Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Ergonomija: 2x26` vs 34`
STRANA 1 OD 1
MACHINE Ergonomija: 2x26` vs 34` 02.10.2021. 13:05 T68398

status: user
broj poruka: 5696
Cao,

pripremam se polako za sledecu godinu jer sam ostao bez starog sluzbenog laptopa i sada sam na nekom novom HPu laptopu sa dockingom na kome je skoro sve zaklkjucano (radi se o jednoj velikoj banci) pa sa njega ne mogu ni da stampam niti korisitm privatni mail a i vecina sajtova/yt je restriktovano. Takodje uz to imam njihove starije 2x20` E201 HP monitore koje bih vratio cim uzmem sebi zamenu jer su ec bili korisceni u banci dok nisu presli na neke nove fensi (davali su opremu u COVID rezimu).

E sad, da li ici na recimo 2x26` ili bih mogao da dobijem istu ergonomiju sa nekim zakrivljenim 32-40` ?

Monitori ne treba da budu za gejming, treba mi najvise za Office, alate za sistem administraciju i arhitekturu, FinTech aplikacije, treninge/kurseve i vgledanje videa. Ne znam da li bi za te vece dijagonale trebalo da idem na 4K? Monitor(i) bi bi bili udaljeni nekih 0.5-1m od moje glave

Hvala na sugestijama

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 02.10.2021. 13:18 #672548

status: user
broj poruka: 1301

Meni više odgovara jedan monitor veće dijagonale i rezolucije,nego dva manja.

Trenutno kotistim kao monitor 4K TV u proporciji 16:9 od 50` u QLED tehnologiji i gledam u njega u razmaku od nekih 60 do 100cm.

Navikao sam se na tu veličinu,mada ima i manjih monitora od 43` ili 47` isto 4K i 16:9 odnos strana.

Lično ne volim zakrivljhene monitore i snatram da su oni više za igre,nego za rad (ovo je samo moje viđenje i iskustvo,ograđujem se od toga da sam 100% u pravu).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Vecina... 02.10.2021. 19:19 #672549

status: user
broj poruka: 7761
Vecina ljudi kaze da je za produktivnost bolje dva ili vise monitora.
Ja od 2013te radim na dva ili tri monitora sve ima svoje zasto i zato...
Prvo mi je bilo cudno zasto dva i to velika 16:10 a sada kuci imam 4 takva 16:10 a kolega iz SAD kaze da radi na pet monitora...

U mom slucaju BB Revu skroz levo, AutoCAD MEP sa paletama na dva srednja i mejl na cetvrtom ali samo krajickom zato sto mi taj cetvrti treba i za Navisworks i clash detection...
Naravno ovo je kad radis BIM koordinaciju za obican rad tipa crtanje u AutoCAD ili modelovanje dovoljna su dva monitora jedan cad drugi BB Revu (PDF editor viewer na steroidima)...

Programi se po nekom mom iskustvu razlicito ponasaju kad su na jednom velikom monitoru i kad su svi maxovani na zasebnom monitoru dok nisam probao ni je nisam verovao ali ispada da je tako bolje.

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Zavisi iskljucivo od tvoje organizacije radnog prostora 02.10.2021. 19:37 #672550

status: user
broj poruka: 9384
Meni odgovara vise monitora, naspram jednog vece dijagonale.
Radim na dve 19” sa strane i jednim 27” u sredini.
Centralni je uvek glavni, primarni, dok su dva sa strane pomocna. Na njima stoji otvoren mail, skype, pdf, ulazne fakture i sl. uglavnom stvari sa kojih samo citam informacije, dok glavni posao radim na centralnom monitoru.
Dakle vise monitora je spas ukoliko imas potrebu za vise otvorenih programa odjednom. Jedan monitor, pa ne znam gde moze imati prednost u odnosu na dva ili vise manja…

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Uvek vise... 02.10.2021. 20:47 #672552

status: user
broj poruka: 243
Primarni je 4K Samsung TV 40` izmedju dva 27` Lenova. Cetvrti od 24` ispod staklene ploce stola je samo za statistiku i njega ne koristim ukoliko mi bas ne zagusti toliko da mi ostala tri nisu dovljna.

Ultra wide je bolji samo za video editing, nista drugo mi ne pada na pamet.

Ryzen 9 3950X/ASUS Crosshair VI HERO/HyperX Fury 64GB/NZXT Kraken X52/TUF RTX3080/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt/Z906

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE 24-26` ? 03.10.2021. 14:27 #672556

status: user
broj poruka: 5696
Dajte onda predlog za neku `egzotiku` koja bi se mogla naruciti preko EU Amazona po razumnoj ceni: Iiyama, Eizo, Sony, Philips, ViewSonic ili Dell

Najbitnije je da je pouzdan i da je sto bolji i prirodniji za oci (svekupno da sto manje steti vidu)

Nesto kad premerim ugaoni sto, i gledajuci u odnosu na trenutne 20`, neka zlatna sredina je 24`, mogao bih ubaciti do 27` ali bi bili blizi glavi (~50cm).

Koju rezoluciju gledati za 24` (FHD?) a koju za 27` (UHD?)


Hvala

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lllest Ako nije fokus na igranju 03.10.2021. 16:54 #672557

status: user
broj poruka: 46

Baci oko na Dell S2721QS

Dobar, ips. Uzmi dva komada :)
lllest

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 04.10.2021. 21:36 #672586

status: user
broj poruka: 12785
Ja sam na Xiaomi 34` 144hz, i pored njega 21` neki Dell IPS. Definitivno su dva monitora korisnija, ja sam isto razmišljao samo ovaj jedan da koristim od 34` ali polako sam shvatio da ne mogu bez dva, čak bi mi i 3 odgovarala kako sam u firmi koristio.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 05.10.2021. 14:34 #672608

status: user
broj poruka: 3974
Svakako dva monitora, ili jedan UW ako preferiras.



Daume, ne radis vise za CD Project Red?
Bese ides cesto za Poljsku?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner DOPUNA... 09.10.2021. 21:14 #672665

status: user
broj poruka: 7761
Upravo sam na netu gledao revizije 21:9 ekrana od 40`...

Mozda i nije na odmet uzeti tako nesto... vidim da imaju fabricku podelu ekrana da mozes nakaciti dva izvora signala na jedan monitor, i jos trista cuda...

Skuplji jesu ali za tebe u dalekom Luxemburgu to ne bi trebalo da predstavlja problem... samo treba da izaberes LG ili DELL... SmugSmug kao da se izgubio sa trzista i totalno se posvetio mobilnim uredjajima...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Za sada 10.10.2021. 15:26 #672676

status: user
broj poruka: 5696
sam uzeo 2 neke budzetne Iiyama ProLite 24` FullHD IPS (75Hz) i sve je na DPu. Sa popustom su izasli oko 195e po komadu. Za tu cenu su i vise nego odlicni ali nisu u klasi monitora koji kostaju preko 300e ali jedina ozbiljnija mana im je sto ima malo prosijavanja LED svetla oko ivica na crnoj pozadini kad je u sobi skroz mrak. Danju ili na svetlu se to nimalo ne vidi. Mada se isto tako vidi i na Sony AndroidTV-u 55`, standardna boljka prosumer klase. Osim toga su bas sleek i super se uklapaju, imaju odlicnu sliku za taj cenovni rangu: boje su verno predstavljene, saturacija isto, sve je ostro i citljivo kao na papiru.

Kasnije, ako zatreba uzecu nesto bolje. Trenutno se vezano za posao ne bavim nicim pametnim i zahtevnim za vijuge (mada je prezahtevno za nerve) vec neko vreme ali se nadam da ce se to promeniti :)

Hvala svima na predlozima


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 10.10.2021. 22:57 #672689

status: user
broj poruka: 18940
To probijanje je standardna boljka IPS monitora i na dosta višoj klasi panela... Retko koji IPS monitor to nema, zavisi od primerka.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs