Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
laičko pitanje
STRANA 1 OD 1
kefalo81 laičko pitanje 21.08.2021. 12:08 T68349

status: user
broj poruka: 775
Sigurno će zvučati kao neozbiljno pitanje ali takvo je i moje poznavanje ove materije.

Dobio sam od bluehosta ponudu za dva sajta i dva domena za email.
Od svega ovog su mi najbitniji mejlovi. Sajtovi i nisu toliko.

Ponuda je duplo skuplja nego paket koji je plaćen pre tri godine.

Da li postoji opcija da se napravi lokalni server u vidu jednog računara koji će raditi 00-24 i na kome bi bili migrirani i mejlovi i sajt.

Naravno ukoliko može, onda krećem u potragu za nekim ko bi to mogao odraditi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Dinamička IP adresa 21.08.2021. 15:09 #672040

status: user
broj poruka: 6643
.... te j.
Sve što se zove server, traži statičku adresu, ili traje do promene iste što se dešava na uglavnom 24 sata.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Dinamička IP adresa 21.08.2021. 22:47 #672047

status: user
broj poruka: 1620
:: .... te j
:: Sve što se zove server, traži statičku adresu, ili traje do promene iste što se dešava na uglavnom 24 sata

Zašto baš to vidiš kao problem? Statika najčešće košta oko 350-800 RSD mesečno, zavisno od internet provajdera.

U teoriji, da, to može da radi, ali u praksi mejlovi onda direktno zavise od dostupnosti tog konkretnog servera koji je lokalno podignut (ne mislim samo na internet, već i struju i ostale faktore koji bi mogli da imaju uticaja).
Idealno bi bilo da se naprave 2 noda na različitim lokacijama, ali i te stvari koštaju ako hoćeš postojanost, dok provajderi za malo više novca često pružaju bolji kvalitet usluge od onoga što većina nas može lično da opsluži u stvarnom svetu - ovde najviše mislim na vreme koje je potrebno za rešavanje eventualnih problema (npr. u sred radnog vremena ti prsne server ili net i odjednom te zove 10 ljudi da pita šta se dešava, a ti treba da se baviš rešavanjem problema, ili opet da platiš nekog da to radi umesto tebe - tu je prednost provajdera, pošto po pravilu već imaju osposobljen bekap link, server i ostalo i eventualne nastale probleme, ti kao korisnik ni ne primetiš).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: laičko pitanje 22.08.2021. 01:56 #672048

status: user
broj poruka: 4659
pa naravno da moze, kako inace mislis da bilo koji server funkcionise !? Moraju da budu dostupni uvek korisnicima, krajnje je jednostavno, ako je sajt stavi se na server i tu na tom serveru sa nekom adresom svi pristupaju.

E sad ovo sto je luja pisao je veliki problem, gde nastaje opsta panika ako je to neki `vazan sajt` pa kad padne niko ne moze da pristupi. Ako se secate pre par meseci kad je puko Google, to je opste ludilo bilo. Da bi to izbegao mora backup, a to je vec dodatni trosak, ili jednostavno da se nadas i molis da se server ne preoptereti ili da ne `padne` iz bilo kojeg razloga :)




::
:: Da li postoji opcija da se napravi lokalni server u vidu jednog računara koji će raditi 00-24 i na kome bi bili migrirani i mejlovi i sajt
::
:: Naravno ukoliko može, onda krećem u potragu za nekim ko bi to mogao odraditi
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs