KG251QDbmiipx 240hz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 13.07.2021. 08:27 #671748

status: user
broj poruka: 18940
Trajace ti vise nego prethodni CoolerMaster, a hladice jos bolje, to je sigurno .)

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Thermaltake Smart RGB 700w :D :D :D 13.07.2021. 08:36 #671749

status: user
broj poruka: 1327
Nije to nimalo loše napajanje ali u principu se ne radi o tome koliko će dugo da radi napajanje nego šta sve ostalo može da izgori ako napajanje crkne na pogrešan način ili dođe do nekog velikog poremećaja u naponu.
Ne radi se ni o deklarisanoj snazi napajanja nego koliko snage u Amperima daje na +12v. mnoga `no name ` ili `kinezi` ne daju ni polovinu deklarisane snage u Watima.
Ostala važna stavka je postojanost napona pri opterećenju i postojanost napona pri varijaciji ulaznog napona i koliko toga može napajanje da `svari` bez BSOD-a ili čak gašenja.
Mnogo toga može da se ublaži ili izbegne upotrebom napajanja koje je daleko jače nago što je minimalno.
RGB može da bude i korisno, može lakše da se primeti varijacija obrtaja ili ako neki fen stane a na mojoj ploči Asus Prime x470 pro, može da se podesi RGB tako da menja boje sa temperaturom, dok je plavo, hladno je, kada ode u crveno, čuvaj se.
Neka dobra AIO hlađenja pokazuju boju prema temperaturi tečnosti i to je jedini pokazatelj tog važno detalja hlađenja.
Znači nije sve u šarenilu, može da bude i korisno.


:: Pozdrav mojim virtuelnim drugarima. Situacija sa napajanjima je krajnje ocajna, a svi znamo zbog cega. Zato sam namerno iz sprdnje uzeo ovo napajanje koje sam uspeo da pronadjem u domacim prodavnicama za nekih 60e na akciji. Boli me uvo sta ce da mu bude, neka traje koliko i garancija. Masina iz potpisa ne verujem da moze povuci vise od 250-300w sve ukupno. Komp mi se vise ne gasi, Vmarc je prvi provalio da je napajanje bilo u pitanju, a ja nisam hteo sebi da priznam i mislio sam da je neki deo na ploci vezano za struju, naponsku i to. Jel neko ima neka iskustva sa ovim cudom? Jel drzi neko ovo sokocalo u kompu? Ono sto odmah na prvu loptu mogu da primetim, jeste neverovatnih 3-4 fps vise u nekim igricama zbog RGB-a. Ali, dobro, to vec svi znamo da je boost toliki otpriL-I-K-E. To sam i ocekivao bez faktora iznenadjenja
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 5600x OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 570
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.07.2021. 09:20 #671753

status: user
broj poruka: 4743

Ne smeta toliko šareniš a i kapiram da je tih taj 12 cm vent, jedino šteta što nije modularno.
Inače je ok, ne znam zašto skoro svi potcenjuju Tt.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: 13.07.2021. 12:48 #671756

status: user
broj poruka: 400
Baš tako, šteta što nije modularno, kako god za 60€ ekstra kupovina.
Pre dve godine sam našao na akciji Thermaltake Smart SE 530W za 40€. Ima vent od 14cm, polumodularno je i svi kablovi su crni. Jako stabilno i totalno bešumno napajnje. Vredi definitivno svaki €.

::
:: Ne smeta toliko šareniš a i kapiram da je tih taj 12 cm vent, jedino šteta što nije modularno
:: Inače je ok, ne znam zašto skoro svi potcenjuju Tt
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 13.07.2021. 13:16 #671757

status: user
broj poruka: 3797
Napajanje nije modularno, ali sam se bas pozitivno zacudio kada sam video da je duzina kablova ogromna i identicna kao prethodni CoolerMaster(Seasonic) i lagano dohvati sve u ogromnom kucistu Cosmos 2.


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 5600x OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 570
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 14.07.2021. 08:41 #671766

status: user
broj poruka: 3797
https://ibb.co/Kqg36Mk
https://ibb.co/JpzqCf8

Inace, je velika sramota da je ovaj plasticni deo maske na sasiji kucista Cosmos 2 pukao prakticno sam od sebe, verovatno ovde trpi neki pritisak od tezine ili je plastika previse pribijena sasiji u ovom delu. Sto opet dovodi do zakljucka da je ram tanak i da se uvija. Sta bi tek bilo da stavim profi vodeno, napajanje od 1500w, ogromnu plocu sa jos tri grafe itd... Ne siri se, stoji ovako crta. Primetio sam pre bilo kakvog pomeranja i montiranja novog napajanja.


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 5600x OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 570
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 14.07.2021. 09:00 #671767

status: user
broj poruka: 18940
Steta, jos spolja na vidnom mestu.. Nego, zar ti nisi imao neki Fractal? Ili drugo neko kuciste sa prozorom.. Stavljao si sL-I-K-E kada si kupovao procesor.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: https://ibb.co/Kqg36M
:: https://ibb.co/JpzqCf
::
:: Inace, je velika sramota da je ovaj plasticni deo maske na sasiji kucista Cosmos 2 pukao prakticno sam od sebe, verovatno ovde trpi neki pritisak od tezine ili je plastika previse pribijena sasiji u ovom delu. Sto opet dovodi do zakljucka da je ram tanak i da se uvija. Sta bi tek bilo da stavim profi vodeno, napajanje od 1500w, ogromnu plocu sa jos tri grafe itd... Ne siri se, stoji ovako crta. Primetio sam pre bilo kakvog pomeranja i montiranja novog napajanja.
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 5600x OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 570
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 14.07.2021. 10:27 #671768

status: user
broj poruka: 3797
Jok, brate mili. Kupio sam ovo kuciste kada je bilo na akciji sa 50 na 15 soma. Secas se kada sam komentarisao da se bocna stakla otvaraju kao vrata od sefa ili hamera. U to neko vreme je i nas Skaj kupio isto. Ali ovo je smesan propust i jeftina plastika. Mada imam ja jednog lika koji radi toliko profesionalno plastike i sve vezano za njih, da je bukvalno bolji od fabrike. Radio mi nesto na proslom skuteru. Nisam mogao da verujem da drzim krpljen i farban deo, a ne nov original...


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 5600x OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 570
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs