Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
HDMI splitter
STRANA 1 OD 1
damirkic HDMI splitter 05.10.2021. 21:54 T68405

status: user
broj poruka: 342
Dobro vece

da li neko iz iskustva moze da preporuci ovaj setap? Naime imam neki kompjuter koji je oko 4m udaljen od 2 monitora. Monitori imaju hdmi i dp a na njih je zakacen laptop i to sve lepo fercera. E sad na tom kompjuteru od neceg modernijeg imam samo dvi i hdmi.

Kako radi ovaj adapter/spliter koji ima 2 hdmi izlaza i jedan hdmi ulaz? Hocu da ga utaknem u graficku kompjutera i onda sa 2 odvojena hdmi kabla da povezem monitore tako da sa jedne graficke i ove Y racve dobijem sliku na oba monitora u ekspandiranom rezimu. Da li ovo radi kako treba, sL-I-K-E, boje, ostrina, odziv...? Znaci treba mi adaptet koji prima jedan video ulaz a zatim salje sliku na oba ekrana istovremeno. Koristim komp za surf, mejl, ofis.

Monitori i grafika podrzavaju Full HD ali bi bilo dobro da spliter i kablovi mogu da proguraju 4K

Hvala svima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Dobices istu sliku na TVu i na monitoru 05.10.2021. 22:17 #672612

status: user
broj poruka: 9369
Clone mode.
Ne podrzava 4K rezoluciju, mislim da ne podrzava ni 2K, samo full HD.
Za ovo poslednje nisam sasvim siguran, nisam koristio te adaptere vec 2-3 godine. Mozda su u medjuvremenu izasli sa podrskom za 2-4K.
Inace su adapteri zesci krs, crkavaju na godinu dana. Uglavnom su se prodavali za video nadzor, za kacenje dva monitora preko HDMI.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
damirkic Re: Dobices istu sliku na TVu i na monitoru 05.10.2021. 22:30 #672613

status: user
broj poruka: 342
Znaci nista ekstend? Samo klonirana slika? To mi ondak nee igra ulogu :(

Da li postoji neko optimalno resenje preko dvi konektora koji imam? Kartica je Asus Radeon R5 230. Da li ima dvi neki adapter koji ce sliku prebaciti na 2 hdmi izlaza ali sa opcijom ekstenzije sL-I-K-E a ne samo kao u ogledalu?


:: Clone mode
:: Ne podrzava 4K rezoluciju, mislim da ne podrzava ni 2K, samo full HD
:: Za ovo poslednje nisam sasvim siguran, nisam koristio te adaptere vec 2-3 godine. Mozda su u medjuvremenu izasli sa podrskom za 2-4K
:: Inace su adapteri zesci krs, crkavaju na godinu dana. Uglavnom su se prodavali za video nadzor, za kacenje dva monitora preko HDMI
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ako imas jedan izlaz, ti njega mozes samo klonirati na vise monitora 05.10.2021. 22:46 #672614

status: user
broj poruka: 9369
Ako imas slobodan jos jedan izlaz na grafickoj, onda mozes raditi extend.
Imas DVI-HDMI adapter, ali ti opet fali jos jedan izlaz da bi mogao da pokrenes extend.
Dakle, iz jednog izlaza sa graficke dobijas jedan desktop.
Sta sve imas od izlaza na grafickoj?

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
damirkic Imam 06.10.2021. 11:32 #672617

status: user
broj poruka: 342
Samo stari svga koji ne bih koristio i od iole novijeg imam dvi (ne znam koji tip) i hdmi


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Onda ti je jedino resenje za extend 06.10.2021. 12:39 #672618

status: user
broj poruka: 9369
Da uposlis i taj d-sub (analogni).
Jedan monitor na d-sub
Drugi monitor na DVI-HDMI
TV na HDMI

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I3-10100F/16GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - 07.10.2021. 17:08 #672629

status: user
broj poruka: 1465
Meni baš nije najjasnije, koju ulogu igra laptop, da li želiš da on bude istovremeno povezan na ekrane sa PC-em pa da na source dugme menjaš?

Zašto insistiraš da sa jednog izlaza sa kompa vučeš signal za oba? Ja mislim da nema rešenja da radiš extend tako(eventualno preko enkog video wall kontrolera, ali tako bi pravio veštački extend).
Na tvom mestu bih jednostavno išao hdmi na display port adapter, i onda drugi dvi na hdmi adapter.
Što se tiče 4k, limitiran si DVI-om zvanična max rezolucija je 2560x1600, mada kažu ljudi da može preko dual link dvi-a da ide 4k 30hz
Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lllest Re: HDMI splitter 07.10.2021. 19:06 #672630

status: user
broj poruka: 46

Napravis od tog dvi da bude hdmi a onda ili napravis identicne izlaze kao sa laptopa i povezes tako

Minimalne su sanse da ces povoljno proci sa spliterom koji radi extended desktop, zaboravi to.

Za laptopove ima i 60ak eur kostaju ali ti moras resavati drugacije
lllest

:: Dobro vec
::
:: da li neko iz iskustva moze da preporuci ovaj setap? Naime imam neki kompjuter koji je oko 4m udaljen od 2 monitora. Monitori imaju hdmi i dp a na njih je zakacen laptop i to sve lepo fercera. E sad na tom kompjuteru od neceg modernijeg imam samo dvi i hdmi.
::
:: Kako radi ovaj adapter/spliter koji ima 2 hdmi izlaza i jedan hdmi ulaz? Hocu da ga utaknem u graficku kompjutera i onda sa 2 odvojena hdmi kabla da povezem monitore tako da sa jedne graficke i ove Y racve dobijem sliku na oba monitora u ekspandiranom rezimu. Da li ovo radi kako treba, sL-I-K-E, boje, ostrina, odziv...? Znaci treba mi adaptet koji prima jedan video ulaz a zatim salje sliku na oba ekrana istovremeno. Koristim komp za surf, mejl, ofis
::
:: Monitori i grafika podrzavaju Full HD ali bi bilo dobro da spliter i kablovi mogu da proguraju 4
::
:: Hvala svim
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs