Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Monitor problem!
STRANA 1 OD 1
5Ronic Monitor problem! 11.09.2021. 09:09 T68372

status: user
broj poruka: 282
Pozdrav. Zanima me zasto mi monitor kad se ukljuci blago treperi, pa posle nekog vremena (5 minuta) proradi najnormalnije. Drug koji se malo bolje od mene razume kaze da je mozda neki kondenzator na ploci?
U pitanju je Samsung SyncMaster CA750
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 11.09.2021. 09:56 #672260

status: user
broj poruka: 9460
Dva problema su moguca. Ili filter kond u LED drajveru ili jedna od LE Dioda u nizu pocela da krepava.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Monitor problem! 11.09.2021. 09:59 #672261

status: user
broj poruka: 18940
Monitor koji sam nosio na servis sa istim simptomima, iz zvanicnog Samsung servisa dobio sam informaciju da je do panela. Napajanje je bilo potpuno ispravno (eksterno), pitao sam da li mozda postoji varijanta da je neki kondenzator, izricito su rekli ne, do panela je.

E sad voleo bih i ja ako mogu da resim taj problem tako lako, ali... Inace, kod mene se to desava samo kada se iskljuci monitor iz struje na neko vreme, pa onda kada se upali (i to samo kada je hladnije vreme) na ~2min. gornji deo ekrana treperi i nakon 2min. sve normalno i tako radi sve vreme, cak i kada se budi iz standby-a.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Pozdrav. Zanima me zasto mi monitor kad se ukljuci blago treperi, pa posle nekog vremena (5 minuta) proradi najnormalnije. Drug koji se malo bolje od mene razume kaze da je mozda neki kondenzator na ploci
:: U pitanju je Samsung SyncMaster CA75
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 13.09.2021. 20:28 #672291

status: user
broj poruka: 9460
Da, naravno, moze biti i do panela.
Ali se to lako otkrije. Pogotovo ako ne mora da se rastavlja i ako se nazad vidi bar negde da sija pozadinsko.
Najbolje je to u mraku i da se prekrije predji deo panela sa nekim kartonom, recimo.
Tako da, ako nazad treperi, nije do panela, obratno da.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs