Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Najnoviji zakon o buci ili jelte cemu vec
STRANA 1 OD 1
Xecutor Najnoviji zakon o buci ili jelte cemu vec 25.10.2021. 19:40 T68440

status: user
broj poruka: 188
Molim za pojasnjenje jer ovde sigurno ima nas koji volimo po pesmu dve da otpanjimo do ... nekih malo za normalan svet neprakticnih granica koje ovi obicni smrtnici koji ne spadaju u audiofile ili kako bi se nas kolega Tortojed izrazio - ljubitelje muzike, muzikarine i muziketine - ne smatraju bas pozeljnim.

Drugim recima, donet je nekakav cudan zakon da plavac komunalac moze nekim gajgerovim brojacem da kao nesto meri nivo buke, itd., i u skladu sa nekakvim nazovi zakonom na osnovu toga tupi ono sto je po default-u vec tupo.

Trecim recima - sta me ceka ako me zatekne takav neki dokoni drzavni cinovnik koji jelte iz petnih zila mrzi svaki vid muzike i skladnih tonova, harmoniju i akustiku? Cemu ugnjetavanje vise? Dokle vise divljanje ovih aga i vezira? Pa nekima je muziciranje jedini lek.

Naravno, ne mislim da vrtim drum n bass u 4 ujutru na 300 dB nego nesto ok do 22h, a ako cu da partijam/pravim zurku - najavicu i policiji i to pravoj a ne ovim lezilebovicima i drugo - 2-3 dana unapred cu obavestiti komsiluk.

I peto, u zgradurini gde zivim psihopata moze da busi zid nedeljom u 22h-23h a ja ne mogu da zarolam par nekih meni gotivnih hitova? Ajde bre vise, cemu izazivanje gneva naroda... Ionako su/smo svi prsli od ove situacije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lllest Dobro je kad nije d`n`b 25.10.2021. 20:24 #673039

status: user
broj poruka: 46

Iron maiden i razna metao muzika ili psytrance je u redu. Izolovati stan i stolariju i slusati sve bez problema.naravno kucne zurke su isto dobrodosle. Samo maske treba nositi
lllest

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Maske nositi...dve. 26.10.2021. 01:31 #673048

status: user
broj poruka: 10987
Onu drugu, za na dupe - ako prdnes, da ne zarazis sirotinju raju... Cetvrtim recima, Volodja moj, sve je ovo i smisljeno da ljudi ``prsnu``... Neko ce lepo da se ovajdi od tih krhotina, ne sumnjam. Zavadi, pa vladaj...U strahu su veL-I-K-E ochi...sve se to dobro vidi u ovoj predstavi...ali ima i ono: `You can fool some people some times, but you can`t fool all the people, all the time`. Kao i : gownjiva motka ce imati puno posla...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi ZAKON O ZAŠTITI OD BUKE U ŽIVOTNOJ SREDINI 26.10.2021. 09:25 #673052

status: user
broj poruka: 844

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_od_buke_u_zivotnoj_sredini.html

3700x
Aorus x570 elite
Gigabyte RTX2070 Super
2x16gb HyperX fury
Samsung 970 EVO
WD Gold 8tb
Seasonic 750W Focus Gold


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: ZAKON O ZAŠTITI OD BUKE U ŽIVOTNOJ SREDINI 26.10.2021. 09:48 #673054

status: user
broj poruka: 188
Super, besni kucici mogu da kevcu do mile volje, a ja ne smem da zavrtim omiljenu pesmu...

Jao bre, jao kako sam ljut! Hvala za link u svakom slucaju...

@Tortojed
Ima nas mudri narod jednu : Nicija nije do zore gorela

::
:: https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_od_buke_u_zivotnoj_sredini.htm
::
:: 3700
:: Aorus x570 elit
:: Gigabyte RTX2070 Supe
:: 2x16gb HyperX fur
:: Samsung 970 EV
:: WD Gold 8t
:: Seasonic 750W Focus Gold

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646109.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs