Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
BIOS problem sa Asrock B550M Phantom Gaming 4 i 5600X
STRANA 1 OD 1
Kwaki BIOS problem sa Asrock B550M Phantom Gaming 4 i 5600X 20.08.2021. 21:28 T68347

status: user
broj poruka: 17
Kupio sam nov sistem osim graficke i diskova, uglavnom ventilatori se upale i ništa drugo, shvatio sam da Asrock B550M ima stari bios koji nije kompatibilan sa ryzen 5000 serijom (a to sam skapirao samo jer se u uputstvima ne spominje 5000 serija, nigde ne piše verzija biosa), medjutim, koliko vidim nema Qflash opciju što znači da jedini način da apdejtujem je sa starijim procesorom koji nemam. Problem je što ja stvarno ne vidim kako sam trebao da znam da ovo može da se desi, pošto ni prodavac ni proizvođač ne daju informaciju da su opticaju ploče koje ne podržavaju 5000 seriju, a kamoli koji je bios proizvoda koji se prodaje. Da li da pokušam da vratim matičnu i tražim neku sličnu od iste radnje, msm da li bi oni pristali na takvo nešto? Ili samo da tražim servis koji ima neki stariji ryzen s kojim mogu da mi apdejtuju ili možda ima neko treće rešenje? Hvala vam na pomoći.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Zavisi koliko imaš vremena 20.08.2021. 23:47 #672033

status: user
broj poruka: 4228
Trebalo je, makar, da te upozore. Jer možda oni i ne mogu to da odrade na licu mesta.

Možeš da probaš da im tražiš da oni ažuriraju bios, ali se i raspitaj gde to možeš najjeftinije da odradiš.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: 21.08.2021. 11:10 #672038

status: user
broj poruka: 1038
U zavisnosti gde si kupio maticnu, postoje radnje koje mogu da ti flesuju bios bez ikakve naplate. Nista te ne kosta da ih pitas.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ximi mozda ploca i nije ok 22.08.2021. 13:06 #672054

status: user
broj poruka: 238
Pozdrav,

Na linku https://tinyurl.com/jned27f7 piše da ta ploča podržava seriju 5 od prve verzije (1.0). Proveri prvo da li si sve lepo povezao, i obavezno proveri da li si povezao dodatno napajanje u grafičku (ako koristi dodatno napajanje naravno).
Ako ponovo neće da radi, pozoveš radnju, kažeš im da ploča ne radi i kako se konkretno ponaša i sa kojim procesorom.
Trebalo bi da dobiješ ili novu ploču ili sa novim bios-om, ja se za sada nisam susreo sa prodavcem koji je hteo dodatno da naplati update bios-a.
I ako se sećam dobro AsRock je imao neku foru za update bios-a, usb je morao da bude fat32 i posle je morao neki od F tastera da se pritisne pri paljenju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 26.08.2021. 03:20 #672101

status: user
broj poruka: 4225
Dešava se da kako izbace noviju reviziju procesora ne bude kompatibilan sa pločom, jer nema upisan mikrokod za taj procesor. Sa Asrock pločama nije bilo tih problema, ali sa Asus i Gigabyte jeste i to baš sa 5600x i 5800x. Moguće da ti je zadnja revizija procesora ili da je ploča/cpu ili memorija neispravni.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs