Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Ovaj forum postaje Spanska serija!
STRANA 1 OD 1
PANDUR Ovaj forum postaje Spanska serija! 04.12.2007. 17:11 T6833

status: user
broj poruka: 73
Nemojte ljudi da se prepucavate preko foruma!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drzacomp muchos muchachos 04.12.2007. 20:00 #34877

status: user
broj poruka: 359
slazem se, za to treba ici u skupstinu!
ali sta ako ti iskljuce mikrofon...?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
electron samo opusteno :) 04.12.2007. 20:17 #34885

status: user
broj poruka: 74



dugo pratim ovaj sajt i forum na njemu. Jedno vreme ga nisam koristio pa sam morao ponovo da se registrujem a i promenili su design sajta. Slazem se sa tobom...mada nisu ni strani forumi nesto mnogo drugaciji...ipak nam je to u krvi...narocito nama a? Svi mislimo da smo najpametniji....Zato cuteci odlazim da igram COD4 ... treba se levelovati .. tek sam na 21 nivou. Pozdrav !!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Teorija talasa 04.12.2007. 20:30 #34890

status: user
broj poruka: 6643
Znaš, po teoriji talasa, ili ciklusa, svako malo iznerviramo admine,napravimo haos na učmarnom forumu, izazovemo ghostiranje postova, bad sectore na mbr-u zaduženom za negativne komentare. Ispsujemo se, izvređamo, ispretimo i naaaepitetiramo se do y. E, sad smo još i pred upadom u institucije sistema (sudstvo) koje je u zadnjem stadijumu raspadanja od posledica karpošijevog sindroma, aids-a i sifiličnog tremens ludila nakon 20 godina bolesti.
Šta će posle biti, sam bog zna.... a neće ništa da izjavi na forumu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 04.12.2007. 21:01 #34896

status: user
broj poruka: 18941
pisko, moram da ti priznam da si zajebo` Pitagora s filozofiranjem ... :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem Re: Teorija talasa 04.12.2007. 21:04 #34897

status: user
broj poruka: 209
Dušan Nastić
Beograd,


:: Znaš, po teoriji talasa, ili ciklusa, svako malo iznerviramo admine,napravimo haos na učmarnom forumu, izazovemo ghostiranje postova, bad sectore na mbr-u zaduženom za negativne komentare. Ispsujemo se, izvređamo, ispretimo i naaaepitetiramo se do y. E, sad smo još i pred upadom u institucije sistema (sudstvo) koje je u zadnjem stadijumu raspadanja od posledica karpošijevog sindroma, aids-a i sifiličnog tremens ludila nakon 20 godina bolesti
:: Šta će posle biti, sam bog zna.... a neće ništa da izjavi na forumu
::
::

Nemojte bte ljudi da se zezate. Nikola iz Help Di*ka ce i vas da tuzi za klevetu ako tako nastavite. Sta nam to treba, da se skupljamo pred sudnicom pa da jos i tamo pocnemo da se raspravljamo.Preselicmo forum u realan zivot, a tu moze i motka da radi, i svasta jos po nesto:) Budimo ljudi, iako zivimo u Srbiji:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
helpdisk nema problema 04.12.2007. 21:13 #34900

status: user
broj poruka: 142

Ti mislis da si salim, prodajes ljudima muda za bubrege i kad vidis da ne mozes da se ugradis onda ti djavo kriv. Malo si im rekao u startu pa nije bilo nista za tebe , okanime se covece, tuzicu te za klevetu najozbiljnije ti kazem.
Prestani da pricas neistine
Poruke sam sacuvao imam i svedoke
dan citiram tvoje izjave kako se ponasa u srbiji.

Preselicmo forum u realan zivot, a tu moze i motka da radi, i svasta jos po nesto:) Budimo ljudi, iako zivimo u Srbiji:)

Jel sa motkom, sutra idem i podnosim tuzbu ne moze da prica ko sta hoce bez osnova. Tvoje insinuacije su krajnje nekorektne i jos jednim ti kazem okanime se nadji neku drugu zanimaciju.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem Re: nema problema 04.12.2007. 21:28 #34903

status: user
broj poruka: 209

Dušan Nastić
Beograd,


::
:: Ti mislis da si salim, prodajes ljudima muda za bubrege i kad vidis da ne mozes da se ugradis onda ti djavo kriv. Malo si im rekao u startu pa nije bilo nista za tebe , okanime se covece, tuzicu te za klevetu najozbiljnije ti kazem.

Ja se nista nisam ugradjivao niti mi je bila namera da to radim. To su moje stalne musterije, i ja ih jako postujem i kao ljude i kao kupce. Ja sigurno necu nekoga odrati kao sto ti radis, pa ko se upeca, upeca. Ti kazes da tvoj uredjaj (PC3000PCI) kosta 4000 evra i da zato moras toliko da naplacujes??? Onda bi po toj logici ljudi koji rade auto dijagnistiku trebali svojim `klijentima` da naplacuju po 2000e dijagnostiku kvara na kolima posto ti originalni uredjaji kostaju po 20.000 i vise evra. Opet, ovde nije tema cena, nego kva na disku koji si namerno izazvao. A i ova tema foruma se ne bavi time uopste, ako nisi primetio. Zasto opet pricas sve isto?

Ja sam ono gore napisao onako, uopsteno. Nisam mislio konkretno na tebe i motke zajedno. Mislio sam to onako, u sali i zezanju, samo ti to ne mozes da shvatis.









:: Prestani da pricas neistine

To sto sam ja rekao, nije neistina. Zelis li da odem u drugu firmu i dam im diskove
na dijagnozu? Mogu da uradim to, nije problem uopste. Dobices i dijagnozu i procenu koliko se podataka sada moze skinuti sa onih hardova. Potpisano od strucnog lica.

Moze li tako?

Pa onda da vidimo ko prica neistine. Covece svesno si unistio particiju harda do kraja, a sada bi da se sa tim izvuces tek tako. Mozda negde moze, ali naleteo si na pogresnu osobu. Pa izvoli, slobodno me tuzi. Sa zadovoljstvom cu doci na to sudjenje sa sve komplet dokazima.
:: Poruke sam sacuvao imam i svedok
:: dan citiram tvoje izjave kako se ponasa u srbiji
::
:: Preselicmo forum u realan zivot, a tu moze i motka da radi, i svasta jos po nesto:) Budimo ljudi, iako zivimo u Srbiji:

Ova recenica iznad je zezanje, al ko sto rekoh ti to ne razumes. Sta da ti radim. Da li se u toj recenici pominjes ti?:)
::
:: Jel sa motkom, sutra idem i podnosim tuzbu ne moze da prica ko sta hoce bez osnova. Tvoje insinuacije su krajnje nekorektne i jos jednim ti kazem okanime se nadji neku drugu zanimaciju

Mrzi me bre sve ovo da pisem, al sta cu kad se stalno nastavljas, i pokusavas da izigravas nevinasce. To ne mogu da dozvolim, i necu ti dozvoliti.
::
::

Ti toliko lazes, da si sam poceo da verujes u to sto pricas. Da nisi mozda mislio da ces me uplasiti svojom tuzbom?:) Izvoli, slobodno. To je tvoj problem. Ja imam dokaze za sve sto sam rekao, i stojim iza toga. Mislis da se plasim toga?:))) Smesno razmisljanje, zaista.
Samo zato sto si pomenuo da ti je zena advokat ja bih trebao da se uplasim? Ne, ne plasim se tebe i takvih kao sto si ti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: nema problema 04.12.2007. 21:32 #34904

status: user
broj poruka: 7761
Por Dios...
?Oye hombre que te pasa?
Usted esta loco, anda te a tomar unas patillas a curar sus arogantia y emfermedad.

!Ay carajo donde va este mudno, con eses cabritos!

Buona noche Srbija donde esta i qual que tamano sera !!!

P.S. Disculpe por mi peor castellano.

::
:: Ti mislis da si salim, prodajes ljudima muda za bubrege i kad vidis da ne mozes da se ugradis onda ti djavo kriv. Malo si im rekao u startu pa nije bilo nista za tebe , okanime se covece, tuzicu te za klevetu najozbiljnije ti kazem.
:: Prestani da pricas neistine
:: Poruke sam sacuvao imam i svedok
:: dan citiram tvoje izjave kako se ponasa u srbiji
::
:: Preselicmo forum u realan zivot, a tu moze i motka da radi, i svasta jos po nesto:) Budimo ljudi, iako zivimo u Srbiji:
::
:: Jel sa motkom, sutra idem i podnosim tuzbu ne moze da prica ko sta hoce bez osnova. Tvoje insinuacije su krajnje nekorektne i jos jednim ti kazem okanime se nadji neku drugu zanimaciju
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
helpdisk Re: Re: nema problema 04.12.2007. 22:12 #34909

status: user
broj poruka: 142

ne treba mene da se plasis, prestani da me provociras i ja ti obecavam da necu
vise spomenuti ovo nikad. Znaci nemoj da postujes i sve je ok, ne uzimaj me usta
i sve cu zaboraviti. Ne treba mene da se plasis plasi se suda. Odnesi ih slobodno i u
takovsku tamo ces sresti Nikolu Radinkovica ( gle cuda ) isto mog prijatelja koji ce ti
reci isto sto sam ti i ja rekao. Stim sto ce on da ti uzme i 1000 dinara za dijagnozu.
Batali sve radi sta radis i zaboravi me. Ne spominji me ne spominjem te. Bicu prinudjen da
reagujem kako sam ti rekao. Kad sam ti rekao da mi je zena advokat hteo sam da ti kazem da mene to nece nista da kosta a ti mozes barem sudskih taksi da se spasis.
Zaboravi i idemo dalje.

::
:: Dušan Nastić
:: Beograd
::
::
:: ::
:: :: Ti mislis da si salim, prodajes ljudima muda za bubrege i kad vidis da ne mozes da se ugradis onda ti djavo kriv. Malo si im rekao u startu pa nije bilo nista za tebe , okanime se covece, tuzicu te za klevetu najozbiljnije ti kazem.
::
:: Ja se nista nisam ugradjivao niti mi je bila namera da to radim. To su moje stalne musterije, i ja ih jako postujem i kao ljude i kao kupce. Ja sigurno necu nekoga odrati kao sto ti radis, pa ko se upeca, upeca. Ti kazes da tvoj uredjaj (PC3000PCI) kosta 4000 evra i da zato moras toliko da naplacujes??? Onda bi po toj logici ljudi koji rade auto dijagnistiku trebali svojim `klijentima` da naplacuju po 2000e dijagnostiku kvara na kolima posto ti originalni uredjaji kostaju po 20.000 i vise evra. Opet, ovde nije tema cena, nego kva na disku koji si namerno izazvao. A i ova tema foruma se ne bavi time uopste, ako nisi primetio. Zasto opet pricas sve isto?
::
:: Ja sam ono gore napisao onako, uopsteno. Nisam mislio konkretno na tebe i motke zajedno. Mislio sam to onako, u sali i zezanju, samo ti to ne mozes da shvatis
::
::
::
::
::
::
::
::
::
:: :: Prestani da pricas neistine
::
:: To sto sam ja rekao, nije neistina. Zelis li da odem u drugu firmu i dam im diskov
:: na dijagnozu? Mogu da uradim to, nije problem uopste. Dobices i dijagnozu i procenu koliko se podataka sada moze skinuti sa onih hardova. Potpisano od strucnog lica
::
:: Moze li tako
::
:: Pa onda da vidimo ko prica neistine. Covece svesno si unistio particiju harda do kraja, a sada bi da se sa tim izvuces tek tako. Mozda negde moze, ali naleteo si na pogresnu osobu. Pa izvoli, slobodno me tuzi. Sa zadovoljstvom cu doci na to sudjenje sa sve komplet dokazima
:: :: Poruke sam sacuvao imam i svedok
:: :: dan citiram tvoje izjave kako se ponasa u srbiji
:: ::
:: :: Preselicmo forum u realan zivot, a tu moze i motka da radi, i svasta jos po nesto:) Budimo ljudi, iako zivimo u Srbiji:
::
:: Ova recenica iznad je zezanje, al ko sto rekoh ti to ne razumes. Sta da ti radim. Da li se u toj recenici pominjes ti?:)
:: ::
:: :: Jel sa motkom, sutra idem i podnosim tuzbu ne moze da prica ko sta hoce bez osnova. Tvoje insinuacije su krajnje nekorektne i jos jednim ti kazem okanime se nadji neku drugu zanimaciju
::
:: Mrzi me bre sve ovo da pisem, al sta cu kad se stalno nastavljas, i pokusavas da izigravas nevinasce. To ne mogu da dozvolim, i necu ti dozvoliti
:: ::
:: ::
::
:: Ti toliko lazes, da si sam poceo da verujes u to sto pricas. Da nisi mozda mislio da ces me uplasiti svojom tuzbom?:) Izvoli, slobodno. To je tvoj problem. Ja imam dokaze za sve sto sam rekao, i stojim iza toga. Mislis da se plasim toga?:))) Smesno razmisljanje, zaista
:: Samo zato sto si pomenuo da ti je zena advokat ja bih trebao da se uplasim? Ne, ne plasim se tebe i takvih kao sto si ti.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Re: Re: nema problema 04.12.2007. 22:28 #34916

status: user
broj poruka: 711
:: i sve cu zaboraviti. Ne treba mene da se plasis plasi se suda. Odnesi ih slobodno i u
:: takovsku tamo ces sresti Nikolu Radinkovica ( gle cuda ) isto mog prijatelja koji ce t

Rizikujuci da me tuze za klevetu ili ko zna sta: A sta ako ga odnese kod nekoga ko ti nije prijatelj? Takodje, ti moras da dokazes da je u pitanju kleveta tj. da on namerno siri neistine, sto znaci da dokazes da mu ti nisi ostetio disk, da si mu rekao za cenu (sto si sam priznao da si ucinio tek posto si izvukao podatke)...

On protiv tebe moze da podigne prijavu zbog kradje ukoliko materijal koji si skinuo sa diska nisi obrisao, a mozda i zbog krsenja autorskih prava zbog neovlascenog posedovanja materijala...

Ja za sebe znam da necu ici u HelpDisk, niti ga preporuciti nekome iz najmanje dva razloga:

1) Uvek radim backup svega sto je bitno i to u vise primeraka
2) Samo ponasanje, pa makar i samo 20% mog utiska bilo istinito, mi ostavlja utisak neprofesionalnosti (cena se uvek ugovori pre pocetka posla)

U svakom slucaju, obojica smarate... :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
helpdisk Re: Re: Re: Re: nema problema 04.12.2007. 22:36 #34920

status: user
broj poruka: 142
Vidis ( bez zelje da se dalje nastavljam ) klijent je potpisao obrazac u kojem stoji

USLOVI POSLOVANJA
Potpisivanjem ovog obrasca stranka pristaje na uslove poslovanja HelpDisc-a
HelpDisc se nece smatrati odgovornim za bilo kakvu štetu nastalu na uredaju stranke
HelpDisc garantuje diskreciju
Spašene podatke stranka proverava licno u prostorijama HelpDisc-a
Izdavanjem racuna prestaju obaveze HelpDisc-a prema stranci i stranka nema pravo na reklamaciju
Svaka dodatna usluga po izdavanju racuna ce se smatrati novim poslom
HelpDisc se obavezuje da ce cuvati diskove klijenata nedelju dana nakon dogovorenog roka za preuzimanje
IMAM POTPISAN OBRAZAC OD STRANE MUSTERIJE

Uslovi poslovanja kazu da musterija ima pravo da vidi cenovnik i da ce se po uradjenoj dijagnozi musteriji prezentovati ponuda. Cim smo uradili dijagnozu nazvali smo musteriju i rekli cenu. Dijagnoza je trajala 24h i ustanovljeno je da se radi o bad sektorima.
Musterija nije pristala na cenu i dobila diskove onakve kakve je donela nama.
I to je cela prica. Sta se desavalo 24h posto su diskovi odneti od nas nije na nama da nagadjamo.


:: :: i sve cu zaboraviti. Ne treba mene da se plasis plasi se suda. Odnesi ih slobodno i u
:: :: takovsku tamo ces sresti Nikolu Radinkovica ( gle cuda ) isto mog prijatelja koji ce t
::
:: Rizikujuci da me tuze za klevetu ili ko zna sta: A sta ako ga odnese kod nekoga ko ti nije prijatelj? Takodje, ti moras da dokazes da je u pitanju kleveta tj. da on namerno siri neistine, sto znaci da dokazes da mu ti nisi ostetio disk, da si mu rekao za cenu (sto si sam priznao da si ucinio tek posto si izvukao podatke)...
::
:: On protiv tebe moze da podigne prijavu zbog kradje ukoliko materijal koji si skinuo sa diska nisi obrisao, a mozda i zbog krsenja autorskih prava zbog neovlascenog posedovanja materijala...
::
:: Ja za sebe znam da necu ici u HelpDisk, niti ga preporuciti nekome iz najmanje dva razloga
::
:: 1) Uvek radim backup svega sto je bitno i to u vise primerak
:: 2) Samo ponasanje, pa makar i samo 20% mog utiska bilo istinito, mi ostavlja utisak neprofesionalnosti (cena se uvek ugovori pre pocetka posla
::
:: U svakom slucaju, obojica smarate... :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Re: Re: Re: Re: nema problema 05.12.2007. 00:12 #34939

status: user
broj poruka: 711
:: Izdavanjem racuna prestaju obaveze HelpDisc-a prema stranci i stranka nema pravo na
:: reklamacij

Ova klauzula ponistava ceo ugovor... Zakon o zastiti potrosaca ti garantuje pravo na reklamaciju u roku od 90 dana pri cemu ukoliko nisi zadovoljan uslugom mozes traziti vracanje novca... Naravno, prodavac to ne mora da ucini ukoliko moze zakonski da dokaze da je usluga ucinjena u dogovorenom obimu i kvalitetu :) U svakom slucaju, ugovor ne moze da ponisti zakon... Tada bi moglo da se desi da ja npr potpisem ugovor sa nekim da me ubije i da ga oslobadjam odgovornosti za ucinjeno delo... :)

:: Musterija nije pristala na cenu i dobila diskove onakve kakve je donela nama

Problem je u tome sto on kaze da je diskove dobio u losijem stanju... Ukoliko je potpisao ugovor ne moze da se buni za taj deo, posto u njemu izricito pise da vi ne odgovarate za stetu koju ste nacinili na uredjaju... Ja to ne bih potpisivao (isuvise losa iskustva sa gomilom `servisera`), ali on jeste i sam je kriv sto vam je verovao...

BTW video sam i treci razlog da ne dodjem do vas, a to je vacarenje... Objasnite mi zasto je promena glave ili elektronike ili motora ili flashovanje firmware skuplje za 4000din ukoliko nije u pitanju winblows? Razumem razliku ukoliko je u pitanju greska u file systemu, pa je potrebno procitati disk (mada vi verovatno koristite specijalizovane masine koje citaju sektore direktno i kreiraju image diska) ali popravka mehanike je ista bez obzira da li na disku ima podataka ili ne i koji se FS ili OS koristi... Moja pretpostavka je da je u pitanju cinjenica da je taj disk ukoliko je pod Linuxom ili Novellom verovatno bio deo nekog servera pa je i veca verovatnoca da je nesto bitno na njemu pa covek nece zaliti pare... U slucaju MacOS se verovatno radi o cinjenici da ih koriste ljudi koje ne interesuje previse hardware i koji imaju kesa pa im nece tesko pasti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
helpdisk Re: Re: Re: Re: Re: Re: nema problema 05.12.2007. 07:34 #34963

status: user
broj poruka: 142
ne to je zato sto posle interevencije koja je ista za bilo koji os
mnogo teze spasiti podatke sa recimo Unix Santa Cruise OS-a ili
sa Raiser FS...


:: :: Izdavanjem racuna prestaju obaveze HelpDisc-a prema stranci i stranka nema pravo na
:: :: reklamacij
::
:: Ova klauzula ponistava ceo ugovor... Zakon o zastiti potrosaca ti garantuje pravo na reklamaciju u roku od 90 dana pri cemu ukoliko nisi zadovoljan uslugom mozes traziti vracanje novca... Naravno, prodavac to ne mora da ucini ukoliko moze zakonski da dokaze da je usluga ucinjena u dogovorenom obimu i kvalitetu :) U svakom slucaju, ugovor ne moze da ponisti zakon... Tada bi moglo da se desi da ja npr potpisem ugovor sa nekim da me ubije i da ga oslobadjam odgovornosti za ucinjeno delo... :
::
:: :: Musterija nije pristala na cenu i dobila diskove onakve kakve je donela nama
::
:: Problem je u tome sto on kaze da je diskove dobio u losijem stanju... Ukoliko je potpisao ugovor ne moze da se buni za taj deo, posto u njemu izricito pise da vi ne odgovarate za stetu koju ste nacinili na uredjaju... Ja to ne bih potpisivao (isuvise losa iskustva sa gomilom `servisera`), ali on jeste i sam je kriv sto vam je verovao...
::
:: BTW video sam i treci razlog da ne dodjem do vas, a to je vacarenje... Objasnite mi zasto je promena glave ili elektronike ili motora ili flashovanje firmware skuplje za 4000din ukoliko nije u pitanju winblows? Razumem razliku ukoliko je u pitanju greska u file systemu, pa je potrebno procitati disk (mada vi verovatno koristite specijalizovane masine koje citaju sektore direktno i kreiraju image diska) ali popravka mehanike je ista bez obzira da li na disku ima podataka ili ne i koji se FS ili OS koristi... Moja pretpostavka je da je u pitanju cinjenica da je taj disk ukoliko je pod Linuxom ili Novellom verovatno bio deo nekog servera pa je i veca verovatnoca da je nesto bitno na njemu pa covek nece zaliti pare... U slucaju MacOS se verovatno radi o cinjenici da ih koriste ljudi koje ne interesuje previse hardware i koji imaju kesa pa im nece tesko pasti...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 05.12.2007. 11:03 #34984

status: user
broj poruka: 711
Na sajtu gde prodaju PC3000 PCI lepo pise da podrzava logicku analizu i popravku EXT2(3) FS koji je trenutno najcesci na Linux platformi... Takodje pise i da pravi low level image diska sector-by-sector... (Raiser FS se slabije koristi u poslednje vreme posto ce izgleda Hans Reiser na duze vreme u zatvor zbog ubistva svoje zene)

Takodje, ukoliko je do crkavanja diska doslo usled naglog otkazivanja hardvera, journalling FS ce ti cak i pomoci u otklanjanju posto ce sa startovanjem dovrsiti sve operacije koje je zapoceo...

Ako smatras da je teze izvuci podatke sa nekog FS koji nije FAT(32) ili NTFS ili EXT2(3) zasto su svi Linuxi navedeni kao skuplji iako je danas najcesci EXT3 koji tvoj softver podrzava native?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
helpdisk Re: ... 05.12.2007. 11:59 #34992

status: user
broj poruka: 142

Kod nas je upravo najcesci Raiser FS ne znam iz kog razloga verovatno
zato sto je najteze izvuci podatke sa njega.
Vase diskreciono pravo je da Vam se svidi ili ne nasa firma da se odlucite ili ne odlucite
za spasavanje vasih podataka kod nas. Kao i nase da slobodno forimaramo cenu i da se
tamicimo na trzistu.
Cene su transparentne pa ko voli nek izvoli.
Svjetu se ne moze ugoditi. Svaka dobronamerna kritika je dobrodosla. Hvala na tako detaljnoj analizi. Mozda cemo napraviti razliku imzdju `obicnih linuxa` i onih manje obicnih. Videcemo u danima koji slede...
Hvala na kritici
Pozdrav

:: Na sajtu gde prodaju PC3000 PCI lepo pise da podrzava logicku analizu i popravku EXT2(3) FS koji je trenutno najcesci na Linux platformi... Takodje pise i da pravi low level image diska sector-by-sector... (Raiser FS se slabije koristi u poslednje vreme posto ce izgleda Hans Reiser na duze vreme u zatvor zbog ubistva svoje zene)
::
:: Takodje, ukoliko je do crkavanja diska doslo usled naglog otkazivanja hardvera, journalling FS ce ti cak i pomoci u otklanjanju posto ce sa startovanjem dovrsiti sve operacije koje je zapoceo..
::
:: Ako smatras da je teze izvuci podatke sa nekog FS koji nije FAT(32) ili NTFS ili EXT2(3) zasto su svi Linuxi navedeni kao skuplji iako je danas najcesci EXT3 koji tvoj softver podrzava native?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 05.12.2007. 17:05 #35025

status: user
broj poruka: 711
Interesantno za Reiser :) Jeste brzi i bolji od EXT3, ali nisam siguran da ga neka distribucija instalira po defaultu... Cak je i SuSE od verzije 10 poceo da nudi EXT3

Iz toga bi se moglo zakljuciti da vam napredniji korisnici donose diskove na popravku, sto se kosi sa pretpostavkom da bi profesionalac znao da treba da cuva backup :)

Ja svaku iole birniju bazu (pored mirror RAID-a na samoj masini) kopiram bar na jos 2 druge masine od kojih bar jedna nije u istoj zgradi sa serverom :) Ukoliko zemljotres srusi pola BG i bas pogodi sva tri moze da se desi da cu ostati smao sa backupom na DVD-ovima :) Doduse u tom slucaju, nisam siguran ni da cu imati kome da odnesem HDD-ove na oporavak :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646123.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs