Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Bitcoin novcanik
STRANA 1 OD 1
strikan33 Bitcoin novcanik 11.10.2021. 18:14 T68412

status: user
broj poruka: 300
Pozdrav svima,

Silom prilika moram da otvorim negde btc novcanik, a posto sam totalna neznalica po tom pitanju ako neko moze da mi pomogne. Dakle neki sajt gde najjednostavnije mogu da otvorim novcanik a da je siguran, i da mogu, kada primim isplatu u btc, da konvertujem u dolare (to pretpostavljam da idem na obicnu prodaju btc-a), ali onda mi je bitno da taj iznos u USD koji dobijem prodajom btc-a, mogu da prebacim na WebMoney.

Eto nadam se da sam bio koliko toliko jasan.

Pozdrav i hvala unapred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - 11.10.2021. 19:10 #672698

status: user
broj poruka: 1465
Koliko ja vidim taj webmoney ima opciju da na njemu otvoriš bitcoin wallet.

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 11.10.2021. 19:23 #672699

status: user
broj poruka: 300
Ima, ali problem je sto WM trazi licne podatke, pa tako i hoster sa kojim radim, takodje trazi licne podatke pre isplate. A posto koristim jos jedan nalog za isplatu direktno USD-a, mogli bi me provaliti za dupli nalog i blokirati oba.

Zato moram otvoriti neki btc wallet pa prebacivati usd na WM.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: ... 11.10.2021. 19:31 #672700

status: user
broj poruka: 1465
Pa zar ne možeš sa jednim nalogom, da manipulišeš sa više valuta i walleta.
Da bi prebacio btc u neku FIAT valutu treba ti nalog/wallet na nekom exchangu(menjačnici), sada iskreno enmam pojma koji exchange podržava isplatu na webmoney.
Takođe što se tiče ličnih podataka, to sada svaki exchange traži, slika lične i slično.

Black Wolf

:: Ima, ali problem je sto WM trazi licne podatke, pa tako i hoster sa kojim radim, takodje trazi licne podatke pre isplate. A posto koristim jos jedan nalog za isplatu direktno USD-a, mogli bi me provaliti za dupli nalog i blokirati oba
::
:: Zato moram otvoriti neki btc wallet pa prebacivati usd na WM
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: ... 11.10.2021. 19:34 #672701

status: user
broj poruka: 1465
U krajnjem slučaju imaš cex.io, koji navodno isplaćuje na naše kartice/bankovne račune.
Pa njime možeš da preskočiš webmoney, ali onda bin trebao da platiš Vučku 15% po novom zakonu.
Sada nisam siguran za sve ovo, proveri, malo trgujem sa valutama, ali do sada nisam ništa keširao, pa ti ne mogu reći iz iskustva kako sve ide.
Black Wolf

:: Ima, ali problem je sto WM trazi licne podatke, pa tako i hoster sa kojim radim, takodje trazi licne podatke pre isplate. A posto koristim jos jedan nalog za isplatu direktno USD-a, mogli bi me provaliti za dupli nalog i blokirati oba
::
:: Zato moram otvoriti neki btc wallet pa prebacivati usd na WM
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 11.10.2021. 20:04 #672702

status: user
broj poruka: 300
Mozda me nisi najbolje razumeo, na WM ja mogu da radim sa valutama sta hocu i to nije problem, ali od pre nekog vremena WM za svaku isplatu neke valute na WM purse trazi da se unesu licni podaci.

E sad hoster sa kojim radim, imam dva naloga, jedan je USD, drugi je Euro, USD mi ide bez problema jer je jaci, ali ne mogu na tom hosteru da unesem ponovo iste licne podatke za Euro, jer ce me verovatno provaliti da imam dva naloga, sto ne dozvoljavaju, i mogu da mi blokiraju oba naloga, i hiljade fajlova bi otislo u vetar.

Zato moram da otvorim neki BTC novcanik, i da primam isplate sa drugog naloga u BTC-u i onda tamo da prodam BTC i dolare prebacim na WM.

Za Vucka nema nista.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: ... 11.10.2021. 21:19 #672703

status: user
broj poruka: 1465
Ne koristim webmoney, pa ne znam, hoću da kažem imaš milion pouzdanih menjačnica gde ćeš prodati bitcoin za dolare, ali ne znam kako ćeš onda sa menjačnice da pošalješ na webmoney. Što se tiče menjačnica, na većini novac možeš uglavnom da povučeš na karticu ili bankovni račun (swift).
Kako funkcioniše uplata novca na webmoney, dobiješ li neki devizni račun na koji možeš da upaltiš novac?
Na ovom sajtu sam našao kao neku listu menjačnica koje podržavaju konverziju iz btc u wmz tj. koliko sam shvatio taj wmz dođe dolar na webmoney. Samo što za većinu nikada nisam čuo i sve su mi jako sumnjive, tako da budi jako pažljiv.

https://www.okchanger.com/CRYPTOCURRENCIES-BTC-to-WEBMONEY-WMZ


Black Wolf

:: Mozda me nisi najbolje razumeo, na WM ja mogu da radim sa valutama sta hocu i to nije problem, ali od pre nekog vremena WM za svaku isplatu neke valute na WM purse trazi da se unesu licni podaci
::
:: E sad hoster sa kojim radim, imam dva naloga, jedan je USD, drugi je Euro, USD mi ide bez problema jer je jaci, ali ne mogu na tom hosteru da unesem ponovo iste licne podatke za Euro, jer ce me verovatno provaliti da imam dva naloga, sto ne dozvoljavaju, i mogu da mi blokiraju oba naloga, i hiljade fajlova bi otislo u vetar.
::
:: Zato moram da otvorim neki BTC novcanik, i da primam isplate sa drugog naloga u BTC-u i onda tamo da prodam BTC i dolare prebacim na WM
::
:: Za Vucka nema nista
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - 11.10.2021. 21:25 #672704

status: user
broj poruka: 1465
Takođe obrati pažnju na provizije, sa svakom konverzijom ili slanjem valute sa jednog mesta na drugo uzeće ti nešto.
Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 11.10.2021. 21:48 #672705

status: user
broj poruka: 300
Ma znam za provizije, koliko ispadne - ispadne, nisam kopao za te pare.

Pa za WM ide prosto, ako hoster ili ko god ima opciju isplate na WM, u polje za isplatu stavis svoj WMZ purse za dolare, WME za eure itd. Za Srbiju idu euri i dolari, ali zeznuto je posto nismo u EU, na WM se moze primiti samo 1000 eura u godini dana i vise ne moze, zato gledam da radim samo sa USD hosterima.

Posle toga povlacim lovu na svoju Visa ili Master karticu i lova sitze nakon 3-4 dana. OtpriL-I-K-E provizije na WM su oko 10 dolara na 300-400$ isplate.

A prvo moras da otvoris svoj nalog na WM sto je stvarno zeznuto, jer Rusi su komplikovani kao niko, okilavio sam se dok sam sve napravio sto su trazili, ali kasnije radi ko singerica. Onda u WM ides na opciju isplata na tu i tu karticu, uneses br kartice i kraj.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Dobro ti pripazi, strikane moj, na to sa kime 12.10.2021. 06:32 #672709

status: user
broj poruka: 10984
se druzis - ti ``komplikovani Rusi`` na kojima si se ``okilavio`` mozda vec znaju šifre pristupa tvojim karticama (Visa, Master...) pa bi mogli i tebe i strinu da ostave ``šupljeg nosa do očiju``. Sve mi se čini da su to isti oni Rusi (ili ``Rusi``) koji hakuju i desno i levo, kriptuju fajlove na kompjuterima širom sveta pa posle ucenjuju itd.
Nemoj da bude ``dala baba dinar da uđe u kolo...``.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 12.10.2021. 07:11 #672711

status: user
broj poruka: 300
A torto sta je danas sigurno i provereno ajd ti meni kazi?

Oni su ista varijanta kao i PP, samo sto pre 10-15 godina kad sam pocinjao sa ovim, PP nije bilo ni u tragovima kod nas, pa je jedina opcija bila WM. Moji iznosi nisu veliki, plata u firmi gde radim je jos jadnija :), tako i ako znaju sve o meni, nemaju nikakve koristi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed I to što kažeš... 12.10.2021. 20:25 #672726

status: user
broj poruka: 10984
Pre nekoliko godina, rešim ja da se malo našalim sa ``nigerijcima`` (onoliko su me zasipali milionskim $ ponudama, `ajd`, reko`, da se ipak oglasim). Odgovorim ja, daaaa, zainteresovan sam, kako da ne, ta ko bi bio lud da propusti priliku da umoči kašiku u med za ``dž``... Zavlačio sam ih jedno vreme, oni nestrpljivi (``ovaj je izleda baš zagrizao``) i na kraju im kažem (a tražili mi da uletim sa par hiljadarčica, ``za pokriće nekih njihovih sitnih troškova``, i da se spakujem i dođem u Švicu da pokupim ``milione``): ljudi, nema za šta ker da me ujede, pošaljite vi meni 5-6 stotki za putne troškove, pa ću vam ja to, nakon što dobijem te milione, desetostruko vratiti...
Naravno, iz mesta su me otkačili i prestali da mi nude ``bogatstva`` Idija Amina, cara Bokase, emiratskih i saudijskih prinčeva i sličnih...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 12.10.2021. 21:26 #672730

status: user
broj poruka: 300
WM je poznat i priznat sirom sveta, samo sto kod nas malo ljudi zna za njih, jeste im komplikovana registracija ali servisi im rade ko singerica, cak recimo kad povlacim USD isplata je uvek u Eurima, iako imam i dolarski devizni, i uvek racunaju po srednjem kursu, a i provizije su im prihvatljive.

Sve u svemu dok radi kako treba, ja zadovoljan, ako riknu, mogu me zavrnuti za do 500$ koliko povlacim mesecno i neka im je alal.

Ali preko 10 god radim sa njima i zadovoljan sam.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 17.10.2021. 08:34 #672827

status: user
broj poruka: 300
Samo da javim da sam resio problem, nasao sam super stranicu, sve radi kao singerica, prva transakcija resena za manje od dva minuta.

Ja prezadovoljan.

Idemo dalje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: ... 18.10.2021. 20:41 #672850

status: user
broj poruka: 1465
Šta si koristio ako nije tajna, možda nekome zatreba
Black Wolf

:: Samo da javim da sam resio problem, nasao sam super stranicu, sve radi kao singerica, prva transakcija resena za manje od dva minuta
::
:: Ja prezadovoljan
::
:: Idemo dalje
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 18.10.2021. 21:06 #672851

status: user
broj poruka: 300
Nije tajna sto bi bila,

stranica je paxful tacka kom, i nakon registracije i provere licne karte, proces konverzije je krajnje prost.

Na samoj stranici ima i opcija da se napravi btc novcanik, tako da se ne mora otvarati na nekoj drugoj stranici pa onda importovati na ovu. Sve krajnje jednostavno i pregledno.

Biras koji nacin isplate zelis, i stranica ti izbaci clanove koji rade te transakcije, izaberes trusted clana, ponudis btc na prodaju, kazes koliko zelis centi za dolar (obicno se 0.98-0.99 centi dobija za dolar), i onaj koga izaberes, tebi uplacuje prvo novac, kad ti legne novac onda ti njemu prebacujes btc i kraj price.

Jako prosto i efikasno, sama stranica, uzima proviziju od 1% sto nije puno.

Ja sam prezadovoljan kako je prosla prva transakcija.

Za dva min lik mi poslao pare, i onda ja njemu btc.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 19.10.2021. 10:35 #672852

status: user
broj poruka: 3971
Strikan je l` moze tamo da se povuce na MasterCard?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 19.10.2021. 10:46 #672854

status: user
broj poruka: 300
Pise ovako,

ANY Credit/Debit Card

tako da pretpostavljam da moze, ali nemoj me drzati sto posto za rec.

I ja sam se pre par dana registrovao pa me je interesovalo samo ovo moje da mi radi, i dalje ne gledam.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: ... 19.10.2021. 20:21 #672857

status: user
broj poruka: 1465
Cex navodno funcioniše za naše prostore
Black Wolf

:: Strikan je l` moze tamo da se povuce na MasterCard
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 20.10.2021. 09:59 #672867

status: user
broj poruka: 3971
Funkcionise za uplatu, ali za isplatu samo na Visu. MC povlacenje im ne radi poduze vreme.

Ko hoce brzi kes, imate i nasu ECD opciju.

Ako niste svesni, svako povlacenje na nase banke, kartice, raspitajte se o proceduri prijavljivanja poreza, bilo neke sice ili ozbiljnog kesa, sve se prati od sredine ove godine. 15% na dobit.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs