Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Preporuka za wireless keyboard+mouse set
STRANA 1 OD 1
MACHINE Preporuka za wireless keyboard+mouse set 20.08.2021. 22:49 T68348

status: user
broj poruka: 5696
Drugari, da li neko ima preporuku za bezicni komplet koji bi zadovoljio sledece kriterijume:

1. tastatura qwerty, numpad obavezan, ne previse glomazna tj. kompaktna, `business line` a ne gamerska ali da ima funkcijske (Fn) tastere tipa volume, S-L-E-E-P i sl. standardne
2. mis isto ne glomazan, 2 tastera + scroll taster su minimum
3. bluetooth ili unify
4. da primaju standardne AA/AAA punjive baterije
5. pouzdan brand: Logitech, Microsoft, Cherry, Dell...
6. razumna cena (~50e)

Hvala puno na pomoci jer mi na skoro nekoriscenom Logitech MK235 kompletu zeza scroll tako sto radi nekontrolisano u smislu vrtenja stranica pa sam ga vratio i dobio novac nazad

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 21.08.2021. 07:28 #672034

status: user
broj poruka: 1620
Ne znam kakav je u praksi, ali deluje mi kao da Logitech MK540 Advanced komplet zadovoljava potrebe, osim što je 15-ak € iznad prvobitno zamišljene cene.

Prednost je što ima fizički odvojene tastere za jačinu zvuka, kalkulator, zaključavanje i još poneki, dok je `S-L-E-E-P` onako kako si rekao, preko Fn (mada, kod Lodžija bi i svakom od onih fizičkih tastera trebalo da možeš da promeniš funkciju, tako da radi šta ti hoćeš).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Preporuka za wireless keyboard+mouse set 21.08.2021. 07:34 #672035

status: user
broj poruka: 400
Logitech MK 540

https://www.tehnomanija.rs/it-shop/tastature/logitech-tastatura-i-mis-mk540.html

Gledao skoro da uzmem sebi. Miš je gumiran i lepo leži u ruci. U tastaturu idu 2xAAA baterije a u miša 1AA baterija (Durasel i idu uz komplet). Imaš fizičke tastere za player i browser + `fn` prečice. Na kutiji piše da je autonomija tastature sa jednim punjenjem 3 godine a za miša 18 meseci u šta čisto sumnjam ali po 6+ meseci sigurno. Malo ti probija budžet pa ti vidi.

:: Drugari, da li neko ima preporuku za bezicni komplet koji bi zadovoljio sledece kriterijume
::
:: 1. tastatura qwerty, numpad obavezan, ne previse glomazna tj. kompaktna, `business line` a ne gamerska ali da ima funkcijske (Fn) tastere tipa volume, S-L-E-E-P i sl. standardn
:: 2. mis isto ne glomazan, 2 tastera + scroll taster su minimu
:: 3. bluetooth ili unif
:: 4. da primaju standardne AA/AAA punjive baterij
:: 5. pouzdan brand: Logitech, Microsoft, Cherry, Dell..
:: 6. razumna cena (~50e
::
:: Hvala puno na pomoci jer mi na skoro nekoriscenom Logitech MK235 kompletu zeza scroll tako sto radi nekontrolisano u smislu vrtenja stranica pa sam ga vratio i dobio novac naza
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 21.08.2021. 10:19 #672036

status: user
broj poruka: 4740

Mogli su baš za 7.500 da stave veliki Enter na ovaj MK. Ja sam imao odlične komplete za 1.500 - 2.000 din al me sramota da pominjem jer će da se javi imarkovic i predloži neku za brunejskog sultana sa zlatnim tasterima i dijamantskim prekidačima i da me postidi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 21.08.2021. 10:31 #672037

status: user
broj poruka: 18940
Zamolio bih te da se suzdrzis prozivki i da me ne spominjes vise. Hvala.

@MACHINE, pokusao sam da potrazim nesto sa illuminated modelom, ali izgleda da nema, evo sta mi je delovalo interesantno, pa pogledaj:
1. Malo skuplja varijanta: https://www.logitech.com/en-us/collections/ergo-keyboard-mouse-headset-webcam-combo.html

2. https://www.logitech.com/en-us/collections/performance-keyboard-mouse-headset-webcam-combo.html

Jeftinija:
3. https://www.logitech.com/en-us/products/combos/mk540-advanced-wireless-keyboard-mouse.920-008671.html?crid=1759

4. https://www.logitech.com/en-us/products/combos/mk850-wireless-keyboard-mouse.920-008219.html?crid=1759

5. https://www.logitech.com/en-us/products/combos/mk295-keyboard-mouse-combo.920-009782.html?crid=1759


“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Mogli su baš za 7.500 da stave veliki Enter na ovaj MK. Ja sam imao odlične komplete za 1.500 - 2.000 din al me sramota da pominjem jer će da se javi imarkovic i predloži neku za brunejskog sultana sa zlatnim tasterima i dijamantskim prekidačima i da me postidi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 21.08.2021. 15:11 #672041

status: user
broj poruka: 4740

Mislio sam da napravim malu post-letnju gathering šalu ali sam shvaćen pogrešno.
Neću više nikad da te pominjem, nema problema.

Obaška što kad nastupaš javno svako ima pravo da te javno kritikuje.
Ti bi valjda da pišeš šta hoćeš i niko da ne reaguje.

Nebitno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 21.08.2021. 20:04 #672045

status: user
broj poruka: 1620
Podela po pitanju veličine i rasporeda tastera na tastaturi ume da bude komplikovana (ANSI ili ISO ili ANSIISO - koga zanimaju detalji, tu je Gugl), ali u praksi je to, na sreću pojednostavljeno, pa ono što si spomenuo za veliki ili mali `Enter` taster direktno zavisi samo od toga za koje tržište je tastatura predviđena (jer tu posmatramo ISO+PC Style).

`US` tastature su sa malim `Enter` tasterom, `US-International` sa velikim.
Takođe, razlika je i u položaju `Backslash` tastera (2 komada, naspram jednog kod `US`), kao i veličini levog `Shift` tastera upravo iz tog razloga. Ima i drugih sitnih razlika, ali su zanemarljive - tipa, na `Alt Gr.`+`5` je znak `€`, dok istog kod `US` tastature uopšte nema itd.

Po pravilu, kod `UK` i `YU` tastatura je takođe veliki `Enter` taster.


::
:: Mogli su baš za 7.500 da stave veliki Enter na ovaj MK. Ja sam imao odlične komplete za 1.500 - 2.000 din al me sramota da pominjem jer će da se javi imarkovic i predloži neku za brunejskog sultana sa zlatnim tasterima i dijamantskim prekidačima i da me postidi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 21.08.2021. 20:37 #672046

status: user
broj poruka: 4740

Evo ovde jedne Slimstar 8006/K YU tastature, ima mali Enter i mali levi Shift i nervira me. Van toga je ok ali je miš proklizao posle kraćeg vremena pa ne bih mogao da je preporučim, iako nisam siguran da li zezaju svi ili samo ja imam čast.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 22.08.2021. 02:48 #672050

status: user
broj poruka: 2998
Recimo logitech k360 i uzmes kog misa hoces.

Milina je za kucanje, nije mehanicka, ali tasteri misu `lepljivi`, koristim je jako dugo, jos uvek sam na prvoj bateriji.

Za posao koristim i logi m190 misa, a i b170 je ok ako volis manje. Mislim da sam b platio oko 1000, malo vise, pre par godina. a 190 ne znam koliko kosta


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Sto se tice garantovanih broja otkucaja najbolje su gejmerske 22.08.2021. 10:09 #672052

status: user
broj poruka: 7695
znaci po duzini trajanja tastera ,ako to nije u planu ,moze skoro bilo koja ovo sto kaze Alrad ,izuzev ako se ne kuca tekst mislim na Word ili igraju igrice.
Meni recimo znaci kada tastatura ima odvojeno S-L-E-E-P dugme ,jer tako u vecini slucajeva gasim racunar.Imao sam Logitech k220 na tastaturi se pojavio problem ,ali posle 5 godina ,ne radi dugme space ,cistio tastaturu otvarao ne pomaze ,mis je ostao funkcionalan kao prvog dana i koristi 2 AA baterije ,ali bas bas dugo traju .Imam jos jedan Logitech mis ,koristi 1 AA bateriju ,kada se stavi alkalna traje do godinu dana.Tako da po duzini trajanja baterije ,po meni Logitech je najjaci.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Sto se tice garantovanih broja otkucaja najbolje su gejmerske 22.08.2021. 17:00 #672055

status: user
broj poruka: 1620
:: Meni recimo znaci kada tastatura ima odvojeno S-L-E-E-P dugme ,jer tako u vecini slucajeva gasim racunar.

U `Options` ili `SetPoint-u` (šta god da je predviđeno za konkretan model) možeš da podesiš da bilo koji drugi od dodatnih tastera ima funkciju `S-L-E-E-P`... Npr. na MK540 to može da bude onaj `Lock` taster iznad `NumPad-a`, ako već ne odgovara Fn+F12.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 22.08.2021. 17:02 #672056

status: user
broj poruka: 2998
Apsolutno se slazem, ako se komp ne korosti za posao ili za video igre, izbor tastature je nebitan :)


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Sto se tice garantovanih broja otkucaja najbolje su gejmerske 22.08.2021. 17:45 #672057

status: user
broj poruka: 7695
Znam za to ,navikao sam se na ovo Chicony
https://ibb.co/XJ0Mkxm


:: :: Meni recimo znaci kada tastatura ima odvojeno S-L-E-E-P dugme ,jer tako u vecini slucajeva gasim racunar.
::
:: U `Options` ili `SetPoint-u` (šta god da je predviđeno za konkretan model) možeš da podesiš da bilo koji drugi od dodatnih tastera ima funkciju `S-L-E-E-P`... Npr. na MK540 to može da bude onaj `Lock` taster iznad `NumPad-a`, ako već ne odgovara Fn+F12.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE MK540 nisam ni znao za model 22.08.2021. 18:16 #672058

status: user
broj poruka: 5696
Odlicni predlozi, ne smeta mi i ako bude 75e samo da bude pouzdana a ne da na svakih godinu dana moram da reklamiram

U isto vreme sam za AndroidTV uzeo Logitech K400+ i sa njom nemam zamerke, ocema je bila 4.5/5 dok je za MK235 3.5/5 sto znaci da su bili u pravu, nista ispod 4* ne gledati :)

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 23.08.2021. 01:39 #672060

status: user
broj poruka: 2998
Ako ti je k400+ super, u ostalim koje su predlozene mislim da ces uzivati, siguran sam u to.

Imam i jednu tu, evo i sL-I-K-E, da ne bude da kakim kako imam svaki model spomenut ovde https://ibb.co/QCD30Bb ali ona je jedna od najgorih tastatura na kojima sam kucao. Jako mekani dugmici, `mushy` sto bi se reklo, uopste ne znas da li si nesto otkucao, onaj enter je sprdnja, touchpad je ok da kazem, ali mnogo mali, manjak numpad-a je meni licno isto katastrofa, signal prekida cim je malo udaljis. Strelice uzas. Multimedijalni tasteri kao da imaju suspenziju od pudinga. Evo sada sam uzeo da ovo otkucam na njoj, ali ono, nije prijatno iskustvo. Sada sam pogledao cenu i 5000+ je. Ne znam kako ih nije sramota. Srecom pa ovu nisam platio nego dobio.

Uopste nisam keyboard snob, i sasvim sam ok sa tastaturama sa membranama, vecina koje koristim na dnevnom nivou su takve, ali ova je uzas.

MK235 je malcice iznad 400+, ako se dobro secam osecaja. Ali je i dalje `mushy`

Jedna od boljih jeftinih tastatura koje sam koristio je neka gigabyte slim. platio sam je oko 1000 dinara i dusu sam joj izvadio. Samo sto je zicna i ne secam se tacno modela, sigurno ima vise od 10 godina od kako sam je imao. Ali bas sam bio odusevljem odnosom cena/kvalitet.
Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: re 23.08.2021. 22:41 #672074

status: user
broj poruka: 5696
Mozda se nismo razumeli,

daleko da je ovo kvalitetna tastatura, ja je koristim samo za Sony AndroidTV i privremeno za tablet. Kompaktna je, ima pad i zato je zgodna zamena i moze svasta na svakom uredjaju.

Ona je ipak bolje izrade nego low-level modeli koje sam imao pre nje za ovu namenu: mk220 i mk235

Ja sam je platio 27e na amazon warehouse, samo sto je bela sa smaragdnom linjom, nije bilo crne a da je qwerty a ne azerty ili qwertz

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Ako ti je k400+ super, u ostalim koje su predlozene mislim da ces uzivati, siguran sam u to
::
:: Imam i jednu tu, evo i sL-I-K-E, da ne bude da kakim kako imam svaki model spomenut ovde https://ibb.co/QCD30Bb ali ona je jedna od najgorih tastatura na kojima sam kucao. Jako mekani dugmici, `mushy` sto bi se reklo, uopste ne znas da li si nesto otkucao, onaj enter je sprdnja, touchpad je ok da kazem, ali mnogo mali, manjak numpad-a je meni licno isto katastrofa, signal prekida cim je malo udaljis. Strelice uzas. Multimedijalni tasteri kao da imaju suspenziju od pudinga. Evo sada sam uzeo da ovo otkucam na njoj, ali ono, nije prijatno iskustvo. Sada sam pogledao cenu i 5000+ je. Ne znam kako ih nije sramota. Srecom pa ovu nisam platio nego dobio
::
:: Uopste nisam keyboard snob, i sasvim sam ok sa tastaturama sa membranama, vecina koje koristim na dnevnom nivou su takve, ali ova je uzas.
::
:: MK235 je malcice iznad 400+, ako se dobro secam osecaja. Ali je i dalje `mushy
::
:: Jedna od boljih jeftinih tastatura koje sam koristio je neka gigabyte slim. platio sam je oko 1000 dinara i dusu sam joj izvadio. Samo sto je zicna i ne secam se tacno modela, sigurno ima vise od 10 godina od kako sam je imao. Ali bas sam bio odusevljem odnosom cena/kvalitet
:: Informaciona pismenost
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 23.08.2021. 22:58 #672076

status: user
broj poruka: 18940
Ako hoces stvarno kvalitetnu membransku tastaturu za sve uslove:
https://www.amazon.com/Logitech-Advanced-Wireless-Illuminated-Keyboard/dp/B07S92QBCJ?tag=p00935-20&ascsubtag=01HN9TnI5dpgHVMisyGBp3a

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Mozda se nismo razumeli
::
:: daleko da je ovo kvalitetna tastatura, ja je koristim samo za Sony AndroidTV i privremeno za tablet. Kompaktna je, ima pad i zato je zgodna zamena i moze svasta na svakom uredjaju.
::
:: Ona je ipak bolje izrade nego low-level modeli koje sam imao pre nje za ovu namenu: mk220 i mk23
::
:: Ja sam je platio 27e na amazon warehouse, samo sto je bela sa smaragdnom linjom, nije bilo crne a da je qwerty a ne azerty ili qwert
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
:: :: Ako ti je k400+ super, u ostalim koje su predlozene mislim da ces uzivati, siguran sam u to
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Re: 24.08.2021. 00:25 #672079

status: user
broj poruka: 400
Ortak je pazario krajem prošle godine i kaže da vredi svaki dinar. Nisam baš kompetentan pa ne mogu to da potvrdim. Miš i tastatura su koštali po 14k. Tastaturu sam koristio malo i drugačija je od sveg što sam probao. Meni je pobednik definitivno miš. MX miš je fantazija. Koristio sam ga par dana i neverovato je koliko dugo može da se radi bez trunke nelagodnosti i zamora. Tehnološko čudo definitivno...

https://postimg.cc/ZB2kVWMm


:: Ako hoces stvarno kvalitetnu membransku tastaturu za sve uslove
:: https://www.amazon.com/Logitech-Advanced-Wireless-Illuminated-Keyboard/dp/B07S92QBCJ?tag=p00935-20&ascsubtag=01HN9TnI5dpgHVMisyGBp3
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Mozda se nismo razumeli
:: ::
:: :: daleko da je ovo kvalitetna tastatura, ja je koristim samo za Sony AndroidTV i privremeno za tablet. Kompaktna je, ima pad i zato je zgodna zamena i moze svasta na svakom uredjaju.
:: ::
:: :: Ona je ipak bolje izrade nego low-level modeli koje sam imao pre nje za ovu namenu: mk220 i mk23
:: ::
:: :: Ja sam je platio 27e na amazon warehouse, samo sto je bela sa smaragdnom linjom, nije bilo crne a da je qwerty a ne azerty ili qwert
:: ::
:: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
:: ::
:: :: :: Ako ti je k400+ super, u ostalim koje su predlozene mislim da ces uzivati, siguran sam u to
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Steta sto ova tastatura za tu cenu nema i misa 28.08.2021. 09:50 #672116

status: user
broj poruka: 5696

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Cherry? 16.09.2021. 10:52 #672304

status: user
broj poruka: 5696
Sta mislite o ovom setu?

https://www.cherry.co.uk/cherry-dw-5100.html


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Cherry? 16.09.2021. 10:55 #672305

status: user
broj poruka: 18940
Meni deluje veoma dobro i vizuelno vise mi se svidja nego Logitech varijanta.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Sta mislite o ovom setu?
::
:: https://www.cherry.co.uk/cherry-dw-5100.htm
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs