Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Problem sa Operom
STRANA 1 OD 1
MaliAbner Problem sa Operom 01.10.2021. 05:46 T68397

status: user
broj poruka: 7761
Mnogo godina unazad koristim Operu koja je od poslenje nadogradnje pocela da me nervira...

Elem problem koji me strasno iritira je u tome da zatvaranjem bilo kog TAB-a sa X ta komada gasi Operu bas kao sto se to desaa na Hromu i MS ivici bez marice umesto da me vrati na brzo biranje.

Ima li iko slicno iskustvo sa ovim programom.

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Problem sa Operom 01.10.2021. 09:56 #672508

status: user
broj poruka: 18940
Izvini, o čemu pričaš, ništa te nisam razumeo? Kakvo brzo biranje?

Komandom CTRL-X gasi se aktivni tab, ili klikom na X na taj tab. Kako to misliš gasi se ceo browser, i Opera i Chrome?

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Mnogo godina unazad koristim Operu koja je od poslenje nadogradnje pocela da me nervira..
::
:: Elem problem koji me strasno iritira je u tome da zatvaranjem bilo kog TAB-a sa X ta komada gasi Operu bas kao sto se to desaa na Hromu i MS ivici bez marice umesto da me vrati na brzo biranje
::
:: Ima li iko slicno iskustvo sa ovim programom
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jones66 Slimjet 01.10.2021. 10:42 #672509

status: user
broj poruka: 100

Isto sam imao kod Slimjet-a. Nakon update-a mi je prestalo. Sad radi normalno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot ni meni 01.10.2021. 10:42 #672510

status: user
broj poruka: 985
nije jasno sta pokusavas da kazes... kod mene na chrome stiskanjem CTRL i W zajedno, gasi se trenutni tab na kojem sam trenutno,i automatski se otvara prvi sledeci tab koji je otvoren,a naravno klikom na X od tog taba zatvaram taj tab i samo taj tab,i odmah se otvara prvi sledeci tab...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Problem sa Operom 01.10.2021. 11:50 #672514

status: user
broj poruka: 7761
Ono kad ti maternji postane stran...

Speed dial je na srpskom brzo biranje... tj. to su ti svi oni mali prozorcici koje si sacuvao pa kasnije smao klik na njih i ides na stranicu koju si izabrao...

U hromu i MS ivici kad zatvoris poslednji aktivni tab izadjes iz programa i to me strasno nervira...

E nakon poslednjeg azuriranja Opere sad kad otvorim tri ili vise tabova ili ti srpski receno jezicka te nakon nekog vremena zatvorim bilo koji od aktivnih jezicka opera se sama od sebe skroz zatvori i moram ponovo da je pokrenem kao da je hrom ili ivica bez marice...

Po ponovnom pokretanju sve je kao pre izlaska iz programa ALI me to izadji/udji strasno nervira...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Izvini, o čemu pričaš, ništa te nisam razumeo? Kakvo brzo biranje?
::
:: Komandom CTRL-X gasi se aktivni tab, ili klikom na X na taj tab. Kako to misliš gasi se ceo browser, i Opera i Chrome
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Mnogo godina unazad koristim Operu koja je od poslenje nadogradnje pocela da me nervira..
:: ::
:: :: Elem problem koji me strasno iritira je u tome da zatvaranjem bilo kog TAB-a sa X ta komada gasi Operu bas kao sto se to desaa na Hromu i MS ivici bez marice umesto da me vrati na brzo biranje
:: ::
:: :: Ima li iko slicno iskustvo sa ovim programom
:: ::
:: :: Citat:
:: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 01.10.2021. 11:57 #672515

status: user
broj poruka: 18940
Aha, shvatam. Ja koristim SlimJet, Edge, Firefox i na svima je tako. Ja recimo oduvek imam naviku da se zatvori sve kada se ugasi poslednji, pa me zbog toga nervirao Cent, ali navikne se čovek.

To ti je skoro kod svih sada tako, SEM na jednom koji koristim za pristup nekim stranicama - Cent browser.
Verovatno jos neki drugi postoje, nisam ostale koristio.
Cent je isto jedan od jako dobrih, baziranih na Chromium-u (isto kao Opera), e sad mozda je vreme da promenis malo. Znači na njemu će uvek ostati tab.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner ... 01.10.2021. 12:06 #672517

status: user
broj poruka: 7761
Ma bre pocelo da se desava pre par dana...
Do tada sve radilo kako treba i sad ova pacetina...

Nikad pre nism imao problema sa Operom... ali je ocigledno postala djubre od kad su je preuzeli kinezi...

A na hromu da se program ne bi zatvorio sa poslednjim tabom mora da se instalira add on... sto je realno receno debilizam ta opcija treba da bude na volji korisnika... inace na telefonu kad zatvoris sve tabove hrom je i dalje aktivan sto je na PC-u drugacije e to niko zivi ne zna... jedino objasnjenje je da kecaju korisnike PC-a...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Re: Re: Problem sa Operom 01.10.2021. 12:09 #672518

status: user
broj poruka: 985
sad te i ja razumem... imam operu instaliranu pre jedno 5-6 meseci i uopste je ne koristim,nije apdejtovana i slicno,i ona radi bas kao sto bi ti zeleo,dakle vrati te na speed dial kad zatvoris poslednji tab na X od taba,pa eto resenje,instaliraj stariju verziju opere,iskljuci apdejt,pa cekaj jedno mesec -dva ,pa apdejtuj operu na zadnju verziju,siguran sam da tvorci opere samo testiraju teren na promene,da ce se gomila korisnika buniti zbog ukidanja funkcije na koju su svi navikli godinama,i da ce vratiti kako je i bilo u nekom sledecem apdejtu....


:: Ono kad ti maternji postane stran..
::
:: Speed dial je na srpskom brzo biranje... tj. to su ti svi oni mali prozorcici koje si sacuvao pa kasnije smao klik na njih i ides na stranicu koju si izabrao..
::
:: U hromu i MS ivici kad zatvoris poslednji aktivni tab izadjes iz programa i to me strasno nervira..
::
:: E nakon poslednjeg azuriranja Opere sad kad otvorim tri ili vise tabova ili ti srpski receno jezicka te nakon nekog vremena zatvorim bilo koji od aktivnih jezicka opera se sama od sebe skroz zatvori i moram ponovo da je pokrenem kao da je hrom ili ivica bez marice..
::
:: Po ponovnom pokretanju sve je kao pre izlaska iz programa ALI me to izadji/udji strasno nervira..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 01.10.2021. 12:19 #672521

status: user
broj poruka: 18940
Sad sam upalio OperaGX, mogu da potvrdim da se na njemu to ne dešava. Imam ga, ali ga ne koristim jer je previše namunjen bojama za moj ukus.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Probaj Classic Tabs 01.10.2021. 14:55 #672527

status: user
broj poruka: 1492
Idi na Opera Extensions-Get more extensions i instaliraj Classic Tabs ver. 2.0.1,
to bi ti možda pomoglo. Ja tu extenziju koristim već godinama.
https://addons.opera.com/en/extensions/details/classic-tabs/

Pozdrav od penzosa sa Bulbuldera

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: Ma bre pocelo da se desava pre par dana..
:: Do tada sve radilo kako treba i sad ova pacetina..
::
:: Nikad pre nism imao problema sa Operom... ali je ocigledno postala djubre od kad su je preuzeli kinezi..
::
:: A na hromu da se program ne bi zatvorio sa poslednjim tabom mora da se instalira add on... sto je realno receno debilizam ta opcija treba da bude na volji korisnika... inace na telefonu kad zatvoris sve tabove hrom je i dalje aktivan sto je na PC-u drugacije e to niko zivi ne zna... jedino objasnjenje je da kecaju korisnike PC-a..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Probaj Classic Tabs 01.10.2021. 14:55 #672528

status: user
broj poruka: 1492
Idi na Opera Extensions-Get more extensions i instaliraj Classic Tabs ver. 2.0.1,
to bi ti možda pomoglo. Ja tu extenziju koristim već godinama.
https://addons.opera.com/en/extensions/details/classic-tabs/

Pozdrav od penzosa sa Bulbuldera

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: Ma bre pocelo da se desava pre par dana..
:: Do tada sve radilo kako treba i sad ova pacetina..
::
:: Nikad pre nism imao problema sa Operom... ali je ocigledno postala djubre od kad su je preuzeli kinezi..
::
:: A na hromu da se program ne bi zatvorio sa poslednjim tabom mora da se instalira add on... sto je realno receno debilizam ta opcija treba da bude na volji korisnika... inace na telefonu kad zatvoris sve tabove hrom je i dalje aktivan sto je na PC-u drugacije e to niko zivi ne zna... jedino objasnjenje je da kecaju korisnike PC-a..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Probaj Classic Tabs 01.10.2021. 23:39 #672536

status: user
broj poruka: 7761
Hvala Raso,

Probao nije pomoglo, vec pocinjem da sumnjam da sam zapatio neku gamad...
Cesljam spravu ail ne nalazim nista...

Cuvaj taj Bulbulder dobar je to kraj...

Nadam se da ga nece unistiti ovi moderni investitori urbanih kanjona bez vegetacije, trotoara i parking mesta...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Idi na Opera Extensions-Get more extensions i instaliraj Classic Tabs ver. 2.0.1
:: to bi ti možda pomoglo. Ja tu extenziju koristim već godinama
:: https://addons.opera.com/en/extensions/details/classic-tabs
::
:: Pozdrav od penzosa sa Bulbulder
::
:: Nightbird
:: ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme
:: HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.

::
:: :: Ma bre pocelo da se desava pre par dana..
:: :: Do tada sve radilo kako treba i sad ova pacetina..
:: ::
:: :: Nikad pre nism imao problema sa Operom... ali je ocigledno postala djubre od kad su je preuzeli kinezi..
:: ::
:: :: A na hromu da se program ne bi zatvorio sa poslednjim tabom mora da se instalira add on... sto je realno receno debilizam ta opcija treba da bude na volji korisnika... inace na telefonu kad zatvoris sve tabove hrom je i dalje aktivan sto je na PC-u drugacije e to niko zivi ne zna... jedino objasnjenje je da kecaju korisnike PC-a..
:: ::
:: :: Citat:
:: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 02.10.2021. 00:12 #672538

status: user
broj poruka: 503

Kod mene ostane speed dial kad ugasim zadnji tab.Verzija najnovija Version:79.0.4143.72
Opera samo instalirana,nikakva podesenja nisu primenjena jer je ne koristim vec firefox
os win7 64bit
Videh da u settings-advaced-browser ima neka podesenja za speed dial..da tu nesto nije menjano..kod mene je na default
pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Takođe, potvrđujem: 79.0.4143.72 ne pravi taj problem 02.10.2021. 02:23 #672539

status: user
broj poruka: 4228

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Verzija... 02.10.2021. 08:36 #672540

status: user
broj poruka: 7761
Jeste li vi sigurni da je to poslednja verzija...

`Your version is 80.0.4170.11`

I to je Beta koju koristim godinama unazad od kad su ugasili Opera Next sama trazi nadogradnje i po sledecem pokretanju se nagradi...

Dopuna...
Upravo sam instalirao STABLE verziju 79.xxx uspeo da prebacim brzo biranje i ova verzija nema problem koji me je nervirao...

POZDRAV SVIMA I LEP VIKEND !!!

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 %&YT$@!# 07.10.2021. 07:55 #672624

status: user
broj poruka: 452
Od jutros imam stabilnu verziju 80.0.4170.16 i nestala je opcija Paste and Go! U prethodnoj je shortcut bio deaktiviran (Ctrl+Shift+V), ali sam ga ručno vratio, a sada uopšte nema te opcije! Kakav je ovo anti-usability pokret?!?!?!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: %&YT$@!# 07.10.2021. 08:11 #672625

status: user
broj poruka: 18940
Selektovanje teksta -> search & go?
Cudno da su izbacili, to je degradacija.. Kod recimo SlimJet-a update nije toliko redovan kao kod Chromium zvanicne verzije, vec kada izadje, oni ga prostudiraju, obrade i puste na svoju verziju, generalno dobijes summary prilikom sledeceg otvaranja i nije promenjeno nista oko dizajna, samo engine i ostalo ispod haube.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Od jutros imam stabilnu verziju 80.0.4170.16 i nestala je opcija Paste and Go! U prethodnoj je shortcut bio deaktiviran (Ctrl+Shift+V), ali sam ga ručno vratio, a sada uopšte nema te opcije! Kakav je ovo anti-usability pokret?!?!?
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: %&YT$@!# 07.10.2021. 21:10 #672634

status: user
broj poruka: 7761
Opcija `paste & go` je i dalje tu...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Od jutros imam stabilnu verziju 80.0.4170.16 i nestala je opcija Paste and Go! U prethodnoj je shortcut bio deaktiviran (Ctrl+Shift+V), ali sam ga ručno vratio, a sada uopšte nema te opcije! Kakav je ovo anti-usability pokret?!?!?
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Re: Re: %&YT$@!# 07.10.2021. 21:35 #672635

status: user
broj poruka: 452
Čudno! Na jednom računaru je tu, na drugom je jutros prijavio da se updateovao i nestala je.


:: Opcija `paste & go` je i dalje tu..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ažurirao na 80.0.4170.16 07.10.2021. 22:53 #672636

status: user
broj poruka: 4228
Nalepi i idi i Nalepi i pretraži su tu.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Ažurirao na 80.0.4170.16 08.10.2021. 19:12 #672646

status: user
broj poruka: 7761
Taj rad...
nalepi i idi...
nalepi i pretrazi...

Srpski da te ceo svet razume...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Nalepi i idi i Nalepi i pretraži su tu.
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs